Skocz do zawartości
Astec

11600K vs 5600X do Radeona 6700XT

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, staryznajomy napisał:

Nie mogę tego znaleźć, więc skoro już napisałeś 100 postów o innych sprawach, to prośba o powtórkę albo link do tamtego posta :) Ja nie bardzo wiem co ci nie pasi, skoro jest max taktowanie cpu, podbite ring / uncore, wymaksowane DDR4, miejsca procesorowe i testy na RTX 3090 plus jeszcze masz dodane wyniki async / sync i gear 1 / gear 2

  

19 godzin temu, amsztel napisał:

I to jest wlasnie clou programu, gdyz taktowanie ringu bardzo istotnie wplywa na wyniki gdyz zmniejszasz latencje w komunikacji miedzy rdzeniami monolitycznego jadra. Co bardzo wplywa na minimalne fpsy oraz 1% low. A to jest definicja tego jak dobry jest dany procesor do gier. Nie srednie fps, nie max fps. Niestety RKL nie kreci zbyt dobrze ringu i generalnie ma problemy z latency dlatego, ze kontroler pamieci jest slabszy niz w komecie. Nie tak tragiczny jak IF w Ryskach rzecz jasna (zeby nie bylo;). Tyle, ze Ryski maja ogromna ilosc cache w celu wlasnie zamaskowania slabej komunikacji I/O poprzez IF. Natomiast Rocket... ma jeszcze mniej cache niz kometa. W skrocie wyglada to tak: lepsze IPC w rakiecie vs lepszy kontroler pamieci, mniejsze opoznienia na ringu, wiecej cache i jeszcze dwa rdzenie wiecej dla komety. Mysle, ze warto samemu przemyslec to co napisalem i zastanowic sie czy samym wzrostem IPC rakieta jest w stanie nadgonic te wszystkie swoje inne wady w stosunku do komety.

W tescie PPC nie ma nic o OC ringu. ZERO. Do tego nie ma podanych latencji pamieci. Ani dla RKL ani CML. Za to tuning IF na Zen3 jest dokladnie opisany. Wg mnie poddaje to caly test w sfere przynajmniej sporych watpliwosci. I ciesze sie, ze powiedziales SPRAWDZAM :) innych to nawet nie obchodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się przestań kompromitować misiek i naucz wreszcie czytać.

Cytat

Intel Core i9-10900K pracował z taktowaniem 5200 MHz (Cache 4800 MHz)

Cytat

Intel Core i9-11900K podkręcony do 5200 MHz (Uncore 4600 MHz)

To są cytaty z materiału PPC.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Weź się przestań kompromitować misiek i naucz wreszcie czytać.

To są cytaty z materiału PPC.

Do tego intel nie ma podanej latecji oraz amd. Jest tylko zrzut z zentimings dla amd a dla intela to samo z bios, ale to nie AIDA z latencja :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozprawka o niczym.Ile trzeba by odkręcić uncore aby zauważalnie na skylake spadło fps.Pewnie sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, tomcug napisał:

Weź się przestań kompromitować misiek i naucz wreszcie czytać.

To są cytaty z materiału PPC.

Faktycznie. Jest tak napisane. Dzieki. Jednak na premiere tego artykulu wartosci w nawiasach nie bylo. I wciaz nie rozwiazuje to braku podania wartosci latencji pamieci dla 11th gen i 12th gen. Jest jeszcze kwestia metodologii. W SotR w tescie PPC RKL jest szybszy niz CML a w kilku testach na YT jest zupelnie odwrotnie (materialy video). Do tego jest wyraznie napisane, ze SotR nie potrafi wykorzystac wiecej niz 8rdzeni i robi slaby uzytek z HT/SMT - co jest kompletna bzdura swiadczaca o tym, ze testujacy nie ma pojecia o tym co testuje. Chyba, ze rowniez twierdzisz to samo co PPC w tej materii. Jestem ciekaw :) Bo inaczej uprawiasz zwykly cherry-picking. 

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, amsztel napisał:

SotR nie potrafi wykorzystac wiecej niz 8rdzeni i robi slaby uzytek z HT/SMT - co jest kompletna bzdura

Tutaj masz rację, Tomby pod DX 12 dobrze radzą sobie z wykorzystaniem dostępnych zasobów.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload. Refer to Datasheet for thermal solution requirements.

Cytat

Znamionowa moc termiczna (ang. Thermal Design Power — TDP) to średnia moc określona w watach, którą procesor emituje, działając z podstawową częstotliwością i mając aktywne wszystkie rdzenie przy zdefiniowanym przez firmę Intel obciążeniu o wysokim stopniu złożoności. Aby zapoznać się z wymogami mechanizmu cieplnego, zobacz dane katalogowe.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/212275/intel-core-i5-11600k-processor-12m-cache-up-to-4-90-ghz.html

ja to tylko tu zostawię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, tomcug napisał:

Tutaj masz rację, Tomby pod DX 12 dobrze radzą sobie z wykorzystaniem dostępnych zasobów.

Sporo jest testów w sieci i jakoś skoku ponad 8C nie widać. Chyba RoTR radził sobie z tym lepiej niż SotTR.

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2020/05/Shadow-of-the-Tomb-Raider-1080p-Page-1.png 

nv_sottr.svg

intel-10900k-str-1080p.png

SotTR-o.png

102152.jpg

3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Do tego intel nie ma podanej latecji oraz amd. Jest tylko zrzut z zentimings dla amd a dla intela to samo z bios, ale to nie AIDA z latencja :szczerbaty:

Ale to sugerujesz, że latencja przy takich pamięciach jakie zastosowali byłaby słaba? Jakoś nie wydaje mi się... Raczej mało kto tak wykręca memki, więc siłą rzeczy i ten parametr nie odstawał. IMO trochę szukanie dziury w całym :D 

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, staryznajomy napisał:

Sporo jest testów w sieci i jakoś skoku ponad 8C nie widać. Chyba RoTR radził sobie z tym lepiej niż SotTR.

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2020/05/Shadow-of-the-Tomb-Raider-1080p-Page-1.png 

nv_sottr.svg

intel-10900k-str-1080p.png

SotTR-o.png

102152.jpg

Ale to sugerujesz, że latencja przy takich pamięciach jakie zastosowali byłaby słaba? Jakoś nie wydaje mi się... Raczej mało kto tak wykręca memki, więc siłą rzeczy i ten parametr nie odstawał. IMO trochę szukanie dziury w całym :D 

Ja nic nie sugeruje, lepiej przeczytaj jeszcze raz do czego się odniosłem a później jak to ująłeś szukaj dziury w całym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SotTR to typówka dx12.Ram , później liczba rdzeni a na końcu cpu.Nie ma sie co podniecać jako test cpu

 

A tu cometa vs ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ach co za cudowne czasy kiedy AMD i Intel maja porównywalne produkty i można się trochę po przepychać.

Do autora: bierz tańszy, odkąd wydajność mają podobną. Alternatywnie popatrz na post nr 3. Jest jeszcze 11700f, który jest konkurentem cenowym R5 5600x

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...