Skocz do zawartości
Madmx

Laptop komunijny do 2000-2500

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Poszukuję laptopa dla dziewczynki komunijnej.

Budżet między 2000zl a max 2,5tys.

Oczywiście nie będzie grane w jakieś mega wymagające gry ale by płynnie fajnie działał .

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HP 14s Ryzen 5-4500/16GB/512/Win10 IPS za 2499zł (by uzyskać taką cenę zerknij w baner nad opisem produktu w sklepie)

Zakładam, że laptop ma być z systemem dlatego taki też proponuję. To już model bardzo fajnie zbudowany - z 14 calową matrycą IPS oraz wydajnymi podzespołami Ryzen 6 rdzeniowy z, 16GB ram i duży dysk ssd 512 GB.
Zintegrowana karta w 4500U pozwoli pograć w prostsze gry bez problemu, a nawet w nowsze produkcje, przy obniżeniu ustawień graficznych, tutaj test w kilku grach: TEST W GRACH
Design powinien dziewczynce się spodobać - trochę przypomina MacBooki. Nie jest to czarny, smutny, zwykły laptop.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś sprzęt bez systemu operacyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko jest to prezent na komunię, więc pasowałoby żeby laptop miał system. Wiecie jak to jest kiedy dostajesz prezent a nie możesz go używać zwłaszcza gdy jest to małe dziecko. Chyba, że kupisz laptopa i od razu zainstalujesz sam na nim system. To taka rada ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Simisear w 100% się zgadzam. Jeśli chodzi o granie to musi być dedykowana karta. Myślę, że te dwie opcję są interesujące. Niestety ale jeśli chodzi o granie to ciężko jest grać na karcie zintegrowanej. Zależy też jakie gry wchodzą w grę. Moja dziewczyna ma Acera z i3. Nie pamiętam teraz dokładnie specyfikacji. Ogólnie laptop jest głównie do internetu lub pracy Officie. Próbowałem na nim odpalić jakieś gry. LOL Sims2 Full edition czy Sims 4 dały radę. Nie mogę mówić o super płynności czy świetnej szacie graficznej, ale dało się. Jeśli chodzi o Minecraft to na minimalnych ustawieniach miał problem. Tak więc warto się zastanowić czy nie lepiej dołożyć tych 4/5 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że jest dedykowana karta skoro taki MX330 jest b.słaby i wcale niewiele wydajniejszy od kart zintegrowanych (MX 330 to taki odświeżony MX250).

Bez systemu i z całkiem przyzwoitą integrą:

Acer Aspire 5 R5-4500U/8GB/512 IPS Czarny za 2399zł z kodem "prezent"

Dobrze wyposażony i sprawdzony model od Acera. Ma wydajne podzespoły, podświetlaną klawiaturę i matową matrycę IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 05:13, Madmx napisał:

Laptop kupiony.

https://www.komputronik.pl/product/699071/hp-15-dw2017nw-25q22ea-.html

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Na Was zawsze można liczyć! Piona! Dziękuję 

W tej cenie dostałbym praktycznie model wyżej i jeszcze wydajniejszy 

HP Pavilion 15 Ryzen 5-4500/8GB/512/Win10 Silver 2799 zł
Matryca również IPS FULL HD matowa, procesor jest 6 rdzeniowy wydajniejszy, dodatkowo aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...