Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam problem chce kupić r5 1600 af a w przyszłości r5 3600 i nie wiem jaki ram i płyta ram mam wybrany od Hyperx Fury 3200Mhz i nie wiem czy to dobry wybór, a z płytą wgl nwm bo fajnie by było jakby sprzwdziła się do r5 1600 af a w przyszłości do r5 3600 narazie mam na oku płyte Gigabyte B450 AORUS ELITE V2 w granicach do 450 ziko

Edytowane przez adams2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kingston HyperX to bardzo dobre kości.  Swoje Predatory z 2019 roku zostawiłem do nowego procka, wcześniej działały na 3200Mhz z Ryzen 1700. Teraz mogę podkręcić do 3733Mhz  bez problemu ze stabilnością (Ryzen 5900X). Także na twoim przyszłym 3600X również będziesz mógł to zrobić.  3200Mhz to jest względnie optymalna wartość która nie odstaje mocno od maksymalnej możliwej (dzięki szybszjej pamięci RAM) wydajności. 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na R1600 3200MHz będzie działać, ale raczej dużo ich nie podkręcisz dopóki nie wymienisz procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ram git a co z płytą dobra czy raczej coś innego?

Ok narazie nie będe podkręcał jak wymienie procek wtedy może

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600af zapewne ogarnie pamięci do jakiś 3400-3533mhz jeżeli będziesz chciał podnieść taktowanie z tych fabrycznych 3200.

Co do płyty jak możesz wydać 450zł to będzie lepsza https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/msi-b450-tomahawk-max-ii-supports-1st-2nd-3rd-gen-amd-ryzen-ddr4-memory-1xdvi-1xhdmi-2xusb-2-0-1xusb-type-c-3xusb-3-2-1xps-2-3yw?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=385860&utm_campaign=2021-05&utm_term=Plyty-glowne&ceneo_spo=false lepsza sekcja zasilania na przyszłość jakbyś chciał jakiegoś potwora wsadzić :E ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dzięki

A ta płyta wystarczy na r5 3600?

 

Edytowane przez adams2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nawet na 5900x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  W sumie ludzie polecają B450 z dopiskiem MAKS a ten tomahaw, który został polecany przez kolegę wyżej dźwignie w przyszłości też r5 3600 no i w sumie TOMAHAWKI są polecane jak patrzyłem. 

Edytowane przez adams2707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty tak poważnie ?

Nie tyle chipset  jest od "dźwigania" , tylko głównie sekcja zasilania, a 3600 to żaden kozak, tylko zwykła już popierdółka, bez specjalnych wymagań.

tak jak napisali ci wyżej, nawet dobre B450 ( tomahawk w dobrej cenie ) wystarczy do końca kariery AM4 i " dzwignie " nawet 5900 , a co dopiero B550

zaletą B550 jest obsługa PCIE 4.0 , dwóch slotów M2 itp , tyle że 550 oficjalnie nie obsługuje procesorów 1600, a od takich masz zamiar zacząć, więc raczej odpada, jeden bios obsłuży, zaktualizujesz i przestanie...

gdybyś od razu zaczynał od 3600 (zawsze można kupić używkę lub z aliepress )  to wtedy takie B550 ma sens.

 

 

Edytowane przez mimuszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adams2707 napisał:

  W sumie ludzie polecają B450 z dopiskiem MAKS a ten tomahaw, który został polecany przez kolegę wyżej dźwignie w przyszłości też r5 3600 no i w sumie TOMAHAWKI są polecane jak patrzyłem. 

Czy max czy bez max czy max || bez różnicy wszystkie te płyty to to samo różnią się tylko biosem (16mb vs 32mb) co nie ma żadnego znaczenia praktycznie, r5 3600 to żadne wyzwanie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 Tomahawk max II w xkom z kodem "prezenty" jest za 349zl z R5 3600 na miękko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiec moze cos od Asrock na X470? Obsługuje wszystkie generacje Zen 1 - 3 na jednym BIOSie, łaski nie robi :) dźwignie każdy model. 

 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...