Skocz do zawartości
Under555

Jak ustawić kartę sieciową WIFI Asusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam jeszcze przez jakis czas słaby router(pomimo ,ze to najlepszy z UPC) i internet 500 mega (na kablu 430 download)

Musze w drugim pokoju mieć internet po WIFI w moim PC. Jakieś takie totalnie precyzyjne strojenia to zrobię jak będe miał nowy router.

W miejscu X w laptopie Thinkpad z sieciówką INTEL Wi-Fi 6E AX210 mam ok 180 200 mega.

Wiec ta sieciówką którą mam w PC tj Asus PCE-AC88 Dual Band powinna wykręcać jeszcze lepszy wynik a jest jakiś słabiutki.

W związku z czym mam kilka pytać.

1. Czy Asus daje jakieś oprogramowanie oprócz driverów? na stronie producenta nic takiego nie ma

2. Jest mnóstwo funkcji których nie rozumiem z pozycji Windowsa w ustawieniach WIFI - ktoś byłby tak dobry i powiedział mi co i jak ustawić? co włączyć co wyłączyć? z tego co wiem mój router jest 2.4 i 5Ghz

3.  no i trzecia kwestia to potrzebny mi darmowy program który pokaże jakość sygnału wifi na żywo ,żeby wiedział gdzie ustawić anteny i w jakim kierunku je dać.
No bo nie wiem... na logikę zasada powinna być im wyżej tym lepiej
nie schowane gdzieś za firanką itd tylko możlwie na wierzchu
no i być może antentki połowicznie/całościowo wygięte w kierunku drugiego pokoju tj. drzwi do niego

 

PS. Zastanawiam się też tak przy okazji czy routera w drugim pokoju wyżej nie ustawić - tylko jak schować łądnie ok 1 metr kabla od gniazdka do szafki? rj45 kabel oraz zasilający... kuć i wiercić nie mogę bo nie moje mieszkanie. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie co to za router i jakie prędkości transferu uzyskujesz na tym PC z kartą Asusa.

Ad2. Jeśli chodzi o ustawienia we właściwościach systemowych to nic nie dotykasz, zostawiasz domyślne. Na Thinkpadzie chyba nic nie musiałeś konfigurować.

Ad3. inSSIDer Home.

PS. Najlepiej jakiś Accesspoint zasilany przez PoE. Będzie tylko jeden kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o takich prędkościach po WiFi. Zwłaszcza, jeżeli między routerem a antenami są jakieś przeszkody (ściana, szafa, biurko itp.). W teorii pewnie da się to osiągnąć, ale tylko na 5 GHz które jest mocno tłumione, więc nawet ściana działowa może znacznie obniżyć zasięg oraz prędkość.
Możesz podłubać w opcjach routera i sprawdzić, czy możesz ustawić szerokie pasmo (80 MHz) ale pewnie i tak skończy się na wymianie routera/dokupieniu Access Pointa obsługującego chociaż 3x3 lub jeszcze lepiej 4x4 MIMO jeżeli chcesz mieć konkretne prędkości po WiFi.

Ja bym sugerował jednak przeciągnąć kabel. Do 100m nawet Cat5e da 1 Gbps, więc możesz go pochować przy listwach gdzieś i nie będzie się za bardzo rzucał w oczy. Ba. Może masz to szczęście, że listy można odkręcić i za nimi schować kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kabel odpada niestety

2. lepszy router jak będzie to się solidnie tym zajmę ale potrzebuje dobrego rozwiązania na teraz.
skoro thinkpad z kartą powyżej na wifi 5 (bo i tak router nie ma 6) daje jakąś tam prędkość to ten asus powinien dawać co najmniej taką a szczerze to lepszą.

 

Tylko dziwi mnie to i musi być to kwestia ustawienia anten/ ustawień sieciówki asus jednak bo w laptopie serio nic nie ustawiałem i działa dobrze a asusa coś dławi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic tu dziwnego ta karta asusa to jest złom. Pogoogluj w sekunde się o tym dowiesz.

Ta akurat karta to przednie łajno, pierdylion antenek dla wyglądu, sam widzisz, że laptopowa lepiej działa i nie ma parasola nad matrycą.  

 

Tu nic nie tykaj, jesli działa ten asus to zostawiasz, jak zaczniesz grzebać to zepsujesz :E i zamiast lepiej może być tylko gorzej.

 

Więc albo kabel albo nowa karta z czipsetem intela bo tylko te są bardzo dobre i nawet z czasów prl dzialaja poprawnie.  Żadnych chipsetów broadcoma bo sterowników nigdy nie ma nowych tylko zabytki. Przykład ten asus sterowniki ma całkiem nowe  2018/04/13

 

 

Jak nie masz problemów  w grach online, skoków pingów, przerwań to sie ciesz. Lepiej mieć jakość niż szybkość, cieżko w tych kartach o jakość więc jesli jest  nie tykaj.

 

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jaką sieciówkę z wifi 6(na przyszłość) na intelu polecacie?

a jakby znaleźć router na pcie na intelu ale taki ,którego anteny wystają z tyłu komputera ze śledzia to można jest jakoś na jakiejś przedłużce + stojaku na biurko wystawić? sa takie adaptery? bo u mnie komputer jest pod biurkiem i nie złapie dobrze internetu wg. mnie bo i łozko zasłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś w zestawie anteny zewnętrznej na kablu?
https://www.x-kom.pl/p/324466-karta-sieciowa-asus-pce-ac88-3100mb-s-a-b-g-n-ac.html
Ostatnie zdjęcie.
Ogólnie to tak. Masz 4 złącza RP-SMA w karcie sieciowej, więc można dokupić anteny na kablach i podłączyć, albo zwykłe "przedłużki" na podstawkach:
https://allegro.pl/kategoria/anteny-dookolne-77958?string=podstawka&bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-ele-1-1-0429

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tego asusa pełny komplet ale skoro tego niby się nie da ustawić - w co nie wierzę bo stare telefonyi wszystko ma lepsza prędkość w tym miejscu także albo coś żle podpiąłem (wg mnie nie) albo coś softowo blokuje

 

Bardziej myślę jak kupię coś z intelem a tego asusa sprzedam  to czy stand i przedłużki się da ale widzę,że sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się wkopałem tylko u mnie karta była i działała spoko ale po próbie wymiany routera przestała.. 

wróciłem teraz do starego routera i chyba zostawię stary do czasu aż nie będę miał klepniętej kasy na wymianę całości klocków. 

No chyba, że macie jakieś sugestie co do innej karty, wystarczy AC, która sparowana z tym Meshem ogarnie temat. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...