Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Suchy211 napisał:

Cały problem z krypto, to przekładanie pieniędzy z kieszeni jednych ludzi do kieszeni innych za którym  stoi duże zużycie energii. Tu nie powstaje żadna sensowna wartość. To nawet nie jest instrument pochodny. To jedna z bardziej bezużytecznych dla ogółu ludzkości (w skali globalnej, bo dla tych którzy na tym zarabiają to nie) tworów człowieka.

Gotówka też nie istnieje, do tego można drukować ile się chce. Spekulacje i bańki w deweloperce, podnoszenie cen mieszkań - to jest realny problem a nie kopanie Bitcoina. 

Obecnie to właśnie krypto jest ucieczką od inflacji i innych problemów, a nie ich przyczyną.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym,że gotówki można drukować w zasadzie nieskończenie wiele,ale z pewnością zauważyliście,że kryptowalut też można stworzyć nieskończenie wiele. To co się obecnie wyprawia nie spełnia początkowej idei kryptowalut,czyli potencjalnej wolności od banków centralnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta zasada nie miała tyczyć Bitcoina? To że potem zaczęli wymyślać 10 kryptowalut dziennie to inna historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

Zgodzę się z tym,że gotówki można drukować w zasadzie nieskończenie wiele,ale z pewnością zauważyliście,że kryptowalut też można stworzyć nieskończenie wiele. To co się obecnie wyprawia nie spełnia początkowej idei kryptowalut,czyli potencjalnej wolności od banków centralnych.

Czyli co wymyślać miliard rodzai crypto np, wyobrażasz sobie to miliard rodzai różnych cyfrowych walut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Czyli co wymyślać miliard rodzai crypto np, wyobrażasz sobie to miliard rodzai różnych cyfrowych walut?

Ja slyszalem ze to piramida finansowa wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym jest na rzeczy,że krypto w obecnym kształcie przypomina bardziej piramidę finansową,gdzie tylko nieliczni wzbogacą się kosztem innych "inwestorów". Zobaczcie jak skończyła się poprzednia hossa - grube ryby zrealizowały zyski,które pociągnęły za sobą spore spadki na kursach krypto i myślę,że z obecną hossą będzie podobnie. Kwestia czasu i chęci ze strony grubych ryb.

15 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Czyli co wymyślać miliard rodzai crypto np, wyobrażasz sobie to miliard rodzai różnych cyfrowych walut?

Miałeś na myśli CBDC? Sobie nie wyobrażam,żeby tych walut cyfrowych było pierdyliard jak krypto w myśl zasady 1 CBDC na 1 państwo. Choć ta zasada może być nie idealna,są kraje gdzie główna waluta urzędowa to dolar amerykański czy euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Spl97 napisał:

Coś z tym jest na rzeczy,że krypto w obecnym kształcie przypomina bardziej piramidę finansową,gdzie tylko nieliczni wzbogacą się kosztem innych "inwestorów". Zobaczcie jak skończyła się poprzednia hossa - grube ryby zrealizowały zyski,które pociągnęły za sobą spore spadki na kursach krypto i myślę,że z obecną hossą będzie podobnie. Kwestia czasu i chęci ze strony grubych ryb.

Hmm, a dlaczego nie zrobić tego co grube ryby i sprzedać jak oni będą sprzedawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pozbędzie się zainwestowanej kasy w krypto jak wywoła się panika właśnie realizacją zysków przez grube ryby. Panika jest najczęściej złym doradcą i emocje wtedy biorą górę. Każdy zapewne wie,że inwestycją nazywa się każde przedsięwzięcie,które w krótkim bądź w długoterminowym okresie ma przynieść zyski,a nie straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Spl97 napisał:

Większość pozbędzie się zainwestowanej kasy w krypto jak wywoła się panika właśnie realizacją zysków przez grube ryby. Panika jest najczęściej złym doradcą i emocje wtedy biorą górę. Każdy zapewne wie,że inwestycją nazywa się każde przedsięwzięcie,które w krótkim bądź w długoterminowym okresie ma przynieść zyski,a nie straty.

No to jak tak wszystko wiesz, i wykładasz tutaj czarno na białym to czego na tym przez tyle czasu jeszcze nic nie zarobiłeś tylko marudzisz. Mam btc od bardzo dawna XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończę to wszystko swoimi przemyśleniami: Dla mnie ten pieniądz śmierdzi. Dla wielu ludzi także i zgodzą się z moim czy obojętnie kogo innego,kto widzi oczywiste problemy w obecnych czasach stanowiskiem. To że posiadasz jakieś ilości btc,to mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Tutaj rozmawiamy o przeróżnych wadach krypto oraz ew.ich delegalizacji lub innych środkach,które państwa zrobią bądź będą robiły,jak będą chciały. To,że tam krypto istnieje to jedno,ale to,że każdy z nas nie może kupić karty graficznej do kompa,bo wielu ludziom zachciało się kopać na nich te krypto to już druga strona medalu. Zauważyłem i nie musiałem zaglądać wszędzie,wystarczy popatrzeć na to forum,chociażby w dziale GPU i ci ludzie,którzy podobno z normalnych ludzi śmieją prosto w twarz oraz mają te swoje koparki na których kopią krypto (w sumie nie tylko,bowiem też jest trochę użytkowników,którzy nie dokładają swoje do tego procederu,ale za to mają takie same myślenie tak te grono),które nazywają takich normalnych ludzi niedojdami życiowymi przykładowo,którzy widzą taką patologię na której widać na tacy co się odjaniepawla,a jak ktoś się odważy oraz ma jaja ich zrugać w taki sposób,że po prostu tak się należy,to z ich strony hurr durr płacze,marudzenie,narzekanie i nie wiem co jeszcze napiszą. Powiem ci jeszcze jedno: to co piszę o krypto to nie jest marudzenie jak ty twierdzisz. To są logiczne argumenty oraz stwierdzenie faktów o krypto. Tzw.ciemna strona,o której wielu nie ma w ogóle pojęcia,a wielu nieświadomych ludzi,którzy inwestują w rynek krypto liczą tylko na "szybki zarobek",a nawet nie przyswoją sobie wiedzy o ryzyku,które może się zdarzyć w jakimś odstępie czasowym. A,zapominałem,jeśli inwestujący stracą swoje zainwestowane pieniądze,to nie będzie żadnego entuzjazmu,a najczęściej przerodzi się w płacz oraz szukanie winnych,byle nie siebie. Najważniejsza zasada którą inwestor,nawet początkujący powinien znać (niestety,niektórzy do dnia dzisiejszego mają z tym problem) - "Inwestuj tyle,ile możesz stracić".

Zresztą w tym wątku tutaj jest nastawienie antykrypto. Było,jest i zawsze będzie. Widzisz doskonale po mnie,mimo że od jakiegoś czasu co nieco się dowiedziałem się o krypto,to nie włożę w niego teraz ani w przyszłości ani jednego grosza.

Wolę swoje pieniądze dysponować na coś bardziej pożyteczniejszego niż krypto.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Spl97 napisał:

Zakończę to wszystko swoimi przemyśleniami: Dla mnie ten pieniądz śmierdzi. Dla wielu ludzi także i zgodzą się z moim czy obojętnie kogo innego,kto widzi oczywiste problemy w obecnych czasach stanowiskiem. To że posiadasz jakieś ilości btc,to mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Tutaj rozmawiamy o przeróżnych wadach krypto oraz ew.ich delegalizacji lub innych środkach,które państwa zrobią bądź będą robiły,jak będą chciały. To,że tam krypto istnieje to jedno,ale to,że każdy z nas nie może kupić karty graficznej do kompa,bo wielu ludziom zachciało się kopać na nich te krypto to już druga strona medalu. Zauważyłem i nie musiałem zaglądać wszędzie,wystarczy popatrzeć na to forum,chociażby w dziale GPU i ci ludzie,którzy podobno z normalnych ludzi śmieją prosto w twarz oraz mają te swoje koparki na których kopią krypto (w sumie nie tylko,bowiem też jest trochę użytkowników,którzy nie dokładają swoje do tego procederu,ale za to mają takie same myślenie tak te grono),które nazywają takich normalnych ludzi niedojdami życiowymi przykładowo,którzy widzą taką patologię na której widać na tacy co się odjaniepawla,a jak ktoś się odważy oraz ma jaja ich zrugać w taki sposób,że po prostu tak się należy,to z ich strony hurr durr płacze,marudzenie,narzekanie i nie wiem co jeszcze napiszą. Powiem ci jeszcze jedno: to co piszę o krypto to nie jest marudzenie jak ty twierdzisz. To są logiczne argumenty oraz stwierdzenie faktów o krypto. Tzw.ciemna strona,o której wielu nie ma w ogóle pojęcia,a wielu nieświadomych ludzi,którzy inwestują w rynek krypto liczą tylko na "szybki zarobek",a nawet nie przyswoją sobie wiedzy o ryzyku,które może się zdarzyć w jakimś odstępie czasowym. A,zapominałem,jeśli inwestujący stracą swoje zainwestowane pieniądze,to nie będzie żadnego entuzjazmu,a najczęściej przerodzi się w płacz oraz szukanie winnych,byle nie siebie. Najważniejsza zasada którą inwestor,nawet początkujący powinien znać (niestety,niektórzy do dnia dzisiejszego mają z tym problem) - "Inwestuj tyle,ile możesz stracić".

Zresztą w tym wątku tutaj jest nastawienie antykrypto. Było,jest i zawsze będzie. Widzisz doskonale po mnie,mimo że od jakiegoś czasu co nieco się dowiedziałem się o krypto,to nie włożę w niego teraz ani w przyszłości ani jednego grosza.

Wolę swoje pieniądze dysponować na coś bardziej pożyteczniejszego niż krypto.

Cieszę się, że masz swoje zasady i zgodnie z nimi postępujesz. Świetnie, pisze to szczerze. Tylko to, że masz fanaberie i coś Ci śmierdzi to twoja sprawa. Jeden załatwi się na porcelanowym sedesie, a drugiemu on śmierdzi i potrzebuje złoty. To jego prywatna sprawa, i to on płaci za złoty sedes. Tylko to, że tobie się coś nie podoba nie jest argumentem. Waluty krajowe są jeszcze gorsze niż krypto i jakoś z tego powodu nie płaczesz. A strasznie o stratach, cenach idących w górę sprzętu... Cena lodówek też rośnie. Może to producent jest odpowiedzialny za windowanie ceny, a nie użytkownicy? Ceny retail zegarków Patek, Rolex i innych są dużo niższe niż ich rynkowa wartość, a i tak mało kto dostanie zegarek od producenta. Przebitka jest monstrualna, dlaczego więc z kartami nie może być tak samo. 

Edytowane przez Pepers
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pepers napisał:

Cieszę się, że masz swoje zasady i zgodnie z nimi postępujesz. Świetnie, pisze to szczerze. Tylko to, że masz fanaberie i coś Ci śmierdzi to twoja sprawa. Jeden załatwi się na porcelanowym sedesie, a drugiemu on śmierdzi i potrzebuje złoty. To jego prywatna sprawa, i to on płaci za złoty sedes. Tylko to, że tobie się coś nie podoba nie jest argumentem. Waluty krajowe są jeszcze gorsze niż krypto i jakoś z tego powodu nie płaczesz. A strasznie o stratach, cenach idących w górę sprzętu... Cena lodówek też rośnie. Może to producent jest odpowiedzialny za windowanie ceny, a nie użytkownicy? Ceny retail zegarków Patek, Rolex i innych są dużo niższe niż ich rynkowa wartość, a i tak mało kto dostanie zegarek od producenta. Przebitka jest monstrualna, dlaczego więc z kartami nie może być tak samo. 

To co napisałeś, nie trzyma się kupy i jest nielogiczne.

Wypowiedź ta świadczy, że wogóle nic nie rozumiesz, celowo czy to przez jakieś swoje wewnętrzne ograniczenia- nieistotne.

Mam nadzieję, że będzie zakaz i to jak najszybciej.

Nie chcę mi się punktować głupoty Twoich wywodów, za stary już jestem i mi się nie chcę...

Stoję na stanowisku, że ludzie się nie zmieniają, tak więc po co język stezępić...

Mam nadzieję, że kiedyś pomylisz lodówkę z sedesem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Miton napisał:

To co napisałeś, nie trzyma się kupy i jest nielogiczne.

Wypowiedź ta świadczy, że wogóle nic nie rozumiesz, celowo czy to przez jakieś swoje wewnętrzne ograniczenia- nieistotne.

Mam nadzieję, że będzie zakaz i to jak najszybciej.

Nie chcę mi się punktować głupoty Twoich wywodów, za stary już jestem i mi się nie chcę...

Stoję na stanowisku, że ludzie się nie zmieniają, tak więc po co język stezępić...

Mam nadzieję, że kiedyś pomylisz lodówkę z sedesem ?

XD idz zjedz ziemniaka. Tyle samo ten post wnosi co twoje wypociny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kazachstanie zaczynają się dyskusje nt.kłopotów z dostawami prądu oraz zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną spowodowaną obecnością górników kryptowalut,którzy przenieśli się do tego państwa z Chin,gdzie jak wiadomo tam wydobywanie krypto od dobrego pół roku jest zbanowane. Nie mogło się to skończyć inaczej.

https://ithardware.pl/aktualnosci/kopanie_kryptowalut_w_kazachstanie_powoduje_duze_problemy_z_dostawami_pradu-18794.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zal tych sprzetow marnowanych na kryptowaluty, zal tych wszystkich kart graficznych. To jest tak jakby dostawac walute za bezsensowne niszczenie jakichs rzeczy...

Ciesza sie z tego chyba tylko ci ktorzy zarabiaja na konsolach i grach na konsole bo dzieki temu popyt na nie wzrosl. Wielka szkoda ze covid i moda na kopanie krypto w ogole sie pojawily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na kopanie krypto pojawiła się już szybciej,część z nas pamięta co się działo w 2017-2018 roku i przez kilka miesięcy brakowało kart graficznych. Tyle,że co się dzieje dzisiaj to już jest na jeszcze większą skalę i obawiam się że to szaleństwo wraz z kolejnymi cyklami (tak m.in.BTC jest cykliczny - cykle niedźwiedzia oraz cykle byka oraz zjawisko halvingu co ~4 lata) dopóki nie zostaną podjęte radykalne środki przez państwa będzie trwało bez końca.

Na NV,AMD i pozostałe spółki technologiczne w ogóle nie licz,że zmienią swoje nastawienie,gdyż dla nich obecna sytuacja to żyła złota,wystarczy popatrzeć na kwartalne raporty dot.przychodów przykładowo bądź na giełdy,gdzie są notowane np.NASDAQ.

Coś NV próbowało walczyć z krypto,ale jak wiadomo praktycznie bez skutku. Zabezpieczenie LHR,które przez pewien czas "fajnie" reklamowali,że karty z takim zabezpieczeniem będą nieatrakcyjne dla górników okazało się porażką,gdyż górnicy i tak obeszli zabezpieczenia na swoje sposoby (np.kopaniem na GPU dwóch krypto naraz :E)

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy oszustw na giełdach krypto :E

https://ithardware.pl/aktualnosci/hakerzy_wykradli_kryptowaluty_o_wartosci_196_mln_usd_z_gieldy_bitmart-18884.html

Ponadto wczoraj spojrzałem co nieco na temat potencjalnego końca gotówki https://www.wykop.pl/link/6397213/koniec-gotowki-to-koniec-wolnosci-jak-cyfrowa-waluta-pogrzebie-stary-swiat/

Temu panu wykopkowi krypto weszło za mocno xD

2efd19e3e086dfd8.jpg

c2c0c77627b2dd84.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak mało, mogli więcej ukraść tak z 10 mld USD. :E Albo lepiej, okraść wszystkie giełdy świata kryptowalut do zera. :D

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 01:16, Pepers napisał:

Ja slyszalem ze to piramida finansowa wszystko

Bo to jest najzwyklejsza piramida finansowa, która opiera się na wzroście "mocy obliczeniowej" kopaczy. Gdy "hype" słabnie wszystko leci w dół o kilkadziesiąt procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co się stanie, kiedy wykopiemy ostatniego bitcoina, bo utrzymywanie całej sieci przestanie być opłacalne. Zresztą do tego czasu i tak państwa przejmą monopol na kryptowaluty i powstaną narodowe odpowiedniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież protokół BTC jest otwarty i znany, więc wiadomo, co się stanie. Górnicy będą się utrzymywać z opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka Brytania zakazuje reklamowania Bitcoina (choć tylko częściowo) :E
https://comparic.pl/kryptowaluty-pod-ostrzalem-wielka-brytania-zakazuje-czesci-reklam-bitcoina/

Kilka dni temu ukazało się stanowisko Austrii dot. rynku kryptowalut. Nie mówią wprost jak Szwecja,że z krypto mamy problem,ale też raczej nie są przychylni na krypto w takiej postaci jaka jest teraz.

Cytat
Austria? Kryptowaluta nie jest „eko”

Krajów przyjaznych kryptowalucie jak Portugalia nie ma jednak wiele. Niektóre amerykańskie stany ułatwiają obrót wirtualnym pieniądzem, Salwador uznał bitcoiny za pełnoprawny środek płatniczy, a w Europie choćby Malta nie rzuca kłód pod nogi ludziom z kryptowalutą na koncie. 

W którą jednak stronę pójdziemy? Rząd chiński co rusz burzy spokój inwestorom. Raz to nieco ułatwiając obrót kryptowaluta, by za czas jakiś maksymalnie utrudnić działania. W Europie również nie ma jednomyślności, bo obok rozwiązań portugalskich czy estońskich pojawiają się inne propozycje. Choćby w Austrii, gdzie klimat dla kryptowalut raczej nie będzie sprzyjający. 

Ci, którzy posiadają takie aktywa takie jak np. Bitcoiny, wkrótce mogą stanąć w obliczu wyższych podatków. Obecnie „kryptoaktywa” są powszechnie uważane za przedmiot spekulacji, a ci, którzy trzymają je dłużej niż rok, nie muszą płacić podatków od zysków ze sprzedaży. 

Zmienić to ma tzw. eko-społeczna reforma podatkowa, która przewiduje, że wirtualne pieniądze będą w przyszłości opodatkowane jak papiery wartościowe. Oznacza to, że od zysków należny będzie podatek w wysokości 27,5%. 

Skąd powiązanie kryptowalut z ekologią? Wytwarzanie kryptowalut wiąże się ze znacznym zapotrzebowaniem energetycznym. Jak wynika z wyliczeń Uniwersytetu w Cambridge, wydobycie bitcoinów zużywa ponad 120 terawatogodzin (Twh) rocznie, czyli więcej energii elektrycznej niż kraje takie jak Malezja, Szwecja czy Argentyna. Oznacza to, że gdyby bitcoin był krajem, znalazłby się wśród 30 największych konsumentów energii.

Górnicy „przyszłości” emitują ogromny ślad węglowy, więc państwa, które chcą szybko zrealizować porozumienia dotyczące neutralności węglowej, nie mogą pozwolić sobie na to, żeby w miejsce „starych kopalni” pojawiły się na masową skalę nowe. Wirtualne. 

 

W dniu 13.12.2021 o 22:05, WebCM napisał:

Ciekawe, co się stanie, kiedy wykopiemy ostatniego bitcoina, bo utrzymywanie całej sieci przestanie być opłacalne. Zresztą do tego czasu i tak państwa przejmą monopol na kryptowaluty i powstaną narodowe odpowiedniki.

Całkiem niedawno wykopano 18 mln 900 tysięczny Bitcoin,co już stanowi 90% ogółu. Na pozostałe 10% podaży Bitcoin jest tak zaprogramowany,że ostatni BTC zostanie wykopany tak gdzieś... w 2140 roku :E,gdzie my wszyscy dawno będziemy się przewracali w swoich grobach. Natomiast już za 15-20 lat wykopane będzie już ~99% ogółu,co do tego przyczynia się zjawisko halvingu,który co ~4 lata wraz z wykopaniem kolejnego 210 000 bloku zmniejsza nagrodę o połowę. Jeszcze wspomnę o tym,że jeśli do tego czasu (czyli 119 lat około) nic się nie wydarzy,że w ostateczności rynek kryptowalut zostanie udupiony 8:E,to jak ci ktoś wyżej napisał,po ostatniej sztuce górnicy będą mogli zarabiać jedynie z opłat transakcyjnych,a koparki najprawdopodobniej staną się już bezużyteczne.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...