Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przymierzam się do szybszego laptopa i czegoś solidnego w takiej konfiguracji ( CPU + karta gfx + min 32GB RAM). Oczywiście inne parametry tez są istotne ale już można jak sadze cos dostosować,

Chciałbym spytać czy ktoś ma doświadczenie z takim osprzętem i może polecić , który producent robi solidne maszyny, które sa warte tej ceny. Może jest cos obecnie na rynku w dobrych cenach na co warto zwrócić uwagę ?

Granie raczej nie wchodzi w rachubę.

dziękuje i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że granie odpada? W jakim celu w takim razie będziesz wykorzystywał laptopa? Może warto zwrócić uwagę na coś w niższej kwocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest robione na jedno kopyto. To tylko elektronika, jak się ma popsuć, to się i tak popsuje. Z takimi parametrami, to masz albo ROG, albo Alienware. Też Razer Blade Pro https://www.x-kom.pl/p/634578-notebook-laptop-173-razer-blade-pro-17-i7-32gb-1tb-win10-rtx3080-360hz.html wypadał w niektórych recenzjach dobrze, ale nie wiem czy to nie było wszystko sponsorowane..

A poza tym, to żeby znaleźć odpowiedni laptop, wypadałoby podać zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z najlepiej wykonanych asus i razer. Jak wydajność msi, ale na intelu.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, adrean29 napisał:

Napisałeś, że granie odpada? W jakim celu w takim razie będziesz wykorzystywał laptopa? Może warto zwrócić uwagę na coś w niższej kwocie :)

Tutaj głównie chodzi o prace GFX/ CAD / 3D , gdzie CPU ma największe znaczenie i gfx czasami.

Głównie praca na zewnętrznych monitorach  24-42 cale. Kwestia wizualna ma znaczenie (kolory i rozdzielczości )

 

Moją uwagę zwrócił ASUS ROG ale już zaczynam się gubić pomiędzy STRIX Zephyrus itd. Na czym polegają te różnice i czy są na tyle istotne . 

 

51 minut temu, santaangelo napisał:

wszystko jest robione na jedno kopyto. To tylko elektronika, jak się ma popsuć, to się i tak popsuje. Z takimi parametrami, to masz albo ROG, albo Alienware. Też Razer Blade Pro https://www.x-kom.pl/p/634578-notebook-laptop-173-razer-blade-pro-17-i7-32gb-1tb-win10-rtx3080-360hz.html wypadał w niektórych recenzjach dobrze, ale nie wiem czy to nie było wszystko sponsorowane..

A poza tym, to żeby znaleźć odpowiedni laptop, wypadałoby podać zastosowanie.

Dzięki za propozycje. Tego nigdy nie brałem pod uwagę. Jedyne co to intel i7 10875H - on gorzej wypada niz Ryzen R9 5900.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądałem sie mu. Fajny spzęt ale za dla mnie za dużo jest niepotrzebnych rzeczy.

Trochę za drogi, ponieważ podobna konfiguracja w Strix'sie jest już tańsza . Po za tym posiadanie drugiego ekranu w laptopie (przy klawiaturze) jest bez sensu wiedząc, ze korzysta się z dodatkowych monitorów. Ja dodatkowo mam klawiaturę zewnętrzna wiec laptop zazwyczaj stoi obok i klawiatury oryginalnej w zasadzie nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...