Skocz do zawartości
mark2468

Zmiana Ryzena 2700 w kontekście gier i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zastanawiałem się ostatnio czy zmiana ryzena 2700 przy karcie gtx 1070 ma ewentualny sens (monitor 1080p 60Hz) w kontekście gier - 80 % i pracy  -20% .

Obecnie gram w Ac valhalle i dyinght light; planuje pograć tez w far cry 6.  

O ile z dyinght light nie ma problemu to w nowym asasinie mam spadki klatek, podejrzewam że to procek. Ciekawi mnie tez sprawa nowego far cry (chociaż tu karta będzie ograniczeniem)

Celowałem w 5600x ale nawet w wersji tray ten procek to ~1300 zł (nawet po sprzedaży obecnego procka to spory wydatek).

 

Zdarza mi się tez pracować w domu na inventorze który lubi mocny jeden wątek, niestety 2700 jest trochę słaby w jednym wątku.

Ktoś przechodził podobną rozterkę/zmianę i może się wypowiedzieć.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w uzywki R7 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główna obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jurekk napisał:

Jaką masz płytę główna obecnie?

x470 taichi ultimate 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienić na 5600x wydajność jednego wątku sięga 50% więcej względem 2700 w grach będzie ogromna różnica na mocniejszym gpu ,będzie przyszłościowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

W dniu 3.05.2021 o 17:55, mark2468 napisał:

O ile z dyinght light nie ma problemu to w nowym asasinie mam spadki klatek, podejrzewam że to procek.

To nie "podejrzewaj", tylko sprawdź (czy podczas spadków klatek/sekundę, GPU jest w okolicach 100% obciążone).

ps. no i do ilu FPS masz te spadki?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem na jakich detalach autor gra ale to gpu dostaje mocno wciry w tej grze.

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-assassins-creed-valhalla-ragnarok-optymalizacji

I nie wierze, ze Ryzen 2700 nie da rady w 50fps.

Podaj jeszcze jakie masz ramy bo w tej grze graja glowne skrzypce szybkie kosci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spadki do 12 Fps. 

RAM Crucial Ballistix Sport 32 GB 3200 MHz CL16. Gra zainstalowana na dysku ssd sata 3. System na osobnym dysku m2 pcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2021-05-06-18-08-31-Window.png

 

Teraz to nawet cokolwiek sprawdzić w valhalli bo po ostatnim updacie ubi i nvidia gra wysypuje się co chwile

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po taniości R5 3600 ~550zł z Ali - swojego wyrwałem początkiem kwietnia za 560zł, przesiadłem się z R5 2600 - grafika śmiech na sali ale w takim GTA Online stabilne jak skała 75fps, gdzie przy 2600 były spadki <60.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zmienić platformę na intela? Tylko potrzebuje 2 sloty pcie nvme na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz wiedziec czy to GPU czy CPU ogranicza ci gre w 60fps to odpal MSI afterburner i obserwuj uzycie GPU. Jeśli przy spadkach GPU nie dobija do 100% to wina CPU. Jesli przy spadkach GPU jest na 100% to niewyrabia GPU. Ważne, jak masz monitor 60hz to ustaw ograniczenie klatek do 60fps i nieżyłuj karty i nie marnuj prądu. Wszystkie spadki ponizej 60fps obserwuj na wykresie co jest jego przyczyną. 

Ja gralem lata na podkreconym Ryzen 1700. Spadki ponizej 60fps zdarzały sporadycznie z powodu CPU (stare silnikowo gry jak Fallout 76 głównie). Ogolnie granie w 60fps bez spadków było komfortowe niemal w każdej grze. Mam rtx 2060. 1440p lub 1080p. Taki Cyberpunk nie schodzil ponizej 75fps spowodu CPU. Robilem testy procesorowe. 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukas108 napisał:

Chcesz wiedziec czy to GPU czy CPU ogranicza ci gre w 60fps to odpal MSI afterburner i obserwuj uzycie GPU. Jeśli przy spadkach GPU nie dobija do 100% to wina CPU. Jesli przy spadkach GPU jest na 100% to niewyrabia GPU. Ważne, jak masz monitor 60hz to ustaw ograniczenie klatek do 60fps i nieżyłuj karty i nie marnuj prądu. Wszystkie spadki ponizej 60fps obserwuj na wykresie co jest jego przyczyną. 

Ja gralem lata na podkreconym Ryzen 1700. Spadki ponizej 60fps zdarzały sporadycznie z powodu CPU (stare silnikowo gry jak Fallout 76 głównie). Ogolnie granie w 60fps bez spadków było komfortowe niemal w każdej grze. Mam rtx 2060. 1440p lub 1080p. Taki Cyberpunk nie schodzil ponizej 75fps spowodu CPU. Robilem testy procesorowe. 

Miałem 2700 podkręconego na 4ghz i rtx 2070super i akurat było kilka miejsc w cyberpunk gdzie fps spadał poniżej 45 klatek a obciążenie gpu spadało do 60% więc nie uwierzę że na 1700 nie spadało poniżej 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, zlotnik napisał:

Miałem 2700 podkręconego na 4ghz i rtx 2070super i akurat było kilka miejsc w cyberpunk gdzie fps spadał poniżej 45 klatek a obciążenie gpu spadało do 60% więc nie uwierzę że na 1700 nie spadało poniżej 75

Cóż, miejsc procesorowych moze byc setki w tak dużej grze.  Tak defacto trzeba by zebrać statystyki z całego 80 godzinnego gameplay'u oszacować jaki procent  stanowi wartość poniżej 60fps. Daje głowę że jest to procent nie nadający się na dalsze bicie piany w tym temacie. Przeszedłem na tym procku całą grę z blokadą na 60fps. Grało się bardzo komfortowo.  

4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Swój test wykonałem w miejscu które uznałem za najbardziej obciążające z obserwacji w mojej wlasnej grze.  Jazda samochodem po mieście, klatki nie spadał poniżej 90fps.   Reszte napisałem wyżej. 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP 2077 to popierdółka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, lukas108 napisał:

 

Ten art nie mówi nic o miejscu testowym. A resztę napisałem w poście wyżej.  Swój test wykonałem w miejscu które uznałem za najbardziej obciążające.  Jazda samochodem po mieście, klatki nie spadał poniżej 90fps.  

RTX 2060, R1700 i nie spadalo ponizej 90fps. WOW :lol2: W nastepnym poscie bedziemy mieli wykorzystana matryce 144Hz jak kapke dorzucisz fpsow :D

Przed chwila nie spadalo ponizej 75fps a juz nie spada ponizej 90fps, mocny ten RTX 2060 :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

RTX 2060, R1700 i nie spadalo ponizej 90fps. WOW :lol2: W nastepnym poscie bedziemy mieli wykorzystana matryce 144Hz jak kapke dorzucisz fpsow :D

No i z czego się smiejesz? Robiłem test procesora, więc ustawiłem detale obciążające kartę na niskie z dlss. Tak aby GPU nie przekraczało 60%. Rtx2060 w takich testowych warunkach nie jest wogole istotny. 

Ok na pocieszenie dodam że obecnie mam 5900X i nie odczuwam specjalnie różnicy w grach które gram (poza Fallout 76, który potrafił chrupnąć poniżej 50fps, bo to archaik na 2 rdzenie).  Akurat mam matrycę 60hz, więc klatkaż dla adhd'owców mnie mało interesuje.  

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2021 o 18:20, Ronin69 napisał:

Albo po taniości R5 3600 ~550zł z Ali - swojego wyrwałem początkiem kwietnia za 560zł, przesiadłem się z R5 2600 - grafika śmiech na sali ale w takim GTA Online stabilne jak skała 75fps, gdzie przy 2600 były spadki <60.  

Dobra cena...teraz ok.630zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć, kupiłem 5800X w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam 2700 i muszę przyznać, że nie mam problemu z zdobyciem 60FPS w większości gier. U ciebie coś nie halo musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 10:25, nettmanek napisał:

sam posiadam 2700 i muszę przyznać, że nie mam problemu z zdobyciem 60FPS w większości gier. U ciebie coś nie halo musi być. 

Przy poprzedniej karcie ( GTX 1070 ) był ten problem. Teraz przy 3060 Ti jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...