Skocz do zawartości
Vays

Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe KC2500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  posiadam dysk    Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe KC2500   jak to jest z tym zwalnianiem po zapełnieniu go  w iluś % ?  druga rzecz  jak kopiuje na tej samej partycji to kopiowało sie okolo 1.3GB/s a na stronie pisze  Prędkość zapisu:2900 MB/s wiec chyba powinno wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogarnij podstawy budowy dysków ssd. 

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dopytam o coś. Ten Kingston ma interfejs NVMe 3.0 x4. Co się stanie jak włoże go do złącza 4.0x4 NVME? Mam już obsadzone jedno gniazdo ADATĄ.

Płyta to MSI Z 490 A-PRO. To mobo ma  NVMe 3.0 x4 i 4.0x4 NVME (wyczytane na X kom).

Zakupiłem dziś dysk jak w tytule wątku. Mogłem kupić zwykły SSD, ale chce mieć jak najmniej kabli.

Czy to porawda, że jak mamy dwa dyski NVME, to wówczas wszystkie SATA nie działają? (wyczytane gdzieś w czeluściach Sieci,)  Wydawało mi się, że 1/2 gniazda są wyłączane, ale reszta działa bezproblemowo.

Są już w ogóle dyski  4.0 x4 NVME?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
48 minut temu, Flik napisał:

Czy to porawda, że jak mamy dwa dyski NVME, to wówczas wszystkie SATA nie działają? (wyczytane gdzieś w czeluściach Sieci,) 

może warto zajrzeć do instrukcji konkretnej płyty, a nie szukać w czeluściach

Z490A pro :

z490a-pro-2.jpg

z490a-pro.jpg

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki.?

Mam jeszcze prośbę odnośnie tego dysku (celem porównania).

Mógłby ktoś wrzucić temperatury tego Kingstona w idle i stress? Czym stresuje i najlepiej jakby był bez radiatora.

U mnie Idle-36 stopni, stres (CristalDskMark 7.0.0)-64 stopni. Disk Speed Test-57 stopni. Nie wiem jak bardziej postresować....?

Dysk bez radiatora, Armis AR 6 i brak kart graficznych, więc nic go nie podgrzewa.

ADATA temperatura o ok 11 stopni mniej w stresie, ale na niej mam radiator dołączony do płyty. Też wydaje mi się ciut za wysoka (wiem- nieszkodliwa dla dysku).

obraz.png.50c104c42c509a91ec14e809e6a047c5.png

Mój  Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe KC2500

EDIT: Po kilku dniach używania jak dla mnie ma jedną wadę. Brak jakiekolwiek radiatora. U mnie przy teście jak wyżej potrafi się rozgrzać do wartości 67-69 stopni, ale nie throttluje mi jeszcze póki co. Nie jest to dysk systemowy.  Na system mam ADATĘ.

W IDLE 36 stopni. Warunki ma jak napisałem powyżej. Bedę chyba musiał pomyśleć o jakimś radiatorze,

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem tego Kingstona w karcie pcie m2 z allegro z chłodzeniem i max temperatura 46 stopni. W normalnym uzytkowaniu nie przekracza 40. A średnia z hwinfo 34.

CrystalDiskMark_20210512220034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...