Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jagular napisał:

Och, oczywiście, już się organizuję i tworzę prezentację, którą wydrukuję na papierze czerpanym i wyślę w pokrytej jedwabiem skrzyneczce z serduszkiem na wstażce. Podaj tylko adres.

Nawet nie oczekiwałem, że cokolwiek wstawisz, po za inwektywami nic nie wnosisz. Na tyle cię tylko stać.

2 godziny temu, jagular napisał:

Prawie niepostrzeżenie przechodzisz z "ja" na "my". Instynktownie brakuje pewności i trzeba się podpierać liczbą mnogą i wyimaginowanymi kolegami, co? :)

Jakiś upał ci doskwiera dzisiaj???

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam ile pieniędzy jest w tym pudełku.

Minerzy sprzedają kryptowaluty żeby zapłacić za prąd, inwestorzy je kupują więc przepływ gotówki jest od nich do elektrowni, która z kolei płaci prawdziwym górnikom za zużyty węgiel. A koszta działania tych kryptowalut są ogromne! Zwłaszcza że ilość transakcji jest niewielka w porównaniu z np. operatorem kart płatniczych VISA, który obsługuje setki milionów transakcji dziennie zużywając o wiele mniej energii.

Znaczne zwiększenie limitu ilości transakcji spowodowałoby znacznie większe obciążenie łącz internetowych, bo informacja o każdej transakcji trafia do każdego "górnika". Było to problemem dla chińskich górników będących za wielkim firewallem, którzy z tego powodu przeciwstawiali się zwiększeniu wydajności sieci BTC. Cóż, teraz nie mają tego problemu, ale pomysł wysyłania każdej transakcji na świecie do każdego minera, który musi ją w dodatku rejestrować na dysku twardym, źle się skaluje. Dlatego kryptowaluty wbrew obietnicom "ewangelistów" są raczej aktywem spekulacyjnym niż pieniądzem. Inwestorzy tak naprawdę kupują obietnicę świetlanej przyszłości kryptowalut, która jakoś nie nadchodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, B@nita napisał:

Nawet nie oczekiwałem, że cokolwiek wstawisz, po za inwektywami nic nie wnosisz. Na tyle cię tylko stać.

Jakiś upał ci doskwiera dzisiaj???

Och, i ty narzekasz na inwektywy? Czarujace :*

@Andree

Krypto jest czymś nowym i ciężko jest ocenić realny wpływ na gospodarkę, ekonomię. Używamy w ocenach kryteria, które zbudowaliśmy na doświadczeniach z innych działów ekonomii.

Jeżeli tak bardzo nas szokuje "dziwne" tworzenie pieniędzy z numerków wyplutych przez software, to czemu nie szokują nas inne produkty finansowe, pochodne "realnych" instrumentów. Ich rynek jest większy, niż rynek krypto. I co? Nie ma płaczu tylko dlatego że nie używa się do ich "obróbki" gpu gejmingowych, czy też dlatego, że media nie wałkują tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Celsius jest winien użytkownikom 4,7 miliarda dolarów, ale nie ma pieniędzy na ich spłacenie

Platforma do handlu kryptowalutami Celsius miesiąc temu wstrzymała wszystkie wypłaty, a w czwartek (14.07) złożyła wniosek o upadłość. Firmie brakuje 1,2 miliarda dolarów, jednak łączną kwota wymieniona we wniosku o upadłość sięga 5,5 miliarda. Oznacza to, że aż 4,7 miliarda dolarów to pieniądze użytkowników, których Celsius nie jest w stanie spłacić.

Będzie walka w sądzie o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pustego i Salomon nie naleje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Celsjus to jakaś platforma o niezbyt dużym znaczeniu. Jak upadłość spotka takie tuzy jak Coinbase czy Binance,to dopiero będzie ból zada :E i lament ludzi,którzy tam trzymają krypto :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Spl97 napisał:

Ten Celsjus to jakaś platforma o niezbyt dużym znaczeniu. Jak upadłość spotka takie tuzy jak Coinbase czy Binance,to dopiero będzie ból zada :E i lament ludzi,którzy tam trzymają krypto :E

Ale 4,7 miliarda dolarów to nie mała kasa. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają tyle koparek to niech się teraz wykopią z tego dołka... :E

Ed O'Neill Laughing Funny Gif

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kadajo napisał:

Mają tyle koparek to niech się teraz wykopią z tego dołka... :E

Przy tym poziomie trudności?

https://btc.com/stats/diff

Jednak minerzy nadal kopią BTC, spadek trudności jest znikomy w porównaniu ze spadkiem kursu BTC. Więc albo im się to nadal opłaca (wątpliwe), albo opłacają prąd gromadząc wykopane BTC i licząc na wzrost ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo też kradną ten prąd lub mają go z instalacji fv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie chwyty dozwolone :E jak to mówią. Warte odniesienia jest to,że niestety bądź stety krypto od kilku dni rośnie. Szczególnie żeby tradycji stało się zadość,BTC oraz ETH. Wiem,że na ETH większy entuzjazm zawitał w związku z ogłoszeniem wstępnego terminu przejścia z PoW na PoS,ustalonego na 19 września.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam, jako że od wręcz wydarzenia roku zwanym The Merge (dla niewtajemniczonych The Merge to po prostu przejście sieci kryptowaluty Ethereum z konsensusu Proof of Work na mniej energochłonny konsensus Proof of Stake, inaczej ta kryptowaluta odchodzi od kopania za pomocą sprzętu) dzielą nas tylko godziny,to zapytam czy to wydarzenie będzie pewnego rodzaju przełomem czy jednak los sprawi ogólnie figla i pojawi się coś zupełnie niespodziewanego?

Wielu ludzi,bardziej ci,którzy są przeciwni temu krypto w obecnym kształcie jakim jest dnia dzisiejszego wyczekuje tego przejścia i ew. przełomu w nadziei,że np. problemy z dostępnością i zakupem kart graficznych znikną raz na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • upadek giełdy FTX - leci w dół
  • Binance jednak nie kupi FTX - znów leci w dół
  • teraz ciąg dalszy paniki - całe krypto w dół, mocno też Solana i Chainlink

Łapię spadające noże, a one wypadają mi z rąk. Nie prześpię tej nocy. Możemy obudzić się z 1BTC=$10k.

https://pl.beincrypto.com/rynek-kryptowalut-chwytac-spadajace-noze/

"Nie śpię, bo trzymam wykres"

Edytowane przez WebCM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.06.2022 o 12:58, jagular napisał:

A kontynuując: znajomy o którym wyżej napisałem, żyje sprawą. W pracy słuchane non stop podkasty n/t trejdingu, wstaje i idzie spać zgodnie z rytmem giełd, praca w godzinach dopasowanych do rytmu giełd :D

Początek miał typowy: włożył dużo kasy, bo zobaczył wykres idący (wtedy) do góry i kolega mu polecił że to super okazja (hehe). Po tym, jak już stracił sporo kasy, zaczął od drugiej strony: analiza techniczna, śledzenie rynku, praca nad sobą (wie, że emocje grają dużą rolę i stara się unikać ich wpływu).

Jego marzenie to przejście kiedyś na "passive income", wielki mansion na starość z basenem wypełnionym modelkami itd.

Trzeba w zasadzie mieć jakieś marzenia :)

Tak przypadkowo wszedłem na ten temat i naszło mnie takie pytanie: Twój kumpel przewidział ten wielki krach na krypto jaki jest od czasu wejście ETH w PoS ? Jak tak to zarobił czy stracił ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.11.2022 o 22:43, hubio napisał:

Tak przypadkowo wszedłem na ten temat i naszło mnie takie pytanie: Twój kumpel przewidział ten wielki krach na krypto jaki jest od czasu wejście ETH w PoS ? Jak tak to zarobił czy stracił ?

On ci zaraz zorganizuje i przygotuje prezentacje od tego kumpla:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.11.2022 o 03:13, hubio napisał:

Nie wiem czy przewidział, ale z dyskusji z nim nie pamiętam żeby jakoś panikował. Chyba reprezentuje postawę „jak teraz spada, to potem będzie rosło”. Kto wie, może ma rację? Jak zacznie rosnąć to będzie miał. Jak nie zacznie, to nie będzie :E

Godzinę temu, B@nita napisał:

On ci zaraz zorganizuje i przygotuje prezentacje od tego kumpla:rotfl:

No i po co błaznujesz? :) Patyka nie rzucę, za uszkiem nie podrapię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, jagular napisał:

Patyka nie rzucę, za uszkiem nie podrapię.

Mnie zabawy twojego pana nie rajcują. Ale ty widzę lubisz to bo od rana jakiś wybiegany jesteś :rotfl:

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jagular napisał:

Nie wiem czy przewidział, ale z dyskusji z nim nie pamiętam żeby jakoś panikował. Chyba reprezentuje postawę „jak teraz spada, to potem będzie rosło”. Kto wie, może ma rację? Jak zacznie rosnąć to będzie miał. Jak nie zacznie, to nie będzie :E

No ale ile on ma tam środków ulokowanych ? Bo jak z 500zł i for fun to nie będzie panikował. Ala jak z 500k czy 100k to raczej wszyscy panikują. Bardziej mi chodziło o to czy sprzedał wszystko przed krachem bo to było najlepsze posunięcie i teraz np. za połowę kapitału kupić gdzie jest tanio. Zupełnie w innym temacie, ale też powiązanym z grą giełdową siedziałem dobre parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie interesowałem się dokładnie ile, ale na pewno nie jest to odpowiednik 500zł. Za 500zł to sobie można zainwestować w pełen (?) koszyk w supermarkecie, czy gacie, a nie w marzenia o passive income :) 

Nie wszyscy z zamrożonym 100K zł (+) panikują. Panikują przede wszystkim chyba ci, którzy nie pojęli jak bardzo chaotyczna to jest zabawa i pękają przy każdym większym spadku. W końcu większość „graczy” traciło na krypto nawet parę miesięcy temu, nie?

Edytowane przez jagular
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panikują przede wszystkim ci, którzy tak bardzo zachłysnęli się obiecanymi górami złota z tej piramidy finansowej, że wsadzili tam wszystkie swoje oszczędności i próbują ratować co się da. Jeśli dla kogoś to była jedna z wielu inwestycji, to nie ma powodu do paniki - nawet jakby całe krypto zostało zakopane na śmietniku historii, czyli tam gdzie jego miejsce. Dla nich to co najwyżej nietrafiona inwestycja.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa inwestowania w aktywa o wysokiej zmienności i jeszcze większym ryzyku: 

Wkładam tyle ile mogę stracić. Zamieniając fiata w krypto robię to z przekonaniem, że tych pieniędzy już nie ma. Przewalę to przewalę, nic się nie dzieje bo wiedziałem na co się pisze. Jeśli mnie na to nie stać to nie inwestuję. Tyle. 

Nie wiem skąd u niektórych bierze się taki ból dupy o to co kto robi ze swoim hajsem. :D 

Krypto to fajna rozrywka a potrafi też dać zarobić i nieco nauczyć / zainteresować tym jak działa giełda, inwestowanie, świat finansów etc. 

Nikogo nie namawiam bo bez wiedzy łatwo jest wtopić. ;) 

PS. Takich spadków jak ten ostatni krypto widziało już chyba dziesiątki. :D Taki to już rollercoaster.

Edytowane przez T.m.p1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi