Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2021 o 13:48, bigovsky napisał:

Rower elektryczny - znacznie cięższy, o większych kołach, uczestnik ruchu drogowego a ograniczenia mocy silnika i prędkości jak dla hulajnóg :D Obowiązek PAS, zakaz manetki. Cena minimum 2-3x wyższa. Co kierowało tymi radnymi Krakowa ?  :E

W Gdańsku były elektryczne, na duże trójmiejskie dystanse super sprawa i warte swojej ceny ale oczywiście już ich nie ma bo tu chodziło o $$$ a nie wygodę ludzi :D 

  

9 minut temu, Kaiketsu napisał:

Największa wada to że one są po prostu niewygodne. To jest jednak ciągłe stanie w niewygodnej pozycji. Na 15 minut wygłupów dzieciaków się nada, na poważniejszą jazdę nie za bardzo. Może segway? ;) też się stoi, ale pozycja bardziej naturalna.

Bo to nie jest sprzęt do poważnej jazdy, to tak jakbyś narzekał że w wannie masz trochę niewygodnie w porównaniu do małego basenu ;)
A że sporo ludzi w mieście nie potrzebuje sprzętu do poważnej jazdy to stały się ciekawą opcją. 

Ja sobie dwie sztuki pakowałem do bagażnika w małym trzydrzwiowym aucie, jak trzeba było to się bardzo wygodnie prowadzi obok w dużym tłumie, do tego każdy się cieszy z jazdy - maluch, dorosły, dziadek :D

Segway nie ma szans, na hulajnodze każdy potrafi jeździć tak jak na rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jagular napisał:

Co do tych rowerów: ja tak bezczelnie to bym powątpiewał w tak dużą różnicę pomiędzy dwoma sprawnymi rowerami mtb

I pewnie masz rację, pewnie wyolbrzymiam trochę i porównuję maxa na idealnej nawierzchni na rockriderze z moim np. powrotem po całym dniu z pracy na złomie ;)

Ale jest dużo ciężej, tu nie mam wątpliwości - czuję w nogach ;)

4 minuty temu, Wu70 napisał:

Segway nie ma szans, na hulajnodze każdy potrafi jeździć tak jak na rowerze.

A monocykl? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kaiketsu napisał:

A monocykl? ;)

Próbuj :D Moja propozycja:

najszybszy-monowheel-monocykl-elektryczn

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Wu70 napisał:

W Gdańsku były elektryczne, na duże trójmiejskie dystanse super sprawa i warte swojej ceny ale oczywiście już ich nie ma bo tu chodziło o $$$ a nie wygodę ludzi :D 

Bo się dostawca rowerów i operator w jednym potknął o własną wycenę. Pojechali po bandzie i ją przebili:
- spóźniając się z dostawami rowerów i uruchomieniem systemu
- dostępnością rowerów, bo przy tej cenie były bardzo opłacalne (10zł/miesiąc lub 100zł/rok i dziennym limicie wystarczającym na dojechanie praktycznie wszędzie, to jak darmo w porównaniu do komunikacji zbiorowej)
- nie nadążali z ładowaniem i dostępność rowerów była jeszcze mniejsza, nienaładowane nie umożliwiały wypożyczenia (zaoferowali 100% elektrycznych, choć to nie było wymogiem)

Problem w tym, że obecnie dalej się pchają w ten system i po odpadnięciu z przetargu odwołują się, przeciągając sprawę. Mam nadzieję, że koniec końców odpadną i dostaną kopa na dobranoc.

Twierdzisz, że gminy miały dopłacić do interesu, bo biedny NextBike źle wycenił usługę?
Bez jaj.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Twierdzisz, że gminy miały dopłacić do interesu, bo biedny NextBike źle wycenił usługę?
Bez jaj.

To Ty tak twierdzisz a nie ja, więc po co mnie pytasz? Nic takiego nie napisałem. Odpowiadałem na konkretny post o wyższym koszcie elektryków i napisałem że dla mnie są warte wyższej ceny bo bardzo dobrze mi się jeździło.

Konkretnie w kwestii mevo to nikt nie powinien dopłacać do interesu (nie wiem jaką drogą do tego doszedłeś) tylko cena powinna być ustalona na poziomie pozwalającym na utrzymanie systemu a nie 10zł/mc w tych czasach. Nie znam cen w innych miastach ale wydaje mi się to bardzo tanio nawet za klasyczny rower a co dopiero elektryk z całym systemem i obsługą która z założenia będzie znacznie droższa

btw wiadomo coś o potencjalnych następcach?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, czy zatłoczone ścieżki rowerowe są w stanie przyjąć krotność obecnego ruchu bez zmiany obecnej sytuacji w piekło? W przypadku dalszej popularyzacji UTO, znaczy się.

W W-wie ścieżki rowerowe to zwykle jedne z gorszych miejsc na przejażdżki, chyba, że ktoś lubi bezustannie mijać się z innymi, wyprzedzać i mieć oczy dookoła głowy ;)

Jak dojdzie podobna ilość ludzi jeżdżących na (niemal czasem bezszelestnych) pojazdach elektrycznych, to będą niezłe jaja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, beta-alanine napisał:

iamelectric

Nie polecam tego sklepu, pracują tam chamy złodzieje i krętacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

To Ty tak twierdzisz a nie ja, więc po co mnie pytasz? Nic takiego nie napisałem.

btw wiadomo coś o potencjalnych następcach?

Może źle odczytałem kontekst.

Wiadomo i nie wiadomo. Chyba zaczynają 3 przetarg, bo Nextbike znowu się skutecznie odwołał...
W pierwszym zakładano, że testowy ruszy jakoś jesienią i na wiosnę pełne uruchomienie. Obecnie nie wiem czy na jesień 2022 będzie.

https://rowery.trojmiasto.pl/Nie-ma-szans-na-Mevo-w-tym-roku-n155946.html

2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Jak sądzicie, czy zatłoczone ścieżki rowerowe są w stanie przyjąć krotność obecnego ruchu bez zmiany obecnej sytuacji w piekło? W przypadku dalszej popularyzacji UTO, znaczy się.

Ciężko wyrokować, bo infrastruktura rowerowa i obecne natężenie jest tak różne, że w jednym miejscu spokojnie 10x tyle wejdzie, a w innych już sporadycznie pojawiają się korki.

Z drugiej strony już jest ruch mieszany i jakoś się to kręci. Na pewno będzie wolniej niż jak drogi puste ale to i w ciągu roku się czuło przy samych rowerach jak latem więcej osób jeździło.
Nie sądzę też, że ludzie masowo zrezygnują z samochodów czy transportu zbiorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat martwy od pół roku , może ktoś tu miał do czynienia z  : Dualtron Spider II    To najmocniejsza  , dwusilnikowa  Legalna   e-hulajka na rynku w  cenie  RTX 4090 od Asusa  ;)

na stronie producenta podają że  maks  dopuszczalne obciążenie  to  120kg 

a  na  zachodnich forach ludziska  piszą  że  nie polecają tego sprzętu nikomu powyżej 90kg , stąd moje zapytanie czy ktoś coś słyszał na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam co jest z tymi wybuchającymi(podobno) akumulatorami w tych sprzętach?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz hulajnoga elektryczna to dość kiepski środek transportu. Po większości ulic nie można jeździć, po chodniku z prędkością max 4-6km/h.

 

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosujesz się do Lex Weber, to poza miastem, a nawet w mieście, to bardzo kiepski środek transportu.

W Anglii hulajnogi wciąż chętnie się sprzedają, mimo że legalnie można jeździć tylko wypożyczonymi. :)

Oczywiście zachęcam do przestrzegania prawa.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie stosujesz to w razie wypadku możesz mieć ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym kraju w sezonie   dziennie  jeździ   kilka albo nawet kilkanaście tyś  e-hulajnóg , co to za  zmartwienia ?

kupujemy sprzęt do 30kg wagi z załączanym ograniczeniem do 20km/godz  wtedy     szansa na problemy  taka sama jak jadąc autem przez  śródmieście  Wawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Killer85 napisał:

A ja spytam co jest z tymi wybuchającymi(podobno) akumulatorami w tych sprzętach?

Nic predzej sie bój mrozu.Zostawisz i masz sieczke z baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 18:27, raiders napisał:

Dzisiejsza młodzież    jest  leniwa i zniszczona przez TikToki ,YT itp itd . Młodzież woli siedzieć  przed smartfonem ,pc czy konsolą niż wyjść pograć w piłkę  .

Nie wiem skąd masz takie dane że dzisiejsza młodzież była inna niż 40 czy nawet 20 lat temu ale to pojęcie często powtarzane i błędne. Mam 40 lat i pamiętam tą młodzież choćby z przed 20 lat. Ona 20 lat temu była dokładnie taka sam jak ta dzisiejsza. Palenie fajek po kątach, picie na umór, wygłupy większe i mniejsze, walenie się po twarzy, dogryzanie jednemu drugiemu można było powiedzieć było na porządku dziennym. A to tylko jedne z łagodniejszych przykładów. A było tego o wiele więcej. A podawanie przykładu że ona jest taka czy owaka przez tiktoki czy inne tego typu serwisy to już totalna głupota.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Markus_TVN napisał:

W całym kraju w sezonie   dziennie  jeździ   kilka albo nawet kilkanaście tyś  e-hulajnóg , co to za  zmartwienia ?

Taka że od września weszło nowe prawo i nie możesz jeździć hulajnoga po ulicy jeśli dopuszczalna prędkość na niej jest powyżej 30km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

Nic predzej sie bój mrozu.Zostawisz i masz sieczke z baterii

Czyli nie ma się czym przejmować jak mniemam i można ją trzymać w mieszkaniu?
Co do mrozu to nie zostawiłbym oczywiście
 

 

22 minuty temu, Camis napisał:

Taka że od września weszło nowe prawo i nie możesz jeździć hulajnoga po ulicy jeśli dopuszczalna prędkość na niej jest powyżej 30km/h.

I karą jest mandat za taką jazdę ulicą powyżej 30km/h. ?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OIDP mandat za jazdę po drodze to od 100zł do 2500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 10:32, Camis napisał:

OIDP mandat za jazdę po drodze to od 100zł do 2500zł. 

Co oznacza ten skrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Killer85 napisał:

Co oznacza ten skrót?

O Ile Dobrze Pamiętam.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 22:16, Killer85 napisał:

I karą jest mandat za taką jazdę ulicą powyżej 30km/h. ?

W teorii. Jeżdżę do pracy na ehulajnodze w sezonie od 2 lat zrobione 1700km, czasami zdarza się przejechać jezdnią z ograniczeniem do 50 i nawet jak mijała mnie policja nikt się nie czepiał. W praktyce w mieście ciężko jest dostać jakikolwiek mandat za jazdę samochodem czy hulajnogą itd. jeżeli chodzi o jakieś patrole. Jak się gdzieś ustawią i jedynym ich zadaniem jest wlepianie mandatów to można się załapać, a tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...