Skocz do zawartości
dawidoxx

New World MMO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Godzinę temu, Armage169 napisał:

Może nie jest to gra skierowana do każdego odbiorcy, ale ja po ostatnich mmo szczerze to troche nawet tęskniłem za grindem. Próbowałem tego FFXIV, nad które każdy strimer wychwala pod niebiosa, giera ma niby ma jakąś mega linie fabularną, no i dotarłem do jakiegoś 30 któregoś lvlu po czym rzuciłem tę grę, bo uważam że jeżeli miałbym grać w mmo dla fabuły to wybrałbym grę singleplayer skierowaną typowo pod nią, albo przeczytał książkę. W wowie tbc wygearowałem druta zrobiłem wszystkie raidy T4 i też rzuciłem, bo już to robiłem a community jest tak zryte na łeb, że jeżeli grasz jak normalny człowiek wieczorami po pracy to jesteś uznawany za jakiegoś gówniaka i nie jesteś w stanie dogonić nolifów, którzy siedzą 48h przy kompie i wegetują. Gildie powstają i upadają, a do tego blizz popsuł cały serw na którym grałem i zmienił się praktycznie w jedną frakcję, horde. Myślałem nad zakupem diablo 2 resurrected ale nie będę wydawał srogiej kasy na odświeżoną graficznie wersje, do tego odciętą od jakichkolwiek modów. Więc kupiłem new world i póki co gra mi się przyjemnie, a wydaje mi się że to najważniejsze, w becie dotarłem do 20~ lvlu i wciąż było nieźle. Jeżeli chodzi o MMO to w 2006 roku zacząłem przygode z runescape i żal mi tego, że żadne MMO nie podeszło w taki sposób do questów jak właśnie w Jajex w runescape, trochę czarnej komedii, trochę ironii, trochę legend Arturiańskich, o ile pierwsze questy da rade zrobic bez problemu z quest logiem o tyle późniejsze stają się nie lada wyzwaniem. Zapewne spora część ludzi którzy wystawili oceny na steamie jest po prostu zapracowana irl no i jeżeli muszą czekać w kolejce, żeby zagrać w nowo zakupioną grę, a potem dostaną DC zaraz po wejsciu na serwer to ja im się wcale nie dziwie, że takie oceny widnieją.

Dla mnie FF14 wygląda jak kupa. Mangowe postacie w wysokiej rozdzielczości i rozpixelowany świat. Gość na streamie wszedł do jakiejś jaskini to ściany i podłoże to była jakaś brązowa pixeloza.

SWtoR próbowałem ale postacie drętwe i pisali, że walka to jedna ze słabszych stron gry. Więc na tą chwilę olałem.

TES jakoś mi się nie podoba. Też za mocno wieje mangą.

Ja właśnie chciałbym jakiś open world z możliwością pogrania z innymi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak długo będziecie w stanie utrzymać zainteresowanie tą grą, bo mój streamer już powoli wysiada i jest ekstremalnie wkur... mega powtarzalnością w każdym elemencie tej gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie gra zaczyna powoli denerwować. Najgorsza jest ta powtarzalność. Przykładowo: Robię misję frakcyjną. Przy oddawania dostaję expa i pobieram kolejną misję, którą jest dokładnie taka sama i co najgorsze muszę udać się do tego samego miejsca w którym byłem 10 min temu i zrobić dokładnie to samo.

No ludzie dajcie spokój. Teraz utknąłem w pierwszym dungeonie, muszę mieć 3 osoby żeby dalej grać. I nie ma czegoś takiego że odpalę misję i dobierze mi graczy tylko muszę się prosić graczy na Chat aby ktoś łaskawie się dołączył. Nie każdy chcę. I co najgorsze jest to misja, która popycha główny wątek "fabuły" do przodu. Lipa. Gra jest powtarzalna na maksa i to denerwuję. W późniejszych etapach już nawet nie chciało mi się rąbać drewna tylko kupowałem go na targu do tych misji z tablicy. Szkoda bo myślałem że zadaniowo będzie lepiej. Co na plus? System walki, jak dla mnie walczy się fajnie niby mamy 3 skille na broń, ale w połączeniu z drugą mamy tych skilli 6. Można ładować fajne kombinację jak się stworzy odpowiedni build. No i sam wykreowany świat. Byłem w lokacji gdzie wszystko było spowite mgłą i wyglądało to świetnie. Takich lokacji podobno w grze jest dużo. Są klimatyczne. Ale co z tego skoro cały trzon czyli zadania są nudne na maksa. Moja ocena po bodajże 45h grania to 6/10. Kontent na end-game to podobno tylko PvP czyli wojny, najazdy na posterunek i ekspedycje. Słabo jak dla mnie. Gra jest świeża więc pewnie po roku czasu tego kontentu przybędzie. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Strilok napisał:

Mnie gra zaczyna powoli denerwować. Najgorsza jest ta powtarzalność. Przykładowo: Robię misję frakcyjną. Przy oddawania dostaję expa i pobieram kolejną misję, którą jest dokładnie taka sama i co najgorsze muszę udać się do tego samego miejsca w którym byłem 10 min temu i zrobić dokładnie to samo.

I to jest właśnie problem z tą grą kolego - wszystko w niej jest kopiuj-wklej. Mój ulubiony streamer 4 razy pod rząd pobrał identyczną misję, jedyną różnicą był każdorazowo wyższy level bossa. W tej grze nie ma contentu, oni realnie wypuścili grę na poziomie Anthema gdzie było zabawy na kilka-kilkanaście godzin. Główny wątek składa się z 6 - SZEŚCIU - misji. 

Gra jest ładna i fajnie się eksploruje świat, model walki też jest całkiem niezły ale w tej grze nie ma co robić - chyba że szukasz symulatora chodzenia i rąbania drzew, to wtedy jest to gra jest dla Ciebie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Element Wojny napisał:

Zobaczymy jak długo będziecie w stanie utrzymać zainteresowanie tą grą, bo mój streamer już powoli wysiada i jest ekstremalnie wkur... mega powtarzalnością w każdym elemencie tej gry. 

Co Ty masz z tym streamerem? :E

 

Ta gra niczym nie stoi, marne pve, marne pvp, slaba fabula, wszystko to jeden wielki grind. Juz bym wolal w wowa znowu zagrac, tam przynajmniej robie co chce...

Daje miesiac, jak juz wszyscy co glownie siedza w kolejkach pograja 40h to sie zacznie znudzenie materialem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Co Ty masz z tym streamerem? :E

Fajny koleś i w ogóle bardzo fajna grupa ludzi grających razem, gdybym w najbliższym czasie miał władować się w jakieś MMO to przyjemnością byłoby grać z nimi w grupie. No ale raczej nie w NW ;)

2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Ta gra niczym nie stoi, marne pve, marne pvp, slaba fabula, wszystko to jeden wielki grind. Juz bym wolal w wowa znowu zagrac, tam przynajmniej robie co chce...

Daje miesiac, jak juz wszyscy co glownie siedza w kolejkach pograja 40h to sie zacznie znudzenie materialem. 

To że ludzie znudzą się szybko tym co teraz jest to akurat pewniak, pytanie jakie plany rozwoju ma Amazon, bo póki co słyszałem jedynie o nowej lokacji, nowych broniach i jakichś dodatkach w craftingu, a tu się sprawa rozbija o brak sensownego contentu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuję że gra uparcie kieruję do gry w party i co gorsza robienia dungeonów. Czyli chcesz ruszyć główny wątek musisz mieć minimum trzech, a najlepiej czterech znajomych. To już w Destiny 2 było to o wiele lepiej rozwiązane. Żenada z tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Strilok napisał:

Mnie najbardziej denerwuję że gra uparcie kieruję do gry w party i co gorsza robienia dungeonów. Czyli chcesz ruszyć główny wątek musisz mieć minimum trzech, a najlepiej czterech znajomych. To już w Destiny 2 było to o wiele lepiej rozwiązane. Żenada z tą grą.

Pewnie dlatego nie widziałem nikogo kto robiłby w tej grze fabułę xD 

Ale jeżeli rzeczywiście nie można pociągnąć fabuły głównej solo to fail dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Element Wojny napisał:

Ale jeżeli rzeczywiście nie można pociągnąć fabuły głównej solo to fail dekady.

Mako ten streamer na youtube też ma ten problem. Nie ma odpowiednich ludzi do zrobienia zadania z wątku głównego. Gra kieruję uparcie do dungeonów. A one powinny być opcją w endgame. 

Co nie zmienia faktu że jest to żenujące. Powinna być jakaś wyszukiwarka czy losowe wybierania osób gdy się nie ma swojej ekipy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Strilok napisał:

Co nie zmienia faktu że jest to żenujące. Powinna być jakaś wyszukiwarka czy losowe wybierania osób gdy się nie ma swojej ekipy. 

To jest żenujące. Automatyczne dobieranie ludzi do grupy przy robieniu dungeonów jest wręcz standardem w takich grach (przynajmniej było w tych MMO w które ja grałem). Czyli w tą grę albo wchodzisz z gotową ekipą albo wcale, ewentualnie możesz liczyć na szczęście i że uda Ci się do jakiejś załapać a z tym wiadomo że BARDZO różnie bywa.

Tak wiem Mako stoi w miejscu bo nie mają healera, wczoraj ginęli raz za razem na jednym bossie i w końcu odpuścili bo byli bez szans. Problem jest taki że koledzy którzy zadeklarowali się im pomóc jako healerzy albo gniją w kolejkach albo ich wywala z gry :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do powtarzalności. Sory ale takie mamy klimaty. GTA V, Red Dead Online, The Division 1-2, ARC Survival, Conan Exilies, SCMU, Escape from Tarkov,   (i cholera wie co tam jeszcze) - w kółko robisz to samo. Nawet FPS-y są powtarzalne. COD/BF  też jest powtarzalne. Wydają "remejki i remastery". Same powtórki. NW robi dokładnie to co inne gry. Te wszelkiej maści MMO to robienie w kółko tego samego i dziwię się że ludzie grają w to latami. Od ponad 15 lat gram ze stałą ekipą 5 osób (jest jeszcze paru rezerwowych wpadających okazjonalnie). Prawie rodzina :) Średnia wieku to .... No jesteśmy starzy. Nie wiem w co już graliśmy. Chyba we wszystko :) Po tych wszystkich latach w naszych szeregach nastąpiło chyba jakaś odmiana wypalenia zawodowego. Nie ma żadnej ciekawej, innowacyjnej gry. NW to gówno jak każde inne. Gramy w to. Dojdziemy do pewnego momentu i nara. Nie ma co się napinać na ten tytuł. Ot kolejne "guano" pograne z ekipą. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już się denerwują. Podobno jeden quest nie został poprawiony od czasów Alphy. Jest to jeden z questów frakcyjnych gdzie musisz przejść na kolejny stopień wtajemniczenia. Piszę że wymaga 20 lvl podczas gdy realnie potrzebny jest 24. Reasumując w dzienniku piszę że lvl 20 podczas gdy idziesz do innego regionu zrobić tego questa i przedstawiciel frakcji mówi Ci sorry, ale musisz mieć 24 lvl. Wbijanie lvl niestety w tej grze jest żmudne. 10 pierwszych lvl idzie jak z płatka, a dalsze no niestety trzeba robić zadania z tablicy miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skypan napisał:

O kurczę. I co teraz ?

Wiadomo trzeba lvl wbić, ale to pokazuję jak niechlujny jest Amazon podczas tworzenia tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić tą gra,zastanawiam sie ktora wesje brac.

Skórki czy gesty raczej mnie nie interesują.Ten "dostęp" to co to dokładnie jest i czy to tylko jest w deluxe?

Można juz normalnie grać czy dalej kolejki po kilka godzin?

 
Cytat

 

DELUXE EDITION OBEJMUJE:
  • Skórkę zbroi drwala. Wyróżnij się z tłumu lub wmieszaj się w leśne tło dzięki skórce zbroi drwala.

  • Skórkę siekierki drwala. Dopełnij swój wizerunek drwala skórką przeznaczoną dla tej uniwersalnej siekierki.

  • Zwierzęcego towarzysza mastiffa. Poczuj się jak u siebie w domu, ciesząc się towarzystwem swojego pupila. Dostęp do domów odblokowuje się po osiągnięciu 15. poziomu w grze.

  • Zestaw gestów papier/nożyce/kamień. Gra w papier, nożyce i kamień może być zarówno niewinną rozrywką, jak i narzędziem do podejmowania trudnych decyzji.

  • Cyfrowy album gry New World. Niesamowita kolekcja grafik koncepcyjnych powstałych w trakcie pracy nad grą New World.

 

  •  

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forum napisał:

Ten "dostęp" to co to dokładnie jest i czy to tylko jest w deluxe?

Po prostu szybciej dostajesz dostęp do domu, tak to musisz wbić bodajże 20 lvl.

Według mnie wersja Deluxe kompletnie nie daje żadnych profitów w grze i poza nią dlatego jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, forum napisał:

Można juz normalnie grać czy dalej kolejki po kilka godzin

Teraz już tak jeżeli wybierzesz nieoblegany serwer. Generalnie zwiększyli ilość serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsza recka za chwilę się pojawi:

New World review in progress: So close, yet so far | Windows Central

Jak na razie dobrze się bawię w New World, ale w miarę jak zbliżam się do końca gry, zastanawiam się, jak długo jeszcze będę w stanie znosić kiepski projekt questów, brak różnorodności przeciwników i inne frustrujące aspekty gry, takie jak ciągłe bieganie i irytujący system upuszczania przedmiotów.

New World mógłby być jedną z najlepszych gier multiplayer na PC, jakie kiedykolwiek powstały, gdyby jego misje i spotkania PvE były tak dobre, jak jego usprawniona mechanika, system walki i doświadczenia PvP, ale tak nie jest. I choć teraz świetnie się bawię w PvP, nie jestem pewien, czy mogę powiedzieć, że gra jest warta zakupu, gdy ma kilka poważnych problemów, takich jak ten. Zobaczymy, jak będę się czuł, gdy będę się dalej rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych MMO ale PvP to totalny bulszit. 90% walki (może więcej) to totalny chaos. Wygląda to jak jakiś kocioł, w którym wszyscy napierdzielają we wszystkich. Najlepsze jest to, że fraga zdobędzie ten co zada ostatni cios. Akurat ktoś psiuknął jedną kulkę z laski ognia i trafił. Na szczęście ten cały bulszit zabawnie wygląda :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wybrać w jakim miejscu startowym się pojawiasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne i grywalne mmo które żyje od bodaj 2006 roku, Dofus, regularnie do tego wracałem co 2-3 lata przez dobre 15 lat, polecam, fajne lore, ciekawe i nie oklepane klasy i system walki, bogaty świat, dungeony, profesje, pvp i wiele innych, jest sporo do roboty aby się na wszystkim poznać

zajebiste mmo a tą flashową grafiką nie ma co się zrażać bo ta gra ma naprawdę wyjątkowy klimat, chociaż o questy tutaj nie chodzi i są raczej w mniejszości 

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Element Wojny napisał:

Chyba pierwsza recka za chwilę się pojawi

Tylko czy taka recka ma sens ? Gościu jest botem. Wbił maksymalny poziom w parę dni po premierze i zaczyna mu się nudzić. Podobnie z tym polskim jutuberem Mako. 12 h potrafi grać. Oni są chorzy. Niech się leczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, skypan napisał:

Tylko czy taka recka ma sens ? Gościu jest botem. Wbił maksymalny poziom w parę dni po premierze i zaczyna mu się nudzić. Podobnie z tym polskim jutuberem Mako. 12 h potrafi grać. Oni są chorzy. Niech się leczą.

Powiedz to ludziom którzy od 2 dni biegają na maksymalnym 60 levelu po serwerach. Taki Mako z 36 levelem to jest pikuś. Koleś przynajmniej gra w tą grę a nie przez nią sprintuje - ostatnio poświęcił cały dzień by się przebranżowić z oszczepu/muszkietu na topór dwuręczny/laskę leczącą i sporo eksplorował. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...