Skocz do zawartości
Rumcajs.

Czy zakup RTX2060 ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

w PC projekt tyle samo ( 2600 )  kosztuje zotac, ale nie mam pojęcia co on wart, trochę droższa jest wersja AMP

pisałem już wyżej , miałem OC 2.0 i dramatu nie było, nawet bez zabawy w UV. Pewnie że pod Furmarkiem była głośna, ale w grach już nie, jedynie ten start wentylatorów/wybudzanie, dokładnie to samo miałem na 1650S  WF czy 1660S od gigabyte

rtx-cyberpunk-2.jpg

rtx-furmark.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, marcin_21 napisał:

do fhd tak, do 1440 za mało

miałem ten model i nawet taki 1080Ti był sporo lepszy

Tak tak grać się w ogóle nie da.

Wyskakuje czarny ekran z napisem "Wymień na lepszy model. Pozdrawiam Jensen Huang"?

Autor tematu zapewne jest świadomy wydajności karty którą chce kupić, w razie W honor pozwoli mu suwaczkami w lewo zjechać i akurat tak się złożyło że niema wolnych 15 tysięcy na RTX 3090 ?

Edytowane przez Mc Gregor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da się grać, a jak ktoś nie jest maniakiem jakość to może jeszcze DLSS załączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Flik napisał:

Tą z tego linku (czyli 1 który podałeś)

Edit: i powiem szczerze, po zdj mało co się różnią, widzę po wymiarach, że są inne o milimetry. Być może radiator jest lepiej rozbudowany albo jest różnica w ciepłowodach. Ze zdjęc zamieszczonych na Xkomie trudno to określić.

Edytowane przez Rumcajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Test tego Gigabyte:

 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flik Okej, widze różnicę w taktowaniach bazowych i obsługiwanych standardach. Toć mnie to zaskoczyło. Dokładnie kupiłem kartę z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/karta-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-192bit-v2-10229804099?snapshot=MjAyMS0wNS0wM1QxNDozMDowMy4yNzFaO2J1eWVyOzY0YTkyNWRlMzczMjdhMzYxMjdkMjA0ZjdiYzFkYzEwMGYyZGQ4NzA5ZTc4Y2I2NDkzMTQxMzU0NzczZTdjM2I%3D

Jest tu niestety miszmasz danych technicznych, różni się bazowe taktowanie rdzenia względem tego z X komu, oraz tutaj nie jest napisane, że obsługuje Vulkan, z drugiej jednak strony jest to rzekomo rev 2.0. No nic, zobaczymy (najprawdopodobniej jutro) co przyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku z Allegro wynika, że kupiłeś tę z wyżej taktowanym rdzeniem. Ja tam nie widzę rozbieżności między danymi technicznymi z tego linka, a kartą z mojego drugiego linka.

Pierwsza karta ma takty rdzenia 1365 Mhz i stwierdziłeś, że tę kupiłeś. Twój link mówi co innego.

Ludzie o tej pierwszej karcie piszą, że zdarzają się usterki tej grafiki- łopatki wentylatora potrafią haczyć o obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, źle spojrzałem, przyznam, że miałem lekki oczopląs oglądając obie specyfikacje. Teraz dokładnie widzę, najprościej posłużyć się oznaczeniem kodowym a więc: GV-N2060OC-6GD 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Node 202 - w tej obudowie żadna wydajna karta nie będzie cicha, a szczególnie Gigabyte bez zmiany ustawień. Albo ciszej, albo cieplej. W tej obudowie nie ma żadnego przepływu powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej budy to coś o tpd 1050Ti żeby było cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcin_21 napisał:

miałem ten model i nawet taki 1080Ti był sporo lepszy

No jak miałeś to jesteś od razu wiarygodny autorytet co do prędkości kart. Pińć sekund googla wystarczy by sprawdzić, że 1080ti jest szybsze o 25% od 2060.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale dyskusja idzie w złym kierunku, nie chcę tutaj wywoływać burzy. Moje wątpliwości dotyczyły opłacalności takiego zakupu (czyli głównie stosunek wydajność/cena). Wszystkie za i przeciwy, dzięki za zwrócenie uwagi na Gigabyta, miałem daaawno temu GTX550Ti, później GTX660 i zawsze były to jedne z najcichszych i najchłodniejszych kart, to też jestem zaskoczony dzisiejszą tandetnością tej marki. Niestety zbyt dużego wyboru nie ma a wydawanie blisko 3000zł na tą kartę już jest nie do przełknięcia. 

Jeśli chodzi o tą głośność to zależy mi głównie na hałas przy braku obciążenia, którego ta karta nie będzie w ogóle produkować bo jest półpasywna, to jest dla mnie wielka zaleta tego egzemplarza. Przy obciążeniu, pożyjemy, zobaczymy. 

Obecnie mam MSI 1060 w wersji ITX, temperatura karty dochodzi do 77C, nie przeszkadza mi to w niczym, jeśli tylko nie ma zbijania taktowań, niech sobie taka będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Rumcajs. napisał:

Moje wątpliwości dotyczyły opłacalności takiego zakupu

Ale to jest bezprzedmiotowe trochę pytanie. Przez ostatnie 25 lat karty graficzne taniały nieprzerwanie, a przez ostatnie 6 miesięcy wydarzyła się przejściowa anomalia, że zdrożały 2-3 krotnie. Trudno mówić tu o jakieś opłacalności.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Kupiłeś bodajże model z najgorszym chłodzeniem z całej serii 2060 bez uv i własnej krzywej zapewne będzie tak jak na teście wyżej temat był wałkowany sporo w czasach mody na 2060tki :) Jeśli to ta wersja z dwoma heatpipe a idzie lato to możesz się wkurzyć bez grzebania :E no ale ze względu na ceny nie ma co wybrzydzać i zrobić jakieś konkretniejsze UV.

Osobiście posiadałem kiedyś msi ventus 2060 na stock wbijała 2000rpm i 75c u mnie w budzie + zegar rdzenia potrafił dropnąć do 1835mhz np w metro exodus, po UV na 0.931v max 68-70c i sztywne 1600rpm na tablicy 2010mhz i zegar nigdy nie spadał poniżej 1980mhz (nigdy nie trzymam karty na auto nawet jeśli chodzi o wentylatory idę grać odpalam sztywne obroty jakie mi pasują, kończę zmieniam profil ?) w ten sposób można schłodzić kartę wcześniej i urwać ze 2 stopnie z maksymalnej temp, uniknąć rezonansów a w przypadku karty z trybem pół pasywnym głupiego skoku na kosmiczne obroty przy wybudzaniu wentyli :) 

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki model warto rozważyć z rodziny RTX 2060 (priorytety dla mnie to kultura pracy i półpasywne chłodzenie-te parę stopni więcej w idle jakoś przeboleje)?  MSI, Palit, Zotac itp...?

Autorze: napisz prosze jak tam temperatury idle/lightowe używanie kompa/stress.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kupujesz nowe, masz zwrot 14dniowy

kup i potestuj, zobaczysz czy ci odpowiada, w tej samej cenie masz jeszcze zotaca, a troszkę drożej Zotaca AMP , w pcprojekt 2620 gigabyte i zwykły zotac, AMP 2700 , u niemców możesz polować, może uda się taniej, ale euro drogie, jest jeszcze KFA, ale nie przemawia do mnie, widziałem testy na youtube, to akceptowalny dopiero po zabawie w UV.

pokazywałem kilka postów wcześniej gigabyte OC, u mnie max 70st, a drugi ci napisze że u niego 80.. obudowa itd

jak chcesz pół-pasywne chłodzenie koniecznie i świetną kulturę pracy, to poszukaj MSI Gaming X w używce

teraz mama ventusa, który nie ma półpasywnego, ale bez obciążenia jest całkowicie niesłyszalny, te wentylatory ledwo sią kręcą, pod obciążeniem smiem twierdzić że tak samo głośny jak gigabyte

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ventus ma lepsze chłodzenie przynajmniej ma 4 heatpipe a windforce na tym gb to totalny paździerz z 2hp + ventus ma lepsze wentylatory tak jak mimuszek napisał łożyska są niesłyszalne. Palit z tego co pamiętam trzymał bardzo niskie temp i był jednym z tańszych modeli na 2060 ale nie miał backplate :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Autorze: napisz prosze jak tam temperatury idle/lightowe używanie kompa/stress.?

Oczywiście podziele się wrażeniami. 

Aczkolwiek uprzedzam, że nie otwieram pudełka puki nie sprzeda się obecny GTX 1060, nie chce mieć problemu ze zwrotami. Także cierpliwości. Ja też jeszcze nie mam pudła w dłoniach, zapewne dotrze dzisiaj po południu.

Swoją drogą, jak undervolting przekłada się na stabilność pracy i ogółem na żywotność karty, gwarancję producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko na plus w skrócie i gwarancji nie tracisz bawiąc się w programie, do UV nie trzeba śrubokręta ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz Zotac Gaming, głośna grzałka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Tą z tego linku (czyli 1 który podałeś)

Edit: i powiem szczerze, po zdj mało co się różnią, widzę po wymiarach, że są inne o milimetry. Być może radiator jest lepiej rozbudowany albo jest różnica w ciepłowodach. Ze zdjęc zamieszczonych na Xkomie trudno to określić.

Grubo gtx 2060 za prawie 3000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens to zależy od pieniędzy.Ja np nie dałbym 2900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No autor chciał kartę więc nie miał wyjścia. Płacz i płać.  Ta karta na dzień dzisiejszy w normalnych warunkach kosztowałaby około 1000zł.

Chciałbym żeby ceny w końcu wróciły do normalności bo sprzęt nie jest wieczny i jak mi padnie karta to dopiero będę płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 do 1440p to nie jest dobry pomysl. Problemem 2060 jest, ze wysokie detale + wysoka rozdzielczosc mocna ja dlawia.

No i ta cena z kosmosu. No, ale rozumiem kupujacego, bo cos trza miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale z detalami zawsze można zejść nieco niżej przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...