Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Karister napisał:

Na YT znajdziesz kilka filmów po wpisaniu "chia hpool tutorial" w szukajkę.

Technicznie może. W praktyce jest za to ban na HPoolu.

Można ale bez bana się nie obejdzie w momencie trafienia bloku na oficjalnym kliencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PHYSXftw napisał:

Można ale bez bana się nie obejdzie w momencie trafienia bloku na oficjalnym kliencie.

rozumiem, czyli ban jest mało prawdopodobny tak jak mało prawdopodobne jest trafienie bloku przy poletku do 50TB :)

z drugiej strony to loteria i głupio ryzykować szczególnie, że po banie chyba jedyna opcja aby wrócić na hpool'a to replot na innym portfelu?

Czyli jak już będę na hpool i będę chciał w międzyczasie coś dosadzić w oficjalnym kliencie Chia to trzeba kombinować z opcjami typu "Exclude final directory" przy polotowaniu?

Napiszcie proszę jak sobie z tym radzicie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mining na rózne poole na raz może przejdzie jakoś. Chyba, że Ciebie akurat wylosują ;] 

Mining Solo + Pool to raczej bez sensu. Bo nie wiem czy masz gwarancję wypłaty na portfel czy po prostu stracisz urobek z hpool i nie dostaniesz i tak nic na solo ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek.xp napisał:

rozumiem, czyli ban jest mało prawdopodobny tak jak mało prawdopodobne jest trafienie bloku przy poletku do 50TB :)

z drugiej strony to loteria i głupio ryzykować szczególnie, że po banie chyba jedyna opcja aby wrócić na hpool'a to replot na innym portfelu?

Czyli jak już będę na hpool i będę chciał w międzyczasie coś dosadzić w oficjalnym kliencie Chia to trzeba kombinować z opcjami typu "Exclude final directory" przy polotowaniu?

Napiszcie proszę jak sobie z tym radzicie.

 

Początkowo farmiłem tylko na Hpoolu, działki tworzyłem w oficjalnym kliencie ciągle odznaczałem folder z plotami - żeby nimi nie farmił. Teraz farmie tu i tu. Chińczyk oszukuje i płaci za mniejszą ilość plotów niż udostępniasz, więc ja też go próbuje oszukać :E, podobno da się odbanować na hpoolu płacąc nagrodę bloku, którą zgarnąłeś (info z reddita) inny sposób to nowy portfel i replot.

@Minciu ja wypłatę z Hpoola dostałem pomimo dualminingu. Więc oni nie są w stanie sprawdzić czy robisz dualmining, bez wygrania bloku.

Edytowane przez PHYSXftw
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PHYSXftw napisał:

 

@Minciu ja wypłatę z Hpoola dostałem pomimo dualminingu. Więc oni nie są w stanie sprawdzić czy robisz dualmining, bez wygrania bloku.

Nie są lub nie byli w stanie. Bo skoro jednak bany dają, to coś w stanie chyba są sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PHYSXftw napisał:

Początkowo farmiłem tylko na Hpoolu, działki tworzyłem w oficjalnym kliencie ciągle odznaczałem folder z plotami - żeby nimi nie farmił. Teraz farmie tu i tu. Chińczyk oszukuje i płaci za mniejszą ilość plotów niż udostępniasz, więc ja też go próbuje oszukać :E, podobno da się odbanować na hpoolu płacąc nagrodę bloku, którą zgarnąłeś (info z reddita) inny sposób to nowy portfel i replot.

jprdl... oszust oszusta oszustem pogania, krypto to jednak jest totalne szambo patrząc na takie posty... i jak tu się ma jakiekolwiek community tworzyć jak tacy ludzie jak ty tylko kombinują jak drugiego oszukać.. no naprawdę jesteś super mega fajny, taki zaradny... jak cinkciarz pod pewexem z białymi skarpetkami i słomą z mokasynów ??‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jigoku napisał:

jprdl... oszust oszusta oszustem pogania, krypto to jednak jest totalne szambo patrząc na takie posty... i jak tu się ma jakiekolwiek community tworzyć jak tacy ludzie jak ty tylko kombinują jak drugiego oszukać.. no naprawdę jesteś super mega fajny, taki zaradny... jak cinkciarz pod pewexem z białymi skarpetkami i słomą z mokasynów ??‍♂️

Wielki sprawiedliwy się znalazł co komunizm popiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece tylko na hpool. Jak w to wchodziłem to liczyłem się z faktem, że po prostu farma ma przynosić powoli ale stabilny zysk bez wciągania nieustannie 300wat jak ETH. Chociaż jak się dysków dowali w opór, to farma i tak nie mało pochłonie ;) 

Bo ETH niestety, ale na lato to przekleństwo nawet z jednym GPU, a gdzie kilka XD 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PHYSXftw napisał:

Chińczyk oszukuje i płaci za mniejszą ilość plotów niż udostępniasz

Słyszałeś o czymś takim jak prowizja albo marża za usługę?

2 godziny temu, PHYSXftw napisał:

 ja wypłatę z Hpoola dostałem pomimo dualminingu. Więc oni nie są w stanie sprawdzić czy robisz dualmining, bez wygrania bloku.

Oczywiście że są. Podałeś Chińczykowi własny klucz prywatny (już nie pokazuje rozmiaru poola po id).

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2021 o 00:43, dinozaur50 napisał:

No u mnie też nie ma rożnicy pomiędzy tymi prockami tylko z literką F. Zdecydowana różnica występuje a nich  jak podłączy się do jednego 2TB nvme (Sabrent Rocket 4 plus) a 2x1 TB (PNY CS3030} . Tam gdzie mam 2x 1 tb na procku 10700F kręci więcej działek na dobę.  

Masz możliwość sprawdzenia i7 10g vs i7 11g jak wygląda responsywność systemu podczas plotowania?

Bo u mnie wyszły jaja jakieś, 10700K robi mielonkę z 11700KF jeśli chodzi np o granie w tle podczas plotowania. 

Dwa dni męczyłem się z tym dziadem 11700KF aby powrócić do 10700K i stwierdzić, że nagle procesor jest na prawdę wielozadaniowy. 

 

Czekam już na dostawę ryzena 5900x, mam nadzieje że wszystko zadziała jak należy i w końcu sprawdzę jak wypada jeszcze Zen3 w plotowaniu vs 10 i 11gen i7. W planie mam też przycięcie rdzeni do 8/16 i sprawdzić czy będzie się dławił jak i7 podczas grania z chia w tle.

@RemiKo A ty u siebie masz jakiś sprzęt z 11gen poskładany? Do takiego porównania .

Ogólnie to nie pamiętam, kiedy ostatnio bujałem się tyle czasu i kiedy miałem tyle dziwnych komplikacji ze składaniem nowego PC :D 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PHYSXftw napisał:

Wielki sprawiedliwy się znalazł co komunizm popiera.

Stary, oszukiwanie kogoś to walka z komunizmem w twoim mniemaniu czy jak? Co to za współczesna edukacja robi z ludźmi... lololol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jigoku napisał:

Stary, oszukiwanie kogoś to walka z komunizmem w twoim mniemaniu czy jak? Co to za współczesna edukacja robi z ludźmi... lololol

Może po prostu obudź się z tego twojego pięknego świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu nie chodzi o to, że osoby robiące dual mining oskubują właścicieli poola.

Bo nie oni są oskubywani, mają tylko więcej pracy wyszukując takich ludzi, banując i blokując im wypłaty.

Oskubywani przez dual minerów z urobku są inni użytkownicy kopalni, bo to oni dostają mniejszy urobek przez straty na dual miningu. Pool nie zablokuje wszystkich straconych środków i nie zbanuje wszystkich dual minerów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że to nie chinol okrada minerów, a minerzy okradają chinola, który ostatecznie musi ciąć wypłaty minerów. 

Jeśli rzeczywiście można złapać nagrodę za blok przy dual miningu i pochwycić ją w swoje konto zanim trafi na kopalnię, to wszystko co wypłacone przed złapaniem DualMinera jest defakto oskubaniem pozostałych ludzi z poola ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Może tak być, że to nie chinol okrada minerów, a minerzy okradają chinola, który ostatecznie musi ciąć wypłaty minerów. 

Jeśli rzeczywiście można złapać nagrodę za blok przy dual miningu i pochwycić ją w swoje konto zanim trafi na kopalnię, to wszystko co wypłacone przed złapaniem DualMinera jest defakto oskubaniem pozostałych ludzi z poola ;) 

 

Posiłkując się na info z reddita poświęconemu hpool to tak jak mówię można, można też się odbanować oddając im nagrodę bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Może tak być, że to nie chinol okrada minerów, a minerzy okradają chinola, który ostatecznie musi ciąć wypłaty minerów. 

Jeśli rzeczywiście można złapać nagrodę za blok przy dual miningu i pochwycić ją w swoje konto zanim trafi na kopalnię, to wszystko co wypłacone przed złapaniem DualMinera jest defakto oskubaniem pozostałych ludzi z poola ;) 

 

Tak jest, przecież pool nie wyłoży kasy z własnej kieszeni.

Jeśli nie wyłapią odpowiednio szybko takiego klienta i nie zablokują mu wypłat, to on potencjalnie może dostać dwu krotny udział. Bo dostanie wypłaty z poola + wpadnie mu chia z kopania solo.

Stracą na tym użytkownicy poola, bo te coiny znikają z puli do podziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę lipa, czyli do czasu, aż ukopiesz w poolu 2chia lepiej jest uprawiać duala, skoro i tak wpadnie wpierw na oficjalne konto klienta? 

A skoro tak to pewnie proceder leci na masową skalę. Bo co Ci z tego ze zbanują konto z 0.15 Chia Cina jak dostaniesz na oficjalnego klienta 2chia coiny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Tak jest, przecież pool nie wyłoży kasy z własnej kieszeni.

Jeśli nie wyłapią odpowiednio szybko takiego klienta i nie zablokują mu wypłat, to on potencjalnie może dostać dwu krotny udział. Bo dostanie wypłaty z poola + wpadnie mu chia z kopania solo.

Stracą na tym użytkownicy poola, bo te coiny znikają z puli do podziału.

upool jako jedyny konkurent hpoola upadł właśnie przez dualmining. Nie mieli z czego wypłacać i to samo prędzej czy później stanie się z hpoolem jak już powchodzą oficjalne poole. 

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

To trochę lipa, czyli do czasu, aż ukopiesz w poolu 2chia lepiej jest uprawiać duala, skoro i tak wpadnie wpierw na oficjalne konto klienta? 

A skoro tak to pewnie proceder leci na masową skalę. Bo co Ci z tego ze zbanują konto z 0.15 Chia Cina jak dostaniesz na oficjalnego klienta 2chia coiny ;) 

No tak, tylko, że jak masz mało działek to i potencjalnie niską szansę na trafienie solo x2 Chia. No, ale szansa istnieje.

Ostatnio grubo blokowali środki i banowali dual minerów. Więc jest szansa, że pool przetrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

No tak, tylko, że jak masz mało działek to i potencjalnie niską szansę na trafienie solo x2 Chia. No, ale szansa istnieje.

Ostatnio grubo blokowali środki i banowali dual minerów. Więc jest szansa, że pool przetrwa.

Ale nie są w stanie złapać Dual Minera do póki ten nie wygra czegoś. A jak wygra to po banie i tak zostaje on z 2xch na oficjalnym koncie. 

Czyli lipa trochę, bo to znaczy że większość pewnie leci na DualMiningu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo gdyby większość leciała na dual miningu to wypłaty były by znacznie niższe od tego co obecnie dostajemy.

U mnie od kiedy kopię na hpoolu, to mniej więcej to co dostaje utrzymuje się na podobnym poziomie. Dokładnie nie liczyłem, ale z poola dostaje urobku do 20% mniej niż gdybym kopał solo i trafiał bloki idealnie z przewidywalnym czasem trafienia w stosunku do mocy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lukadd napisał:

Raczej nie, bo gdyby większość leciała na dual miningu to wypłaty były by znacznie niższe od tego co obecnie dostajemy.

U mnie od kiedy kopię na hpoolu, to mniej więcej to co dostaje utrzymuje się na podobnym poziomie. Dokładnie nie liczyłem, ale z poola dostaje urobku do 20% mniej niż gdybym kopał solo i trafiał bloki idealnie z przewidywalnym czasem trafienia w stosunku do mocy.

 

Dokładnie tak samo mi wyszło. Hpool wypłaca 80% tego co teoretycznie powinno być trafiane. Możliwe, iż te 20% to właśnie straty na dualminningu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, _rdk_ napisał:

Dokładnie tak samo mi wyszło. Hpool wypłaca 80% tego co teoretycznie powinno być trafiane. Możliwe, iż te 20% to właśnie straty na dualminningu

Nie, hpool sobie tyle po prostu potrąca dla siebie od samego początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak tak cały czas wypłaca to znaczy, że w te 20% muszą być wliczone straty z dual miningu. Nie zabierają więcej czyli wygląda, że przynajmniej jak na razie udaje im się ogarniać temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Nie, hpool sobie tyle po prostu potrąca dla siebie od samego początku. 

A wiesz to z ...? Szklanej kuli? Czyli wg ciebie nie ma żadnych strat na dual miningu, wszyscy są uczciwiutcy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...