Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po ugrade kompa (zostawiłem tylko kartę) mam problem z wywalaniem bluescreenów przez Win10.
Do tej pory zauważyłem 4 błędy: 
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

Do tej pory testowałem tylko pamięć ram i nie wykazała żadnych błędów. Z chrome udaje mi się w miarę normalnie korzystać, problem pojawia się najczęściej chwilę po tym jak próbuje rozpocząć pobieranie jakiejś gry.
Proszę o wskazówki w którym kierunku iść. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań o sprzęt postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

PŁYTA GŁÓWNA: ASRock B560M-HDV
KARTA: GTX 1070
RAM: G-Skill Aegis F4-3200C16D-16GIS
DYSK: Lexar M.2 LNM620X001T-RNNNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz włączony profil XMP w biosie? Wyłącz go i przetestuj. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wyłączyłem i testowałem, wywaliło BSOD z błędem WHEA podczas instalowania Epic launchera. Ogólnie zauważyłem że głównie wywala podczas pobierania/instalowania czegoś (wystarczy kilka minut, a przeglądać sieć w chrome mogę kilka h bez problemu) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP-"ma związek z częścią sprzętu komputerowego lub podzespołu który albo całkowicie się zawiesza, albo wchodzi w konflikt z innym elementem sprzętu lub komponentu".

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT-Sprawdzałeś to?

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR-Sprawdzałeś to?

KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE-Sprawdzałeś to?

Tak w skrócie to wygląda na problem z twoim sprzętem lub sterownikami.Zostawiłeś tylko kartę jak piszesz i chyba postawiłeś system na nowo...zaczął bym od karty sieciowej skoro masz problem z pobieraniem.Po tym standard,test pamięci,dysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• ci "najslabsi" tez nie kupuja nowych aut z salonu, tak wiec ich ten problem nie dotyczy. oni nadal beda jezdzic spalinowcami przez kolejne 30 lat.  tak jak im nie "przezkadaza" obecnie jezdzic autami  z normami ponizej EURO4, a z roku na rak koszt utrzymanaia takiego auta bedzie rosl. ale same ceny aut beda spadac, bo nowych nie bedzie, a ludzie beda sie staroci pozbywac za bezcen. w pewnym momencie, nie bedzie juz dostepnych spalinowcow dla ludu i bardziej bedzie sie oplacalo kupowac uzywki elektryczne niz szukac zdechlego spalinowca. a za 30 lat, to ludzie beda z politowaniem wspominac jakie to "problemy elektyfikacyjne" widzielismy w swoich czasch. tak wyglada postep. nie na sile, nie w ciagu roku-pieciu, ale przez dziesieciolecia. i mozna stawac okoniem, isc pod prad  , ale wczeniej czy pozniej i tak cie porwie.
    • Zbiega się akurat z czasem,kiedy ETH leci w stronę 2000$ i niżej.Sam BTC też na chwilę obecną na sporym minusie.
    • Mam takie pytanie, troche mnie ponioslo 2 tyg temu po wodce i o 2giej w nocy zamowilem rx6700 za 4.5k, myslicie, ze warto oddac - teoretycznie mam czas rekojmi do 21 (czyli jutra) ? Karta byla wyjeta z opakowania i juz z tydzien ja testuje. Juz mi sie zdazyly wywalki ze wzgledu na wersje Adrenaline (crashe w grach). Warto wspomniec, ze to wersja Asus Rog Strix - Malo ich widze na necie.
    • Dópa blada z nicehashem, jak profity były po €4-5 dziennie z 2x RTX3000 Quadro tak teraz €1,90 i minimalna ilość jaką można wypłacić leci w górę, albo jestem ślepy
    • Odnośnie statystyk i samych szczepień to jeżeli z uporem maniaka ciągle się powtarza, że oficjalne dane dotyczące zachorowań to czubek góry lodowej, a większość przeszła chorobę bezobjawowo  to przed podaniem szczepionki powinno się robić testy na przeciwciała, a potem zachwalać skuteczność szczepień żeby było porównanie jak jest różnica między zdrowymi zaszczepionymi, a tymi co przechorowali.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...