Skocz do zawartości
Krzyn

Rekrutacja praktyczna w branży IT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aplikuje na stanowisko doradcy w firmie zajmująca się sprzętem IT.  Dostałem zaproszenie  na etap praktyczny. Mieliście kiedyś coś wspólnego z tematem i czego można się spodziewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja szklana kula mówi, że może to być coś związanego z praktyką. Wiesz, ile mówi sformułowanie "sprzęt IT" bez kontekstu? Nic. Dla mnie złożenie kompa z argumentacją, czemu takie podzespoły a nie inne jest praktyką. W ofercie pracy powinny być wymagania i oczekiwania względem kandydata.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep komputerowy* :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradca w sklepie komputerowym brzmi jak ten człowiek, który przy półkach z laptopami próbuje wcisnąć laptopa o cenie z kosmosu wykrzykując "osiem razy pięć giga". Albo że ledy na płycie głównej poprawiają wydajność, a bez klawiatury za 1k nie przejdziesz samouczka w jakiejś gierce ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już myślałem że programista ...

cos mi śmierdzi x-kom ...

to nie jest branża IT tylko pod-branża handlowa sprzętem elektronicznym (sprzętem komputerowym) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzynówek napisał:

Witam. Aplikuje na stanowisko doradcy w firmie zajmująca się sprzętem IT.  Dostałem zaproszenie  na etap praktyczny. Mieliście kiedyś coś wspólnego z tematem i czego można się spodziewać? 

Etap praktyczny? Prosze rozrysować na kartce implementacje algorytmu "bubel" sort :D 

Po wymaganiach na stanowisko można wiedzieć czego się spodziewać. Jak nie wiesz czego się spodziewać to czemu aplikowałeś? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Auberon napisał:

a już myślałem że programista ...

cos mi śmierdzi x-kom ...

to nie jest branża IT tylko pod-branża handlowa sprzętem elektronicznym (sprzętem komputerowym) 

Programista by znalazł informacje samodzielnie, bo jest właśnie z IT. ;) A sklep komputerowy to tak jak piszesz, jest branża handlowa.

1 minutę temu, Kłaczkov napisał:

Etap praktyczny? Prosze rozrysować na kartce implementacje algorytmu "bubel" sort :D 

Po wymaganiach na stanowisko można wiedzieć czego się spodziewać. Jak nie wiesz czego się spodziewać to czemu aplikowałeś? :D

Polecam przeczytać więcej niż pierwszy post. Na sprzedawcę raczej nie będzie sortowania.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Karister napisał:

Programista by znalazł informacje samodzielnie, bo jest właśnie z IT. ;) A sklep komputerowy to tak jak piszesz, jest branża handlowa.

Polecam przeczytać więcej niż pierwszy post. Na sprzedawcę raczej nie będzie sortowania.

Przecież ironizowałem :P Pytanie tak ogólne że nie mogłem się powstrzymać. Ja pamiętam do swojej pierwszej pracy googlowałem "typowe pytania na stanowisko...." i 70% się pokryło xD Strategia to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania to podstawowa znajomośc sprzętu i tyle. :D Wiem, że napisane ogólnie. Nie, nie jest to x-kom.  Po prostu właśnie skierowałem pytanie do ludzi, co byli na rekrutacji np w x-komie, bo wiem, że tam też przechodzi się przez 'zadania praktyczne' na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko doradcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2021 o 10:24, berest napisał:

tak abyś nie wciskal głupot klientom

Przecież to domena sklepów komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2021 o 08:37, galakty napisał:

Przecież to domena sklepów komputerowych.

Tylko sprzedawca musi mieć dobrą gadkę a żeby ta była wiarygodna, trochę o sprzęcie wiedzieć musi. Swoją drogą, jak do sklepu się idzie z konkretnym zamówieniem i ewentualnie chce się dopytać o szczegóły, to inaczej z człowiekiem rozmawiają niż jak się zaczyna i kończy na stwierdzeniu "szukam komputera".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...