Skocz do zawartości
sert

RYZEN 5300G (GE) ES Cezanne ZEN3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2021 o 18:31, Pioneer83 napisał:

1.8V CPU V Core?:szczerbaty:

A ktoś mu zabroni? :)

-------------------------------------------------------

16Gb ramy B-die nie lubią się ze mną a ja z nimi i to się chyba nie zmieni (wszystkie u mnie do tej pory  - na jedno kopyto). Nie wiedziałem ostatnio co robić w swoim temacie komputerowym, a coś chciałem podziałać, więc z ciekawości:

1. Za 139 PLN  kupiłem nową w promocji najtańszą z możliwych płytę MSI na B550-> B550M-A Pro, żeby wiedzieć co takie najprostsze sztuki  potrafią przy najskromniejszej z możliwych sekcji zasilania. Po 1zł. dokupiłem małe radiatorki, które już miały dwustronną termoprzewodzącą taśmę klejącą i ponaklejałem je w odpowiednie miejsce na płycie (oprócz radiatora na chipsecie płyta nie ma fabrycznie żadnych innych radiatorów).

2. Za 170 zł. kupiłem używane 8GB ram B-die (2x4GB) F4-3200C16D-8GVK Ripjaws V, a tak żeby zobaczyć co potrafią (lekko sie zdziwiłem).

3. Za 537 PLN kupiłem używaną 7 miesięczną płytę Asrocka B550 Extreme4 (jeszcze nie zainstalowałem) , żeby zobaczyć jakie różnice jeśli chodzi o overclocking są w porównaniu do mojej MSI X570-A Pro.

-------------------------------------

Odnośnie pkt. 1-2, to z góry powiem, że płytka ma ścianę jeśli chodzi o ram pow. 4333Mhz. (tyle poszły maks. na niej stabilnie moje Edie Samsunga). Poniżej wyniki pkt. 1-2 (czytam po trosze inne wątki i dziękuję Kolegom za publikowanie swoich rad jeśli chodzi o ram - z niektórych pomysłów korzystam z powodzeniem). Nie tykałem na razie timingów innych niż pierwszorzędnych. Jeśli chodzi o płytę (i jej cenę) oraz stary (sprzed 4 lat) ram na B-die 2x4Gb nominalnie 3200Mhz to jestem w szoku, że i tak wszystko jest stabilne i w sumie wydajne - przy takiej płycie, która pociągnęła podkręcenie procka na sztywno i ramie choć ten ostatni  tylko do poziomu 4266-4333Mhz (2T było mniej wydajne u mnie węc zostawiłem GDM ON). Za parę dni zabawię się Asrockiem.

38be4f94da2f3.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej temperatury i inne parametry po 20 min OCCT małe dane AVX2 na płycie i pamięciach z mojego wpisu powyżej (trochę zmienione stabilne timingi):

1. Zamknięta nieduża obudowa -> taka: link

2. Chłodzenie Grandis2 z dwoma wentylatorami

3. + 3 wentylatory w obudowie: 1 z przodu, 1 od góry, 1 z tyłu

4. Panel tylni płyty głównej - odsłonięty

5. Temperatura pomieszczenia 23 stopnie C.

Mój wniosek: bez wstydu tania budżetowa płyta też potrafi

08b4918bea903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem pokażę maksymalne możliwości współpracy Ryzena 5300G ES z poniższymi pamięciami, które miałem okazję sprawdzić na płycie MSI X570-A Pro. Jak ktoś chce coś więcej dowiedzieć się o tych pamięciach podaję linki:

Link 1 Link 2 Link 3 Link 4

s-l1600.jpgJxpdW3ErD9Te2BpqjvBG4G-970-80.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od swoich końcowych wniosków. Jeśli nie wie się gdzie kończą się możliwości kontrolera pamięci procesora - stąpa się trochę po omacku, ja nadal nie wiem. Na nic jednak bardzo dobry kontroler i pamięci jeśli płyta nie umie z nimi współpracować. X570-A Pro w moim przypadku kończy się na 4733 Mhz. To bardzo dobry wynik  moim zdaniem, a nie teoretyzuję tylko. Co prawda  wstawała na 4800 Mhz, ale tuż po wejściu do biosu zamrażało sie wszystko, bez szans na bootowanie. Microny B-die - rewelacja. Co mną wstrząsnęło ;) - to 1:1, GDM OFF, 1T. Timingi jakie udało mi się ustawić, no cóż, kwestia oceny - na bardziej ścisłe nie było szans, a drugorzędne - też nie były skłonne za bardzo do niższych wartości. Podniesienie napięcia było i tak konieczne aby uzyskać to co jest. Wszystko stabilne. W swojej kulturze ustawiania parametrów identyczne z moimi Samsungami E-die, dobrze, że pożegnałem się z B-die Samsunga, który na pewno nie pozwalają w dual chanel na ustawienie takich parametrów pracy. Tak mało zabrakło do odczytu pow. 70 tyś. :) Jeszcze lepsza płyta główna (zakładając, że kontroler się nie kończy) na pewno wywindowała by osiągi jeszcze wyżej. (Zen timings nie odczytuje BCLK stąd nieznaczne różnice w porównaniu do Aidy). Super pamięci, tylko ta cena :(

942b7a1cef9ef.jpg

93f0c406785bf.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ustaw 2T wylacz GDM i daj AddrCmdSetup powiedzmy na 56 i jak wstanie to zobaczysz magie ...

Zobacz także czy czasem 4600MHz. nie daje ci niższych opóźnień.

Opdal chociaz 3DMarka powiedzmy FireStrike.

Albo darmowe Valley Benchmark w 1600x900.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oh,shut up napisał:

Szkoda ze nie robisz testów wydajności nawet w darmowych grach żeby zobaczyć czy ma to przełożenie na codzienne zastosowania.

Wynik rewelacja!

Jeśli są jakieś darmowe gry, w których łatwo włączyć tryb benchmarku to proszę poda linki, chętnię się pobawię :) . Dzięki.

 

58 minut temu, grayman_1 napisał:

A teraz ustaw 2T wylacz GDM i daj AddrCmdSetup powiedzmy na 56 i jak wstanie to zobaczysz magie ...

Zobacz także czy czasem 4600MHz. nie daje ci niższych opóźnień.

Opdal chociaz 3DMarka powiedzmy FireStrike.

Albo darmowe Valley Benchmark w 1600x900.

 

Dzięki, sprawdzę pkt. 1, chociaż w związku z tym co zauważył  @oh,shut up, może zaszło drobne nieporozumienie ;). Co do 4600Mhz sprawdzałem i z timingami ciężko było zejść niżej no i odczyt spadał :)

Odpaliłem Valley - fajny benchmark - nie znałem, a to sprzed tylu lat :) nawet pokazuje win 8 ha, ha, z fajną muzyczką. Edit: zapomniałem dodać - na potrzeby benchmarku podwyższyłem taktowanie grafiki do 2000Mhz

1fb7c94db4e40.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medium 2xAA i Medium bez antyaliasingu

2d3764363b526.jpg

3fb0a6e6e7bd3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, oh,shut up napisał:

Ustawienia jak w sygnaturze
Pf7sxfb.jpg

Ograniczeń grafiki  (w tych przypadkach VEGA 6) nie zniweluje się moim zdaniem procesorem ani pamięcią. Poniżej mój wynik przy takich jak Twoje ustawionych parametrach benchmarku i grafiki (oprócz 3Gb pamięci ram, które przeznaczyłem Vedze). Jak ktoś myśli o starszych grach i najtańszym procesorze z integrą, który je pociągnie - to procesor kol. @oh,shut up - 4300GE - jest dla niego.

d34dc698cc7a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Autorski program Cruciala pokazuje dla tych pamięci przy odczycie SPD niestandardowe profile w tym ciekawe parametry profili XMP, w biosie ich nie widać.

 

xmp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem, że to możliwe, nie wierzyłem. Ale musiałem sprawdzić i ... Ostatecznie musiałem uwierzyć :) 5300G może uzyskać stabilne ponad 70000 mb/s i poniżej 50ns z cl15 na przy prędkości ramu 4745mhz 1:1, GDM Off, 1T. Oczywiście napięcie ramu musiało pójść w górę. Jestem b. ciekawy jak 5600G i 5700G wypadają pod kątem kontrolera pamięci. W jednym dużym polskojęzycznym teście 5600G na jednej z polskich stron komputerowych, który ukazał się w ostatnich dniach, autorowi testu nie udało się przekroczyć 4000Mhz - zakładam, że niefortunnie dobrał komponenty. Może na forum u nas prędzej czy później ktoś z kolegów podzieli się swoimi doświadczeniami w tej materii.

1aed446d35851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co by tu jeszcze?" - pomyślałem. Z pomocą przyszedł mi program Hwi, który wyświetlił mi profile XMP z parametrem tRC, który przy 4800Mhz wynosił 77 (a miałem ustawione 88). Zapodałem więc 60 (zgodnie ze sztuką?, że tRC=tRP+tRAS - dziękuję autorom starszych wpisów na Forum). Efekt poniżej. Szalone pamięci!

51c1ec281d93f.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym musiał się tłumaczyć, ale nie chciałbym aby ktoś pomyślał, że oszalałem i kupuję pamięć 16GB za ponad 3 tyś.

Szczęście czasami jednak dopisuje i pod tym linkiem człowiek będący na portalu sprzedażowym od ponad 12 lat sprzedaje je nowe w innej zupełnie cenie. Miał dwa komplety (teraz został jeden). Dostał je, jak twierdzi, w prezencie od rodziny z US, jak pokazały się na rynku w 2020 r. Nikt ich od dłuższego czasu nie chciał, więc sobie wisiały w ofercie. Zaryzykowałem, a teraz z perspektywy kilku dni,  wiem, że nic lepszego nie mogło mi się trafić. Zamiast kupować jakąś wysoko taktowaną parę np. G.Skilla albo innego producenta  na b-die Samsunga, zdecydowanie polecam dołożyć 200-300 zł. i nabyć to co ja, pod warunkiem, że ma się dobrą płytę oraz procek z odpowiednim kontrolerem. Crucial u siebie na stronie nie ma już tych pamięci w ofercie, dużo pokazało się za to w polskich sklepach, tylko w jakiej cenie? Otóż w cenie sugerowanej przez producenta przeliczonej na złotówki. Mimo to, nie sądzę aby pokazały się na rynku pamięci, które mogłyby możliwościami konkurować z tymi Balistixami Max.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wysokie zegary przy śmieciowych timingach, to Hynixy DJR są tanie i spokojnie ogarniają takie parametry. B-Die bije Micron Rev. B na głowę, a że Ty ich kręcić nie umiesz, no to cóż ;) Choć trzeba też uczciwie powiedzieć, że jeśli chodzi o kręcenie pod iGPU, to timinigi są dużo mniej ważne niż dla CPU.

Za te pieniądze byś kupił 2x16 GB Ballistixy 3600 MHz na 16 Gb kostkach Rev. B i miał podobne OC z dwa razy większą pojemnością :E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

Jak chcesz wysokie zegary przy śmieciowych timingach, to Hynixy DJR są tanie i spokojnie ogarniają takie parametry. B-Die bije Micron Rev. B na głowę, a że Ty ich kręcić nie umiesz, no to cóż ;) Choć trzeba też uczciwie powiedzieć, że jeśli chodzi o kręcenie pod iGPU, to timinigi są dużo mniej ważne niż dla CPU.

Za te pieniądze byś kupił 2x16 GB Ballistixy 3600 MHz na 16 Gb kostkach Rev. B i miał podobne OC z dwa razy większą pojemnością :E

Oj wlasnie nie. Im nizsze opoznienie pamieci tym lepszy wyniki iGPU ... Juz roznych kombinacji probowalem. Najlepsze wyniki u mnie daje 3900MHz. i 58.6ns ...

Moge sobie ustawić i 4200 ale jesli bedzie to juz 60ns to wyniki beda gorsze ...

 

Wyniki z 4650G (2225MHz) 3900MHz. cl.16 (58.6ns) .

image.png.a845c12aca7993b52eccde316e01874e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w większej liczbie testów (a najlepiej w grach)? Jak miałem 4350G, to ewidentnie integra lubiła przepustowość i nawet luźniejsze timingi przy wyższych zegarach nie przeszkadzaly we wzrostach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gry benchmarki itp...

Od tego czasu patrze tylko na opoznienie w Aida.

Co wiecej problemem sa tez nieparzyste wartosci IF ...

Dzielnik pamieci na 3933MHz 1:1 z IF i gorsze wyniki niz przy 3900.

To samo zauwazyli na Toms Hardware. Co sie zmienialo opoznienie roslo ...

Oczywiscie jak podnosisz taktowanie to tez mozesz zejsc z opoznieniami (nie ruszajac timingow) i to daje glownego kopa. To sa moje obserwacje. Nawet przeskok na 2T z GDM-OFF dal kopa w grach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeża sprawa. Więc na razie wstępne informacje tylko. 

Przyszedł mi do głowy pomysł. Wyłączyłem zintegrowaną Vegę a zainstalowałem starą GTX 950, która się przegrzewa i wariuje losowo, więc leżała głęboko w szufladzie długo nieużywana. Udało mi sie na niej jednak zrobić test Valley, więc dla wszystkich kolegów, którzy chcieliby wiedzieć jaka jest różnica w stosunku do Vegi 6, wstawiam poniższy wynik. GTX 950 - dwa razy wydajniejsza od Vegi 6. Test zrobiony na pokazywanych już wcześniej stabilnych ustawieniach procesora ~4450Mhz i pamięciach ~4733Mhz.

ee19352ea2680.jpg

No, ale przy zewnętrznej karcie udało mi się uruchomić pamięci na 4800Mhz. Drugorzędne timingi na razie na auto, pierwszorzędne timingi wstępnie, ręcznie, na szybko. Wszystko na razie na szybko, tak to wygląda:

ab221e835f6dc.jpg

Mam jednak pytanie: Gdybym na stałe chciał zrezygnować z włączonej Vegi i chciał używać zewnętrznej karty graficznej nawet do nowszych gierek - to jaka karta byłaby optymalna? Chodzi o to aby ten czterordzeniowiec optymalnie współpracował z grafiką i pamięcią - i żeby wszyscy razem nie przeszkadzali sobie, nie blokowali swoich możliwości. Da radę i jest sens coś lepszego włożyć niż 1050 ?

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, oh,shut up napisał:

RTX 3060 na luźno a jedyna słuszna odpowiedź to "najlepsza na jaką Cię stać". (...)

To dobra wiadomość dla mojego czterordzeniowca :) Dzięki

---------------------

5Ghz na pamięciach nie wstaje. 4933 i 4866Mhz wstaje, ale na ekranie logowania do windy - następuje samoistny restart. Czyżby kontroler procka kończył się na 4800Mhz?

Zostaję więc na 4800Mhz - trochę to trwało aby dojść do tego punktu, ale radość z efektu rekompensuje napotkane przeszkody.

e75a17ea95156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, oh,shut up napisał:

Puść benchmark forzy 4 1080p high, jest za free demo na Windows store. Ciekawi mnie czy ogarnie 60fps średnie

Przykro mi, nie puszczę,  ten GTX ledwo zipie, to on, jak przypuszczałem, ograniczał start systemu z moim ramem pow. 4800Mhz. Pożyczyłem na przeczekanie GT210 (:)) i poniżej efekt, kontroler procka jednak nie kończy się na 4800Mhz, jak myślałem wcześniej. 5000Mhz nie startuje - stawiam na płytę ;) Zatrzymałem się więc na 4933Mhz 1:1, GDM OFF, 1T. Opłaciło się czekać i małymi kroczkami człapać w górę. Po wcześniejszych doświadczeniach z B-die na wysokich częstotliwościach prawie zwątpiłem w sens i cel, ale się podniosłem dzięki Micronowi :) i osiągnąłem to co chciałem, a co przypuszczałem, że jest raczej możliwe z tym prockiem.

8301c2e8971a5.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do niesamowitego zestawienia w pdf (kilkaset modeli) pamięci jakie ASUS sprawdził z serią procesorów 5000G na swojej płycie ROG STRIX X570-E GAMING, zestawienie jest o tyle fajne, że podaje dokładny kod modelu pamięci oraz faktyczną osiągniętą prędkość Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 15:36, oh,shut up napisał:

RTX 3060 na luźno

Na razie mnie nie stać, więc jest używka GTX 1060 3Gb i Valley z najwyższymi ustawieniami (oprócz 2xAA) w Full HD prezentuje się tak (zauważyłem, że te minimalne fpsy chyba są niemiarodajne - powstają w standardowych powtarzających się za każdym razem kilku przycinkach benchmarku w tych samych miejscach, niezależnie od karty graficznej) :

eabe85c84e402.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vega8 w Ryzen 5700G mam minimalne FPS dokładnie 32 przy 2400MHz (maleje jeśli zmniejszam taktowanie iGPU). Więc coś u Ciebie przeszkadza systemowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, grayman_1 napisał:

VRAM ....

Tak, masz rację, to może być powodem, w tym porównaniu z wersją 6GB też widać podobne objawy, ale nie miałem odwagi dokładać kilku stów do bogatszej w ram wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
    • Aha, ale w sygnaturce już jest Też bym się ucieszył z topowego procesora i całkiem zgrabnej grafiki UV bardzo zalecane zarówno do CPU i GPU. Można w ten sposób zaoszczędzić na prądzie i mieć cichszy orz chłodniejszy zestaw.  
    • Napiszę tak, że w ciągu 20 lat było tyle alternatyw do przytoczonego często i gęsto przez Konfederatów POPiS-u, że głowa mała. Natomiast splot niekorzystnych wydarzeń spowodowały to, że alternatywne partie do PO i PiS-u albo rozleciały się jak drobny mak albo zostały zmarginalizowane tak, że obecnie kompletnie nic nie znaczą. Zacznę od Samoobrony oraz LPR, które były koalicjantami PiS-u w latach 2005-2007. Zostały wchłonięte przez PiS. Wkrótce po rozpadzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona RP Lepper powiedział prawdę o PiS-ie i szczególnie o Kaczyńskim (Jarku rzecz jasna), jakim naprawdę jest człowiekiem od złej strony. Za to Lepper przypłacił życiem, którego śmierć do dnia dzisiejszego pozostaje niewyjaśniona i dla wygody powstała teoria o samobójstwie, choć kij wie czy faktycznie Lepper sam odebrał sobie życie. Tak samo próbowali zniszczyć Giertycha, który był w LPR, lecz tu jednak nie pykło i Giertych nadal jest. Choć moim zdaniem, to, że te dwie partie dały się rozpaść i być zjedzone przez PiS to było tak naprawdę na własne życzenie, wchodząc w koalicję z PiS-em. Lećmy dalej, potem był Ruch Palikota, który później się rozleciał, a część z tych ludzi poszła do PO, a taki Biedroń, który był w Ruchu Palikota akurat założył Wiosnę, która później stała się częścią Nowej Lewicy, choć zanim to nastąpiło, to był Prezydentem Słupska przez 4 lata. Potem była Nowoczesna oraz Kukiz'15. Nowoczesna została wchłonięta przez PO, a partia Kukiza najpierw kumplowała z PSL-em, żeby później zakończyć współpracę z PSL-em, rozpaść się pomiędzy sobą, a reszta tego towarzystwa ułożyła się z PiS-em. No i jest twoja ulubiona Konfa, która jest zgrają przeróżnych środowisk, szurii, foliarzy, wyznawców teorii spiskowych oraz ludzi otwarcie prorosyjskich. Jeszcze oni w tym towarzystwie trwają, pomimo tego, że Korwin, idol wielu obecnych polityków Konfy oraz młodych wyborców, którzy głosowali na niego, żeby później, jak dojrzeją i nabiorą innego spojrzenia na świat, to przestają się interesować Korwinem i jego programem, wyszedł z tego towarzystwa i po raz któryś jest z nową partią, założoną przez samego siebie, a miał całkiem sporo tychże partii na koncie, w tym UPR, KNP itd. Czas pokazuje, że z partii, która była alternatywą dla nawet wyborców centrum stanie się w przyszłości naturalną przystawką dla PiS-u i jak Konfa rozpadnie się, to zostanie wchłonięta przez PiS. Dodatkowo w Konfie jest widoczny sufit, którego nie będą przy aktualnym kształcie partii w stanie przebić, a jest to okolice 10% poparcia, z czego sama szuria stanowi możliwe, że połowę lub więcej własnego poparcia. Jest jedna partia, która jest co prawda alternatywą dla PO i PiS-u, która trwa od lat na polskiej scenie politycznej. Jest nią PSL, który obecnie wraz z całkiem młodą jeszcze partią Polska 2050 współtworzy dobrze znaną już Trzecią Drogę. Są za słabi żeby rządzić, ale są za silni, żeby się dać zjeść i być zmarginalizowanym przez większych graczy. Właśnie wchłonięcie przez większego czeka obecnie Nową Lewicę, którą stanowią resztki starego SLD, Wiosna oraz Partia Razem (która przy aktualnej Lewicy jeszcze ma jako tako racjonalne pomysły co do niektórych postulatów w przeciwieństwie do całej reszty Lewicy, która w mniejszym bądź większym stopniu jest odklejona), jeżeli się nie ogarną, tym bardziej, że zdecydowaną większość swojej oferty, to jest oferta skierowana tylko dla kobiet. Oni też mają swój sufit, który wynosi podobnie jak dla Konfy, ok. 10% poparcia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...