Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też macie contribution 0 za ten czas, co strona nie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Minciu napisał:

Co znaczy czasówkę ?

Plot in parallel. Wcześniej testowałem też z tą opcją w dwóch kolejkach 2x4 na oddzielnych dyskach. Teraz próbuję puścić 1x8 na raidzie.

Teraz dałem 6 wątków na plot i odstęp czasowy 47minut. Gdzieś tak powinno wszystko się układać, jak nie to zmodyfikuję czas.

Chce sobie porównać jak lepiej czy dwie kolejki na 2x1TB, czy jedna na połączonych dyskach.

26 minut temu, Karister napisał:

Też macie contribution 0 za ten czas, co strona nie działała?

Gdzieś tam czytałem chyba na forum githuba, że w nocy mają zacząć to dodawać.

Ja dzisiaj wskoczyłem na Hpoola, ale dopiero wieczorem po zakończeniu serwisu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RemiKo napisał:

@Minciu Dzięki za info :)

Podasz ile działek na dobę jesteś w stanie wycisnąć na Twoim sprzęcie z tymi ustawieniami oraz PrimoCache?

Właśnie siadłem do kompa i chciałem sprawdzić co i jak i znowu dupa :D

Zawiesiło się plotowanie na jednym z NVME.. nie wiem o co chodzi z tym programem ale on jest jakiś upośledzony :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W jaki sposób się zawiesiło? Co jest w logach? I w jakim momencie na ile %?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Minciu Mi też z samego początku strasznie wywalało ploty. Raz kliknąłem ich za dużo i zapchałem, raz po restarcie BIOS coś namieszał z ustawieniami ramu i niestabilność je zabijała. No i tak krok po kroku dochodziłem do bezpiecznej perfekcji, gdzie nic mi się nie zawiesza, ale też nic nie popędzam.

Na podobnym kompie do Twojego robię stabilnie obecnie nieco ponad 14 działek na dobę (wraz z mega wolnym kopiowaniem na USB) i w niedługim czasie spróbuję wycisnąć 16.

Kluczem do stabilnego plottingu jest mega stabilna pamięć ram i wyliczenie wszystkiego tak, żeby żadnemu procesowi nie brakło zasobów.

Moim zdaniem lepiej nieco wolniej, ale stabilniej i konsekwentnie wbijać co najmniej 14 działek dziennie.

Dodam, że najprawdopodobniej podobnie do Ciebie, grafika w tym kompie kopie w międzyczasie ETH. Wszystko na raz i powoli do przodu :)

 

EDIT:

@Karister Tak, równe 0, ale wypłata za ten czas i tak wpadała, czyli jest wszystko w porządku.

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

W jaki sposób się zawiesiło? Co jest w logach? I w jakim momencie na ile %?

no nic jesli te do plota ;) jeden dysk stanął drugi działał ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, RemiKo napisał:

@Minciu ..

Na podobnym kompie do Twojego robię stabilnie obecnie nieco ponad 14 działek na dobę (wraz z mega wolnym kopiowaniem na USB) i w niedługim czasie spróbuję wycisnąć 16.

...

Ile działek dziennie ciągnie 10700 vs rysiek 5900 albo 5950 ? Bo pewnie masz jednego z takich? :) 

 

Brakuje pauzy w tym programie albo wznowienia po restarcie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Co znaczy czasówkę ?

Ja lecę 4+4 Ploty na 1+2 NVME. 

Niestety NVME kupiłem 512GB zamiast 1TB. Dodatkowo jednego 512gb odsprzedalem aby zwolnić miejsce dla 2TB. Trzeba było go zostawić. Dzisiaj da rade kupić płyty gdzie się mieszczą 4 i więcej nvme 

Mało linii PCI-E jeśli grafa bierze już x16, chyba, że masz HEDT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś wg mnie jest nie tak z tym HPoolem dzisiaj. Wchodzę na Revenue i widzę kwotę za wykopane bloki. Ale w Open Pool pod Undistribute Mined wartość jest ciągle stała. Ułamek wczorajszego urobku. Też u Was ta wartość stoi? Do tej pory odświeżało na bieżąco urobek z dnia.

EDIT: Już ruszyło i jest ok.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, arcticfox napisał:

Mało linii PCI-E jeśli grafa bierze już x16, chyba, że masz HEDT

Linnii w mainstreemie wystarcza do plotowania :P Wąskim gardłem są kości dysków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Minciu napisał:

Ile działek dziennie ciągnie 10700 vs rysiek 5900 albo 5950 ? Bo pewnie masz jednego z takich? :) 

 

Brakuje pauzy w tym programie albo wznowienia po restarcie.

Wszystko jest kwestią dysków NVMe, a konkretniej dobrej macierzy. Można przyjąć, że ilość wątków procesora przekłada się bezpośrednio na potencjalną maksymalną ilość plotów na dobę. Chcę to osiągnąć.

I obecnie mój 10700KF robi 14, ale będzie robił 16 działek na dobę.

3900X robi tylko 12 działek na dobę, bo źle go skonfigurowałem, ale jak go poprawię, to da radę zrobić 24 działki. Na tej maszynie się wszystkiego uczyłem co i jak.

A 5950X robi obecnie nieco ponad 20 działek na dobę, ale postaram się rozszerzyć to do 32 działek, bo ramu i wątków starczy.

10700KF mieści się w 32GB ramu, ale 3900X oraz 5950X potrzebuje już 48-64GB ramu (obie maszyny mają obsadzone po 64GB 3733MHz CL16)

Aha, no i R5-3600 też mieści się w 32GB ramu i daje radę spokojnie 14 działek na dobę zrobić, ale potrzebuje nieco więcej czasu niż taki 10700, bo brakuje mu dwóch wątków.

R5-3600 leci na 4.4GHz @ 1.2v i 32GB DDR4 @ 3733MHz CL16.

...

Tak, masz rację. Niekiedy ta opcja by się przydała. Ponoć nad tym już pracują, chociaż jak sami stwierdzili: nie jest to dla nich priorytetowe (konferencja z dnia 3 maja).

 

EDIT:

@Karister Tak, też to zauważyłem. Zobaczymy jak będzie wyglądała kwestia wypłaty, czyli co wpłynie na nasz rachunek w Assets o mniej więcej 05:30 rano. Miejmy nadzieję, że będzie wszystko w porządku i po staremu :)

EDIT2:

A, faktycznie. Właśnie wskoczyło ;)

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się naprawiło. Godzinę wpłaty znów pokazuje 5.30 zamiast jakichś bzdur i podliczyło wyfarmione XCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda ogarnąć wszystko co zaplanowałem i nic nie zawiedzie, to za tydzień powinno być już około 100 TB:

15-05-2021ivkmd.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile pamięci przydzielacie na plota? Testował ktoś czy więcej przyspiesza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest 3390 MiB na plot. Obecnie jednak stosuję co najmniej 3800 MiB na najsłabszym kompie, żeby wykorzystać dostępną pamięć ram pod korek.

W sumie to nawet nigdy nie puszczałem plotów z domyślną ilością alokacji, więc nawet nie wiem czy jest wolniej czy szybciej.

Najwięcej ustawiłem 6390 MiB i 4 wątki na plot, ale nie zauważyłem większych przyrostów. Od zawsze wąskim gardłem dla mnie okazuje się dysk NVMe, a dokładniej jego prędkość zapisu.

Na najszybszej maszynie mam takie ustawienia:

10 plotów równolegle

6000 MiB na każdego

3 wątki na każdego

7 plotów kończy się w 7,5h (macierz RAID-0 z 2x CS3140 1TB), a pozostałe trzy w 9,5h (1x CS3030 1TB).

 

Na 10700KF mam:

7 plotów równolegle

3900 MiB na każdego

2 wątki na każdego

Wyrabia się z zadaniem w około 8 godzin (RAID-0 z 2x CS3030 1TB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mogę zamknąć tydzień u Chińczyka
0.07834429 XCH

Na jakiej giełdzie będę mógł zamienić Chia na USDT/TRX?

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Karister napisał:

A biorąc pod uwagę tempo wzrostu sieci, początek może trwać cały czas.

Oczywiście, że tak będzie. Bo kto to zatrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, PHYSXftw napisał:

Na jakiej giełdzie będę mógł zamienić Chia na USDT/TRX?

Czwarta strona wątku.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PHYSXftw napisał:

Mogę zamknąć tydzień u Chińczyka
0.07834429 XCH

Na jakiej giełdzie będę mógł zamienić Chia na USDT/TRX?

https://www.okex.com/

 

Największa ilość Chia tam lata. 

Tak czy siak to jest czysty luck narazie.... ja trafiłem pare Chia i potem sprzedałem za 1630$ sztuka... czysta żyła złota. I to tylko z 20GB działek. A kolega mój lepi 10 plotów na dobe - ma juz ponad 150GB... i zero... całe zero.. null nic......żadna działka nie przeszła nigdy full proofa... Luck czysty luck...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, PHYSXftw napisał:

Mogę zamknąć tydzień u Chińczyka
0.07834429 XCH

Prawie tyle co ja dziennie wyciągam:

16-05-2021rkkha.png

Musisz przekroczyć 0.2 XCH żeby dokonać wypłaty z pool'a.

Na poolu normalnie podajesz sobie adres wygenerowany na giełdzie i zlecasz wypłatę.

Przelewy od nich wychodzą raz dziennie w okolicach godziny 17:00 (GMT+8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mobo napisał:

https://www.okex.com/

 

Największa ilość Chia tam lata. 

Tak czy siak to jest czysty luck narazie.... ja trafiłem pare Chia i potem sprzedałem za 1630$ sztuka... czysta żyła złota. I to tylko z 20GB działek. A kolega mój lepi 10 plotów na dobe - ma juz ponad 150GB... i zero... całe zero.. null nic......żadna działka nie przeszła nigdy full proofa... Luck czysty luck...

jak 20gb działek jak jedna to 100gb? Czy piszesz o TB?

 

Mam do was pytanie o config plotowania. Lecą do mnie już 4*8TB i muszę to ogarnąć zanim dojdą. Chodzi o punkt 2 czyli "wybierz liczbę działek". Mam wybrać tyle ile chcę plotować na raz czy mam wybrać ile w ogóle chcę zrobić ? Jeśli to pierwsze to rozumiem że program jakoś sam skuma kiedy skończyć jak braknie np miejsca na kolejne ploty? Wg tego poradnika:

https://thechiafarmer.com/2021/05/05/how-many-plots-can-i-make-a-day/

na 4c/8t powinienem plotować 6 plotów bo  tylko faza 1 wykorzystuje 2 wątki. Oczywiście mówię o sytuacji z opóźnieniem pomiędzy plotami. Szkoda że nie ma opcji np żeby zaczynał nowy plot dopiero gdy wszystkie pozostałe ploty wyjdą z 1 fazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D3Fcon Jaką będziesz miał przestrzeń roboczą do tworzenia działek? Jakie dyski i jaka prędkość?

Bo z tego co napisałeś, to wynika, że chcesz plottować na dyskach HDD.

Z tym procesorem dasz radę ogarnąć 6 plotów równolegle, ale potrzebujesz przynajmniej 2TB szybkiego SSD na to.

Gotowe działki możesz zapisywać do oporu na dyskach HDD, aż się zapcha. Wtedy zostaną Ci pozostałe ploty na dyskach roboczych, ale lepiej tego pilnować i kalkulować z wyprzedzeniem, bo później trzeba się nieco z tym już pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, D3Fcon napisał:

na 4c/8t powinienem plotować 6 plotów bo  tylko faza 1 wykorzystuje 2 wątki. Oczywiście mówię o sytuacji z opóźnieniem pomiędzy plotami. Szkoda że nie ma opcji np żeby zaczynał nowy plot dopiero gdy wszystkie pozostałe ploty wyjdą z 1 fazy.

Pierwsza faza wykorzysta i 6 wątków. Oczywiście nie na 100%, ale będzie różnica w szybkości jej generowania pomiędzy 2-4-6 wątki na plot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, RemiKo napisał:

@D3Fcon Jaką będziesz miał przestrzeń roboczą do tworzenia działek? Jakie dyski i jaka prędkość?

Bo z tego co napisałeś, to wynika, że chcesz plottować na dyskach HDD.

Z tym procesorem dasz radę ogarnąć 6 plotów równolegle, ale potrzebujesz przynajmniej 2TB szybkiego SSD na to.

Gotowe działki możesz zapisywać do oporu na dyskach HDD, aż się zapcha. Wtedy zostaną Ci pozostałe ploty na dyskach roboczych, ale lepiej tego pilnować i kalkulować z wyprzedzeniem, bo później trzeba się nieco z tym już pobawić.

Na hdd chcę plotować tylko tak przy okazji na kompie który będzie farmił (jakiś intel 2 core,16gb ram i ssd). W plotterze myślę o 2*970pro albo 980pro ale z tego co widzę 970 będzie lepszy. Jest wolniejszy ale i tak mam gen3 w moim maximusie a przynajmniej nie zwalnia jak 980pro. Cena niewiele wyższa a i TBW lepsze.

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...