Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie, skoro mają dopiero po 180TB zapisu, przy TBW 800? Jak skończę to będzie zużycie dysku na poziomie ok 25% i TBW jakieś 600TBW do wykorzystania - więcej niż nowe dyski SSD w sprzedaży...
Nie będę dłużej potrzebował ponad 6TB SSD, do tej pory wystarczały mi 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,od jakiego kursu XCH nastąpi totalne zaprzestanie zainteresowania tym wynalazkiem? Obecnie zszedł pon.$600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie spadnie, bo koszt wejścia i utrzymania jest żaden. Będzie masowe czekanko na nową bańkę crypto.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się, ale jak coś to chyba mam na sprzedaż 3x serwerowe WD Ultrastar 12 Tb (nawet minimalnie wyższa klasa niż WD Gold), sprzęt pro nie do zajechania, na helu, z 5 lat GW i MTBF 2,5mln. Po 1550 zł sztuka więc chyba cena spoko, tygodniowe. Śląsk. Przy czym wcale nie wychodzę z Chia, po prostu kupiłem sobie jeszcze pojemniejsze wersje. Jak coś to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2021 o 10:19, Spl97 napisał:

Jak myślicie,od jakiego kursu XCH nastąpi totalne zaprzestanie zainteresowania tym wynalazkiem? Obecnie zszedł pon.$600.

pewnie zbyt wielu chińskich "grubych kotletów" w to weszło aby było tak prosto tzn. tylko w dół :)

pewnie będzie ciekawie i raczej będzie można przy nich zarobić ale to loteria jak to z krypto bywa...

Edytowane przez tomek.xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2021 o 05:56, Minciu napisał:

Ogarnąłem sobie plik BAT do plotowania z ustalonym odstępem na dwa osobne dyski. Jakby ktoś chciał to mogę się podzielić co i jak. 

Rozkminiłem jeszcze jedną rzecz, ale nie wiem czy działa, nie kopiuje już do folderu docelowego *.plot bo robi to osobny program. Czyli ścieżka plotowania i docelowa jest ta sama. 

Mam jeszcze koncepcję, aby wrzucić tmp2 i ścieżkę docelową jak tmp2.  Ale to przy większej ilości NVME. Na trzech-czterech dyskach może się plotować a z piatego sprawdzać spójność ostatniej fazy i kopiować na HDD. Bo tmp2 tworzy plik ten 100TB z plików mniejszych ale ciągle z rozszerzeniem *.plot.tmp. po sprawdzeniu spójności zmieniane jest rozszerzenie na *.plot.

Jakim programem kopiujesz gotowe ploty? Już znalazłem program to dropit.

Edytowane przez Prezes000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomek.xp napisał:

pewnie zbyt wielu chińskich "grubych kotletów" w to weszło aby było tak prosto tzn. tylko w dół :)

pewnie będzie ciekawie i raczej będzie można przy nich zarobić ale to loteria jak to z krypto bywa...

Ktoś obyty w temacie opłacalności wejścia w HPOOL mam około 10 TiB i na razie brak szczęścia ... rozważam opcje jakiś choćby małych zysków. Najlepiej kontakt tel. na priv albo mail bo pytań i przemyśleń dużo. Komp prawie nic nie bierze 250-300W, ale składowanie ... sami wiecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gorgc napisał:

Ktoś obyty w temacie opłacalności wejścia w HPOOL mam około 10 TiB i na razie brak szczęścia ... rozważam opcje jakiś choćby małych zysków. Najlepiej kontakt tel. na priv albo mail bo pytań i przemyśleń dużo. Komp prawie nic nie bierze 250-300W, ale składowanie ... sami wiecie :-)

tutaj masz kalkulator https://hpoolchiacalculator.com/

daje to jakiś pogląd na temat hpool'a ale w którą stronę to pójdzie i jak się rozwinie ciężko powiedzieć, patrz spadający kurs.

Co do mocy komputera to podałeś pobory pewnie przy dociążonej karcie graficznej... przy Chia obciążony jest na max. procesor /RAM /dyski pod temp (NVMe) Czyli 300W to jak masz proca 12 rdzeniowego lub więcej... Taki Ryzen z 8 rdzeniami zadowoli się połową tego czyli 150W mu starczy nawet przy plotowaniu.

Edytowane przez tomek.xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomek.xp napisał:

tutaj masz kalkulator https://hpoolchiacalculator.com/

daje to jakiś pogląd na temat hpool'a ale w którą stronę to pójdzie i jak się rozwinie ciężko powiedzieć, patrz spadający kurs.

Co do mocy komputera to podałeś pobory pewnie przy dociążonej karcie graficznej... przy Chia obciążony jest na max. procesor /RAM /dyski pod temp (NVMe) Czyli 300W to jak masz proca 12 rdzeniowego lub więcej... Taki Ryzen z 8 rdzeniami zadowoli się połową tego czyli 150W mu starczy przy plotowaniu.

Zasilacz ma taka moc, pobór muszę sprawdzić to mała Integra to pewnie dużo mniej to specjalny własny projekt i specjalny Ryzen 35W tylko. Kalkulator ciekawy dzięki !!!

a jak z bezpieczeństwem no i sama instalacją HPOOL'a bo mi śmiga to wszystko na darmowym ubuntu tak dla próby i rozeznania. Jaki system u ciebie pracuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod utrzymanie działek ( nie plotowanie ) najlepiej wypada jakiś mini pic w stylu lenovo tiny. Zasilacz 12V Only zawsze bierze mniej papu niż standardowy do PC. Dyski na USB podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Pod utrzymanie działek ( nie plotowanie ) najlepiej wypada jakiś mini pic w stylu lenovo tiny. Zasilacz 12V Only zawsze bierze mniej papu niż standardowy do PC. Dyski na USB podpięte.

No racja a mogę plotować na innym kompie pod to samo konto ? Instaluję 2 kompa i wpisuję te same 24 słowa ? Nie mam wiedzy a jestem ciekawy jak macie to rozwiązane, bo dysk po zapełnieniu jest balastem. Odpinacie go i podpinacie pod utrzymanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się plotował to właśnie się pozbywam 2x2tb cs3030 (na gw. w ME kupione przed 17 maja czyli obowiązuje 3100 TBW) 2.5k za oba,do tego dwa komplety 32gb z ME/morele (komplet=2x16gb crucial ballistix 3000/15) 1350 za oba.Do całości moge dorzucić z promocji z morele nieotwierany 11600k za 900. 

 

 

 

Edytowane przez Gargu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs XCH aktualnie osunął się pon.$450.Jeszcze trochę(pod warunkiem,że kurs nie odbije w międzyczasie) i "farmerzy" zaczną zwijać interes :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że lipa totalna. Ja w pewnym momencie na hpool miałem ciągle ten sam urobek w USD. Wymieniłem już te Chia co miałem XD 

Aktualnie już jest słabo. I niedługo wyjdzie na to, że tylko Ci co weszli na start z przytupem i wymieniali na bieżąco jakoś wyszło na swoje. 

Tak na prawdę to zaraz 1/4 stawki maksymalnej będzie. A urobek z dnia na dzień coraz mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pisalem kilka/kilkanascie stron wczesniej na podstawe analizy matematycznej jaka sciema jest dlugoterminowe farmienie Chia to zostalem wysmiany :E Oh well :) 

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami farmiący(a szczególnie Chińczyki) się przekonają,jak przestanie się to opłacać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Sami farmiący(a szczególnie Chińczyki) się przekonają,jak przestanie się to opłacać :E

to mówisz że ceny HDD musza spaść ... :P

2 godziny temu, Minciu napisał:

No powiem Ci że lipa totalna. Ja w pewnym momencie na hpool miałem ciągle ten sam urobek w USD. Wymieniłem już te Chia co miałem XD 

Aktualnie już jest słabo. I niedługo wyjdzie na to, że tylko Ci co weszli na start z przytupem i wymieniali na bieżąco jakoś wyszło na swoje. 

Tak na prawdę to zaraz 1/4 stawki maksymalnej będzie. A urobek z dnia na dzień coraz mniejszy.

Ci co weszli w temat w pre-farmingu zanim zrobiło się głośno wyjdą na swoje ...

w zasadzie tak się pompuje coin'a ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w sensie,że zamkną swoje uprawy i będą wysprzedawać dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadną ceny używanych HDD przez zalew sprzętu z  farm

prawa ekonomi

"świńska górka, świński dołek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

spadną ceny używanych HDD przez zalew sprzętu z  farm

prawa ekonomi

"świńska górka, świński dołek"

Jak przestanę kopać a podtrzymam tylko działki to rozumiem, że figa z nowych Chia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pool kolejne cząstki chia będą ciągle powoli zbierane. Jak sieć nie zatrzyma rozrostu to coraz wolniej będzie ten ułamek wpadał. 

A myślę, że już teraz jesteśmy gdzieś na granicy sensowności. Tylko ta granica to jakaś bardzo słabiutka..

Dzisiaj Chia odbiło się blisko 400USD

Wczoraj było 500USD za chia.

Przedwczoraj 600USD jeszcze nawet migło.

 

Ja rozumiem, że nie jest to zbyt stabilna waluta, ale w tym tempie za tydzień 1XCH będzie po <100USD stało. A za dwa tygodnie to ze 100zl może. Ni jak ma się to do 1000-1500USD jakie było z początku 

A sieć wciąż nie zwalnia i trzyma stałe tempo przyrostu :D

 

 

1 godzinę temu, Auberon napisał:

spadną ceny używanych HDD przez zalew sprzętu z  farm

prawa ekonomi

"świńska górka, świński dołek"

NAS i Chmura prywatna zamiast płatna beznadziejnej pojemności. 

Na wysyp HDD lepiej za bardzo nie licz ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, amsztel napisał:

Kiedy pisalem kilka/kilkanascie stron wczesniej na podstawe analizy matematycznej jaka sciema jest dlugoterminowe farmienie Chia to zostalem wysmiany :E Oh well :) 

Nie zostałeś wyśmiany. W tamtym czasie nawet nie było możliwości określić jak szybko sieć będzie rosła i kiedy zacznie się stabilzować jeśli chodzi o przyrosty procentowe jej pojemności. Więc nawet nie było sensu nic liczyć, czy bardziej wróżyć.

Teraz już przyrosty zaczynają zwalniać. Ostatnio tydzień to przyrost sieci na poziomie 22%, wcześniejszy to było 38%. Kolejne tygodnie to dalej będą mniejsze procentowe przyrosty.

Skrobać będzie jeszcze długo. A kurs to wiadoma sprawa jest zmienny i jest największym ryzykiem jeśli chodzi o potencjalne zyski.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, amsztel napisał:

Kiedy pisalem kilka/kilkanascie stron wczesniej na podstawe analizy matematycznej jaka sciema jest dlugoterminowe farmienie Chia to zostalem wysmiany :E Oh well :) 

o BTC też takie analizy pisałeś? :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem inwestycji XCH nie wygląda bezpiecznie. Ogromna liczba monet jest w rękach twórców - www.chiaexplorer.com/top-addresses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madMAX

https://github.com/stotiks/chia-plotter/releases

pozamiatał system plotowania XD 

 

najnowsza wersja z plikiem BAT do przerobienia:

https://github.com/stotiks/chia-plotter/releases/tag/v0.0.4

madMAx43v3r_chia-plotter_win_build_v0.0.4.zip 478 KB

 

Starsza wersja tylko po to, aby zabrać z niej plik dll, nie wiem czemu ale brakuje go w najnowszej wersji ;)

https://github.com/stotiks/chia-plotter/releases/tag/v0.0.3-alpha

madMAx43v3r_chia-plotter_win_build_v0.0.3-alpha.zip 490 KB

libsodium.dll - to skopiowac mamy

 

 

W skrócie, plotuje napierdzielając CPU w opór obrabiając TYLKO JEDEN PLOT NA RAZ ( można więcej ale nie trzeba).  Jeden plot zjada tyle pamięci ram ile mamy przydzielone wątków razy ten bucket size. 

16 wątków upcha się spokojnie w 16GB pamięci ram. 

Mamy dwa TMP foldery ( działają inaczej niż te ze standardowego CHIA itp ). Jak ktos ma ponad 128GB pamięci ram to może stworzyć ram disk i na nim obrabiać 75% zapisów. 

 

Równoległe plotowanie i pierdzielenie się z nimi + optymalizacja traci kompletnie sens. Tak wygląda obciążenie CPU na pojedynczym plotowaniu ;) 

image.png.d31008bbb8c9bebe163e63e71481cddb.png

 

ps. tak, jeden mały NVME/SSD a nawet OPTANe ( za kafla a nie 10k ) wystarcza ? 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...