Skocz do zawartości
sert

RYZEN 5300G (GE) ES Cezanne ZEN3

Rekomendowane odpowiedzi

RTX 3060 na luźno a jedyna słuszna odpowiedź to "najlepsza na jaką Cię stać".

ps. gtx 950 jest o tyle szybszy ponieważ valley to stary benchmark, w nowych grach może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, oh,shut up napisał:

RTX 3060 na luźno a jedyna słuszna odpowiedź to "najlepsza na jaką Cię stać". (...)

To dobra wiadomość dla mojego czterordzeniowca :) Dzięki

---------------------

5Ghz na pamięciach nie wstaje. 4933 i 4866Mhz wstaje, ale na ekranie logowania do windy - następuje samoistny restart. Czyżby kontroler procka kończył się na 4800Mhz?

Zostaję więc na 4800Mhz - trochę to trwało aby dojść do tego punktu, ale radość z efektu rekompensuje napotkane przeszkody.

e75a17ea95156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puść benchmark forzy 4 1080p high, jest za free demo na Windows store. Ciekawi mnie czy ogarnie 60fps średnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, oh,shut up napisał:

Puść benchmark forzy 4 1080p high, jest za free demo na Windows store. Ciekawi mnie czy ogarnie 60fps średnie

Przykro mi, nie puszczę,  ten GTX ledwo zipie, to on, jak przypuszczałem, ograniczał start systemu z moim ramem pow. 4800Mhz. Pożyczyłem na przeczekanie GT210 (:)) i poniżej efekt, kontroler procka jednak nie kończy się na 4800Mhz, jak myślałem wcześniej. 5000Mhz nie startuje - stawiam na płytę ;) Zatrzymałem się więc na 4933Mhz 1:1, GDM OFF, 1T. Opłaciło się czekać i małymi kroczkami człapać w górę. Po wcześniejszych doświadczeniach z B-die na wysokich częstotliwościach prawie zwątpiłem w sens i cel, ale się podniosłem dzięki Micronowi :) i osiągnąłem to co chciałem, a co przypuszczałem, że jest raczej możliwe z tym prockiem.

8301c2e8971a5.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do niesamowitego zestawienia w pdf (kilkaset modeli) pamięci jakie ASUS sprawdził z serią procesorów 5000G na swojej płycie ROG STRIX X570-E GAMING, zestawienie jest o tyle fajne, że podaje dokładny kod modelu pamięci oraz faktyczną osiągniętą prędkość Link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.08.2021 o 15:36, oh,shut up napisał:

RTX 3060 na luźno

Na razie mnie nie stać, więc jest używka GTX 1060 3Gb i Valley z najwyższymi ustawieniami (oprócz 2xAA) w Full HD prezentuje się tak (zauważyłem, że te minimalne fpsy chyba są niemiarodajne - powstają w standardowych powtarzających się za każdym razem kilku przycinkach benchmarku w tych samych miejscach, niezależnie od karty graficznej) :

eabe85c84e402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Vega8 w Ryzen 5700G mam minimalne FPS dokładnie 32 przy 2400MHz (maleje jeśli zmniejszam taktowanie iGPU). Więc coś u Ciebie przeszkadza systemowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, grayman_1 napisał:

VRAM ....

Tak, masz rację, to może być powodem, w tym porównaniu z wersją 6GB też widać podobne objawy, ale nie miałem odwagi dokładać kilku stów do bogatszej w ram wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jako, że ostatni raz w cokolwiek grałem b. dawno, a moje pierwsze gry to np. dos-owski Wolfenstain oraz chcąc wykorzystać cały  potencjał zestawu tj. posiadaną GTX1060 3GB a także oczywiście 5300G z Vegą 6 na pokładzie, postanowiłem te obie karty jednocześnie zaprzęgać:

- 1060 do kopania (musiałem zgłębić ten nowy dla mnie temat)

- a 5300G do grania - aktualnie: Return to Castle Wolfenstein , w którego (tak się życie potoczyło) jeszcze nie grałem :)

Jedna karta sobie kopie pełną mocą a ja na drugiej sobie gram w  rozdzielczości 1080

4de88397e38a6.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi