Skocz do zawartości
KKR__

Czy moc zasilacza jest wystarczająca?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: czy zasilacz Corsair TX550M z mocą 550W jest wystarczający dla danej konfiguracji, czy może kupić zasilacz z mocą 650W?
Konfiguracja komputera:
-Procesor: Ryzen 5 3600
-Karta graficzna: RTX 2060
-Płyta główna: Msi B450 Gaming Pro Carbon Max WiFi
-RAM: Hyperx Fury 2x8GB DDR4 3200MHz
-Dysk: Crucial MX500 1TB SSD
-Chłodzenie CPU: Spartan 4 Max
-Obudowa: SilentiumPC Signum SG1V Evo TG ARGB

Dodam, że płyta główna i obudowa będzie podświetlana + posiadam podświetlaną klawiaturę i myszkę. Mam wątpliwości z doborem mocy zasilacza głównie przez podświetlenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mocowo wystarczy, Twoja jednostka nie weźmie więcej jak 250W pod obciążeniem. Jednak zamiast tego TX'a rzuć okiem na x-kom, masz na promocji w bardzo dobrych pieniądzach Supremo FM2 w pełni modularną jednostkę w modelu 650 lub 750W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusyjna jest kwestia czy FM2 jest lepszy od TX.

Natomiast bezdyskusyjnie lepszą jednostką od obu jest MSI A650GF, a jest w tej samej cenie co Supremo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, stark2991 napisał:

Dyskusyjna jest kwestia czy FM2 jest lepszy od TX.

Natomiast bezdyskusyjnie lepszą jednostką od obu jest MSI A650GF, a jest w tej samej cenie co Supremo. 

350 złotych? image.png.892ad3ebbda844ec2f674e65c3a36360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stark2991 napisał:

Dyskusyjna jest kwestia czy FM2 jest lepszy od TX.

Natomiast bezdyskusyjnie lepszą jednostką od obu jest MSI A650GF, a jest w tej samej cenie co Supremo. 

Nie dla tego że mam spc bo zabawy typu moje jest mojsze od twojszego to może były z 25 lat temu jeżeli w ogóle były :E  ale tu trochę bajki opowiadasz , ten msi mpg jak i spc to podobna jakość ale jednak troche lepiej wypada spc  w któryś testach czy to na reddicie czy w zamętach internetów  gość rozłożył na czynniki pierwsze i po testach fm2 750 wypadł lepiej od msi 750w  ,ogólnie to pewnie jeden ch.....  ale warto prostować niektóre teorie wyssane ze palca :E  jak się mylę to poprawiać ale na 99% widziałem jakiś czas temu w miarę ładnie to opisane

Godzinę temu, Johnny_Tech napisał:

Ja bym jednak zastanowił się nad 

https://www.x-kom.pl/p/514789-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-550w-80-plus-gold.html

Na zasilaczu się nie oszczędza ;)

za 444pln masz wersję 650  tego modelu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem z tym Silentium, właśnie rozkręcam SPC Vero L2 i w śrubie poszedł gwitn ... od razu widać taniego chinola,
wątpię, żeby jakościowo ta marka jako całość dorównywała Corsair, np
ale wiadomo poszczególny produkt pod każdą marką może być lepszy i gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile kultura pracy stoi na drugim miejscu, bo zdaje się że nie wypada za dobrze w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, stark2991 napisał:

O ile kultura pracy stoi na drugim miejscu, bo zdaje się że nie wypada za dobrze w tej kwestii. 

Mialem dwie jednostki G3 i moge potwierdzic, ze sa glosniejsze niz seria Focus czy RMx'y. Druga sprawa - G3 posiada tryb polpasywny wiec kiedy sie nie gra i to tak jest bezglosny a kiedy gramy to i tak wentylatory na GPU/CPU beda glosniejsze...

Wg mnie zwlaszcza w takiej cenie nie ma sie co zastanawiac. Sama jakosc wykonania oraz bebechy to topka.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, DonDiego napisał:

no nie wiem z tym Silentium, właśnie rozkręcam SPC Vero L2 i w śrubie poszedł gwitn ... od razu widać taniego chinola,
wątpię, żeby jakościowo ta marka jako całość dorównywała Corsair, np
ale wiadomo poszczególny produkt pod każdą marką może być lepszy i gorszy

Sprzętu nie porównuje się przez wgląd na markę, tego się po latach nauczyłem. Ile miałem wadliwych Seasoniców, korsarzy i to z grubszymi przypadłościami. No zdarza się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...