Skocz do zawartości
m@rcinpl

Asus Rog Maximus Apex X/Blok Bykski/Behringer Bh 770

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Płyta sprzedana...

Blok Bykski na platformę intela.

Uzywany...kupiłem tydzień temu ale wróciłem do monobloku.

100pln plus wysyłka.

przechwytywanieurkay.jpg

Słuchawki Behringer BH 770...kupione 10.30.2020...używane parę godzin ...resztę przeleżały w szufladzie...jest paragon.

100 pln plus wysyłka.

20210505_192605bxj0j.jpg

Edytowane przez m@rcinpl
Dodane zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Nie do końca, bo obecnie bodajże koszty kopania przewyższają zysk na urobku  a takie PV nawet zimą coś tam produkuje i jesteś "na plus". U mnie styczeń i luty br to było coś około 220kWh miesięcznie a marzec miałbym grzany 100% za darmo, bo produkcja > 700kWh.  Nie wszystko byłem w stanie na bieżąco odebrać w domu, więc szło sporo do sieci a jeśli by w tym czasie działała klima, to miałbym te średnio 200kWh 'za darmo" wzięte na autokonsumpcję.  A w zimie pewnie mógłbym część rachunku opłacać z subkonta, na które trafiały pieniądze ze sprzedawanych w okresie marzec - maks listopad nadwyżek.  Nie namawiam na inwestycję w PV ale podpowiadam jak można sobie poprawić komfort życia. Dodatkowo w lecie mam klimatyzację praktycznie "za darmo" - czyli bez nakładów na energię, bo jeśli jest potrzebna klima to znaczy, że słońce świeci. A jak świeci słońce, to pracują panele - najczęściej z mocą wyższą niż zapotrzebowanie na energię generowane przez jednostkę od klimy. Owszem, można się bawić w lokaty, ale te wymagają choć minimum wysiłku, żonglowania pieniędzmi aby wybrać najlepszą opcję na dany moment a pv na dachu to mam i zapominam, nie muszę nic robić.
    • Weź mnie nie dobijaj. Pół miesiąca temu kupiłem używkę RTX 2060 z gwarancją za 1500zł i jeszcze się cieszyłem, że to okazja xD A teraz tylko nieco słabsze GTX 1660Ti i 1660 Super chodzą po 700-800zł. 
    • Cześć, ostatnim czasem myślę nad modernizacją czegoś w moim PC aby poprawić jego wydajność głownie w grach (1440p) , odnoszę wrażenie że procesor trochę ogranicza kartę chociaż z tego co sprawdzałem w 1440p nie powinien . Moje pytanie czy jest sens coś wymienić ? myślałem nad przesiadką na Ryzena 5 5600x lub zmianą płytki i procka na Intela . Budżet raczej tutaj nie ma znaczenia, chodzi tylko czy jest sens coś tu ruszać , nie potrzebuję mega wzrostu czy wymiany na najlepsze modele za tysiące a coś co odświeży ten komputer. Aktualny zestaw ; - Ryzen 5 3600 (OC 4,4Ghz , AiO) - B450 Gaming Plus Max - Corsair Vengeance 2x8 3200MHz , CL16 - Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8GB - SilentiumPC Vero M3 700W 80 Plus Bronze -SSD 256GB , M2 500GB (system) -Puszka SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB Z góry dzięki za każda pomoc
    • Zapuść DLSS w ruch - zawsze to 10-20fps w górę.
    • Ja bym się upierał, że pomaga mniej więcej tak, jak koparka krypto, o ile po sprzedaniu urobku opłacisz z niego prąd, czy nawet lokata, z której rachunki potem płacisz Chyba, że autokonsumpcję masz na myśli, ale ona akurat zimą (kiedy masz największe potrzeby dla ogrzewania) produkcja jest nędzna. Coś tam oczywiście wpadnie, nie przeczę.   ps. też planuję dogrzewać klimą tak do 5 stopni, bo wtedy jest COP = 4 i się opłaca
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...