Skocz do zawartości
emil3223

Nowa Playstation 3 FAT - da się kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zwodować PS3 Fat w obudowie DR ZABER Sentry 2.0. Chciałbym znaleźć nową sztukę. Da się w ogóle spotkać tą wersje w nienaruszonym pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Slimy jeszcze rzadko się trafiają, ale Fat to chyba niewykonalne zadanie. Kieeeeedyś jeszcze widziałem na ebay pierwszy model za 1200 dolców. Tak bardzo potrzebna ci nówka czy ot zachcianka? Zapewne w cenie potencjalnej nówki, to kupiłbyś sobie całą szafę używanych i dawców części :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy FAT to marzenie ściętej głowy, niewykonalne zadanie. Nawet jak coś takiego znajdziesz (taaa), to będzie kosztować chore pieniądze. Zapomnij o takiej opcji i kup używkę, tym bardziej, że masz to potem i tak wpakować do innej budy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wolałbym nową bo z tego co czytam to używane FATy padają jak muchy.

1200$ ???? Spodziewałem się 2000-3000 zł.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym padaniem. Pierwsze modele są delikatne, bo były najbardziej dopakowane (obsługa ps2, 4x usb itd), i o takim mówiłem w cenie 1200$ i to też było dawno, ale późniejsze okrojone faty trzymają się nieźle, a myślisz że kupiłbyś takiego nastoletniego leżaka i też by działał tip-top na wieki wieków? Wywaliłbyś dwa klocki a konsola szybciej by padła od takiej używanej, o ile w ogóle by działała, bo przecież gwarancji byś nie miał, skoro nieotwierana. 

To już nie były konsole jak psx i ps2, gdzie wyciągasz po latach z szafy i wszystko działa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, emil3223 napisał:

Wolałbym nową bo z tego co czytam to używane FATy padają jak muchy.

1200$ ???? Spodziewałem się 2000-3000 zł.

Zapomnij o nowej i tyle, bo to porywanie się z motyką na słońce. Takiej i tak nie dostaniesz. Jak coś ma się popsuć, to się popsuje, a z tym padaniem to jak Gonzo pisał nie było tak tragicznie. Konsole padały na YLOD, bo spoiwo z bezołowiowych kulek pod układami scalonymi lubiło sobie po prostu pękać. Możesz tego doświadczyć, ale nie musisz, a nowa sztuka Cię od tego nie uchroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimy nówki się trafiały po 1000-1500 zł, więc może w szafie ktoś trzyma i fata, kwestia czy by sprzedawał i jaki to fat, bo jeśli rsx w 90nm to król bezawaryjności to żaden.

Kulki bezołowiowe, spoiwo na którym jest osadzony sam rsx, rsx sam w sobie też był wadliwy (8800 gts, gtx, gt, rsx wszystko to te same lata i ta sama awaryjność krzemu, taki okres nvidii), wymyślne kondensatory, opcji może być masa. Właśnie głównie od nieużywania, bo i takie konsole widywałem na allegro: zaplombowane, ale bo leżało w szafie x lat i już nie działa. Dlatego swoje ps3 fat odpalam regularnie raz na miesiąc- dwa. A w majóweczkę wyciągnąłem ps2 i psx po iluś latach leżakowania i działają :cool:Wii tak samo zresztą.

Poobserwuj jebaja, może coś się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...