Skocz do zawartości
Perfekt111

Hulajnoga elektryczna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2021 o 13:48, bigovsky napisał:

Rower elektryczny - znacznie cięższy, o większych kołach, uczestnik ruchu drogowego a ograniczenia mocy silnika i prędkości jak dla hulajnóg :D Obowiązek PAS, zakaz manetki. Cena minimum 2-3x wyższa. Co kierowało tymi radnymi Krakowa ?  :E

W Gdańsku były elektryczne, na duże trójmiejskie dystanse super sprawa i warte swojej ceny ale oczywiście już ich nie ma bo tu chodziło o $$$ a nie wygodę ludzi :D 

9 minut temu, Kaiketsu napisał:

Największa wada to że one są po prostu niewygodne. To jest jednak ciągłe stanie w niewygodnej pozycji. Na 15 minut wygłupów dzieciaków się nada, na poważniejszą jazdę nie za bardzo. Może segway? ;) też się stoi, ale pozycja bardziej naturalna.

Bo to nie jest sprzęt do poważnej jazdy, to tak jakbyś narzekał że w wannie masz trochę niewygodnie w porównaniu do małego basenu ;)
A że sporo ludzi w mieście nie potrzebuje sprzętu do poważnej jazdy to stały się ciekawą opcją. 

Ja sobie dwie sztuki pakowałem do bagażnika w małym trzydrzwiowym aucie, jak trzeba było to się bardzo wygodnie prowadzi obok w dużym tłumie, do tego każdy się cieszy z jazdy - maluch, dorosły, dziadek :D

Segway nie ma szans, na hulajnodze każdy potrafi jeździć tak jak na rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, jagular napisał:

Co do tych rowerów: ja tak bezczelnie to bym powątpiewał w tak dużą różnicę pomiędzy dwoma sprawnymi rowerami mtb

I pewnie masz rację, pewnie wyolbrzymiam trochę i porównuję maxa na idealnej nawierzchni na rockriderze z moim np. powrotem po całym dniu z pracy na złomie ;)

Ale jest dużo ciężej, tu nie mam wątpliwości - czuję w nogach ;)

4 minuty temu, Wu70 napisał:

Segway nie ma szans, na hulajnodze każdy potrafi jeździć tak jak na rowerze.

A monocykl? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Kaiketsu napisał:

A monocykl? ;)

Próbuj :D Moja propozycja:

najszybszy-monowheel-monocykl-elektryczn

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Wu70 napisał:

W Gdańsku były elektryczne, na duże trójmiejskie dystanse super sprawa i warte swojej ceny ale oczywiście już ich nie ma bo tu chodziło o $$$ a nie wygodę ludzi :D 

Bo się dostawca rowerów i operator w jednym potknął o własną wycenę. Pojechali po bandzie i ją przebili:
- spóźniając się z dostawami rowerów i uruchomieniem systemu
- dostępnością rowerów, bo przy tej cenie były bardzo opłacalne (10zł/miesiąc lub 100zł/rok i dziennym limicie wystarczającym na dojechanie praktycznie wszędzie, to jak darmo w porównaniu do komunikacji zbiorowej)
- nie nadążali z ładowaniem i dostępność rowerów była jeszcze mniejsza, nienaładowane nie umożliwiały wypożyczenia (zaoferowali 100% elektrycznych, choć to nie było wymogiem)

Problem w tym, że obecnie dalej się pchają w ten system i po odpadnięciu z przetargu odwołują się, przeciągając sprawę. Mam nadzieję, że koniec końców odpadną i dostaną kopa na dobranoc.

Twierdzisz, że gminy miały dopłacić do interesu, bo biedny NextBike źle wycenił usługę?
Bez jaj.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Twierdzisz, że gminy miały dopłacić do interesu, bo biedny NextBike źle wycenił usługę?
Bez jaj.

To Ty tak twierdzisz a nie ja, więc po co mnie pytasz? Nic takiego nie napisałem. Odpowiadałem na konkretny post o wyższym koszcie elektryków i napisałem że dla mnie są warte wyższej ceny bo bardzo dobrze mi się jeździło.

Konkretnie w kwestii mevo to nikt nie powinien dopłacać do interesu (nie wiem jaką drogą do tego doszedłeś) tylko cena powinna być ustalona na poziomie pozwalającym na utrzymanie systemu a nie 10zł/mc w tych czasach. Nie znam cen w innych miastach ale wydaje mi się to bardzo tanio nawet za klasyczny rower a co dopiero elektryk z całym systemem i obsługą która z założenia będzie znacznie droższa

btw wiadomo coś o potencjalnych następcach?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sądzicie, czy zatłoczone ścieżki rowerowe są w stanie przyjąć krotność obecnego ruchu bez zmiany obecnej sytuacji w piekło? W przypadku dalszej popularyzacji UTO, znaczy się.

W W-wie ścieżki rowerowe to zwykle jedne z gorszych miejsc na przejażdżki, chyba, że ktoś lubi bezustannie mijać się z innymi, wyprzedzać i mieć oczy dookoła głowy ;)

Jak dojdzie podobna ilość ludzi jeżdżących na (niemal czasem bezszelestnych) pojazdach elektrycznych, to będą niezłe jaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, beta-alanine napisał:

iamelectric

Nie polecam tego sklepu, pracują tam chamy złodzieje i krętacze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Wu70 napisał:

To Ty tak twierdzisz a nie ja, więc po co mnie pytasz? Nic takiego nie napisałem.

btw wiadomo coś o potencjalnych następcach?

Może źle odczytałem kontekst.

Wiadomo i nie wiadomo. Chyba zaczynają 3 przetarg, bo Nextbike znowu się skutecznie odwołał...
W pierwszym zakładano, że testowy ruszy jakoś jesienią i na wiosnę pełne uruchomienie. Obecnie nie wiem czy na jesień 2022 będzie.

https://rowery.trojmiasto.pl/Nie-ma-szans-na-Mevo-w-tym-roku-n155946.html

2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Jak sądzicie, czy zatłoczone ścieżki rowerowe są w stanie przyjąć krotność obecnego ruchu bez zmiany obecnej sytuacji w piekło? W przypadku dalszej popularyzacji UTO, znaczy się.

Ciężko wyrokować, bo infrastruktura rowerowa i obecne natężenie jest tak różne, że w jednym miejscu spokojnie 10x tyle wejdzie, a w innych już sporadycznie pojawiają się korki.

Z drugiej strony już jest ruch mieszany i jakoś się to kręci. Na pewno będzie wolniej niż jak drogi puste ale to i w ciągu roku się czuło przy samych rowerach jak latem więcej osób jeździło.
Nie sądzę też, że ludzie masowo zrezygnują z samochodów czy transportu zbiorowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi