Skocz do zawartości
Astec

11600K vs 5600X do Radeona 6700XT

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jurekk napisał:

A u amd dopisali?

A czemu mieliby pisać? AMD wyraźnie mówi że to overclocking. PBO sam włączasz i sam ustalasz maksymalną pobieraną moc.

1 godzinę temu, jurekk napisał:

Nawet jak procki nie miały turbo boost to podawane tdp zarówno u intela jak i u amd to była fikcja a teraz to juz w ogóle

Nie pisałem o TDP tylko o mocy. Maksymalna pobierana moc na stockowym AMD jest dobrze znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jurekk napisał:

Maksymalna moc to praktycznie tdp bo cała praca procesora zmienia w ciepło,to nie silnik

Nie chce mi się wracać do tych dywagacji odnośnie TDP. Przecież sam chyba uczestniczyłeś w dyskusji o TDP i tłumaczyłeś różnice między PL2 i PL1. PL2 (chwilowa maksymalna moc) na 11900K ma się nijak do TDP... O stockowym 11900K z ABT już nie wspomnę.

21 minut temu, jurekk napisał:

Gdybyś chociaż zaczął czytać ten artykuł to zauważyłbyś że jest to moc całego zestawu (procesor, PSU, pamięć) zmierzona watomierzem a nie samego procesora ?

23 minuty temu, jurekk napisał:

Pierwsze słyszę.

No widzisz. To do twojej wiadomości - na procesorach AMD jest coś takiego jak PPT. U mnie na 5950X PPT wynosi 142W na stocku i nie pobierze więcej. Jest to ściśle kontrolowane.

https://www.anandtech.com/show/16214/amd-zen-3-ryzen-deep-dive-review-5950x-5900x-5800x-and-5700x-tested/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Subman napisał:

PL2 i PL1. PL2 (chwilowa maksymalna moc) na 11900K ma się nijak do TDP.

Nie ma sie nijak.Chwilowa  tdp jest 250 wat i dotyczy to pewnej części płyt głównych ,szczególnie H iB i wcale nie musi być to 125 /250 bo moze byc to 150/300 zalezy od widzimisie producenta.Ja nie mam domyślnie żadnych ograniczeń bo PL1bo jest 4KW wiec PL2 nie istnieje i jest fikcją

 

9 minut temu, Subman napisał:

U mnie na 5950X PPT wynosi 142W na stocku

Kupiłbyś inna płyte tez byś mógł mieć inny wataż?

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Teraz odwarasz kota ogonem, jeśli dla ciebie fakty czyli testy to za mało i to nie merytoryka to naprawdę musisz mieć coś z głowa pisząc, ze przedstawione fakty w postaci testów to nie argumenty z mojej strony   ? 

Nadszedl nowy dzien walki z ignorancja wiec jedziemy. Dlaczego pokretnie piszesz, ze dla mnie fakty czyli testy to za malo? jedno i drugie nie musi miec ze soba nic wspolnego i tak wlasnie jest w przypadku tego idiotycznego artykulu na ppc. To, ze ktos sie do niego odwoluje swiadczy o jego niewiedzy albo fanbojstwie. Mi to jest obojetne kto jaki procesor kupuje, to jest jego sprawa. Ale jesli wychodzi publicznie i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje innym to ja widze w tym problem. Skroro Ty w tym nie widzisz problemu to chyba jednak nie ja z naszej dwojki jestem fanbojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
51 minut temu, amsztel napisał:

 Nadszedl nowy dzien walki z ignorancja wiec jedziemy. Dlaczego pokretnie piszesz, ze dla mnie fakty czyli testy to za malo? jedno i drugie nie musi miec ze soba nic wspolnego i tak wlasnie jest w przypadku tego idiotycznego artykulu na ppc. To, ze ktos sie do niego odwoluje swiadczy o jego niewiedzy albo fanbojstwie. Mi to jest obojetne kto jaki procesor kupuje, to jest jego sprawa. Ale jesli wychodzi publicznie i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje innym to ja widze w tym problem. Skroro Ty w tym nie widzisz problemu to chyba jednak nie ja z naszej dwojki jestem fanbojem.

Naucz się czytać ze zrozumieniem bo nawet jak ci test ppc nie pasuje to podałem wyżej przykład ithardware. A jak ci nie pasuje ten test to możesz spojrzeć na inne ? A Ty łazisz jak opętany i pleciesz głupoty, ze 10th jest wydajniejsze. Nie nie jest bo różnica zegar w zegar przy cpu z ta sama ilością rdzeni jest średnio 8% a między 11900k a 10900k rywalizacja jest podobna i ciut na korzyść 11th. I mnie nazywasz ignorantem przez to ze prostuje twoje bzdurki ? Malo tego przytoczylem twoje bzdury na temat zjadania 11600k/5600X przez 10700k i tu tez polecailes z bzdurami nie aprzac w testy. cNo i nawet jak ci test PPC nie pasuje to  napisz do nich ze zrobili lipe i pokaz swoje testy jak bardzo sie mylili :szczerbaty:

Kolejny twoj poziom zenady i glupotek.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_procesora_intel_core_i9_11900k_topowy_rocket_lake_w_akcji-15461-15.html

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba trochę więcej jak 8 nawet ale tez uważam ze testy power pointowe to przeżytek.

Nie ma w nich umieszczonych gpu load.Fakt ze jak ktoś oblatany po gpu i grach może sie domyślić po fps ze jest niepełne gpu load ale nie o to chodzi by rozkminiać po artykule ile może lub powinno być albo zostawiać odpowiedzialność na testującym bo oni są różni

5 godzin temu, Subman napisał:

Gdybyś chociaż zaczął czytać ten artykuł to zauważyłbyś że jest to moc całego zestawu (procesor, PSU, pamięć) zmierzona watomierzem a nie samego procesora ?

Czytanie ważna sprawa ale jeszcze ważniejsze jest uruchomienie więcej niz komórek z których sie dzwoni albo trzyma słoiki bo wtedy są szanse na logiczne myślenie?

Nie ma to znaczenia czy to pobór całego zestawu czy połowy czy cpu .Równie dobrze octaba tam dynamo mógł podłączyć od roweru

Pudełkowe TDP ryzena 2600 to 95 wat a 8700k tez 95 W a pobór pradu to 132W vs 185.Oba maja fikcje wpisana z tym ze amd bardziej oszukało w tym konkretnym cpu

Za czasów fx amd podawało uśredniony pobór cpu.Tylko ze ja nie jestem średnim użytkownikiem i na intelu i amd miałem te same temperatury a fx wypluwał dwa razy tyle ciepła

Dzisiaj TDP procesorów głownie jest oszukane z powodu rozciągniętego trybu turbo oraz z powodu mikrusa chłodzenia boksa intela (szczególnie ważne we wcześniejszych procesorach na paście).Bez znaczenia wielkiego w PC.To głownie dotyczy laptopów gdzie sa skromniejsze sekcje oraz chłodzenia a PL2 głownie pojawiło sie bo nie da sie stworzyć płyty głównej za 200zł która ma 300 watową sekcje zasilania.Intel musiał dać jakiś standard gdzie producenci płyt mogliby się odnieść

 

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
48 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem bo nawet jak ci test ppc nie pasuje to podałem wyżej przykład ithardware. A jak ci nie pasuje ten test to możesz spojrzeć na inne ? A Ty łazisz jak opętany i pleciesz głupoty, ze 10th jest wydajniejsze. Nie nie jest bo różnica zegar w zegar przy cpu z ta sama ilością rdzeni jest średnio 8% a między 11900k a 10900k rywalizacja jest podobna i ciut na korzyść 11th. I mnie nazywasz ignorantem przez to ze prostuje twoje bzdurki ? Malo tego przytoczylem twoje bzdury na temat zjadania 11600k/5600X przez 10700k i tu tez polecailes z bzdurami nie aprzac w testy. cNo i nawet jak ci test PPC nie pasuje to  napisz do nich ze zrobili lipe i pokaz swoje testy jak bardzo sie mylili :szczerbaty:

Kolejny twoj poziom zenady i glupotek.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_procesora_intel_core_i9_11900k_topowy_rocket_lake_w_akcji-15461-15.html

Po pierwsze, zauwazylem juz w innych watkach, ze Twoj sposob wypowiedzi jest ukierunkowany w delikatne wyprowadzenie interlokutora z rownowagi. Niestety, na mnie to nie dziala - wrecz przeciwnie swiadczy o tym, ze nie masz nic merytorycznego do powiedzenia w temacie dyskusji wiec probujesz odwrocic uwage na inne rzeczy. Po drugie, nigdzie nie nazwalem Cie ignorantem.

Nawet Cie nie interesuje dlaczego twierdze, ze test ppc jest zly i zaklamujacy rzeczywistosc. To jest roznica miedzy nami. Ja lubie powiedziec SPRAWDZAM rzeczom, ktore czytam i analizuje, a nie lykac wszystko co mi podrzuca jak mlody pelikan ;) 

Z reszta podsylalem testy prawdziwie maksymalnie wykreconych 10th gen vs 11th gen w watku o 11th gen. 11th gen jest po prostu wolniejszy. Dlaczego do tamtych testow sie nie odnosisz? Bo nie pasuja Tobie tamte wyniki a na PPC pasuja? Przeciez tak nie mozna :E W ten sposob nie poszerzymy swojej wiedzy skoro z gory zakladamy, ze dobre testy to te, ktorych wyniki nam pasuja.

PS. Moze przeniesmy sie do watku 11th gen. zeby tu nie zasmiecac.

Edytowane przez amsztel
dopisano PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, amsztel napisał:

Z reszta podsylalem testy prawdziwie maksymalnie wykreconych 10th gen vs 11th gen w watku o 11th gen. 11th gen jest po prostu wolniejszy. Dlaczego do tamtych testow sie nie odnosisz? Bo nie pasuja Tobie tamte wyniki a na PPC pasuja? Przeciez tak nie mozna :E W ten sposob nie poszerzymy swojej wiedzy skoro z gory zakladamy, ze dobre testy to te, ktorych wyniki nam pasuja.

Random z neta z biednym testem to wyrocznia a inne redakcje to się myla ? Ja nie muszę opierać wyników na teście ppc i mogę je pominąć ale nadal to niczego nie zmieni w kwesti różnic bo są tez inne testy. Naprawdę nie będę z tobą już dyskutował bo jak do betonowej ściany się pisze a jeśli wyniki z kilku redakcji to nie solidny argument to nie będę cię wyprowadzał z twojego światopoglądu ??

Zjadanie 11600k/5600x przez 10700k  to już pominę bo nie chce kolejny raz słuchać głupot. 

Dodałem cię już do ignorowanych wiec do żadnego wątku się z tobą przenosić nie będę, nie mam najmniejszej ochoty pisać so ściany  ?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Subman napisał:

Ciekawe jaka część z wypowiadających się w tym wątku osób działa na stockowych ustawieniach ? ABT to odpowiedź Intela na PBO AMD. Działa na podobnych zasadach i wszyscy o tym wiedzą. Intel może pisać że to nie jest OC - na slajdach oczywiście ładnie to wygląda. Szkoda jedynie że nie dopisali o ile więcej taki procek będzie pobierał mocy na tych "stockowych" ustawieniach ;) 

A jeśli chodzi o ABT to są też i takie testy:

To są ustawienia stock z gwarantowanym taktowaniem all-core które nie łamią zasad gwarancji producenta i dla użytkownika działa jak każdy inny stockowy boost.

To są fakty i tyle a nie jakieś dywagacje ile osób działa na stocku albo na co to jest odpowiedź czy co tam uważasz o poborze mocy 8:E Dzięki za info ale to nie ma żadnego znaczenia, testy z ABT będą już zawsze bo wtedy biosy nie obsługiwały jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pjur ma w swojej bazie testy 10600k vs R5600X z mocniej wykręconymi pamięciami czyli po prostu lepiej zoptymalizowane sety i nie ma tam rażącej przewagi jednego czy drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jurekk napisał:

Nie ma sie nijak.Chwilowa  tdp jest 250 wat i dotyczy to pewnej części płyt głównych ,szczególnie H iB i wcale nie musi być to 125 /250 bo moze byc to 150/300 zalezy od widzimisie producenta.Ja nie mam domyślnie żadnych ograniczeń bo PL1bo jest 4KW wiec PL2 nie istnieje i jest fikcją

PL1 ma 4kW? To jaki ty tam masz zasilacz w swoim komputerze? ? Robi się coraz ciekawiej.

6 godzin temu, jurekk napisał:

Kupiłbyś inna płyte tez byś mógł mieć inny wataż?

Ale przecież mam taką płytę na której mogę podać i 260W PPT jak będę chciał gdy włączę PBO. Nie rozumiesz że ja cały czas piszę o stockowych ustawieniach?

1 godzinę temu, jurekk napisał:

Nie ma to znaczenia czy to pobór całego zestawu czy połowy czy cpu .Równie dobrze octaba tam dynamo mógł podłączyć od roweru

Nie no oczywiście że nie ma znaczenia. Mieszajmy moc pobieraną przez CPU z całym zestawem bo to niby jedno i to samo. I podawajmy linki które absolutnie nic nie mówią o maksymalnej mocy pobieranej przez procesor. Zajrzałeś chociaż do tego artykułu co Ci podesłałem? Masz tam wszystko wytłumaczone co i jak za tą maksymalną mocą na stocku AMD.

25 minut temu, Wu70 napisał:

To są ustawienia stock z gwarantowanym taktowaniem all-core które nie łamią zasad gwarancji producenta i dla użytkownika działa jak każdy inny stockowy boost.

To są fakty i tyle a nie jakieś dywagacje ile osób działa na stocku albo na co to jest odpowiedź czy co tam uważasz o poborze mocy 8:E 

Rozumiem że trudne tematy o pobieranej mocy na stocku z ABT lepiej przemilczeć. No można i tak. 

A co do tej "gwarancji" taktowania w ABT to nie ma takowej, bo ona zależy od wolnego budżetu mocy, temperatury i prądu. Idzie w górę lub w dół w zależności od tych budżetów. I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności takimi samymi budżetami dysponuje PBO na AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, jurekk napisał:

 

 

Kupiłbyś inna płyte tez byś mógł mieć inny wataż?

Nie musi kupować bo to można zmienić w biosie ?

Wszystkie Zen 3 z TDP 105W R7 5800X / R9 5900X / 5950X   mają takie same ustawienia  PPT 142W   TDC 95A  i EDC 140A 

Po prostu wyższe modele mają niższy boost all core. Pobór prądu będzie podobny na wszystkich trzech CPU

Screen-Shot-05-04-21-at-10-07-AM.png

Edytowane przez Roberto78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Subman napisał:

Rozumiem że trudne tematy o pobieranej mocy na stocku z ABT lepiej przemilczeć. No można i tak. 

A co do tej "gwarancji" taktowania w ABT to nie ma takowej, bo ona zależy od wolnego budżetu mocy, temperatury i prądu. Idzie w górę lub w dół w zależności od tych budżetów. I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności takimi samymi budżetami dysponuje PBO na AMD.

Nie kompromituj się już proszę, budżet mocy i temperatury decyduje o częstotliwości każdego boosta (i nie tylko), rozumiem że testy na taktowaniu bazowym byś chciał czy co? Albo ABT jest jakieś wyjątkowe?
A limit temp dla ABT to 100*C i jest wyższy od TVB z 10gen (70*C).

więc tak - jak się mieścisz w limitach mocy (tak jak z każdym stockowym boostem) to masz 5.1 i z ABT nie łamiesz warunków gwarancji producenta (tak jak z każdym boostem), jest to część ustawień stockowych (tak jak każdy inny boost) czy ci się podoba czy nie, niezależnie co amd ma u siebie i jakie masz zdanie na temat poboru mocy.

Taki @ODIN85 wkłada i9 k i ma 5.1 na ustawieniach stock, już rozumiesz czy dalej nie?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Wu70 napisał:

więc tak - jak się mieścisz w limitach mocy (tak jak z każdym stockowym boostem) to masz 5.1 

Hmmm...

Cytat

In contrast, Intel's other boost technologies boost to pre-defined limits (defined in a frequency lookup table) based on the number of active cores, and you're guaranteed that the chip can hit those frequencies if it is below a certain temperature and the motherboard can supply enough power. Even though Intel has defined a 5.1 GHz peak for ABT if three or more cores are active, it doesn't come with a guaranteed frequency - peak frequencies will vary based upon the quality of your chip, cooler, PSU, and motherboard power circuitry.

https://www.tomshardware.com/news/intel-adaptive-boost-technology-rocket-lake-amd

 

Czytałeś to co na slajdach sam Intel napisał małym druczkiem? Czasami warto, bo są tam często zawarte bardzo ważne informacje .

c023b93a91b3cbe71879664ef6bc9de6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem że trudne tematy o całej reszcie i lepiej przemilczeć więc pozostaje szukać chociaż teoretycznych wątpliwości? No można i tak. :D

Podpowiem i może przestaniesz udawać głupka łapiącego się już czegokolwiek - przeczytaj dopiski o pozostałych boostach, każdy ma teoretyczne ograniczenia i jest tylko oportunistycznym podbiciem zegara, czyli jednak może lepiej testujmy zegary bazowe?

To jak boosty działają w praktyce to inna sprawa i zobaczymy to w testach (a jak wiemy działają dobrze i to w zasadzie gwarantowane taktowania), jedynym problematycznym boostem jest TVB z 10gen przez limit 70*C

To co istotne to ustawienia stock i to że ABT się tu niczym nie wyróżnia i jest takim samym boostem jak inne, w praktyce dużo lepszym niż TVB i do tego najmocniej podbija zegar all-core co widzisz na swoim slajdzie.

A jak lubisz tak czytać dopiski to przeczytaj to co masz nad dopiskiem - WIELKIMI literami i doznasz oświecenia ;-)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ABT wiąże się z podbiciem limitów energetycznych. Jak nie, to 5,1 GHz będzie przez niecałą minutę. Jak tak, to pobór prądu przekręci licznik :E Oczywiście PL można ustawić ręcznie, ale jak już bawić się w optymalizację, to często zejście 100 MHz z zegara, czego i tak nie ma opcji, żeby odczuć w grze, pozwala mocno ograniczyć pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inny temat, była mowa o ustawieniach stock i ABT do nich należy a ile wytrzyma to na testy trzeba patrzeć, w wypalarkach to i bez ABT spadniemy z rowerka na domyślnych limitach :D Ale w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

PL1 ma 4kW? To jaki ty tam masz zasilacz w swoim komputerze? ? Robi się coraz ciekawiej.

nie ma to znaczenia

2 godziny temu, Subman napisał:

Nie no oczywiście że nie ma znaczenia. Mieszajmy moc pobieraną przez CPU z całym zestawem bo to niby jedno i to samo. I podawajmy linki które absolutnie nic nie mówią o maksymalnej mocy pobieranej przez procesor. Zajrzałeś chociaż do tego artykułu co Ci podesłałem? Masz tam wszystko wytłumaczone co i jak za tą maksymalną mocą na stocku AMD.

Miałeś wszystko wytłumaczone jak dzieciaczkowi a ufiksowałeś sie jak przeciętny użytkownik forum it ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Wu70 napisał:

Rozumiem że trudne tematy o całej reszcie i lepiej przemilczeć więc pozostaje szukać chociaż teoretycznych wątpliwości? No można i tak. :D

A gdzie kolego napisałem niby że ABT to nie stockowe ustawienie? Nigdzie. Przecież wiadomo że Intel napisał że ABT nie łamie gwarancji i że to nie jest OC tylko po to aby móc dorównać AMD na tym "stocku". Szkoda jedynie że TDP w teorii pozostaje niezmienione a faktyczny pobór mocy będzie zdecydowanie większy. A jeśli chodzi o gwarancjach (to twoje słowa) uzyskania 5.1GHz z ABT to ich nie ma. Może się uda, a może i nie... Wszystko zależy od danej płyty głównej, samego procesora, obciążenia i chłodzenia. Tak samo jak na Ryzenach z PBO. 

Ale widzę że jak kończą ci się rzeczowe argumenty to pozostają tylko inwektywy więc z mojej strony to ostatni komentarz.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaniki to polecam przejrzeć odpowiedzi, np:

15 godzin temu, Subman napisał:

Jak chcesz mieć włączone ABT na Intelu to tak samo na AMD należałoby włączyć PBO, więc to nie jest żaden argument.

13 godzin temu, Subman napisał:

Szkoda jedynie że nie dopisali o ile więcej taki procek będzie pobierał mocy na tych "stockowych" ustawieniach

13 godzin temu, Subman napisał:

ABT to odpowiedź Intela na PBO AMD. Działa na podobnych zasadach i wszyscy o tym wiedzą. Intel może pisać że to nie jest OC - na slajdach oczywiście ładnie to wygląda

Chciałeś porównywać stockowe ustawienia ABT z jakimś PBO bo tak sobie ustaliłeś co jest na kogo odpowiedzią, ile mocy pobiera albo szukasz jakichś gwiazdek na slajdach.
Fakty są takie że to stockowe ustawienia, wkładasz i jest, cała filozofia i nie trzeba tutaj wielkiej dyskusji kto na kogo odpowiada, te firmy zawsze będą na siebie odpowiadać.

A odnośnie gwarancji to jest taka jak każdy inny boost, spełniasz wymagania i jest pewne taktowanie, w praktyce limity mocy i w grach to działa.

Jak nie spełniasz wymagań to żaden boost może nie zadziałać ale to nie znaczy że masz je wyłączyć żeby testować stock.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Wu70 napisał:

A odnośnie gwarancji

Odnośnie gw to tutaj cieli cpu i zrobili mieloneke na krzemie a gw przeszła ?

Mi na komecie w grach mieści sie 125 wat ale watpie czy rakieta sie załapie

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2021 o 08:08, amsztel napisał:

Nawet Cie nie interesuje dlaczego twierdze, ze test ppc jest zly i zaklamujacy rzeczywistosc. To jest roznica miedzy nami. Ja lubie powiedziec SPRAWDZAM rzeczom, ktore czytam i analizuje, a nie lykac wszystko co mi podrzuca jak mlody pelikan ;) 

No ja chętnie posłucham, bo na razie to w tym i innych wątkach nie widziałem żadnego sensownego argumentu. To ja poproszę to SPRAWDZAM w postaci konkretnych wskazań :) IMO ten test purepc ma wszystko zrobione jak trzeba - max taktowanie cpu, podbite ring / uncore, wykasowane DDR4, miejsca procesorowe i testy na RTX 3090. Ciekawi mnie po prostu dlaczego podrzucasz tutaj testy jakie wszyscy uznają za słabe, ale tam wygrywa COmet Lake, a takie bardziej kompleksowe i transparentne uznajesz za niewiarygodne.

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@staryznajomy Pisalem juz o tym w watku o 11th gen, zeby tu nie zasmiecac (choc i tak sie zrobil niezly smietnik wiedze :E ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, amsztel napisał:

@staryznajomy Pisalem juz o tym w watku o 11th gen, zeby tu nie zasmiecac (choc i tak sie zrobil niezly smietnik wiedze :E ). 

Nie mogę tego znaleźć, więc skoro już napisałeś 100 postów o innych sprawach, to prośba o powtórkę albo link do tamtego posta :) Ja nie bardzo wiem co ci nie pasi, skoro jest max taktowanie cpu, podbite ring / uncore, wymaksowane DDR4, miejsca procesorowe i testy na RTX 3090 plus jeszcze masz dodane wyniki async / sync i gear 1 / gear 2

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...