Skocz do zawartości
Piotrkg

Bardzo powolne działa nie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Piszę z prośbą o pomoc "ogarnięcia" mojego laptopa. W menadżerze zadań większośc czasu pamięć mam na 70%+, dysk tak samo. Jak uruchomie lapka to wszystkie wartości są na granicy 100%, mimo że odchudziłem uruchamiane aplikacje wraz z systemem do minimum. Wszystkie aktualizacje zostały zrobione, defragmentacje też robiłem, malware i antywirus nic niewykazał. Laptopa używam tylko do robienia collegu jak i przeglądania internetu ale nawet i to sprawia duży problem. Moja specyfikacja:

Windows 10

Intel® Core i5-4210U Processor

Memory: 4 GB

Graphics: NVIDIA GeForce 840M

Hard drive: 1 TB SSHD

Edytowane przez Piotrkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień dysk na normalny SSD, dołóż 4 GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
W dniu 12.05.2021 o 20:30, Piotrkg napisał:

Witam. Piszę z prośbą o pomoc "ogarnięcia" mojego laptopa. W menadżerze zadań większośc czasu pamięć mam na 70%+, dysk tak samo. Jak uruchomie lapka to wszystkie wartości są na granicy 100%, mimo że odchudziłem uruchamiane aplikacje wraz z systemem do minimum. Wszystkie aktualizacje zostały zrobione, defragmentacje też robiłem, malware i antywirus nic niewykazał. Laptopa używam tylko do robienia collegu jak i przeglądania internetu ale nawet i to sprawia duży problem. Moja specyfikacja:

Windows 10

Intel® Core i5-4210U Processor

Memory: 4 GB

Graphics: NVIDIA GeForce 840M

Hard drive: 1 TB SSHD

Coś jest nie tak z systemem lub sprzętem. Windows 10 nie powinien po starcie pobierać więcej niż 50% RAM na tym lapku.

Przeinstaluj Windowsa lub zainstaluj Linux Mint 20.1 Xfce. Pobór pamięci po starcie będzie wynosił 15% :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...