Skocz do zawartości
Rumcajs.

Czy zakup RTX2060 ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam tytulowy dylemat, czy wydając 2600zł na RTX2060 jest dobrym pomysłem? Czy jest coś co ma lepszy stusunek ceny do wydajności?

Cel to granie w powiedzmy RDR2 przynajmniej na mieszance medium/high w 1440p. 

Karta ma współpracować z i5 10400 oraz 16gb ddr4 2666mhz, obecnie mam gtx1060 3gb który nie daje rady w 1440p, do fhd to nie miałbym takiego cisnienia na wymiane karty.

Pozdrawiam serdecznie i licze na wasze wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tej cenie masz xbox series x + abonament ultimate na rok jak dobrze przeszukasz promocje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2060 w 1440   bez problemu da rade w 95% gier na wysokich,najwyższych , 5% tych oczojebn... gierek z kosmicznymi wymaganiami  mix ustawien medium/high podobnie  a dużej części wystarczy wyjeb.... wygładzanie,cienie i mamy wzrost fps potężny

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wompierz napisał:

W tej cenie masz xbox series x + abonament ultimate na rok jak dobrze przeszukasz promocje.

 

 

Spodziewałem się takiej wypowiedzi. Odpowiadam: nie jestem graczem konsolowym, ba, nie jestem nawet typowym graczem. Gram rzadko, ale lubię mieć dobry sprzęt a nie denerwować się że mogłbym mieć lepszy. Tak czy siak na codzień korzystam z PC, więc finansowo nijak się to kupy nie trzyma. Internetu na laptopie przeglądać nie cierpię więc tandemy pc (laptop) do internetu a konsola do grania to większy wydatek niż wydajny PC.

Wiem też jak karta radzi sobie z RDR2. Tę gre podałem jako przykład bo to jedna z najbardziej wymagających w które zamierzam zagrać.

Wątpliwości pochodzą z tego, że karta na rynku jest już ponad 2 lata, jej cena jest zawyżona deukrotnie, kwestia opłacalności jest tutaj kluczowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak sam zauważyłeś  cena 2060 jest przęgięta x2 :E  ale co do wydajności jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Spodziewałem się takiej wypowiedzi. Odpowiadam: nie jestem graczem konsolowym, ba, nie jestem nawet typowym graczem. Gram rzadko, ale lubię mieć dobry sprzęt a nie denerwować się że mogłbym mieć lepszy. Tak czy siak na codzień korzystam z PC, więc finansowo nijak się to kupy nie trzyma. Internetu na laptopie przeglądać nie cierpię więc tandemy pc (laptop) do internetu a konsola do grania to większy wydatek niż wydajny PC.

Wiem też jak karta radzi sobie z RDR2. Tę gre podałem jako przykład bo to jedna z najbardziej wymagających w które zamierzam zagrać.

Wątpliwości pochodzą z tego, że karta na rynku jest już ponad 2 lata, jej cena jest zawyżona deukrotnie, kwestia opłacalności jest tutaj kluczowa. 

No jak sam zauważyłeś obecnie kupno karty graficznej do grania jest bardzo nieopłacalne.

Przepłacasz 2,3,4 krotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, a co byście polecili (jaki model) RTX 2060? Priorytet w miare cicha praca i półpasywne chłodzenie. Czy jak się zapomni o cenach

 to trzy wentylatorowy Gigabyte byłby dobrym wyborem? Widziałem testy chyba u Blacka i on go w sumie raczej polecał (sweet spot).

MSI Ventus ponoć głośny i  miewa problem z cewkami.

https://www.x-kom.pl/p/475828-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-6g-gddr6.html

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model https://www.x-kom.pl/p/485405-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6.html

U mnie, też występuje problem z cewkami. Temperatura czy kultura pracy, jest na mega niskim poziomie. Dopiero po undervoltingu, udało mi się zejść do cywilizowanych temp (z 82 na 72*C). Jestem mega ciekawy, czy ten 3 wentylatorowy, jest rzeczywiście lepszą wersją, czy po prostu dołożony jeden wentylator. Też różnica taka, że ja płaciłem około 1450 zł, więc w takiej kasie, temperatury czy kultura, jest do zaakceptowania.

Właśnie wersja 2060 Ventus, jest tą najbardziej niesławną  Przez 2060 Ventus, inne modele z tej serii oberwały..

Podejrzewam, że raczej byś chciał używaną 2060? Bo w sklepach to na zmianę pojawia się mój Giguś, albo Zotac, który też jest "budżetowcem" i z kulturą pracy, to nie ma za wiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, santaangelo napisał:

Ja mam ten model https://www.x-kom.pl/p/485405-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6.html

Jestem mega ciekawy, czy ten 3 wentylatorowy, jest rzeczywiście lepszą wersją, czy po prostu dołożony jeden wentylator.

Te karty dzieli przepasc w kwesti chlodzenia  i kultury pracy, tam nie ma tylko dodatkowego wentylatora a calkiem inna budowa chlodzenia.A na koncu masz 3 wentylatorowa wersje PRO, ktora ma dwa dodatkowe heatpipe.

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N2060OC-6GD-rev-10#kf

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N2060GAMING-OC-6GD#kf

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N2060GAMINGOC-PRO-6GD-rev-10#kf

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez miesiąc czy dwa kartę ze środkowego linka - przyzwoity model, który ani jakoś specjalnie nie zachwycał, ale i nie denerwował. Ustawiałem własne UV i krzywą wentylatorów, to pamiętam, ale karta ani nie hałasowała cewkami ani wentylatory nie były jakoś specjalnie denerwująco głośne. Wtedy to był jeden z tańszych modeli z 3 wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast używałem tej wersji Gigabyte RTX 2060 z dwoma wentylatorami i kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Nie sądziłem wcześniej, że karta może aż tak przeszkadzać. Po Undervoltingu i delikatnym ograniczeniu limitów dopiero można w spokoju pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej jednak celuje w nową kartę. Troche rozmyślałem o RTX 3060, ale nie w tych cenach....może kiedyś.

Jak kupowałem sobie GTX 1660 SUPER, to ludzie też mi mówili, że wersja Gigabyta z trzema wentylatorami jest lepsza od tej z dwoma. Miałem Gigusia z dwoma. Na hałas w sumie nie

narzekałem ale: mało grałem (tylko Wedźmin), nacieszyłem się nią tylko kilka miesięcy, bo uległa zalaniu i jest martwa. Ale ok...to nie o GTX 1660 Super jest temat.

Ten test co mówiłem, to chyba w sumie dotyczył GTX 2060 Super (teraz już nie kojarze)

Czy karta z trzeciego i drugiego linka to nie jest ten sam akcelerator? Trzeci link to inna rewizja tego samego?  Tak na szybko to parametry w specyfikacji te same się wydają.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gigabyte w wersji OC z dwoma wentylatorami był poprawiony, wersja 2.0 jest troszkę lepsza, miałem takowego, dramatu nie było, ale też nie jest to cicha karta przy obciążeniu ( bez obciążenia wentylatory nie pracują )

aa, i gigabyte w wersji z dwoma wentylatorami też są dwie wersje OC i windforce, ciężko zobaczyć różnicę, ale jest w budowie samego chłodzenia, ponoć wydajniejsze i cichsze.

Wersja OC ma znaczek Windforce, ale musi być na pudełku napis i w kodzie karty WF

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Flik napisał:

Panowie, a co byście polecili (jaki model) RTX 2060? Priorytet w miare cicha praca i półpasywne chłodzenie. Czy jak się zapomni o cenach

 to trzy wentylatorowy Gigabyte byłby dobrym wyborem? Widziałem testy chyba u Blacka i on go w sumie raczej polecał (sweet spot).

MSI Ventus ponoć głośny i  miewa problem z cewkami.

https://www.x-kom.pl/p/475828-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-6g-gddr6.html

 

Miłem RTX 2060 ROG i bardzo fajna karta ale chłodzenie pół pasywne to troche pułapka. Wiele kart przy starcie wentylatorów jest słyszalna, a jak sobie afetrburnerem ustawisz krzywą liniową z małymi obrotami na początku, to do mementu grania masz pełna ciszę bez startów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja wspomniana Superka 1660 GTX tak miała i ja nie zauważyłem takich problemów u siebie z tym o czym piszesz (albo nie zwróciłem na to uwagi?)

Nie ustawiałem krzywej karty.  Samo to rozwiązanie uważam za dobry pomysł. Przecież takie 55 stopni (przykładowo-nie wiem od jakiej temperatury startowały),  w żaden sposób nie

zaszkodzi karcie, a po co ma się chłodzenie męczyć.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Flik napisał:

Moja wspomniana Superka 1660 GTX tak miała i ja nie zauważyłem takich problemów u siebie z tym o czym piszesz (albo nie zwróciłem na to uwagi?)

Nie ustawiałem krzywej karty.  Samo to rozwiązanie uważam za dobry pomysł. Przecież takie 55 stopni (przykładowo-nie wiem od jakiej temperatury startowały),  w żaden sposób nie

zaszkodzi karcie, a po co ma się chłodzenie męczyć.

To właśnie zależy od konkretnego modelu. Niektóre startuja delikatnie, a inne odrzutowo przy przekroczeniu temperatury. W obecnym Gigabyte Eagle też mam krzywą. Start był bardziej plynny ale też mnie denerwował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec konców zakupiłem na allegro wlaśnie Gigabyta w tej podstawowej wersji z 2 wentylatorami. Miałem przez chwile 1060 z takim samym chłodzeniem (też połpasywne) i nie miem zastrzeżeń. Zaznaczam, że bardzo cenie sobię ciszę, tym bardziej, że moje bebechy siedzą w czymś takim na biurku obok monitora:

https://allegro.pl/oferta/obudowa-fractal-design-node-202-mini-itx-usb-3-0-10188025585

Na to czy ją zostawie mam 2 tyg czasu na regulaminowy zwrot. Obecnego 1060 3gb wystawiam za 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rumcajs. napisał:

 Zaznaczam, że bardzo cenie sobię ciszę, tym bardziej, że moje bebechy siedzą w czymś takim na biurku obok monitora:

 

Dokup sobie zatyczki do uszu jak cenisz cisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3060 Ti Gaming OC Pro na biosie silent wentylatory startują bardzo płynnie, nie słychać momentu załączenia. Na biosie OC start jest agresywny, od razu wbijane jest 1200 rpm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Dokup sobie zatyczki do uszu jak cenisz cisze ;)

Chyba nie zrozumiałeś przekazu, napisałem tylko, że karta z takim samym chłodzeniem jak omawiana była bardzo cicha. Co do omawianej - to się okaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rumcajs. napisał:

Chyba nie zrozumiałeś przekazu, napisałem tylko, że karta z takim samym chłodzeniem jak omawiana była bardzo cicha. Co do omawianej - to się okaże. 

A Ty nie zrozumiales, ze wybrals najwiekszy badziew jesli chodzi o kulture pracy i temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Rumcajs. napisał:

Chyba nie zrozumiałeś przekazu, napisałem tylko, że karta z takim samym chłodzeniem jak omawiana była bardzo cicha. Co do omawianej - to się okaże. 

Zrobisz UV i okiełznasz tego potwora ? Miałem RX 480 Nitro+ tam dopiero była jazda, aż strach było podejść do budy bez UV XD Nie wiadomo czy jak się zbliżysz to nie wciągnie.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie też poprawkę na to, że produkcja Gigabyta to najtańsza karta za 2600zł, za pozostałe trzeba dać 2800, jest jeszcze KFA2, ale tej marki w ogóle nie znam, dodatkowo "1 click OC" z bazowym taktowaniem niższym niż referent mnie jakoś zniechęca. W obudowie mam też bezpośredni nadmuch wentylatora wciągającego powietrze z zewnątrz prosto na kartę (oddalony jest od niej o kilka mm). Może brzmi abstrakcyjnie ale gdy komuś się będzie chciało i zagłębi się w budowę obudowy Fractal Design Node 202 to złapie o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...