Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zawsze z przyjściem lata krypto odchodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

Ogólnie wszystko leci. Więc chia nie będzie rosła.

Do zwijania interesu to jeszcze spory kawał drogi, zanim koszt utrzymania dysków przewyższy wartość tego coina. Ale nawet fajnie by było jakby duże Chińskie farmy dalej luzowały. 

Za dużo szumu się narobiło przy crypto. Ogólnie nic nowego jak przy końcu każdej bańki. Teraz trzeba rok, dwa wyciszyć temat, ludzie pozapominają, że wtopili hajsy i można będzie kręcić kolejną banieczkę :E

Ale w 2017 nie miałeś cyfrowego Yuana, teraz będziesz miał.

https://www.tomshardware.com/news/bitcoin-price-plummets-china-crackdown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten cyfrowy Yuan wpływa/wpłynie na sytuację krypto? Orientujecie się może dobrze w tym temacie?

Edytowane przez tre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tre napisał:

A jak ten cyfrowy Yuan wpływa/wpłynie na sytuację krypto? Orientujecie się może dobrze w tym temacie?

Oczywiście że się orientujemy, a nie zostaliśmy milionerami grając na giełdzie z tą wiedzą bo uważamy że fajnie jest zapier*** w robocie przez 40 lat do emerytury ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Nie spadło poniżej 200 a nawet odbiło na mocne 250USD..

2 godziny temu, _rdk_ napisał:

Oczywiście że się orientujemy, a nie zostaliśmy milionerami grając na giełdzie z tą wiedzą bo uważamy że fajnie jest zapier*** w robocie przez 40 lat do emerytury ?

Nawet nie potrafimy przewidzieć kursu XCH na drugi dzień. A co dopiero długoterminowe wróżby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiło się,bo BTC złapał byczy support,a wraz z nim pozostałe altcoiny poszły taką samą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Odbiło się,bo BTC złapał byczy support,a wraz z nim pozostałe altcoiny poszły taką samą drogą.

BTC to altcoin? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne...

BTC wyznacza trend pozostałym krypto.Może nie w 100%,ale po części na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka o 300USD :) szok normalnie, bo spodziewałem się już okolice setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się ustabilizowało, czyli może ostatecznie będzie się trzymać 200-400USD za XCH ?

Przyrost pojemności sieci zdecydowanie wyhamował, czasem nawet jakieś mini spadki są.

 

Na allegro wysyp dysków i kompów po chia. Chyba sporo ludzi przeceniło możliwości tej waluty. 

Ceny w sklepach HDD spadają poniżej 100zl za 1TB nawet przy tych większych pojemnościach 8TB+

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Minciu napisał:

Chyba się ustabilizowało, czyli może ostatecznie będzie się trzymać 200-400USD za XCH ?

Przyrost pojemności sieci zdecydowanie wyhamował, czasem nawet jakieś mini spadki są.

 

Na allegro wysyp dysków i kompów po chia. Chyba sporo ludzi przeceniło możliwości tej waluty. 

Ceny w sklepach HDD spadają poniżej 100zl za 1TB nawet przy tych większych pojemnościach 8TB+

 

rzeczywiście można coś wyhaczyć w cenie poniżej 100zł za 1TB ale to raczej promocje które się szybko kończą.

Teraz to chyba taki okres dość dobry na kupowanie elektroniki tzn. ludzie pojechali na wakacje i nie myślą o inwestowaniu także w sprzęt ale ciekawe co będzie po powrocie z wakacji... Ciekawe z jakimi pomysłami z tych wakacji wrócą szychy z branży HDD, moim zdaniem dojdą do wniosku, że zarobili dużo ale mogli jeszcze więcej patrząc na pośredników :)

W zeszłym roku tak gdzieś o tej porze kupowałem RTX 2070 Super za 2500 i słyszałem, że głupio robię bo nowa generacja i będzie tylko lepiej i taniej... Ciężko wróżyć co będzie... ale zabezpieczyłem się przynajmniej w dyski które przetestuję przy sadzeniu Chia a później się zobaczy, najważniejsze to nie podejmować nerwowych ruchów, tylko spokój może nas uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiecie jakieś forki chia na tych samych działkach flax albo greenchain?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Chia. Reszta jest za mało znana moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem XCH spadło poniżej 200$ i nieźle się dzieje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety hamulce znowu puściły.

Będzie trzeba zbierać xch na kolejny krypto hype pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel wczoraj trafił solo 2 xch. Malutka faremka stoi na 120 działkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z hpool ciągle kapie po troche.

Ale na 120 działek trafić xch to dobry fart ;) 

 

Nie wiem czy pisałem, ale Lenovo Tiny z jednym HDD + Pentiumem 6gen utrzymujący przez USB 6x3,5" + 9x2,5" ( 16 dysków ) wciąga około 70 wat na kliencie hpool. Wszystko razem oczywiście, dyski, zasilacze, komputer.

Ponoć oficjalny klient nie jest eko, chociaż nie sprawdzałem, to on lubi się synchronizować, powiększa swoją bazę i takie tam.. w skrócie zjada waty. A na hpool wszystkim zarządza ich serwer a my jedynie udostępniamy zasoby bez zbędnego watowania.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny fart. Szansa to chyba jakoś raz na ~3 lata przy takiej ilości działek.

Ja taz mam M72 Tiny od lenovo. Fajnie malutko prundu ciągnie tylko mam problem bo ni uja nie mogę podpiąć więcej jak 12 dysków. Próba podłączenia 13 dysku kończy się błędem i komunikatem o braku zasobów USB.

Ogólnie jako 13te urządzenie działa tylko myszka lub klawa. Czyli max 12 dysków plus mycha lub klawa, nic więcej. 

Szukałem na necie rozwiązania i nic nie mogę zdziałać, może trzeba jakieś inne stery USB, a nie te z windy. Ale nic takiego nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tiny stoi na oryginalnym Lonovo Windowsie 10pro bodajże. Z tego co wiem powinno to przyjąć do 120 urzadzeń USB?

Może masz rozdzielacz jakiś lipny? Taki bez zasilacza to max 3-4 urządzenia. Te z zasilaczem to max 7 urządzeń. 

U mnie akurat Seagate HUB ma po dwa USB na froncie i stamtąd lecą kolejne dyski. Jeden z nich w sumie jest puszczony Hub w Hub i też działa. Ale skanowanie działek w Hpool mam ustawione jako sztuka po sztuce. Gdzieś chyba mocy brakuje jak daje skanowanie wielozadaniowe i wszystkie dyski na raz idą w odczyt. Lubi wówczas zniknąć jakiś dysk. Nie zawsze ale się zdaża. A jak jest bez wielozadaniowości to wszystko stoi stabilnie.

Myszki i klawiatury nie podpinam. Mam zainstalowany i dodany do autostartu TeamViewer ;) Monitora też nie mam. W sumie to nie mam nawet żadnego monitora z DP aktualnie, więc jak coś mi się wywali na plecy, to będzie problem XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huby są spoko, z zewnętrznymi zasilkami i dobrej jakości. Jeden 7x drugi 4x usb. Do tego mam też te dyski 3 sztuki segate z 2 x hub wbudowanym. 

Nie idzie w żaden sposób puścić więcej jak 12 dysków i na wyjściach usb 2.0 czy 3.0 czy mieszane. Wywala w windzie brak zasobów USB. Winda też 10pro oryginał. 

 

W sumie to jak podłącze 13 dysków lub więcej to już w biosie wywala i  nie botuje kompa. Wywala jakiś komunikat o braku zasobów bodajże pamięci fizycznej. 

Zastanawiam się czy 4gb ram moblo by tu być problemem w jakiś sposób ? 

 Bios najnowszy wrzuciłem oczywiście. Nawet ostatni był jakiś z chyba 2020 czy 2021.

Na stacjonarnym PC jak było na początku to działało na tych hubach i jeszcze masa innych peryferii była pod USB. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4GB ramu i działa normalnie. 

Może coś w biosie trzeba przestawić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest bardzo biedny. Nic tam nie ma oprócz kilku pierdół. Jaki masz dokładnie model swojego lenovo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

3] Wyłącz opcję Tryb xHCI w systemie BIOS

Uruchom komputer w systemie BIOS.

Po uruchomieniu przejdź do karty oznaczonej jako Zaawansowane.

W sekcji Konfiguracja USB upewnij się, że pozycja trybu xHCI Pre-boot jest ustawiona na Niepełnosprawny.

 

a to masz?? 

U siebie dałem też autostart po braku zasilania ;) 

 

Ja mam taki :) 

DESKTOP LENOVO M900 TINY 10FL/18372588-0

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej opcji. Sprawdzałem. Ogólnie to tam jest opcja wyłączenia/włączenia usb front/tył. 

Wyłączałem np. Front gdzie są 2x usb 3.0 i nic to nie zmienia jak leci przez same 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dźwięk wylaczales może i co się da zbędnego w biosie?

Ja u siębie za bardzo nic nie kombinowałem raczej. Ale mi wszystko wykrywa. Jak do dysku dopinam WiFi na USB to też działa. Ale że router stoi metr obok na strychu to kablem spisałem. 

Może jak masz inny model Tiny to chipset jakieś ograniczenia daje. Albo kompatybilność z Hubem jest słaba?

Jak patrzyłem to Intele starsze powinny ogarniać 98 urządzeń USB. Te na 3.0 potrafią kilka na raz wyjść zjeść. Kart dźwiękowe do 10 potrafią łykać mimo iż niby jedno urządzenie. 

Ciekawe czy jakby podpiąć mój zestaw dysków czy by się wywaliło czy ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...