Skocz do zawartości
kubikolos

Podłączenie do Światłowodu Orange?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się zapytać czy można jakoś zwrócić uwagę Orange na to, że wyrażam chęć podłączenia do sieci światłowodowej? Sytuacja jest dość dziwna bo sąsiad obok (budynki jednorodzinne) ma pociągnięty już kabel do ogrodzenia ze studzienki przy mojej posesji, ale mnie już nie podłączyli. Tak jakby budynek został pominięty. Sąsiedzi po drugiej stronie ulicy również mają, ale drugi węzeł kończy się tak samo i dokładnie w tym samym miejscu. Postaram się wrzucić zdjęcie jak to wygląda a wygląda to komicznie.. Jeden dom z jednej studzienki jest podłączony a mój już z tej samej nie da rady? Wszystko idzie pod ziemią z dwóch różnych węzłów. Pytałem na czacie Orange, ale nikogo kumatego nie było. Pytalem o konkrety, ale zbywali. Na UKE też szukałem bo ktoś pisał, że niby jest tam podana firma zajmująca się projektem/montażem.  Wystarczy mi tylko informacja, że w przyszłości będzie podłączony. Dodam również, ze od prawej strony ulicy (po prawej jest osiedle i tam już jest infrastruktura) wszystko do osiedla nie ma wyciągniętych przewodów do ogrodzenia. Miasto już jest zaopatrzone a zostało tylko kilka ulic w tym moja. Na ludzki rozum miasto całe zaopatrzone a kilka budynków nie będzie? Gdzie w ogóle szukać informacji? Czy macie może jakiś kontakt do kogoś kto zajmuje się projektem POPC2/Sczeciński B w zachodniopomorskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj informacji na forum orange w tematach o  POPC2. Może ktoś tam Ci doradzi czy w ogóle jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć na mapce:
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Jeżeli twój adres jest tam ze statusem "w realizacji" to jest spora szansa że podłączą. Jeżeli adresu nie ma zaznaczonego na mapce to małe szanse że podłączą.

Ogólnie najlepiej pytać monterów którzy kładą kable na ulicy - jeżeli nie będą wiedzieć czy adres będzie podłączany to możliwe że dadzą numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MassTA napisał:

Możesz zobaczyć na mapce:
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Jeżeli twój adres jest tam ze statusem "w realizacji" to jest spora szansa że podłączą. Jeżeli adresu nie ma zaznaczonego na mapce to małe szanse że podłączą.

Ogólnie najlepiej pytać monterów którzy kładą kable na ulicy - jeżeli nie będą wiedzieć czy adres będzie podłączany to możliwe że dadzą numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za projekt.

Pytałem się.. Paaanie my tu tylko podłaczamy.. Właśnie takiego typu kontakt jest mi potrzebny. Sprawdzałem pół roku temu i budynek obok o którym pisze ma właśnie status "w realizaji" niestety mój nawet nie jest zaznaczony. Jeśli faktycznie nie będzie podłączenia to śmieszne, ze z tej samej studzienki budynek obok nie będzie podłączony :D Ja nawet chcę wyjść na przeciw i sam zrobić przebicie na odpowiedniej głębokości żeby chodnika nie rozkładać. Tylko wykopać z jednej i drugiej strony i przełożyć kabel w rurce ochronnej. 30 minut i kabel pod budynek pociągnięty. Niby człowiek chce się czegoś dowiedzieć, ale albo nikt nie wie albo gość na infolinii powiedział, że będzie, ale później, ale daty nie zna. Tutaj specjaliści mówią, że nie i człowiek jest głupi.. 

 

@bartoleq Szukam, ale dawno temu zapomniałem hasła i sam napisać tam nie mogę a aby zarejestrować nowe konto potrzebny jest numer usługi... Durne to trochę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 12:15, kubikolos napisał:

Jeden dom z jednej studzienki jest podłączony a mój już z tej samej nie da rady?

A czemu nie? U mnie 2 sąsiadów nie ma szans, bo po prostu kable by szły przez czyjąś własność i to nie przez złośliwość, ot ludzie myślą że może zechcą sprzedać nieruchomość za 10 lat i będzie problem. Zaś szanse mają i światłowód ich sąsiedzi (mieszkający jeszcze dalej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sino napisał:

A czemu nie? U mnie 2 sąsiadów nie ma szans, bo po prostu kable by szły przez czyjąś własność i to nie przez złośliwość, ot ludzie myślą że może zechcą sprzedać nieruchomość za 10 lat i będzie problem. Zaś szanse mają i światłowód ich sąsiedzi (mieszkający jeszcze dalej).

Raczej ktoś kto stawiał budynek od zera za własne pieniądze nie będzie miał zamiaru sprzedać ;) Naprawdę uważasz, ze kilka budynków nie zostanie podłączonych gdzie od drugiego końca ulicy jest w pełni zaopatrzone osiedle w światło? To głupota :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opcje gdzie możesz zgłosić chęć przyłączenia:
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  (prawy górny róg - zgłoś popyt, albo klikasz na mapie w miejscu swojego domu)

https://www.orange.pl/view/sfh

U mnie doprowadzili światłowód do jakiś 30% budynków w miejscowości - jak rozmawiałem z monterami to sami się dziwili że są ulice gdzie kilka budynków jest podłączonych a reszta ulicy już nie. Żeby było śmieszniej to adresy w których są zgłoszenia popytu w powyższej wyszukiwarce nie zostały podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, MassTA napisał:

Tutaj masz opcje gdzie możesz zgłosić chęć przyłączenia:
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  (prawy górny róg - zgłoś popyt, albo klikasz na mapie w miejscu swojego domu)

https://www.orange.pl/view/sfh

U mnie doprowadzili światłowód do jakiś 30% budynków w miejscowości - jak rozmawiałem z monterami to sami się dziwili że są ulice gdzie kilka budynków jest podłączonych a reszta ulicy już nie. Żeby było śmieszniej to adresy w których są zgłoszenia popytu w powyższej wyszukiwarce nie zostały podłączone.

Dziękuję Tobie, ale kilka razy zgłaszałem popyt. Wysyłałem również mailowo ten list, ale chyba wyślę normalnie na adres bo listu klasycznego nie wysyłałem. Jeśli faktycznie nie zostanie budynek podłączony to nie widzę w ogóle sensu współpracy.. Mógłbym nawet sam zapłacić za własne łącze i budowę, ale jak zwykle nie ma kontaktu do kogoś kto się tym zajmuje. W salonie przedstawiciel mówił, że cała ulica jest zgłoszona :D Najgorsze jest to, ze z usług stacjonarnych jest jedynie Oragne. Gdybym wtedy się jednak skusił na ofertę LTE No Limit od Tmobile 60 MB/s to miałbym chociaż jakąś możliwość pracy i wykonywania większej ilości projektów bo wysyłać kilkuminutowy film czy animację w 4k i wysokim bitracie z uploadem 128 Kb/s to cyrk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, kubikolos napisał:

Jeśli faktycznie nie zostanie budynek podłączony to nie widzę w ogóle sensu współpracy.

Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. W Orange siedzą i liczą koszty przyłącz abonenckich. Domki jednorodzinne zawsze będą traktowane po macoszemu. Najważniejsze dla nich są blokowiska.

Edytowane przez AndyLau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, AndyLau napisał:

Najważniejsze dla nich są blokowiska.

Tak ważne, że jak pytali u mnie na osiedlu, to chcieli modernizować swoją sieć. Taki detal, że nie mają tam żadnej sieci :E
Tak się starali, że tylko raz się pytali administratora terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Tak się starali, że tylko raz się pytali administratora terenu.

Taka firma idzie po najmniejszej linii oporu i kosztów.Notoryczna u nich praktyka zatrudnianie firm podwykonawczych do montażu/modernizacji Sieci.

Edytowane przez AndyLau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, AndyLau napisał:

Taka firma idzie po najmniejszej linii oporu i kosztów.Notoryczna u nich praktyka zatrudnianie firm podwykonawczych do montażu/modernizacji Sieci.

Ale całe miasto jest zaopatrzone. Od głównej ulicy wszystkie łącznie na mojej to domki jednorodzinne. Jedynie na prawo od mojej posesji kilka domków nie jest jeszcze w ogóle zaopatrzone w kabel a obok jest to osiedle. To

zupelnie nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kubikolos napisał:

Od głównej ulicy wszystkie łącznie

Słowo klucz. Pamiętaj jak kładą kable, robią to według swojego określonego planu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...