Skocz do zawartości
dawidoxx

New World MMO

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie świat to największa zaleta tej gry. Jest ładnie, fabuła jak na standardy MMO nie jest zła. Eksploracja wydaje się niewymuszona i zbieranie materiałów (później ich przerabianie) jest całkiem dobrze zrealizowane. Walki z innymi graczami też są ok.

Największy zarzut mam do mechaniki walki, bo mimo świetnego pomysłu łączenia 2 klas, całość wypada średnio. Szczególnie klasy magiczne są upośledzone (rzucanie czarów bronią ognista laska jest tragiczne). Grając miałem wrażenie, że to jakiś early access (zostaje 2 tygodnie do premiery i już nie ma co liczyć na jakieś większe zmiany). Niestety w ostatnim czasie nastała taka głupia moda, że twórcy wydają niekompletny produkt i łatają go przez lata. W przyszłości chciałbym, żeby dodali więcej kontentu dla graczy PVE. Jak na razie odpuszczam sobie ten tytuł i może wrócę za rok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slafec napisał:

Jak na razie odpuszczam sobie ten tytuł i może wrócę za rok.

Dokładnie to samo pomyślałem po ograniu 3h na tej open becie. Na chwilę obecną nie do końca widać że twórcy wiedzą czym ta gra ma być; do tego mnóstwo bugów, dziwactw i sporo rzeczy jest niedopracowanych co byłoby normalne na etapie powstawania gry, ale nie na etapie kiedy jej release date jest za 2 tygodnie. 

Będę obserwował rozwój tego projektu ale moim zdaniem grywalny to on będzie za 6-12 miesięcy w zależności od tego w jakim kierunku podążą twórcy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem  chwilę w open betę i pierwsze skojarzenie Gothic/Risen. A że ja lubię takie drewniane klimaty to nawet mi się podobało. Jak wyjdzie pełna to pewnie obadam. Chociaż bardziej odpowiada mi klimat WoWa gdzie sporo czasu spędziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat crafting/zbieractwo to bardzo duża zaleta tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zobaczymy co z tego wyjdzie. Jednak potrafiłem grać w NMS gdzie absolutnie nie ma co robić, MP praktycznie nie istnieje. Patrząc pod tym kątem to w NW aktywności jest masa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Khold napisał:

Akurat crafting/zbieractwo to bardzo duża zaleta tej gry.

I już w becie po 10 lvlu zaczęła mnie nudzić. Do przesady jest tego nawalone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 17:28, lukadd napisał:

I już w becie po 10 lvlu zaczęła mnie nudzić. Do przesady jest tego nawalone.

Ja doszedłem do 23 lvl i dla mnie crafting rewelka... powstrzymała mnie dopiero sciana z niemożnością wykonywania sprzetów tier3...  Te funkcje zbierania zasobów, lvl i dopiero "wyczuwania" konkretnych zasobów mega wciągająca... a łowienie ryb mnie urzekło, fakt ze zbierajac krzewy za dnia masz dzownice a noca świetliki przekomiczny, podział na przynęty słodko-słono wodne, mega ciekawy... a wyłowienie pierwszej skrzyni skarbów... gierka ma mnóstow smaczków... z drugiej strona prostota skilli nawet mnie skłania spróbować kiedyś jakiegoś pvp, bo jak podpatrywałem wowa z tym pierdylionem skilli, taktyk, manuali to szczerze no-thx. Jako laik w temacie uważam NW za świetną gierke która w wow mnie tylko zniechecała... szczególnie bait kup podstawkę, następnie płać abo... A tu prosta piłka kupujesz podstawje masz dostęp online i takiego wała blizzie... Dla mnie New World jest praktycznie free to play, bo pogram więcej niż wiele singlowych gier które potrafiły być droższe... przez darmowy weekend pograłem ponad 30h.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was już wie na jakim serwerze będzie grał? Ja się ciągle zastanawiam ostatnio na serwerze PL to było ogromne raczysko na chat-cie. Wyzywanie i debile pisanie. Mam nadzieję że społeczność tej gry taka nie będzie, a to co się działo w open beta pójdzie w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i nie wiem czy to ma byc MMO, czy raczej jakis symulator craftingu? Jako nowy gracz z poczatku bylem wrecz przytloczony iloscia rzeczy do zrobienia jesli o wspomniany crafting chodzi. Odnioslem wrazenie, ze bedzie on wymagany wrecz i jako osoba ktora hmmm nie przepada za lowieniem ryb badz rabaniem drewna w grze multiplayer czulem sie "zmuszany" do tego. Walka sama w sobie jest mega slaba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Strilok napisał:

Ktoś z Was już wie na jakim serwerze będzie grał? Ja się ciągle zastanawiam ostatnio na serwerze PL to było ogromne raczysko na chat-cie. Wyzywanie i debile pisanie. Mam nadzieję że społeczność tej gry taka nie będzie, a to co się działo w open beta pójdzie w zapomnienie.

Ponoc polski ma być "Karkra"...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marioking napisał:

Ponoc polski ma być "Karkra"...

Wiem kolego, śledzę na bieżąco oficjalne forum. Mnie jedynie zastanawia fakt tego raczyska, czy to tylko dlatego że była open beta i po premierze oficjalnej już tego nie będzie lub nie będzie w takim stopniu czy faktycznie Polska społeczność tej gry to będzie ogromny rak i toxic.

Zobaczymy, stworzę dwie postacie i jeden na serwerze PL, drugi na jakimś ENG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zakupiłem aby pograć w to jak w singla. W bete nie grałem (no dobra 1,5h tam pobiegałem) ale po filmikach jakoś mnie kupili. Nawet nie wiem czym...

Oprawa bardzo ładna i jest tam sporo to zbierania i rozwoju etc... Pewnie jak ktoś ma znajomków do takiego grania to jest jeszcze lepiej. Czekam na premierę i zobaczymy czy wsiąknę jako single ;)

 

  

W dniu 23.09.2021 o 06:58, joloxx9 napisał:

Jako nowy gracz z poczatku bylem wrecz przytloczony iloscia rzeczy do zrobienia

Miałem dokładnie to samo! Z drugiej strony imponująca jest skala tego wszystkiego.

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podobnie bawiłem się w singlu i praktycznie nie wchodziłem w interakcje przez ponad 30h grania i daleko mi było do nudzenia... jako mmo mnie to nie kupiło ale własnie singlowo jest mega wciągające... i mimo ogromu wszystko jest było to dla mnie przejrzyste i intuicyjne.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście można to raczysko na czacie wyłączyć i oflagować się jako PvE. To rozwiązanie z flagowaniem postaci to chyba jedna z lepszych rzeczy w NW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer Karkra jest potwierdzone, że bedzie tam pl spolecznosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Userkamil napisał:

Ten serwer Karkra jest potwierdzone, że bedzie tam pl spolecznosc?

03hyTRY.png

 

Ma być całkiem pokaźna baza Polskich graczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam z grą pobraną na dysk, idę na ten polski serwer, mówi się trudno, w czasie bety było sporo patologii na czacie ale przynajmniej swojskiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Serwery to kibel, juz drugi raz padly.

nie padły, a konserwacja.

swoją drogą nie widzę sensu grania na ten moment w tą grę kiedy obok mamy o wiele bardziej dopracowany guild wars 2..

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fliperpl napisał:

nie padły, a konserwacja.

swoją drogą nie widzę sensu grania na ten moment w tą grę kiedy obok mamy o wiele bardziej dopracowany guild wars 2..

Teraz konserwacja a wczesniej padlo i z tego powodu jest konserwacja.:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dwie gry MMO na premierę - SWTOR i TESO. To nawet nie był błąd, to był WIELBŁĄD. Problemy, problemy, problemy... porzuciłem, wróciłem po kilku latach, bawiłem się znakomicie.

New World teraz przez ładnych parę miesięcy będzie walczył z chorobami wieku dziecięcego a jeszcze dłużej zajmie mu określenie czym chce być i dla kogo. To prawdopodobnie będzie świetna gra - za rok ,dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...