Skocz do zawartości
eciepecie

problem z rozdzielczością w nowej grze..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem grę Outriders . Po zainstalowaniu i uruchomieniu nie da się wybrać rozdzielczości wyżej od 1080p . Wcześniej miałem demo tej gry, w którą nawet nie grałem i odinstalowałem. Grę widzi w bibliotece Steam normalnie, a w Geforce Experience widzi jako demo. Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. W każdą grę gram na 1440p. A tu takie buty! Proszę o pomoc! Mam najnowsze sterowniki ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W windows 10 antywirus czy zapora czasem blokuje dostęp do folderu uniemożliwiając zmiany  miałem chyba podobny problem z   Watch_Dogs albo Watch_Dogs2

 

Koło przycisku start  jest lupa wpisz   ''  Zabezpieczenia Windows   '''   i kliknij  na to

otworzy się okienko  wybierz  ''Ochrona przed wirusami i zagrożeniami''  znajdź  ''Ustawienia ochrony  przed wirusami i zagrożeniami''   kliknij ''Zarządzaj ustawieniami '' znajdź   ''Wykluczenia''

kliknij   ''Dodaj  lub usuń wykluczenia'''    będzie okienko   przycisk  ''+Dodaj wykluczenie''  kliknij  wybierz  ''Folder''  znajdź folder   z zainstalowaną grą  i dodaj  jeśli  gra  ma folder z zapisami profilu gry w dokumentach   to zrób to samo z tym folderem.

Na szybko jeszcze możesz zrobić

''  Zabezpieczenia Windows   ''

''Ochrona przed wirusami i zagrożeniami'

''Ustawienia ochrony  przed wirusami i zagrożeniami''

''Zarządzaj ustawieniami ''

''Ochrona w czasie rzeczywistym''   i to wyłącz  ale się po jakimś czasie samo włączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Norweski Zomowiec napisał:

Jaka karta graficzna oraz czy najnowsza wersja gry?

Rtx 3070 inno 3d chill, wersja najnowsza przypuszczam, bo po zakupie na kompa ściaga sie najnowsza wersja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Roberto78 napisał:

 W windows 10 antywirus czy zapora czasem blokuje dostęp do folderu uniemożliwiając zmiany  miałem chyba podobny problem z   Watch_Dogs albo Watch_Dogs2

 

Koło przycisku start  jest lupa wpisz   ''  Zabezpieczenia Windows   '''   i kliknij  na to

otworzy się okienko  wybierz  ''Ochrona przed wirusami i zagrożeniami''  znajdź  ''Ustawienia ochrony  przed wirusami i zagrożeniami''   kliknij ''Zarządzaj ustawieniami '' znajdź   ''Wykluczenia''

kliknij   ''Dodaj  lub usuń wykluczenia'''    będzie okienko   przycisk  ''+Dodaj wykluczenie''  kliknij  wybierz  ''Folder''  znajdź folder   z zainstalowaną grą  i dodaj  jeśli  gra  ma folder z zapisami profilu gry w dokumentach   to zrób to samo z tym folderem.

Na szybko jeszcze możesz zrobić

''  Zabezpieczenia Windows   ''

''Ochrona przed wirusami i zagrożeniami'

''Ustawienia ochrony  przed wirusami i zagrożeniami''

''Zarządzaj ustawieniami ''

''Ochrona w czasie rzeczywistym''   i to wyłącz  ale się po jakimś czasie samo włączy

Bardzo dzięki za wyczerpująca odpowiedź ale dalej tylko w rozdziałce max 1080p. Przypuszczam że są jakieś resztki plików z dema gdzie ale nie wiem jak je usunąć i dlatego steam widzi to demo jako grę główną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalepsze jest to że w Geforce Experience widzie grę jako Demo! :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie ten syf ci ustawia taką rodziałkę i nie masz do wyboru w samej grze :E tego się nie instaluje potrzebne ci experience do czegoś? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary , odinstalowałem Experience i dalej jest to samo :/

Boli w c...j jak masz grę i nie możesz zagrać na dobrej karcie w 2k:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz w ogóle  możliwość wyboru rozdzielczości? 

Demo masz odinstalowane?   Demo pobierałeś  przez Steam ?

Żeby dostać się do folderów z grami  klinki w  bibliotece stema  prawym myszy na jakąkolwiek grę  z menu wybierz ''Zarządzaj'' i wybierz ''Przeglądaj pliki lokalne''   otworzy się folder z grą.

Po czym  wciśnij  ALT  i strzałkę w górę przeniesie Cię   o poziom wyżej gdzie będziesz miał foldery ze wszystkimi grami zainstalowanymi przez stema.

edit

Może będzie folder z pozostałościami  po demo wtedy usuniesz.

Sprawdzałeś  to co pisałem na temat blokowania folderów przez antywirusa wbudowanego Windows 10

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

1 godzinę temu, Roberto78 napisał:

Masz w ogóle  możliwość wyboru rozdzielczości? 

Demo masz odinstalowane?   Demo pobierałeś  przez Steam ?

Żeby dostać się do folderów z grami  klinki w  bibliotece stema  prawym myszy na jakąkolwiek grę  z menu wybierz ''Zarządzaj'' i wybierz ''Przeglądaj pliki lokalne''   otworzy się folder z grą.

Po czym  wciśnij  ALT  i strzałkę w górę przeniesie Cię   o poziom wyżej gdzie będziesz miał foldery ze wszystkimi grami zainstalowanymi przez stema.

edit

Może będzie folder z pozostałościami  po demo wtedy usuniesz.

Sprawdzałeś  to co pisałem na temat blokowania folderów przez antywirusa wbudowanego Windows 10

Tak mam wybór rozdzielczości ale nie wyżej niż 1080p . tak gdzie są gry zainstalowane ze Steama mam dwie gry i nie ma tam dema. Sprawdziłem wszystko z tym blokowaniem antyvirusa, jest ok. odinstaluję Geforce now, zainstaluje jeszcze raz Outriders. Demo oczywiście odinstalowane i pobierane przez Steam. 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że klikając prawym przyciskiem ikonę Steama, pojawiaja sie moje gry w tym Outriders Demo które zostało odinstalowane. A jak klikam w to pisze że za raz zainstaluję jak wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowna instalacja nie pomogła. Gdzieś na dysku C są składniki tego Dema, ale nie mogę zlokalizować. Przez to widzi mi pełną wersję jako demo. Próbowałem zainstalować grę na innych partycjach ale dalej to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie przez to że widzi grę jako demo i takie cyrki a nie możesz ręcznie składników/wpisów zlokalizować to spróbuj może totalunistall, wrzuciłem ci full wersję https://megawrzuta.pl/download/0947bbae20f6d697903e2cadda3b30e8.html usuwa plik i wpisy w rejestrze, ma też opcję (cleaner) ręcznego usuwania wpisów po instalatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten program się nie uruchamia, wyskakuje błąd. Sciągnąłem inny ale zeby wyszukac coś związanego z Demo Outriders to musze wykupić licencję :) 

szukam w tym programie jakoś i nie widze nic z nazwą outriders ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja w programie wyczyśc ale czy ja mam wyczyścic wszystko? czy ja potem kompa odpalę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Specjalnie pobrałem z linka który sam wrzuciłem wypakowałem i zainstalowałem bez żadnego błędu :E może ci jakiś antyvir blokuje?

Odpalisz bo to wyszukuje smieci/wpisy możliwe do usunięcia i zwolnienia miejsca, a jak chcesz usunąć z danej gry np to klikasz na tą pozycję w "zainstalowane programy" i wtedy cleaner. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem co popadnie tym programem,  instaluję od nowa grę. Najgorsze że Experience dalej widzi Outriders Demo, ale uruchomic się nie da, bo nie mam zainstalowanej gry . Chyba nie pogram w to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu dalej to samo :/ antywiry wszelakie powyłaczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana trybu wyświetlania na okno/okno bez ramek/pełny ekran nie odblokowuje opcji zmiany rozdzielczości na większą niż 1080p? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaczorex26 napisał:

Zmiana trybu wyświetlania na okno/okno bez ramek/pełny ekran nie odblokowuje opcji zmiany rozdzielczości na większą niż 1080p? 

nie, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skalowanie rozdzielczości masz ustawione na 100%? Ciekawa sprawa, nigdzie w internecie nikt nie ma podobnego problemu. Przynajmniej takowego nie udało mi się znaleźć. 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, na 100% .no ja też juz się oszukałem na necie. Dramat. 

napisałem juz do producenta, może coś odpiszą :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak włączysz dsr w sterowniku to nie masz innych rozdzielczości w menu gry też? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam,  w ustawieniach mam zaznaczone wszystkie rozdzielczości , a jak chcę ustawić dla danego programu w tym wypadku Outriders to nie ma funkcji DSR. W menu gry jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ostateczną opcją będzie odinstalowanie steam i zainstalowanie z powrotem , może to cos pomoże. Ale na dzień dzisiejszy tego nie zrobię bo mam kilka gier i sevy, a nie chcę ich stracić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...