Skocz do zawartości
Astec

11600K vs 5600X do Radeona 6700XT

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzaliscie mi już nie raz, ale tym razem chciałem poradzić się odnośnie komputera mojego kolegi. Udało mu się kupić Radeona 6700XT, ale teraz przyszła kolej na upgrade procesora. Cztero rdzeniowy/ośmio wątkowy Intel i wolny RAM wyraźnie ogranicza kartę. Kolega należy do obozu niebieskich, ale wymięka stopniowo zobaczywszy testy nowych Ryzenów i to jak działa mój 5600X. Dlatego jeśli ktoś go przekona, że Ryzen jest lepszy, to po prostu go kupi. Budżet na CPU + mobo + RAM + chłodzenie to 2500 złotych. Jako że liczy na niemal topowa wydajność w grę wchodzą 2 procesory 11600K i 5600X. Kolega ma nadzieję, że procesory te wystarczą na kolejne 2, góra 3 lata, dlatego nie zwraca uwagi na 8 rdzeniowe procesory. Gry w jakie gra to produkcje AAA jak i CS, czy Warzone. Co o tym myślicie? Który CPU lepiej będzie sprawował się z 6700XT? Czy łącząc Ryzena z kartą od AMD nie będzie ograniczania ze strony sterownika? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach 11600k jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor miedzy ladna blondynka i ladna brinetka, oba wybory beda dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10900k to jest szybszy od 5900 nie wspominając o 11900k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Astec napisał:

 Gry w jakie gra to produkcje AAA jak i CS, czy Warzone. Co o tym myślicie?

wszystko co tu wymieniles oprocz CS'a dziala lepiej i plynniej na 8/16 niz 6/12. Zwlaszcza Warzone. Dlaczego wiec wybor jest tylko miedzy procesorami 6/12? Nie rozumiem tego. Podkrecony i7 10700k z dobrze poprowadzonymi pamieciami zjada na sniadanie zarowno 11600k jak i 5600X.

4 minuty temu, jurekk napisał:

10900k to jest szybszy od 5900 nie wspominając o 11900k.

True. Choc filmiku ogladac nie bede bo Blacku procesorow w grach testowac nie umie ;) 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
46 minut temu, amsztel napisał:

True. Choc filmiku ogladac nie bede bo Blacku procesorow w grach testowac nie umie ;) 

Tam sa gry z niepełnym gpu load co widac na jego filmikach i sa miedzy innymi gry dx11.

Zdecydowanie wie jak sie robi test cpu i wie jako jeden z nielicznych chyba ze go pomawiasz o fajkowanie co jest bzdurą.

Nie ten wiek nie ta mentalność .Black nie jest 13 letnim pryszczem gdzie rodzice mu kupili ryzena 1600 i produkuje bzdury na forum it ze jest tak samo dobry jak 8700k

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Roberto78 napisał:

Widzialem ten artykul. Jest po prostu zenujaco zly. Dziwie sie, ze Sebastian Oktaba sie pod nim podpisal.

  • Haha 4
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, amsztel napisał:

Widzialem ten artykul. Jest po prostu zenujaco zly. Dziwie sie, ze Sebastian Oktaba sie pod nim podpisal.

Jest zły bo nie pasuje do założonej tezy :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roberto78 napisał:

Jest zły bo nie pasuje do założonej tezy :]

A jaka jest teza? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, amsztel napisał:

Podkrecony i7 10700k z dobrze poprowadzonymi pamieciami zjada na sniadanie zarowno 11600k jak i 5600X.

Gdzie zjada??

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-11600k-vs-amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-core-i5-10600k-ktore-szesc-rdzeni-jest-najlepsze?page=0,26

Co najwyzej jest wynik podobny lub odrobine gorszy, o zadnym zjadaniu nie ma mowy. rozumiem jakby bylo bite 10fps roznicy w kazdej grze to mozna mowic o zjadaniu.

Wyzej masz tez srednia z testow Tomcuga. Gdzie masz to zjadanie??

Zmien tasme ? Testy mowia same za siebie a Ty chodzisz w kolko i powtarzasz te glupoty, tak jakby wyniki testow do ciebie nie docieraly.

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

A jaka jest teza? ;) 

 

 

Wiesz lepiej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Roberto78 napisał:

 

 

Wiesz lepiej :]

Jemu nie pasuje bo 11900k jest weydajniejszy od 10850k aka 10900k, kotrego posiada i chodzi nakrecony z ta sama gadka ze 10th zjada 11th :rotfl: Ale jak do kogos testy nie przemawiaja to nie ma sensu wdawac sie w dyskusje.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roberto78 napisał:

 

 

Wiesz lepiej :]

Nie wiem :P oswiec mnie :) 

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Jemu nie pasuje bo 11900k jest weydajniejszy od 10850k aka 10900k, kotrego posiada i chodzi nakrecony z ta sama gadka ze 10th zjada 11th :rotfl: Ale jak do kogos testy nie przemawiaja to nie ma sensu wdawac sie w dyskusje.

Czysta ignorancja z Twojej strony. Wiesz dlaczego? Nie ma znaczenia jaki mam procesor. Licza sie fakty. Dorosnijcie bo poki co zamiast merytoryki tylko mi wrzucacie a to swiadczy o braku argumentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, amsztel napisał:

Nie wiem :P oswiec mnie :) 

Czysta ignorancja z Twojej strony. Wiesz dlaczego? Nie ma znaczenia jaki mam procesor. Licza sie fakty. Dorosnijcie bo poki co zamiast merytoryki tylko mi wrzucacie a to swiadczy o braku argumentow.

Teraz odwarasz kota ogonem, jeśli dla ciebie fakty czyli testy to za mało i to nie merytoryka to naprawdę musisz mieć coś z głowa pisząc, ze przedstawione fakty w postaci testów to nie argumenty z mojej strony   ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu twierdze, ze te testy sa z pupy. Moge nawet wyjasnic dlaczego. Mysle jednak, ze strace tylko czas. Nie rozumiem dlaczego ludzie wszystko biora tak personalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ppc (i nie tylko) 11900k w testach premierowych ma zaniżoną wydajność przez brak ABT, a generalnie dla autora - brać to co wyjdzie taniej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałbym 11600K/F + Z490 A-Pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Wu70 napisał:

Na ppc (i nie tylko) 11900k w testach premierowych ma zaniżoną wydajność przez brak ABT, a generalnie dla autora - brać to co wyjdzie taniej

Przy tej karcie w sumie racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wyzej masz tez srednia z testow Tomcuga. Gdzie masz to zjadanie??

Zjadanie to mi sie kojarzy ze różnica 50 procent fps ale nie ma obecnie takich procesorów

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Na ppc (i nie tylko) 11900k w testach premierowych ma zaniżoną wydajność przez brak ABT

Jak chcesz mieć włączone ABT na Intelu to tak samo na AMD należałoby włączyć PBO, więc to nie jest żaden argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Subman napisał:

Jak chcesz mieć włączone ABT na Intelu to tak samo na AMD należałoby włączyć PBO, więc to nie jest żaden argument.

Bzdura, ABT jest normalnie włączone bo to część ustawień stockowych i gwarantowane taktowanie a nie OC, to tak jakbyś chciał wyłączyć wszystkie boosty i testować na taktowaniu bazowym.. ;-)

Pierwsze biosy nie miały ABT wyłączonego tylko go nie obsługiwały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Bzdura, ABT jest normalnie włączone bo to część ustawień stockowych i gwarantowane taktowanie a nie OC, to tak jakbyś chciał wyłączyć wszystkie boosty i testować na taktowaniu bazowym.. ;-)

Ciekawe jaka część z wypowiadających się w tym wątku osób działa na stockowych ustawieniach ? ABT to odpowiedź Intela na PBO AMD. Działa na podobnych zasadach i wszyscy o tym wiedzą. Intel może pisać że to nie jest OC - na slajdach oczywiście ładnie to wygląda. Szkoda jedynie że nie dopisali o ile więcej taki procek będzie pobierał mocy na tych "stockowych" ustawieniach ;) 

A jeśli chodzi o ABT to są też i takie testy:

RNAo7BBwFMTiJCeQJ6N99L-970-80.png.webp

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-11900k-and-i5-11600k-review/5

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pisze boost dla all core w przeciwieństwie do AMD.Misz masz powstaje

9 minut temu, Subman napisał:

Szkoda jedynie że nie dopisali o ile więcej taki procek będzie pobierał mocy na tych "stockowych" ustawieniach ;) 

A u amd dopisali? Nawet jak procki nie miały turbo boost to podawane tdp zarówno u intela jak i u amd to była fikcja a teraz to juz w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Everyman NATOwcy muszą nauczyć się korzystać z dronów w takiej skali jak Ukraińcy. Muszą być oddzielne bataliony już droniarzy FPV, Baba Jaga to jest cudeńko. Muszą być oddzielne grupy EW. Ilość dronów na Ukrainie dobija do 2.5 mln rocznie po obu stronach. Jeśli o to chodzi to jest już rok przespany, i kolejny rok na horyzoncie w którym nic się nie dzieje, nawet na zachodzie (coś tam próbują małymi grupami, ale to jest promil zapotrzebowania). Tylko pozostaje pytanie, czy w dobie totalnej dominacji w powietrzu i przeogromnego wsparcia CAS piechoty, NATO w swoich strukturach w ogóle potrzebuje droniarzy? 
    • Sierpień 2010 i pierwsza scena po ośnieżonym mieście z dwójki to były czasy... Dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gierek ever. W tamtym czasie to był top. Fajnie by było jakby zrobili bardziej otwarty świat bo potencjał jest ogromny. Aż naszła ochota pograć w drugą część z old time reality modem 
    • Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering. Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html
    • według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory. Tu android ma dużą przewagę. Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma. Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.
    • Zapewne chodzi o opaskę, to raczej da się wymienić. Pady na pewno się da. Reszta (pałąk i muszle) nie wygląda na taką, która się będzie rozpadać.   Popatrz na Beyerdynamic MMX300, wg wielu użytkowników to najlepszy zamknięty headset. W praktyce to jest model DT770 w wersji 32 omowej, tylko ma inaczej wykończone muszle i doczepiony mikrofon (ponoć też bardzo dobry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...