Skocz do zawartości
Element Wojny

NieR Re[in]carnation

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

E0WikxUVIAATREG?format=jpg&name=medium

NieR Re[in]carnation to mobilny spin-off Automaty, który oczywiście bezproblemowo będzie można ograć na PC przez emulator.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem gameplaye z tego. Dla mnie to jest odcinanie kuponów, nawet jeśli Taro mówił że tak nie jest. Może kiedyś wypróbuję, ale nie przepadam za mobilkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tylko mobilny spin-off Automaty, ale na uwagę zasługuje że fabułę całościowo napisał do niej Taro a muzykę robił koleś od Replicanta/Automaty, więc można oczekiwać że będzie co najmniej dobra. Jak go znam to typ bankowo wrzuci jakieś niespodzianki powiązane z poprzednimi tytułami.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na Switcha to również jest przewidziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ich piekło pochłonie, że będzie to tylko na mobilki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko 3 dni !!! To będzie moja pierwsza mobilna gra jaką ogram w życiu :) 

Wyboru nie mam - bo to OFICJALNY sequel i spin-off Automaty robiony przez Taro. 

 

Oczywiście ogram na emulatorze na PC, pierdzielę granie na telefonie. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz? 

Ja bym chciał crossover z Automatą, mogli by dodać 2P i jakiś chapter zrobić. :P  A w ogóle kto to jest? :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to jest osobna historia które dzieje się w czasie i po Automacie - do tego w którymś momencie jest crossover z Automatą i... Drakengard 3. 

W głosach z trailera na 100% słyszałem Eve z Automaty i jego teksty, co do reszty nie mam pewności. 

6 minut temu, Jaycob napisał:

Kupujesz? 

Ja bym chciał crossover z Automatą, mogli by dodać 2P i jakiś chapter zrobić. :P  A w ogóle kto to jest? :E 

Kto to jest Taro ?  Twórca całego TaroVerse, gość który napisał NieR'y i Drakengardy 1/3. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodziło i o 2P, aż takim laikiem to ja nie jestem, aby nie wiedzieć kim jest Taro.;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jaycob napisał:

Nie, chodziło i o 2P, aż takim laikiem to ja nie jestem, aby nie wiedzieć kim jest Taro.;) 

To nowa postać, nic o niej nie wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera NieR Reincarnation - mobilnego spin-offu i sequela NieR'a Automaty  - grę można ogrywać na Androidzie, iOS i emulatorach PC (zalecane).

Gra jest darmowa - można ukończyć całą fabułę główną bez jakichkolwiek mikropłatności. Dodatkowe płatności związane są z odblokowywaniem dodatkowych postaci z uniwersum NieR/Drakengard które poza lepszymi statami w sensie fabularnym nic nie wnoszą.

Jeżeli ktoś chciałby grać na PC i na padzie to polecam emulator LDPlayer (koniecznie 64bit ) - instalujecie, odpalacie, w sklepie jest dostępny NieR Reincarnation, ściągacie i gracie.

LDPlayer - Lightweigh&Fast Android Emulator for PC

Miłej zabawy !

nier

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam ktoś w ogóle z Was w to gra ?

Mi się udało wylosować na starcie po XX próbach 4 gwiazdkową 2B :) 

Jestem póki co jeszcze w pierwszej lokacji i powoli zapoznaję się z systemem gry, ale jest ciekawie i dużo osób już mi pisało że całkiem niedługo robi się BARDZO mrocznie.

 

btw. gram na Bluestack Nougat 64 bit, choć muszę przyznać że na moim TV (iphone podłączony przez AirPlay) wyglądało to REWELACYJNIE jak na mobilną gierkę - niestety dostęp do TV mam dość ograniczony ze względu na dzieciaki więc pomęczę się na emulatorze ;) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnałem, przeszedłem jakieś 4 albo 5 tych historyjek i tak średnio mnie to wciągneło. Nie lubię mobilnych gier, zwłaszcza takich gdzie sie losuje postacie i jest automatyczna walka gdzie 99% znaczenia maja to jakie postacie wylosowałeś i jak im ulepszyłeś ekwipunek. Może jakieś ciekawe są te historie/twisty w fabule potem ale to pewnie dowiem się z filmików na youtube bo nie chce mi się spędzać czasu na symulatorze klikania przycisku "Dalej" 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem już 3 chaptery, sporo siedzę na discordzie Reincarnationa i mam mieszane uczucia.

Kierujemy postacią małej dziewczynki o której nic nie wiemy, jesteśmy w miejscu o którym nic nie wiemy i pomaga nam jakaś inteligencja pod nazwą Mama o której też nic nie wiemy. W chapterach odkrywamy historie różnych osób z różnych miejsc z ludźmi i androidami w tle, które są ze sobą mniej lub bardziej powiązane... tyle że nie bardzo ma to dla mnie jakikolwiek związek z serią NieR, przynajmniej na tym etapie gry. Nie ukrywam też że te historie nie są jakieś rewelacyjne, ale faktycznie są depresyjne bo w większości z nich naprawdę źle się dzieje. Walka jest beznadziejna, w zasadzie można włączyć tryb auto i niech sami sobie walczą, jedyne o co musisz dbać to tylko staty i upgrade'y. 

Społeczność na discordzie też jest strasznie dziwna - mało kto w ogóle jest zainteresowany fabułą, 95% ludzi tylko grind cyferki odblokowywanie postaci eventy itd. 

Nie do końca potrafię określić do kogo kierowana jest ta gra. Gdybym nie był tak zafascynowany TaroVerse to raczej już bym to wywalił z dysku, ale liczę że w którymś momencie nastąpi jakieś przełamanie, zwrot fabularny, że okaże się że to wszystko jest inne niż się wydaje itd... no cóż, obym się nie mylił ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Taro jednak dowalił - 6 chapter to taki zwrot fabularny że u lala. 

Nie mogę nawet zamieścić żadnego screenshota z chapteru 7 bo byłby spojler totalny ;) 

Zaczyna się robić naprawdę NieR'owo ale najgorsze jest że nie mam pojęcia kiedy to się dzieje i w którym momencie to umiejscowić czasowo w uniwersum... 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na nowy telefon, na samsungu A70 nawet tego nie odpalam.

 

Postać 2P była już w tym internetowym final fantasy, ścigała 2B i 9S którzy ukryli się w świecie final fantasy czy jakoś tak. Ale fabuły z tego jeszcze nie zgłębiłem.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Bluestack 5 64bit. 

Nie wyobrażam sobie nawet grać w to na telefonie ;)

To mój główny deck:

3

 

Co do FF XIV to nie bardzo mnie to interesuje szczerze powiedziawszy: to zwykłe wykorzystanie licencji na postacie i niektóre elementy fabularne by zrobić dodatkowy event, niewiele ma to wspólnego z samym uniwersum. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w to trochę na telefonie i szczerze mówiąc to meh, nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra rozkręca się dopiero w okolicach 5-ego chapteru, 6-ty to już kosmos a teraz jestem w 7-mym i nie wiem co jest grane ?

I szczerze to nie jest historia na grę mobilną. Tylko debilne Square Enix mogło wpaść na pomysł by wpleść tą historię w jakąś gierkę opartą na mikrotransakcjach.

Jak skończę wrzucę Wam spojlerową reckę i jak to się ma do całego uniwersum NieR'a. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon 730 to zbyt mało na płynną grę na średnich. Optymalizacja leży, ale będę grał do końca żeby zobaczyć co Taro odwali pod koniec gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie ode mnie: jak lubicie gry mobilne i totalny grinding to ta gra jest dla Was, ale jeżeli chcielibyście ją przejść tylko dlatego że lubicie NieR'y i TaroVerse to raczej trzymajcie się od tego z daleka - a przynajmniej do momentu kiedy ta gra będzie ukończona pod względem fabularnym.

Gra kończy się na 9 chapterze, historia jest urwana w połowie, kiedy będzie ciąg dalszy nikt tego nie wie. W Japonii w ciągu 8 miesięcy po premierze gra dostała tylko 3 kolejne chaptery, więc można założyć że będą to bardzo długo ciągnąć zanim to skończą by jak najwięcej zarobić.

Ogólnie historia ma niezły potencjał - główny wątek tyczy się dziewczynki która nie wiadomo kim jest, która znalazła się w nieznanym miejscu zwanym The Cage i której pomaga inteligencja o nazwie Mama. Dziewczynka nie mówi, cierpi bo noc w noc śni straszne koszmary i Mama pomaga jej krok po kroku odnaleźć drogę jej pozbyć się tych koszmarów , a dokonuje tego poprzez ich odkrywanie - historii różnych osób, które początkowo wydają być się ze sobą niepołączone a później jak to u Taro wiadomo że gdzieś to się zaczyna ze sobą splatać. Historie są niezłe, praktycznie wszystkie z nich są dołujące i bardzo źle się kończą, a opierają się one na ludzkich przymiotach: miłość, radość, gniew, zazdrość, zemsta itd. Oczywiście na pewnym etapie wiadomo już że Mama jest kimś więcej niż tylko przyjaznym przewodnikiem a i dziewczynka nie jest tym kim się wydaje, później zaś w chapterze 6 dokonujemy pewnego zwrotu fabularnego, mamy na pokładzie nowego towarzysza i wtedy zaczyna robić się ciekawie. 

Przejście tej gry na poziomie normal to jakby zrobić w Automacie ścieżkę A - teraz przechodzę na poziomie hard (na szczęście nie trzeba robić od nowa rozdziałów tylko główne walki które można włączyć w trybie auto więc luzik) i ten poziom hard jest jak ścieżka B - odkrywam nowe fragmenty i wydarzenia poprzedzające te ze ścieżki A, dzięki czemu mam pełniejszy obraz tego co naprawdę się dzieje. Zapewne w trybie very hard będzie podobnie xD

Jeżeli chodzi o sam grinding, to przyznam że gra jest bardzo szczodra jest na gachę. Na starcie dostajecie naprawdę mnóstwo kasy i surowców, a zdobywanie kolejnych jest raczej w miarę proste. Do tego obecnie trwa event Automata, gdzie można w bardzo prosty sposób zdobyć 2B, 9S czy A2 + ich bronie i rozwinąć te postacie na poziom maksymalny 3-ego poziomu (80), zaś ich bronie można nie tylko rozwinąć ale też upgrade'ować na 4-ty poziom. Wszystko to bez zainwestowania choćby 1 złotówki. 

Ostatnia sprawa to czym jest ta gra ? Sequel ? Prequel ? Spin-Off ? Nie mam pojęcia. W grze są androidy i ludzie - tyle że nie wiadomo czy oni nadal "są" czy to tylko jakieś odległe wspomnienia ze Starego Świata a The Cage jest jakimś bytem - czy może nawet serwerem które te informacje przechowuje; jest jakaś wyższa inteligencja, są potwory które są zbliżone w pewnych cechach do Gestaltów... nawet nie wiem czy to się dzieje w naszym świecie, czy to może jakiś alternatywny... zdecydowanie zbyt mało wiadomo jak na ten moment. Ale jest interesująco.

Czy polecam ? Na chwilę obecną raczej nie. Historia nadal "w toku", emulator lubi wywalać dość często, do tego gra nie jest dla wszystkich.

Ale ja będę obserwował na bieżąco i dam znać jak coś się ruszy w temacie :) 

1

2

3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...