Skocz do zawartości
lukas108

Undervolting i mining

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć

Czy ma ktoś wiedzę na temat tego jaki wpływ na kartę ma ma kopanie po undervoltingu?  Mam karty RTX 2060  gdzie obniżyłem na stałe do 700mv, taktowanie około 1300Mhz, GDDR jest na oryginalnym poziomie 6800Mhz. Z 125W zeszło na 80W i temperatury przy 75% wiatraku nie przekraczają 62C.   RX580 tez podobnie, stała temp około 60C i 65W poboru mocy. 

Jak to sie ma do żywotności karty? Pracuje ona raczej dobrych warunkach i nie przegrzewa się. Ale nie wiem co z RAM. Czy karta pomimo wykorzystania 100% GPU ale działająca w swobodnych warunkach termalnych zużywa się jakoś mocno?  Dodam ze pracuje ona nie wiecej niz 8 godzin dziennie. 

A może są  jakieś układy elektroniczne na karcie które przy dużym obciążeniu rdzenia i małym napięciu dostają w tyłek?  Może są inne miejsca które grzeją się bardziej ale tego nie podają czujniki na karcie?   

Jakieś przemyślenia?   Dzięki! 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Honorowo jak innym za to dawał
    • Słuszna teoria. Nie każdy jest hardcorem co wmawia sobie, że 30 stopni w pokoju to dobre warunki pracy dla kart i komfortowe warunki dla użytkownika.
    • A po co jest napastnik? Żeby szukać podania do niego, a on ma dokończyć akcję. To nie pomocnik, że ma wypracowywać piłkę. Dlatego też mówi się, że Lewy to najlepszy napastnik, ale na pewno nie piłkarz. 
    • Cezary Graf tak twierdzi. Do inwestycji trzeba mieć cierpliwość, wiedzę i stalowe nerwy, zwłaszcza w krypto. Przed pandemią kupiłem 4 monety 1oz za 5500zł, po paru miesiącach miałem  na nich 6 koła zysku. Ale to raczej był ślepy traf niż analizy i przewidywanie, więcej w nic nie inwestowałem
    • Bez dokumentacji przed wysłaniem laptopa na serwis nic nie zrobisz. Przykro mi, że masz złe doświadczenie, ale osobiście nauczony właśnie takimi sprawami przed wysłaniem na serwis czegokolwiek robię dokładną dokumentację foto z datami (ze zdjęć też idzie wyciągnąć daty kiedy były robione). Jeśli ktoś coś próbuje wmówić wtedy informuje, że mam fotki przed wysłaniem i możemy sobie porównać. W taki sposób uniknąłem kosztownej naprawy auta... mechanik próbował mi wmówić, że pewna część jest uszkodzona mimo, że na moim zdjęciu nr seryjne się nie zgadzały i były idealnie widoczne na foto z tym co on mi przedstawiał i co wpakował bez mojej zgody na moje auto, a druga sprawa zegarek firmy samsunga pojechał na serwis w stanie idealnym, a w wrócił naprawiony, ale bezel był tak porysowany jakby ktoś szorował nim po chodniku. Skończyło się na wymianie całkowicie na nowy egzemplarz.  Dziś serwisy jak się im nie opłaca naprawiać, albo od góry mają narzucone przez producenta żeby niektóre naprawy odrzucać... właśnie w taki sposób załatwiają klienta. Często się słyszy, że w laptopach bardzo popularne jest wmawianie zalania. 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...