Skocz do zawartości
Rumcajs.

Czy zakup RTX2060 ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale z detalami zawsze można zejść nieco niżej przecież.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyboru za dużego to ja nie mam, z dostępnych kart jest właściwie tylko ten RTX. Bagatela GTX1660 jest drożej wyceniany od 2060. Z używek to też jest kiepsko bo ceny niewiele niższe od nowej karty z gwarancją na 36msc. Z kolei kart "o oczko wyższe" są już o 1000zł droższe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie pograsz na tej karcie w 1440p i 60fps w wiekszosci najnowszych gier (o starych pisac nie musze, ze beda dzialac bardzo ladnie), minimalne zjescie z detali czasem bedzie potrzebne ale jak pisales to nie problem. Nie sluchaj jak ktos pisze, ze ta karta nie da rady, najwidoczniej jej nie mial. Do tego karta w nowych gra obsluzy DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sam mimo, że gpu pozwala nie korzystam z ustawień ultra. W praktyce często gra wygląda prawie tak samo jak high, a ciśnie sprzęt dużo mocniej. Dodatkowo na testach brane pod uwagę są najbardziej wymagające lokacje więc w pozostałycych lokacjach jest tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmienisz monitor na przynajmniej 1440p to med będzie wyglądało lepiej niż ultra na obecnym 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Send1N napisał:

Zmienisz monitor na przynajmniej 1440p to med będzie wyglądało lepiej niż ultra na obecnym 🙃

Szczególnie przy 24" jest bardzo ladnh obraz. Już nie mowię o grach tylko o normalnym pulpicie, przy skalowaniu 125% jest spory przeskok względem zwykłego FHD. W pracy mam 27" 4k, to już jest kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ile cie to kosztowało 2600zł za 2060 ? nie śledziłem tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę, może głupi pomysł, ale spróbuj poszukać na pepperze okazji na laptopy. Ostatnio widziałem ciekawe propozycje ze względnie mocnymi kartami do 4 tysięcy. Jak się skończy boom, to zawsze będziesz mógł takiego lapka odsprzedać z mniejszą stratą niż kartę. Podłączyć zawsze możesz do monitora zewnętrznego lapka, do tego klawiatura, myszka i pseudo stacjonarka jak się patrzy ;d

Na przykład coś takiego było w kwietniu za 3850: https://www.pepper.pl/promocje/lenovo-legion-156-144hz-amd-ryzen-7-4800h-16gb-ram-512gb-dysk-gtx1660ti-388939

Oczywiście wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, bo karta to 1660Ti, nie 2060 - jednakże biorąc pod uwagę teoretyczny spadek wartości - pomysł na pewno warty rozważenia.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Oczywiście wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, bo karta to 1660Ti, nie 2060 - jednakże biorąc pod uwagę teoretyczny spadek wartości - pomysł na pewno warty rozważenia.

Trzeba o tym pamiętać że w dodatku to laptopowe 1660ti które ma wydajność desktopowego 1660 bez Ti, więc znowu kolejny spadek wydajności.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez ostatnie 3 lata używałem jednocześnie pc i laptopa, wtedy właśnie się tym pokierowałem, wyrwałem od człowieka Lenovo Y520 (który go wziął na abonament i zaraz sprzedał) za 2600zł. Z i7 7700HQ i GTX 1050Ti to był łakomy kąsek. No i od razu się zawiodłem, w FHD to miało problemy z wtedy ówczesnymi tytułami. Gdzie desktopowe 1050Ti dawało rade. Obok tego miałem PC z dawnych lat, na i5 2400, 8GB DdR3, i grafiką wtedy dopiero co wymienioną na GTX1060 z wcześniejszej GTX660. Dla 1060 procesor już był wąskim gardłem stąd wziął się pomysł na laptop, że jak wypali to będzie git, no i nie było ;). Ale że studia były to byłem w sumie skazany na laptop.

Także za gamingowy laptop już podziękuje ;)

Dlatego właśnie stawiam na PC, starzeją się wolniej niż laptopy po prostu. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Laptopy są dobre do noszenia, a nie do używania

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Rtxa 2060 przepłaca się w tej chwili ponad 1 tys złotych.W porównaniu do innych obecnych absurdów rynku kart graficznych, wygląda to znośnie do zaakceptowania.Mówię o karcie z trzyletnią gwarancją z sklepu internetowego, a nie od Januszy biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7700k to nadal dobry procesor a 2060 jakaś potężna nie jest, można sparować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zotaca nie bierz bo głośny i gorący. Dopiero dobre UV daje karcie pożyć no i wiadomo zabawa z krzywą obowiązkowa.

Edytowane przez jareckyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczesniej dużo ludzi kupowało 2070 a nawet 2080 a teraz jak tos kupi 3070 to jest szacunek i renoma na dzielnicy przynajmniej +1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, qrek1 napisał:

Laptopy są dobre do noszenia, a nie do używania

No, a ja uzywałem jak PC, plus był taki, że bonusowo miałem 2 monitory pod ręką, bo jeden w lapku a drugi normalny. Fajną rzeczą jest mój monitor, który posiada wejście USB-C i tak miałem go połączonego laptopem. Monitor ma 4 wyjścia USB, wyjście dźwiękowe, efekt był taki, że do laptopa miałem podłączoną tylko ładowarkę i kabel USB-C, reszta wszystko do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak, GTX 1060 się sprzedał, pobawiłem się już godzinkę tym Gigabytem, faktycznie jest głośna, ale co do temperatur, to mam takie same jak na GTX, czyli 80 stopni na karcie. Spodziewałem się wyższej, oczywiście podniosłem temp limit, karta nie obniża zegarów, to stabilna temperatura.

Pomyślę na tym Undervoltingiem, dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje.

EDIT: a co do wydajności, mi tam w 1440p na razie niczego nie brakuje, jest nawet z zapasem.

Edytowane przez Rumcajs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego dobrze jest wiedziec czego sie chce, a nie slepo sluchac innych.

Kazdy ma inny punkt widzenia i inne priorytety.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi