Skocz do zawartości
gam3f0rg3

UWQHD do 5000 PLN min 120 Hz, G-Sync (sprzętowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 4.05.2021 o 14:45, gam3f0rg3 napisał:

Dokładnie jak sądziłem, nie miałeś do czynienia z IPS dobrej klasy. Nie zrozumiesz, to co mi pokazałeś to tylko namiastka. Na drugim zdjęciu mam to jako standard.

Wiesz co jest największym problemem w wyborze dobrego monitora, że to są opinie subiektywne. Co więcej, na polskim rynku rzadko się zdarza  że ktoś przechodzi z wysokiej klasy jakości monitora na następną generacje lub podobną. 

Opiniotwórczość tych wszystkich wypocin skupia się głownie na tym, że młody człowiek posiadał naprawdę "gówno". I nie ma porównania. Tak samo miałem kiedyś, nie mam do nikogo pretensji :)  Żyjemy w Polsce, i niestety dalej  odstajemy od EU.
Co prawda CRT nie ma startu (na +), sam posiadałem swego czasu Sony "płaski" w czasach starożytnych. Ale, niestety - mamy inne czasy.

 

Nie wkurzało Cię to? Chyba się starzeje i szukam tego co działa bez zabawy CRU/RTSS . Od 5 lat mam spokój i chciałbym go mieć nadal, chce oddać synowi swój monitor i dodatkowo cos wybrać, aby nie zamienić "siekierki na kijek :)"

Do listopada/grudnia nie używałem gsynca. Od momentu jak zaczął działać to nie wyłączam i nie używam/ żadnych dodatkowych programików.

Steroniki i w windowsie VRR włączone i to tyle. Na razie nie ma żadnych problemów.

jednakże wolałbym tego asusa IPSa 32 cale tylko wtedy nic takiego nie było i asus cena ponad 2x wyża a to tylko zabawkowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, unadarek napisał:

młodzież :E twoja dedukcja jeest ... a raczej jej brak  no ale niczego więcej się nie spodziewam :E i te buńczuczne hasełka nigdy nie miałeś dobrej klasy ips  a ten asus to dobrej klasy ips ???? :E,przestań żartować a może raczej ty nie żartujesz tylko w to wierzysz że to dobrej klasy sprzęt  :E  on nawet nie stał przy srednio niskiej klasie  ips ,pomijam hyrce ,gsrynce :E gaming a dobrej klasy monitor to dwa różne światy no ale skąd ty możesz to wiedzieć  :E jak asus jest dla ciebie wysokiej klasy sprzętem :E to ja tutaj myślę że gość widział,pracował na kawałku chociaż przyzwoitego szkiełka a tu wyjazd z asusem :-) nie mam pytań więcej :-P

A to przepraszam, nie chciałem być niegrzeczny, ale nie tylko na tym forum zadałem pytanie. Najsmutniejsze jest to że nikt nic mi nie doradził. Nie jestem grafikiem i zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inna klasa. Ja  szukam sprzętu domowego (+ czasami praca w VS), jak wspominałem, w pracy mam typowe dobre 4K bez cudacznych "gejmingowych" dodatków. Asus który posiadam ma już chyba prawie 5 lat, dalej uważam za świetny sprzęt z G-Sync sprzętowym. Ale właśnie po to tutaj zadawałem pytania, bo alfą i omega też nie jestem. 

18 godzin temu, wompierz napisał:

Do listopada/grudnia nie używałem gsynca. Od momentu jak zaczął działać to nie wyłączam i nie używam/ żadnych dodatkowych programików.

Steroniki i w windowsie VRR włączone i to tyle. Na razie nie ma żadnych problemów.

jednakże wolałbym tego asusa IPSa 32 cale tylko wtedy nic takiego nie było i asus cena ponad 2x wyża a to tylko zabawkowy monitor.

Dzięki za informacje. Wspominałeś że poniżej 40 fps zaczyna być problem, dalej on występuje? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2021 o 10:00, gam3f0rg3 napisał:

Wspominałeś że poniżej 40 fps zaczyna być problem, dalej on występuje?

Jakikolwiek problem występuje, to i tak niespecjalnie jest to problem, skoro tak niski FPS i tak nie będzie płynny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Jakikolwiek problem występuje, to i tak niespecjalnie jest to problem, skoro tak niski FPS i tak nie będzie płynny.

W zasadzie ten link do reddita gdzie @u/stormexdante  przedstawił porównanie - wyjaśnił mi wszystko.

 

 

Cytat

 

DELL AW3420DW vs LG 34GN850-B vs LG GK 950-F (I bought all three, here are my thoughts) + Ascension!

 

I began this saga when I purchased the LG 34GK950-F. I liked it a lot, but it had a wake from sleep issue that got too annoying to the point of me needing to return it. So then I got both it's direct competitor (AW3420DW) as well as it's 2020 Successor (LG34GN850-B) and wanted to test both to decide which to keep. I also want to point out that these 3 monitors were my first experiences with Ultrawide. In other words,I've ascended! (Setup is still in progress, I'm moving soon and will get a new desk)

 

Let me begin by saying that I am no professional, and for a detailed spec comparison between the two monitors you can go to this link. https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lg-34gn850-b-vs-dell-alienware-aw3420dw/13261/1785?usage=9091&threshold=0.1

As far as on paper, the LG is the winner for specs, but I kept the AW3420DW for the reasons below. Here's my initial impressions of each monitor followed by the final verdict reasoning + examples since I know people were curious.

TLDR;If you play immersive single player games, or RTS games where immersion and graphics are your priorities, go with the native GSYNC on the AW3420DW. It's amazing and you won't be disappointed. Smooth gameplay even if you drop as low as 30 FPS.

If you play mostly competitive shooters or just like high refresh speeds and are confident your graphics won't drop below 48FPS, go with the LG as it has a much higher ceiling than the AW, and you won't get any of the stuttering.

 

LG 34GN850-B

Build Quality

  • Stand is nicer and sturdier than the 950-F, but it doesn't tilt or swivel unlike it's predecessor.

  • The plastic on the stand itself is just nicer than the 950-F. Yes it's plastic, but has a nice finish to it that makes it feel more premium.

  • There is much less wobble on the display when typing, but still slightly noticeable.

PANEL

  • Colors out of the box are good but need some tweaking to look right. The 950F came better out of the box but I still had to tweak both.\

  • The 10 bit color was noticeably better than the 950F. Things just looked so good!

  • More information on color and panel can be found in the RTINGS link above. There was very little backlight bleed, no flickering or ghosting.

GAMING

  • Gsync Compatibility * way more on this topic below

    • In the OSD Menu, go to adaptive sync and turn it on.

    • It says “GSYNC COMPATIBLE FREESYNC PREMIUM” (PICTURE)

    • It's got GSYNC branding on the stand, box and GSYNC compatible splattered everywhere. It's even got a GSYNC sticker! Let's make this clear: This is not GSYNC. This is Freesync just working on an NVIDIA card. There is no dedicated module and the differences at sub 50FPS are noticeable.

  • At high framerates, Freesync works great, no stuttering, no tearing and smooth gameplay. However, if you drop below 48fps at any point, you receive major stuttering.

  • It has a 1 MS response time. THIS IS HUGE. The mouse basically floats along with my movements. It’s actually insane to use and I didn’t think I would notice this moving around the OS as much as I did. If you're playing twitchy shooters, this could be BIG.

  • Turning on 160HZ you go down to an 8bit color range which is noticeable but not a dealbreaker. I turned this off.

HDR:

  • Implementation in Windows is horrible. Everything becomes washed out and milky. However, if I'm watching HDR content on Netflix or Youtube, I can go into windows and turn HDR to on and then the content plays better. This requires doing this before you decide to watch HDR content and turning it off after to avoid your OS looking like crap.

  • HDR implementation in games is similar. I guess it just depends on the game. Maybe this will get better over time.

WARRANTY:

  • Apparently it comes with a 3 year warranty if you register the purchase with LG. However, I've heard their customer support is not great in the US and with repairs, you have to send in your monitor and takes up to a month or more to get it back, and you are left monitorless during that time.

Overall: Definitely superior to LG 950-F with less bugs. A great display with great feature set. I would pick this any day over the 950-F. If you have been debating whether to get the 950-F or this, just get this.

 

Dell AW3420DW:

Build Quality

  • From the get go, this monitor's build quality and packaging stand out.

  • The unboxing experience is elegant, feels "apple-like" in the sense that they went above and beyond to make the experience of assembly and unboxing great.

  • The monitor design is excellent. The white color scheme, premium finish on the stand and back, as well as the stability feel top-tier

  • The stand swivels, rotates slightly and can be raised and lowered with ease, yet it barely wobbles

  • The AlienFX lights are a cool touch.

  • The IO on the back faces down which is annoying at first, but the cable management is superior, the cables come out the bottom of the stand are are super clean. There is only 1 DP and 1 HDMI port, while the LG has 2x HDMI ports

  • The curve is slightly more than the LG

PANEL

  • Colors out of the box are actually really great, and I had to do very little tweaking to get where it where I wanted it to be. In fact, after installing the color profile from Dell's site, i just left the color mode on standard.

  • More information on color and panel can be found in the RTINGS link above. There is some IPS Glow but nothing out of the ordinary, and i have no ghosting or flickering.

GAMING

  • I have an NVIDIA card and to put it simply, GSYNC Module is way better than "Gsync Compatible" - More on this below*

  • When I plugged it in, it was already set to 120hz in the settings and Gsync was already on in the Nvidia Control Panel.

HDR:

  • None, but i don't really care. The colors on the panel are already great.

WARRANTY

  • All i had to do was call DELL, then send in my amazon proof of purchase and they updated the warranty for my service tag. The support was easy as hell, and their reps were very easy to deal with. The warranty is 3 years long, but can be extended if you need to.

OVERALL: Very impressive product that works great out of the box. Finally, on to the finale/decision making process

 

*GSYNC COMPATIBLE/FREESYNC vs GSYNC NATIVE MODULE

  • This was the deciding factor for me in keeping the AW. I play mostly single player games, immersive RPG's like Witcher 3, Assassin's Creed, Dragon Age Inquisition, Batman Arkham etc. I also play RTS games, and the occasional shooter, but even then not competitively (Borderlands 3, Bioshocks). Battlefront 2, Battlefield and Halo MCC are the only ones I frequently play online. I am GREATLY anticipating Cyberpunk 2077 (aren't we all!)

  • With that criteria, let's look at how NATIVE GSYNC PERFORMS vs GSYNC COMPATIBLE

Game Tests

  • In AC Origins, when dropping below 48 FPS at any point, I received major stuttering on the LG, but on the AW, I could go as low as 30 and maintain smooth gameplay.

  • EXAMPLE VIDEOS (excuse the bad gameplay, I just wanted to demo the differences. It may be harder to tell the differences on YT, but in person it was night and day.)

  • In Mass Effect Andromeda, dropping from 70 to 55 got major stuttering on the LG but not on the AW

  • In SW Battlefront II, I maintained smooth gameplay between 40 and 60 fps at all times. There were no hitches or stuttering. On the LG, it hitched and stuttered occasionally.

  • In Dragon Age Inquisition, I maintained smooth gameplay between 40 and 70 fps at all times on the Dell. There were no hitches or stuttering. On The LG, it hitched occasionally.

  • In Skyrim, I maintained smooth gameplay at 100-120 FPS across the board on both monitors

I could have kept testing games but it seemed fairly obvious to me that freesync struggles if your framerates fluctuate below 48 at any point. And for someone like me who plans to keep this monitor for 10 years, i figured I'd be spending more of my life in the 60-120 range as opposed to the 100-160 range. I'd personally rather have a safety net for frame drops as games get more intensive over the years.

At the end of the day, both monitors are excellent products and at the price of 1 grand, they damn well should be. You really can't go wrong here, but for my uses, I preferred the Alienware.

 

 

Edytowane przez gam3f0rg3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2021 o 01:29, ketiw555 napisał:

. Kolory są obłędne, czarny to czarny, żadnych cieni krawędziowych i cloudingu, albo trafiłem na rewelacyjny egzemplarz albo ...:)

... Mam kiepskie porównanie?

Bo na IPSie się świeci. 

Sprzętowy gsync pomijając fakt że działa w pełnym zakresie bez niespodzianek vs monitory z freesync., To dodatkowo ma OverDrive regulowany przez ekran z różnym wzmocnieniem w zależności od odświeżania, przydatne w zamulonych panelach. 

Jak macie ekran z certyfikatem Compatible to nic nie będzie mrugać. Monitory bez modułu mają też scalery rozdzielczości, te z modułami go nie mają. Monitory z Freesync i Gsync Compatible działają równie dobrze na NV i AMD. Te z modułami tylko na NV chyba że już coś nowego wyszło ze wsparciem dla VRR/Freesync Momo wsadzonego zielonego modułu.

W skrócie najlepsze pudła to te, co mają GsyncCompatible, VRR, Freesync, scalery rozdzielczości i o połowę niższą cenę od tych z modułem, który ostatnio jeszcze potrafi mieć wentylator XD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Minciu napisał:

W skrócie najlepsze pudła to te, co mają GsyncCompatible, VRR, Freesync, scalery rozdzielczości i o połowę niższą cenę od tych z modułem, który ostatnio jeszcze potrafi mieć wentylator XD

Czyli dałem ciała że to to oddałem  https://www.x-kom.pl/p/573321-monitor-led-32-i-wiekszy-iiyama-g-master-gb3466wqsu-red-eagle-curved-hdr.html :)?

Zresztą, temat w sumie zamknięty. Czekam na sprzęt i tyle.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miales problem z Gsync Compatible to nie. Jak nie miałeś problemu to tak.

A nawet jak ktoś ma problem z GsyncCompatible, to często wystarczy zredukować zakres synchronizacji aby wyeliminować problem. Np zamiast 45-144Hz można ustawić 55-144Hz. Albo 55-120Hz. Zależy od monitora. Oczywiście w tych bez certyfikatu. 

34" UWQHD za 4000-5000zl to pomyłka, trochę jak zakup FHD za 2000zl. 

 

38" 3840x1600 144Hz niewiele drożej można kupić jak koniecznie ma być LCD i koniecznie UltraWide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Minciu napisał:

Jak miales problem z Gsync Compatible to nie. Jak nie miałeś problemu to tak.

Nie siedzę w ciemnym pokoju, ips glow kompletnie niezauważalny. Pisałem wcześniej, kolory VA, kąty widzenia, etc, kontra droższy IPS  - miałem ochotę tę  iiyamę przez okno wyrzucić, pomijam dodatkowo fakt problemu z migającym ekranem. Piszesz ogólnikowo a ja wcześniej pisałem że to subiektywna ocena, jaki monitor pasuje danej osobie.

Dla Ciebie cena taka to pomyłka, dla mnie nie, bo na wstępie napisałem czego szukam. Tak jak wspominałem, czekam na monitor i w zasadzie można by było ten wątek zamknąć ale nie widzę takiej opcji.

Edytowane przez gam3f0rg3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcin_21 napisał:

3 lata temu jak kupowałem monitor miałem obok siebie Asus PG279Q i obecnego EIZO FS2735. Asus wypadł niczym żart pod względem ogólnej jakości, ale sprzętowy G-SYNC robił robotę. Ale i tak zdecydowałem się na EIZO.

Mija 3 lata i jestem w kropce, bo chciałbym jakiś nowy monitor z HDR i innymi bajerkami, ale nie widzę godnego następny EIZO na rynku monitorów. Też do 5 tys jak w temacie.

Ja mam problem taki, że przyzwyczaiłem się do G-Sync. EIZO FS2735 rzeczywiście, rewelacyjny monitor. O 2 długości przed Asus PG279Q jak nie więcej, pytanie do czego go wykorzystywałeś?

Problem ogólny polega na tym, że sprzętowy g-sync zawyża cenę, bo kupowanie coś za 10k z G-sync ultimate już jest dla mnie absurdalne. 

Jak chce już w coś pograć, to jestem zwolennikiem gier  The Division, Destiny 2, RDR2, OUTRIDERS, "Wieśki" etc - czyli FPP/TPP. Rzadko jakieś strategie, no chyba że Anno 1800 + inne klasyki. 

Pozostało tylko czekać na przesyłkę, zawsze mogę oddać w ciągu 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marcin_21 napisał:

chciałbym jakiś nowy monitor z HDR

... to poczekaj na OLED, bo Ekran z kontrastem kilka tysięcy do jednego to nie HighDynamicRange. No alternatywnie jakiś monitor z wygaszaniem lokalnym, które jest dosyć niedoskonałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, marcin_21 napisał:

75% do pracy, 25% do gier

gdyby proporcje były odwrotne kto wie czy nie wybrałbym jednak tego asusa (edyta: jak kupowałem monitor to nie były jeszcze czasy g-sync kompatydebilne :D, więc tutaj naprawdę była duża przewaga dla asusa pod tym względem)

Też podobnie  napisałem wcześniej: 80% praca 20% gry, ale tak na prawdę, po zakończeniu zdalnej proporcję się odwrócą a to kwestia 2 miesięcy. W pracy zupełnie inne monitory - czyli do pracy 2x 4k IPS z dobrej półki, ale też nie jak dla grafika, do VS w sam raz i dla oczu.

A co do g-sync kompatydebile - w cuda nie wierze, zresztą przytoczyłem linka z reddita.

Edytowane przez gam3f0rg3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gsync Compatible nie różni się niczym od sprzętowego w kwestii płynności.  To żadne cuda tylko prosta zasada działania. 

U mnie poniżej 50Hz jest problem z Gsync Compatible, dla tego mam obcięty zakres synchronizacji. Nie przeszkadza mi to, bo i tak zawsze gram powyżej 85FPS a najlepiej powyżej 90fps.

Wcześniej miałem monitor ze sprzętowym Gsync więc mam porównanie.

Chociaż sprzętowy Gsync nie różni się tak na prawdę od "programowego" który tak na prawdę też jest sprzętowy. Tylko inny komputer ogarnia ta synchronizację. Zamiast komputer od NV robotę robi komputer od producenta ekranu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj  Amazon powiadomił mnie że musze czekać około 2 tyg. znowu (wyprzedano). Zrezygnowałem i dostałem zwrot kasy. Teraz jestem w punkcie wyjścia.

Znalazłem i dzwoniłem do nich, bo to było zbyt piękne aby było prawdziwe - taniej o 1000 niż w pozostałych sklepach https://allegro.pl/oferta/monitor-dla-graczy-alienware-aw3420dw-34-cale-10592447794 Okazuje się ze specjalizują się głownie ze sprzedaży produktów Dell'a, a to co jest na alledrogo, jest nowe + 3 lata gwarancji. Jakoś niedowierzam, no ale ok.

Cytat

Gsync Compatible nie różni się niczym od sprzętowego w kwestii płynności.  To żadne cuda tylko prosta zasada działania.

Różni się tylko zakresem kompensacji, pozostałą cześć robi LFC (ponoć). Ale potrafi się wyłączyć.

3 godziny temu, Minciu napisał:

U mnie poniżej 50Hz jest problem z Gsync Compatible, dla tego mam obcięty zakres synchronizacji. Nie przeszkadza mi to, bo i tak zawsze gram powyżej 85FPS a najlepiej powyżej 90fps.

Wczoraj poświęciłem czas na analizę Gsync Compatible. Piszesz że masz problem poniżej 50 Hz, ale jest jeszcze LFC ponoć, który kompensuje efekt zrywania. Nie działa? Na reddit piszą, że trzeba się bawić w CRU. Był taki przypadek na 34gn850.

Pamietaj, Ty posiadasz 3080 ja 1080TI. Niby jest premiera 3080TI ale w cuda nie wierze że uda mi się kupić na premierę founders edition - w jakiej cenie (normalnej). Ja sobie odpuściłem premierę 3080, zmieniam sprzęt co 2 generacje, ale górnicy mnie zaskoczyli :)

Najwięcej znajduje na reddit takich przypadków, na "you" nie ma rzetelnych testów, wiadomo, srajtuberzy chcą zareklamować i zarobić.

 

3 godziny temu, Minciu napisał:

Chociaż sprzętowy Gsync nie różni się tak na prawdę od "programowego" który tak na prawdę też jest sprzętowy. Tylko inny komputer ogarnia ta synchronizację. Zamiast komputer od NV robotę robi komputer od producenta ekranu.

Innymi słowy to się kłóci z tym co napisałeś powyżej :) Bo jednak jest różnica.

 

Edit: Dodatkowo, kontrola jakości LG jest koszmarna, mowa o 34gn850. Sprawdziłem sobie oceny na stronie LG (eng) i innych zagranicznych portalach.

Edytowane przez gam3f0rg3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecano mi rok temu AW3420DW tutaj i jestem dalej z niego zadowolony , razem z 3080 na pokładzie daje rade i nie odczuwam w żadnej grze nieprzyjemnego stutteringu. Jedyny problem jaki mam to fakt że przez przypadek porysowałem (rysa głęboka o długości 1cm) matryce i nie da rady już tego naprawić co mnie drażni i pewnie przesiąde się na kolejny monitor od AW.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nieraz jest skopana implementacja w monitorze, która nie ogaduje się w pełni jak należy z zielonymi GPU. Na tym samym monitorze AMD działało mi normalnie nawet w LFC poniżej 44Hz. Niestety między zwiększając zakres synchronizacji powyżej 50Hz na ekranie 100Hz automatycznie tracę LFC. 

Ale to w moim monitorze tak jest. W innych może być inaczej, inny zakres synchronizacji może nie banglać. Tylko ja nie mam monitora z listy Gsync Compatible a po prostu wymuszony tryb. 

Jak bierze się coś z listy to nie będzie takich problemów mimo braku modułu. 

Aaa piszesz że rtx3080 przespałeś. 3080ti pewnie i tak się nie zalapiesz to masz jeszcze RX6800. To jest jeden z ważniejszych argumentów dla czego monitory z modułem Gsync są gówniane.

Godzinę temu, gam3f0rg3 napisał:

 

Edit: Dodatkowo, kontrola jakości LG jest koszmarna, mowa o 34gn850. Sprawdziłem sobie oceny na stronie LG (eng) i innych zagranicznych portalach.

U mnie i tak wyląduje LG C1 48". Więc mam wywalone na gówniane LCDki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Minciu napisał:

Aaa piszesz że rtx3080 przespałeś. 3080ti pewnie i tak się nie zalapiesz to masz jeszcze RX6800. To jest jeden z ważniejszych argumentów dla czego monitory z modułem Gsync są gówniane.

Nie chce uchodzić za fanatyka danej marki. Wolę NV.

Masz jakiś namiar na tą kartę(RX6800 ?)? :) 

BTW: Jaki sens takiego komentarza, skoro kupiłeś sam MSI Suprim RTX 3080....

Godzinę temu, Minciu napisał:

U mnie i tak wyląduje LG C1 48". Więc mam wywalone na gówniane LCDki.

Mam telewizor Oled, ale to nie ma związku z "giercowaniem". No chyba że Twoim priorytetem jest konsola. Osobiście polecam VR :)

Godzinę temu, Szark123 napisał:

Polecano mi rok temu AW3420DW tutaj i jestem dalej z niego zadowolony , razem z 3080 na pokładzie daje rade i nie odczuwam w żadnej grze nieprzyjemnego stutteringu.

Jedyny problem jaki mam to fakt że przez przypadek porysowałem (rysa głęboka o długości 1cm) matryce i nie da rady już tego naprawić co mnie drażni i pewnie przesiąde się na kolejny monitor od AW.

Coś Ty robił :)

 

Zobaczymy, przesyłka dojdzie pojutrze. Sprawdzimy sobie ten sklep, taniej niż na Amazon.

 

Edytowane przez gam3f0rg3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się zgadza, zero bad pikseli, nówka, gwarancja 3 lata dokładnie ze strony Dell po service tag: 02 MAJ 2024.

Monitor MEGA.

W dodatku cena atrakcyjna  gdzie 4300 PLN kontra x komp 5000 PLN. 

https://drive.google.com/file/d/1xgnADS1rhY5MGJnXmvTTHHmsx6Bwjsz1/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1x_qaH61i-EQ04v1x0NbsJ754i2016wL9/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1QIQFWhTHoJDPIIg8YoIH3WfvnMfM0KWc/view?usp=sharing

Warto było.

Dziękuje wszystkim za dyskusje/radę , sądzę że temat można uznać za zamknięty :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gam3f0rg3 przypadkowo podczas cięcia machnąłem i zrobiłem malutką ryske na ekranie :) Szkoda bo chciałem przesiedzieć na monitorze do momentu ukazania się jakiś mocnych monitorów HDR . Obecnie prawdopodobnie puszczam go dalej a sam myślałem nad aw3821dw ale jednak to już zbyt wysoka rozdzielczość i będzie czuć że 3080 dławi się , więc wleci G7 bo AW2721D jest wykupiony i najszybciej wysyłka nastąpi od Dell-a w pażdzierniku :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Szark123 napisał:

aw3821dw ale jednak to już zbyt wysoka rozdzielczość i będzie czuć że 3080 dławi się

Eee tam, jest dużo lepiej niż na 4k. Jak dla mnie 3840x1600 to najlepszy kompromis pomiędzy jakością obrazu i wydajnością. 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 01:15, Szark123 napisał:

przypadkowo podczas cięcia machnąłem i zrobiłem malutką ryske na ekranie

Jak rozpakowywałeś? Kurde niefart (jeżeli tak było)

W dniu 14.05.2021 o 01:15, Szark123 napisał:

AW2721D jest wykupiony

Pytanie czy testowałeś, HDR 600, ale NVIDIA® G-SYNC® Ultimate już daje nadzieje. Niemniej jednak, to może być tylko namiastka. 

W dniu 14.05.2021 o 01:15, Szark123 napisał:

więc wleci G7

Monitor Samsung Odyssey G7? 

  • Adaptive Sync
  • AMD Free-sync
  • Nvidia G-Sync Compatible

Zdziwisz się, radził bym poczekać na coś sensowniejszego. Ale Twój wybór.

 

Czekam na premierę 3080 TI. Ciekawy jestem jaka będzie cena na stronie NVidii,..... ale byłem ciul że nie wziąłem od razu Founder Edition w grudniu 2020 ?

Jak obstawiacie 2/3 06 2021?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 10:13, someI napisał:

Eee tam, jest dużo lepiej niż na 4k. Jak dla mnie 3840x1600 to najlepszy kompromis pomiędzy jakością obrazu i wydajnością. 

Tutaj bym polemizował, bo to kwestia proca i GPU. Rozsądne minimum dla np. 1080 TI to jest WQHD. Ale jestem w dupi3. Więc, to wszystko rozbija się o sprzęt.

Po zakupie spadek np. w RDR2 z 60 do 42, ale G-sync robi robote. 

Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę o tych górnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, gam3f0rg3 napisał:

Tutaj bym polemizował, bo to kwestia proca i GPU. Rozsądne minimum dla np. 1080 TI to jest WQHD. Ale jestem w dupi3. Więc, to wszystko rozbija się o sprzęt.

Po zakupie spadek np. w RDR2 z 60 do 42, ale G-sync robi robote. 

Szlag mnie trafia, jak sobie pomyślę o tych górnikach.

Ja mam 3440x1440 i 3060 Ti tak sobie radzi, zależy od gry ale te 70 klatek musi być żeby była super płynność taka optymalna karta do tej rozdzielczości to 3080 takie moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, gam3f0rg3 napisał:

Tutaj bym polemizował, bo to kwestia proca i GPU. Rozsądne minimum dla np. 1080 TI to jest WQHD. Ale jestem w dupi3. Więc, to wszystko rozbija się o sprzęt.

Pisałem w kontekście wspomnianego 3080, bo akurat mam porównanie. Mając 1080 to nawet nie myślałbym o takim monitorze pod gry z ostatnich kilku lat. 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...