Skocz do zawartości
Karato

Zestaw komputerowy za ok 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad złożeniem zestawu komputerowego do ok 4500zł. Wstępnie myślałem o czymś takim:

 

Intel Core i5-10400F

GHigabyte B460M D3

GOODRAM 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 IRDM X Black

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

SilentiumPC Armis AR6

Łączny koszt to 4611zł

Myślałem też nad ew. zmianą procka i płyty na:

MSI B450M-A PRO MAX

AMD Ryzen 5 1600 AF

Łączny koszt to 4431zł

 

Teraz pytanie. Czy opłaca się dokładać do Intela te 180zł? Czy jest coś co mógłbym zmienić w tym przedziale cenowym co jakkolwiek podniesie jakość?

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jakaś inna obudowa do 200zł, a jednocześnie lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VT4V kosztuje obecnie nawet więcej niż RG6V, a lepsza raczej nie jest.

33 minuty temu, Karato napisał:

. Czy opłaca się dokładać do Intela te 180zł?

Opłaca się bo 10400F ma wydajność na poziomie Ryzena 3600. Druga sprawa - kup płytę główną na chipsecie B560, choćby najtańszą:

https://www.x-kom.pl/p/621559-plyta-glowna-socket-1200-asrock-b560m-hdv.html

Umożliwia ona podkręcanie RAMu dzięki czemu nie będzie on zablokowany na 2666MT/s (co ograniczyło by wydajność).

Wszystko musi być z jednego sklepu czy może być z różnych i sam złożysz?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kalderon napisał:

VT4V kosztuje obecnie nawet więcej niż RG6V, a lepsza raczej nie jest.

Zależy od sklepu idzie dalej kupić taniej od rg6v, a jakościowo są na zbliżonym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obudowę to jeśli ta VT4V ma lepsze chłodzenie to jak najbardziej może być i w to w takim razie pójdziemy.

Wszystko musi być niestety z jednego sklepu, bo komp nie jest dla mnie i nie będę miał możliwości go złożyć. Do x-kom mam jednak zaufanie. A jeśli chodzi o podkręcanie to raczej nie będzie nigdy z tego korzystać, a ta B560M jest też niedostępna aktualnie w sklepie, przynajmniej te tańsze modele

Co z tym zasilaczem? Przy zmianie obudowę będzie taka potrzeba?

I czy ogólnie cokolwiek można by w tej cenie złożyć lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma lepsze chłodzenie niż AR6, ale niekoniecznie lepsze niż RG6V.

Jest dostępna ciut droższa DS3H od Gigabyte:

https://www.x-kom.pl/p/626615-plyta-glowna-socket-1200-gigabyte-b560m-ds3h.html

Nie chodzi o zabawę w podkręcanie ale o uruchomienie zwykłego profilu XMP. Tak żeby RAM 3200 poszedł na 3200, a nie był zablokowany do 2666 jak na B460. Albo nawet 3600:

https://www.x-kom.pl/p/593708-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-3600mhz-cl18-viper-blackout.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 2350zł + karta graficzna używana, żeby to było jakkolwiek opłacalnie
https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/0NkyW26deP

W zestawie masz RAMy na E-Die, płytę główną, która obsłuży prędkości +3000Mhz, chłodzenie do procka (dla lepszej kultury pracy) oraz przewiewną obudowę.


np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-1660-super-c6e za 1300zł
Zamykasz się w ~3,5k

ew. można celować w coś wyżej np. gtx 1080/ RTX 2060 w okolicach 2000zł można wyrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszystko co ma w sobie GPU opłacalnym być nie może. Oczywiście jak jest potrzeba zakupu, to trzeba na to przymknąć oko. Zdarzały się lepsze opcje od tej wyżej ale obecnie do 4000 zł raczej nic innego z nowych części nie złożysz patrząc na sam CPU oraz GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponieważ nie jestem ekspertem, a bliżej prawdy jest stwierdzenie że się nie znam. Proszę szanowne forum o radę

Sam nie czuję się na siłach aby taki zestaw stworzyć, mam pytanie. Rozumiem że aktualnie nie jest to najlepszy moment na zakup kart graficznych, ale czy w dającej się przewidzieć przyszłości będzie jeszcze taki moment? 

A wracając do tego konkretnego zestawu, chciałem się dopytać czy któryś z tych podzespołów jakoś ewidentnie nie pasuje do tego zestawu, bądź jakoś znacząco wpłynie na obniżenie wydajności tego pc. Czy też w tej konkretniej konfiguracji nie pasuje, bądź nie jest kompatybilny w tym zestawie ? Bądź ktoś znajduje jakieś rozwiązanie w ramach którego poprzez dołożenie kilku stówek i zamiana jednego elementu na bardziej wydajny. Ewentualnie czy ktoś widział jakieś ciekawe zestawy w podobnych pieniądzach ? Pc będzie wykorzystywany głównie do gier, i zależy mi głównie na jak największej mocy obliczeniowej grafiki  

Z góry dzięki za rady 

Pozdrawiam 

Edytowane przez fazie19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fazie19 napisał:

Sam nie czuję się na siłach aby taki zestaw stworzyć, mam pytanie. Rozumiem że aktualnie nie jest to najlepszy moment na zakup kart graficznych, ale czy w dającej się przewidzieć przyszłości będzie jeszcze taki moment? 

Trudno przewidzieć to co będzie w przyszłości, w niektórych artkułach piszą, że do końca roku, a inni, że co np. do połowy przyszłego roku. Także to trochę wróżenie z kuli :P

10 godzin temu, fazie19 napisał:

Czy też w tej konkretniej konfiguracji nie pasuje, bądź nie jest kompatybilny w tym zestawie ?

Skoro jest to zestaw gotowy to wszystko jak najbardziej pasuje do siebie :)

10 godzin temu, fazie19 napisał:

Ewentualnie czy ktoś widział jakieś ciekawe zestawy w podobnych pieniądzach ?

Według to składanie PC + używana karta graficzna chociaż to nie wchodzi w grę z tego co piszesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...