Skocz do zawartości
dawidoxx

New World MMO

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jakaś "nakładka" z czytująca dane z steam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

Pewnie jakaś "nakładka" z czytująca dane z steam.

Staty na steam sa od dawna, co wy ludzie :D Dzisiaj sie obudziliscie :D

21 minut temu, joloxx9 napisał:

Skąd takie stary? 

Steam.

https://steamdb.info/app/1063730/graphs/

700k ludu jak na platna gre to pewnie sie juz 100x zwrocila.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, joloxx9 napisał:

Niech gra i 500k, to jest gra MMO a tutaj nie ma znaczenia ile ludzi gra pierwszego dnia. Zobaczymy za miesiac co sie z ta baza graczy stanie.

Z MMO problem jest taki:

Dobre MMO ma społeczność jako fundament, na którym buduje resztę elementów. Dziś większość nowych MMO działa w taki sposób, że przez 80% gry możesz grać solo, a nawet jeśli czasem z kimś będziesz współpracował, to będzie ta osoba będzie ci wielce obojętna, bo za 10 min o niej zapomnisz. Kiedyś w grach z tego gatunku społeczności były zamknięte po serwerach, gdzie z przypadkowo napotkanymi ludźmi przeżywało się przygodę i wspólnie próbowało się osiągnąć jakiś cel. Jak ktoś grał dłużej to kojarzył po nickach sporą część osób z serwera.

Dziś w MMO masz sharding, który miesza ludzi między różnymi serwerami. Jeśli kogoś spotkasz podczas levelowania swojej postaci, to wielce prawdopodobne że nigdy więcej go nie zobaczysz. Nowe MMO to takie wielkie miasta, gdzie każdy jest "anonimowy" i nikt się nikim nie interesuje. Co prawda ludzie zbierają się w społeczności gildyjne, ale to nie jest to samo. Wchodzisz do gry, masz w UI mnóstwo różnych zabałaganionych menusów, uporczywe i źle zaprojektowane tutoriale i czat, który na domyślnych ustawieniach jest bezużyteczny, bo zwykle jest tam spam z całego serwera (albo nawet kilku serwerów ;)).
Większość gry przechodzisz solo, a potem albo ci się znudzi, albo dołączasz do jakiejś gildii żeby zrobić tzw. endgame content.

Zresztą nawet stare gry próbują się dostosować do tych nowych. Przykład z WoWa jak jeszcze grałem na Legionie/BfA: Mam world questa żeby ubić jakiegoś twardszego bossa. Klikam sobie oczko żeby dobrało mi ludzi. Wrzuca mnie na jakiegoś innego sharda, więc nagle materializują mi się postaci innych graczy. Ubijamy bossa w kilka sekund bez większego wysiłku i każdy odchodzi w swoją stronę, na własnego sharda. Po co coś takiego? Czemu to ma służyć?

Mam takie powiedzenie: W dobre MMO nie chce mi się angażować, a na słabe MMO szkoda mi czasu.

Dlatego twórcy najczęściej stawiają na te słabe praktyki w MMO, bo zdają sobie sprawę z tego że większość ludzi nie chce poświęcać czasu na budowanie społeczności, chcą tylko wejść do gry, zrobić swoje i wyjść. I ja to rozumiem, bo przecież chcą też zarobić na grze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Staty na steam sa od dawna, co wy ludzie :D Dzisiaj sie obudziliscie 

No to przecież mówię, że ze steam :E , no ale tej formy graficznej nie znam co zalinkowałeś na screenie. Po prostu powiedziałbyś gdzie kliknąć, aby w takiej formie się wyświetlały staty ;)

Ja normalnie jak zerkam na steam to zerkam tak:

QFbtpTO.png

i tak

ZT5c1XI.png

 

Edit. No, ale jakby nie patrzeć to teraz ~700k graczy na premierę :E Amazon zrobił kosmos :E

Dla przypomnienia ostatnio wydana gra AAA czyli Deathloop  bujał się gdzieś w przedziale 10-20k graczy na premierę :rotfl:

 

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile do ludzi dotrze, że to cudo ma większe problemy niż capacity serwerów. Część w końcu zdoła pograć i stwierdzi, że nie było sensu czekać. Czuje, że "mixed" na Steamie to dopiero początek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji premiery New World zapraszam wszystkich fanów i sceptyków nowej gierki od Amazona na podcast poświęcony nowemu mmo:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Isharoth napisał:

Dobre MMO ma społeczność jako fundament, na którym buduje resztę elementów.

Tak było i się skończyło. Do dziś wspominam jak na początkach wow'a przez to, że gra stawiała na społeczność poznawałem od samego początku świetnych ludzi i razem się trudziliśmy jak pokonać spotykające nas przygody w grze. Był w tym klimat było rpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Serwery zdechły  :E 

W sensie wszystkie teraz czy ogólnie? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth

Miałem podobne problemy w SWTOR. Ukończyłem wszystkie linie fabularne, zrobiłem wszystko co można było zrobić solo więc zapisałem się do gildii by pograć z ludźmi. Po 2 tygodniach czekania zapisałem się do kolejnej... i kolejnej... i kolejnej. 2 razy chyba udało nam się iść niezłą grupą na jakiś dungeon po jakieś mega fajne itemki, ale poza tym to była strata czasu. Dało się znaleźć 2-3-4 osoby żeby iść na jakiś mniejszy event, ale na większe to ni cholery. Ludzie niby szli, potem w połowie misji albo co najgorsze pod koniec (po 30-40 minutach) przed głównym bossem rezygnowali bądź znikali bez słowa i był zonk nie dawaliśmy rady go ubić bo nagle się okazało że wszyscy healerzy dali nogę. Świetna gra na solo, ale do grania w grupie nie polecam nikomu chyba że jakaś zorganizowana grupa znajomych/przyjaciół. Na randomów czy gildie nie ma co liczyć. Na granie solo polecam, ale jakoś ktoś chce odpalić do grania w grupie to niech szuka gdzie indziej.

TESO identycznie - mega gra na solo, taka sobie gdy chcesz grać z ludźmi. W miarę łatwo było znaleźć grupę 4 osobą na małe dungeony, ale z większymi ten sam problem - zero cierpliwości, ludzie rezygnowali, znikali, umawianie się na konkretną godzinę nic nie dawało po połowa tych co potwierdziła się nie pojawiała.

Ciekawe jak będzie tutaj. 

O, widzę że niezły start. Coraz gorsze recenzje, coraz większe kolejki a serwery padają jeden za drugim. Dziwne, przecież to Amazon...

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś stream gdzie można zobaczyć cokolwiek innego poza bezsensownym bieganiem po lasach ?

Przeleciałem już z 10 streamów, wszędzie kolesie biegają po lasach z tarczami na plecach, od czasu do czasu zabijają jakieś zwierzęta albo rąbią drzewa. Coś z fabułą może ? Jakieś questy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dominix1910 napisał:

pewnie to co zawsze, idz tam, zabij to, zbierz to i wroc :D

Może tutaj, pograj sobie z godzinę w SWTOR - najlepiej Imperial Agent albo Sith Warrior a szybko przekonasz się jak dobra fabuła może być w grze MMO. 

Tutaj w ogóle nie widzę żadnych elementów fabularnych, są tu w ogóle normalne cutscenki ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tutaj, gram w wowa głównie, ale gram w to juz z 17 lat a i tak lore nie znam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Element Wojny napisał:

Przeleciałem już z 10 streamów, wszędzie kolesie biegają po lasach z tarczami na plecach, od czasu do czasu zabijają jakieś zwierzęta albo rąbią drzewa. Coś z fabułą może ? Jakieś questy ? 

Jaką fabułą. Przecież tutaj wszystko jest wyłącznie pretekstem do FedExów i grindu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Jaką fabułą. Przecież tutaj wszystko jest wyłącznie pretekstem do FedExów i grindu.

Wiadomo w końcu to MMO, ale czy jest tutaj jakaś realna fabuła główna i normalne cutscenki podczas rozmów w trakcie jej wykonywania ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Staty na steam sa od dawna, co wy ludzie :D Dzisiaj sie obudziliscie :D

Steam.

https://steamdb.info/app/1063730/graphs/

700k ludu jak na platna gre to pewnie sie juz 100x zwrocila.

Otwarłem na telefonie i tego nie widzę w taki sposób i to nie steam tylko steam db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Element Wojny napisał:

Wiadomo w końcu to MMO, ale czy jest tutaj jakaś realna fabuła główna i normalne cutscenki podczas rozmów w trakcie jej wykonywania ? 

Raczej nie. Podchodzisz do NPC'a klikasz kwestie dialogową z ikonką informującą, że to quest i lecisz zbierać 20 gałęzi z lasu. Dostajesz w nagrodę jakieś dziadostwo i cykl się powtarza. Fabuła działa bardziej na zasadzie pewnego tła. Dalej pewnie będą jakieś tam wydarzenia itd. ale umówmy się, z tego wylewa się taka generyczność, że jeśli to olejesz to stracisz tyle co nic. Tibia 3D. Może w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Raczej nie. Podchodzisz do NPC'a klikasz kwestie dialogową z ikonką informującą, że to quest i lecisz zbierać 20 gałęzi z lasu. Dostajesz w nagrodę jakieś dziadostwo i cykl się powtarza. Fabuła działa bardziej na zasadzie pewnego tła. Dalej pewnie będą jakieś tam wydarzenia itd. ale umówmy się, z tego wylewa się taka generyczność, że jeśli to olejesz to stracisz tyle co nic. Tibia 3D. Może w ten sposób.

Ok właśnie dwóch streamów potwierdziło że gra nie ma nawet cutscenek które posiada 10 letni SWTOR.

Wypada z listy zainteresowań, życzę miłej zabawy i żegnam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oceny lecą w dół :D To jest gra która ma problem z okresleniem czym jest.

nie jest to taki mmoRPG jak np wow z głębszą fabuła, to coś innego i może jakieś grono przygarnie szukających takiej rozgrywki, ale do tego tez jakis endgame jest potrzbny ktory trzyma przy granium bo jak tego nie bedzie to szybko ludzie odplynna. Troche jak ostanio z wowem kiedy czekalo sie strasznie dlugo na nowy raid to ludzie przestali grac bo ile mozna to samo.
Jedyny plus tego jest ze nie ma abo i placisz raz (obecnie) i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Noty leca na pysk, szybko.

Brak opisu.

Już jest mniej, przynajmniej w widoku sklepowym Steam. 43% około. I leci w dół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z komentarzy na steam

"15 min in game. position in queue : 3672
60 min in game. position in queue : 3423
120 min in game. position in queue : 3028
160 min in game. position in queue : error
relogin
position in queue : 5834
nice! "

Nie wiem czego innego ludzie się spodziewali na premierę przy tak małych realmach :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam nie tęsknię za czasami ze starych dodatków WoWa i tej całej pseudo społeczności. Ogromne marnotrawstwo czasu.

Większość czasu jaki spędzałeś w grze to tak na prawdę czekanie na coś. Głównie na ludzi żeby zrobić jakiś raid.

Do tego w starych dodatkach wszystko opierało się na kolesiostwie. 25 osób zabijało bossa a rozdzielał itemki raid lider i pomocnicy. Jak nie chciał ci dać itemku to miałes pecha.

Większość chyba też nie chce widzieć tych starych schematów w nowych grach bo zwyczajnie by je wprowadzali.

New world to jakiś powiew świeżości w gatunku który jest zdominowany przez wowa i jakieś mangowe stworki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...