Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, B@nita napisał:

To te dwa bln to kto stracił? Bo przecież ktoś to kupował, że tak cenę wywindowali.

To ty nie wiesz??? hazardziści tylko wygranymi się chwalą, nad wtopami opuszcza się zasłonę milczenia ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, B@nita napisał:

Piszesz to po własnych doświadczeniach? Inteligentni ludzie nie używają takiego języka, to typowe zachowanie zakompleksionych za młodu.

Nie, doświadczeniach psychologów :) Jakiego języka używają ludzie inteligentni? 

8 godzin temu, B@nita napisał:

Pytanie, czy ktoś z dużą forsa przy obecnej sytuacji wejdzie w coś, co w pół roku straciło 60% wartości

Co oznacza "duża forsa"? Niedzielny obrót bitcoinem to, zdaje się, 30mld USD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, jagular napisał:

Jakiego języka używają ludzie inteligentni?

Takiego, które jest ci obce, tego nie wyuczysz się w szkole.

11 godzin temu, jagular napisał:

Co oznacza "duża forsa"? Niedzielny obrót bitcoinem to, zdaje się, 30mld USD.

:boink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.06.2022 o 21:56, B@nita napisał:

Co warta jest "waluta" czy jak to nazwać, która potrafi w pół roku stracić 60% wartości?

Warta jest dokładnie tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Dotyczy to każdego aktywa finansowego. 

Cytat

Kto inwestuje w coś, co jest tak spektakularnie niestabilne?

Ktoś kto chce zarobić i jednocześnie jest świadom ryzyka utraty danego kapitału?

"Jak wszystko pójdzie dobrze to zarobię niezłą sumkę, jak wszystko się posypie to stracę to co wpłacam, nie boli mnie to - stać mnie." 

Gdzie w tym myśleniu jest błąd? Im większa niestabilność aka. zmienność tym większe pole do manewru. Zarabiać na spadkach też można. I to nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, B@nita napisał:

Takiego, które jest ci obce, tego nie wyuczysz się w szkole.

:boink:

No tak, ale ludzie inteligentni to już zapewne są w stanie wydusić z siebie jedynie emotki, co? ;)

Zią, ty szydzisz na forum ze wszystkiego, czego nie rozumiesz, po kolei, czy jednocześnie? Pytam, bo przypomniała mi się twoja twórczość z innych wątków.

A już w temacie: tak, ludzie dalej "inwestują" (cudzysłów z tego powodu, że to trochę szeroka definicja) w krypto. Niektórzy nawet są na plusie ;)

Kumpel z pracy przed weekendem mi rozrysował, to co się ma wydarzyć z bitcoinem w ciągu następnych dni i się to sprawdziło. Albo czasami krypto jednak jest przewidywalne, albo po prostu miał fuksa z tą konkretną predykcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, jagular napisał:

Kumpel z pracy przed weekendem mi rozrysował, to co się ma wydarzyć z bitcoinem w ciągu następnych dni i się to sprawdziło.

Niech zgadnę, Jackowski?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, B@nita napisał:

Niech zgadnę, Jackowski?

Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć pewne ruchy. Wbrew pozorom jest to wykonalne. Oczywiście do pewnego poziomu prawdopodobieństwa. Tylko trzeba wiedzy, chłodnej głowy i jakiegoś doświadczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, jagular napisał:

Pytam, bo przypomniała mi się twoja twórczość z innych wątków.

A mnie twoja, masz zwyczajnie wybujałe ego.

1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć pewne ruchy. Wbrew pozorom jest to wykonalne. Oczywiście do pewnego poziomu prawdopodobieństwa. Tylko trzeba wiedzy, chłodnej głowy i jakiegoś doświadczenia. 

Przy kursach giełdowych firm czy surowców owszem. Krypto działa podobnie, ale patrząc na wahania kursu i że jest to zwykła bańka spekulacyjna nigdy nie wiesz kiedy jeb...e.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, T.m.p1 napisał:

Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć pewne ruchy.

Jasnowidzowie (czy jakoś tak nazywa się tych,co lubią przewidywać) są przereklamowani :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, B@nita napisał:

Przy kursach giełdowych firm czy surowców owszem. Krypto działa podobnie, ale patrząc na wahania kursu i że jest to zwykła bańka spekulacyjna nigdy nie wiesz kiedy jeb...e.

Te wahania to największa zaleta. Ryzyko jest bardzo duże ale potencjalne zyski z inwestycji również. Oczywiście nie jest to zabawa dla każdego. Cykle wzrostowe skorelowane z kolejnymi halvingami są już niezłą podpowiedzią. To rynek wysokiego ryzyka i tyle. Inwestuje się tylko tyle ile można stracić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, T.m.p1 napisał:

Te wahania to największa zaleta. Ryzyko jest bardzo duże ale potencjalne zyski z inwestycji również.

Zgadza się, ale trudno tu mówić o przewidywalności jak niektórzy tu wypisują. Idąc tym tropem za trzy lata mamy mieć znowu bańkę :E. Czyli kupuje dzisiaj krypto za milion, mam gwarantowane dwa lub trzy za trzy lata, tylko brać.:E

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, B@nita napisał:

Zgadza się, ale trudno tu mówić o przewidywalności jak niektórzy tu wypisują. Idąc tym tropem za trzy lata mamy mieć znowu bańkę :E.

Rozumiem, że nie masz doświadczenia w jakimś tradingu, inwestowaniu czy w innych zabawach na giełdzie ale pewna przewidywalność istnieje. Można pobawić się w analizę, wyznaczyć strefy wsparcia i oporu, popytu i podaży, obserwować globalny sentyment rynkowy, śledzić to jak wyglądają inne narzędzia i wskaźniki takie jak np. index USD, w światowej gospodarce dzieje się bardzo dużo i to też ma olbrzymi wpływ na zachowanie się kursu krypto. Kiedyś BTC było dużo bardziej oderwane od rzeczywistości, teraz na przykład często idzie krok w krok z NASDAq'kiem. Rynek krypto niejako "wsiąkł" w system już istniejących, połączonych naczyń. 

Żeby być na bieżąco potrzeba masy czasu i zaangażowania ale niektóre ruchy da się ustrzelić właściwymi prognozami i obserwacjami. Nie zawsze, ale jednak. Satysfakcja jest nie mała. 

Trzeba to lubić, dla wielu krypto to też rozrywka. :) 

Ja dzięki zabawie w krypto sporo się nauczyłem o ogólnych prawach rządzących finansami, rynkami, gospodarką etc. 

Oczywiście nikogo nie zachęcam bo przewalić hajsiwo jest mega łatwo.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, B@nita napisał:

Niech zgadnę, Jackowski?

Nie wiem kto to jest. 

45 minut temu, B@nita napisał:

A mnie twoja, masz zwyczajnie wybujałe ego.

Dziękuję. Jak chcesz, możesz zostać moim psychofanem!

A kontynuując: znajomy o którym wyżej napisałem, żyje sprawą. W pracy słuchane non stop podkasty n/t trejdingu, wstaje i idzie spać zgodnie z rytmem giełd, praca w godzinach dopasowanych do rytmu giełd :D

Początek miał typowy: włożył dużo kasy, bo zobaczył wykres idący (wtedy) do góry i kolega mu polecił że to super okazja (hehe). Po tym, jak już stracił sporo kasy, zaczął od drugiej strony: analiza techniczna, śledzenie rynku, praca nad sobą (wie, że emocje grają dużą rolę i stara się unikać ich wpływu).

Jego marzenie to przejście kiedyś na "passive income", wielki mansion na starość z basenem wypełnionym modelkami itd.

Trzeba w zasadzie mieć jakieś marzenia :)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97

Chyba wiesz  jak działa funkcja zgłoś ;) to korzystaj z tego

Pan/Pani Martynka już poleciał/a może być i papieżem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, jagular napisał:

No tak, ale ludzie inteligentni to już zapewne są w stanie wydusić z siebie jedynie emotki, co? ;)

Zią, ty szydzisz na forum ze wszystkiego, czego nie rozumiesz, po kolei, czy jednocześnie? Pytam, bo przypomniała mi się twoja twórczość z innych wątków.

A już w temacie: tak, ludzie dalej "inwestują" (cudzysłów z tego powodu, że to trochę szeroka definicja) w krypto. Niektórzy nawet są na plusie ;)

Kumpel z pracy przed weekendem mi rozrysował, to co się ma wydarzyć z bitcoinem w ciągu następnych dni i się to sprawdziło. Albo czasami krypto jednak jest przewidywalne, albo po prostu miał fuksa z tą konkretną predykcją.

Jak ktoś wie co robi i ma dostęp do informacji, to niestabilne aktywa są najlepsze do zarabiania konkretnych pieniędzy.

5 godzin temu, B@nita napisał:

Zgadza się, ale trudno tu mówić o przewidywalności jak niektórzy tu wypisują. Idąc tym tropem za trzy lata mamy mieć znowu bańkę :E. Czyli kupuje dzisiaj krypto za milion, mam gwarantowane dwa lub trzy za trzy lata, tylko brać.:E

Ale tak właśnie jest. Bitcoin jest już tak okopany, że w długiej perspektywie będzie tylko zwiększał swoją wartość. Zainwestuj milion dzisiaj a za trzy lata ten milion będzie wart dużo więcej.  Nie za trzy, to za dwa, nie za dwa, to za cztery, ale będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego, jak pewność, że dane aktywa wzrosną. Gdyby tak było, giełda by nie istniała. Ktoś musi stracić, aby ktoś zarobił. Teraz milion Kowalskich i Nowaków zaciera ręce, że kupi w dołku i zarobi krocie na kolejnej bańce. To jest bardzo dobry powód, żeby jej nie było, a wyjadacze wówczas kolejny raz ograją płotki. Albo po prostu stanie się coś, czego nie da się przewidzieć. Ktoś okradnie dużą giełdę lub ta padnie z powodów technicznych, albo duże kraje znów zaczną ograniczać krypto przepisami.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Suchy211 napisał:

Ale tak właśnie jest. Bitcoin jest już tak okopany, że w długiej perspektywie będzie tylko zwiększał swoją wartość. Zainwestuj milion dzisiaj a za trzy lata ten milion będzie wart dużo więcej.  Nie za trzy, to za dwa, nie za dwa, to za cztery, ale będzie.

No chyba że Elon będzie tłitował inaczej.

19 godzin temu, jagular napisał:

Jego marzenie to przejście kiedyś na "passive income", wielki mansion na starość z basenem wypełnionym modelkami itd.

Taki teraz etos pracy mamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Karister napisał:

Nie ma czegoś takiego, jak pewność, że dane aktywa wzrosną. Gdyby tak było, giełda by nie istniała. Ktoś musi stracić, aby ktoś zarobił. Teraz milion Kowalskich i Nowaków zaciera ręce, że kupi w dołku i zarobi krocie na kolejnej bańce. To jest bardzo dobry powód, żeby jej nie było, a wyjadacze wówczas kolejny raz ograją płotki. Albo po prostu stanie się coś, czego nie da się przewidzieć. Ktoś okradnie dużą giełdę lub ta padnie z powodów technicznych, albo duże kraje znów zaczną ograniczać krypto przepisami.

Oj czy Nowaki kupią w dołku jak był taki spadek... Dużo ludzi argumentuje że w końcu mają rację, że to bzdura a nie inwestycja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, jagular napisał:

Nie wiem kto to jest.

Jasne:E

20 godzin temu, jagular napisał:

A kontynuując: znajomy o którym wyżej napisałem, żyje sprawą. W pracy słuchane non stop podkasty n/t trejdingu, wstaje i idzie spać zgodnie z rytmem giełd, praca w godzinach dopasowanych do rytmu giełd :D

Przedstaw nam ten wykresik co ci kolega namalował, zobaczymy co warte są twoje słowa.

Ja obstawiam, że przez najbliższe dwa miechy będzie się bujał w widełkach 80-100tys. A nie znam się przecież.

15 godzin temu, Suchy211 napisał:

Sęk w tym, że gdyby to było takie proste to grube ryby już by w to inwestowały powodując wzrost kursu, a tak nie jest. 

Czekanie na niższą cenę? A po co? Przecież ma i tak iść do góry. Fantaści przewidywali nawet, że następna górka to będzie bańka zielonych.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, galakty napisał:

Oj czy Nowaki kupią w dołku jak był taki spadek... Dużo ludzi argumentuje że w końcu mają rację, że to bzdura a nie inwestycja. 

Od kumpla "inwestora" ostatnio często słuchałem jak inflacja wystrzeliła, że dobrze nam tak, po co trzymamy te śmieciowe banknoty, które można drukować w nieskończoność i takie tam podobne docinki. Ostatnio jakoś tak cichutko siedzi....ja z grzeczności o krypto nie wspominam ?

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, B@nita napisał:

Sęk w tym, że gdyby to było takie proste to grube ryby już by w to inwestowały powodując wzrost kursu, a tak nie jest. 

Czekanie na niższą cenę? A po co? Przecież ma i tak iść do góry. Fantaści przewidywali nawet, że następna górka to będzie bańka zielonych.

Tak naprawdę nie wiemy co się dzieje na samej górze... Nie widzimy tego co pod górą lodową się kryje. A ktoś kieruje sznureczkami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, B@nita napisał:

Gruby ryby korzystają z rynku OTC, nie retailowych giełd powodując "pompy". Jeśli informacje o zakupie wyjdą na światło dzienne to oczywiście "zwykły" kurs może zareagować podążając za "wielorybami". Nie zawsze jednak tak się dzieje. Firmy, instytucje i inni duzi gracze mogą nie chcieć chwalić się swoimi poczynaniami. 

Cytat

Czekanie na niższą cenę? A po co?

Po to aby po tych samych kosztach zarobić dużo więcej? 

Jak kupisz mieszkanie za 400k i jego wartość wzrośnie do 500k to spoko ale jednak lepiej byłoby poczekać na dołek przy 300k i sprzedać na górce przy 600, prawda?

Cytat

Fantaści przewidywali nawet, że następna górka to będzie bańka zielonych.

Bardzo wątpliwe. Ale inni fantaści przewidywali, że BTC po hossie z 2013 pójdzie do grobu i ten tysiąc zielonych to absolutny maks. Bańka pękła i to już koniec. 8 lat później na wykresie widać szczyt na 69K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Taki teraz etos pracy mamy ;)

Cóż, zawsze mieliśmy ;) 

Zawsze można się nabrać na chińskie 996 :)

3 godziny temu, B@nita napisał:

Jasne:E

Przedstaw nam ten wykresik co ci kolega namalował, zobaczymy co warte są twoje słowa.

Och, oczywiście, już się organizuję i tworzę prezentację, którą wydrukuję na papierze czerpanym i wyślę w pokrytej jedwabiem skrzyneczce z serduszkiem na wstażce. Podaj tylko adres. Przecież jesteś taki istotny!

Prawie niepostrzeżenie przechodzisz z "ja" na "my". Instynktownie brakuje pewności i trzeba się podpierać liczbą mnogą i wyimaginowanymi kolegami, co? :)

Kolejne hasełko dla ciebie: efekt Dunninga-Krugera. To tak w temacie udawania pewnego siebie itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Suchy211 napisał:

Ale tak właśnie jest. Bitcoin jest już tak okopany, że w długiej perspektywie będzie tylko zwiększał swoją wartość.

Ubicie BTC oraz ETH tak,żeby miały wartość 0 w dzisiejszych czasach będzie zadaniem bardzo bardzo trudnym bądź nawet wręcz niemożliwym. Po prostu jest na takie ruchy za późno. Można było wcześniej,lecz prawdopodobnie nikt nie przewidywał,że te dwie wiodące krypto osiągną taką pozycję,że nie da się zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi