Skocz do zawartości
sert

RYZEN 5300G (GE) ES Cezanne ZEN3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia szansa dla B-die :boink:, naprawdę ostatnia. Wersja Corsaira niby optymalizowana pod Ryzena (jest też oddzielna wersja niby optymalizowana pod Intela): https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-LPX/p/CMK16GX4M2Z4000C16 - oczywiście kupiona gdzie indziej. Jak okaże się, że to jest to samo co już widziałem u siebie, tylko w innym opakowaniu, to ostatecznie utwierdzę się w swoich przekonaniach na temat B-die

1618097618810-png.2486042

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dopiero gość w podkręceniu 5300G link

Cytat

image_id_2540295.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2021 o 21:46, sert napisał:

To jest dopiero gość w podkręceniu 5300G link

1.8V CPU V Core?:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 25.07.2021 o 18:31, Pioneer83 napisał:

1.8V CPU V Core?:szczerbaty:

A ktoś mu zabroni? :)

-------------------------------------------------------

16Gb ramy B-die nie lubią się ze mną a ja z nimi i to się chyba nie zmieni (wszystkie u mnie do tej pory  - na jedno kopyto). Nie wiedziałem ostatnio co robić w swoim temacie komputerowym, a coś chciałem podziałać, więc z ciekawości:

1. Za 139 PLN  kupiłem nową w promocji najtańszą z możliwych płytę MSI na B550-> B550M-A Pro, żeby wiedzieć co takie najprostsze sztuki  potrafią przy najskromniejszej z możliwych sekcji zasilania. Po 1zł. dokupiłem małe radiatorki, które już miały dwustronną termoprzewodzącą taśmę klejącą i ponaklejałem je w odpowiednie miejsce na płycie (oprócz radiatora na chipsecie płyta nie ma fabrycznie żadnych innych radiatorów).

2. Za 170 zł. kupiłem używane 8GB ram B-die (2x4GB) F4-3200C16D-8GVK Ripjaws V, a tak żeby zobaczyć co potrafią (lekko sie zdziwiłem).

3. Za 537 PLN kupiłem używaną 7 miesięczną płytę Asrocka B550 Extreme4 (jeszcze nie zainstalowałem) , żeby zobaczyć jakie różnice jeśli chodzi o overclocking są w porównaniu do mojej MSI X570-A Pro.

-------------------------------------

Odnośnie pkt. 1-2, to z góry powiem, że płytka ma ścianę jeśli chodzi o ram pow. 4333Mhz. (tyle poszły maks. na niej stabilnie moje Edie Samsunga). Poniżej wyniki pkt. 1-2 (czytam po trosze inne wątki i dziękuję Kolegom za publikowanie swoich rad jeśli chodzi o ram - z niektórych pomysłów korzystam z powodzeniem). Nie tykałem na razie timingów innych niż pierwszorzędnych. Jeśli chodzi o płytę (i jej cenę) oraz stary (sprzed 4 lat) ram na B-die 2x4Gb nominalnie 3200Mhz to jestem w szoku, że i tak wszystko jest stabilne i w sumie wydajne - przy takiej płycie, która pociągnęła podkręcenie procka na sztywno i ramie choć ten ostatni  tylko do poziomu 4266-4333Mhz (2T było mniej wydajne u mnie węc zostawiłem GDM ON). Za parę dni zabawię się Asrockiem.

38be4f94da2f3.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniżej temperatury i inne parametry po 20 min OCCT małe dane AVX2 na płycie i pamięciach z mojego wpisu powyżej (trochę zmienione stabilne timingi):

1. Zamknięta nieduża obudowa -> taka: link

2. Chłodzenie Grandis2 z dwoma wentylatorami

3. + 3 wentylatory w obudowie: 1 z przodu, 1 od góry, 1 z tyłu

4. Panel tylni płyty głównej - odsłonięty

5. Temperatura pomieszczenia 23 stopnie C.

Mój wniosek: bez wstydu tania budżetowa płyta też potrafi

08b4918bea903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi