Skocz do zawartości
beniek

Klimatyzator do mieszkania , przenośny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jako że ceny jeszcze chyba nie podskoczyły aż tak mocno jak w sezonie a widzę potrzebę w tym roku owego zakupu. 

Może poleci ktoś wartego wydania złociszy? :) 

Cena/jakość/cisza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5kw (na mieszkanie 50m2, pomieszczenie docelowe niespełna 20m) za 3,5k z montażem. Dziś się dowiadywałem. Marka raczej nie ma większego znaczenia w dzisiejszych czasach ale ważne aby było 5 lat gwarancji. 

Z tego co wiem, musi to zmontować majster od klimy bo jakaś dyrektywa środowiskowa o tym stanowi. Bez tego chyba też nie będzie gwarancja uznana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenośny nie będzie cichy, split - lepszy chińczyk np. Gree, Midea, AUX, Chigo , szczebel wyżej  LG,  Samsung, Fujitsu albo po bogatości Daikin, Mitsubishi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak przenośny. Mieszkanie 54m2 i chciałbym go ustawić w przedpokoju. Coś co obniży temperaturę do chociaż 25 stopni w lato :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, beniek napisał:

Wolałbym jednak przenośny. Mieszkanie 54m2 i chciałbym go ustawić w przedpokoju. Coś co obniży temperaturę do chociaż 25 stopni w lato :)

A to nienwiem, czy takowy znajdziesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, beniek napisał:

Wolałbym jednak przenośny. Mieszkanie 54m2 i chciałbym go ustawić w przedpokoju. Coś co obniży temperaturę do chociaż 25 stopni w lato :)

Masz gdzie w tym przedpokoju zrobić podłączenie rury ?
54m to spora powierzchnia na przenośny no i hałas to coś robi nieziemski...
Ogólnie jedyne sensowne rozwiązanie to tak spilit, przenośna to uciążliwa namiastka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do sklepu, gdzie lodówki zagłuszają przenośny ok. Do domu... W kilku biurach, które obsługiwałem takie były. Nie ma sensu, efekt nieadekwatny do kosztów i hałasu. 

Dobry przenośny zdatny do użytku jest droższy niż średniej klasy split. 4-5k trzeba by szykować, może 3 już wystarczy. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w zeszłym roku się orientowałem, to wszędzie były podobne opinie. Do tego przenośny bez wywiewu na zewnątrz mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baQus napisał:

Jak w zeszłym roku się orientowałem, to wszędzie były podobne opinie. Do tego przenośny bez wywiewu na zewnątrz mija się z celem.

Lepiej. Ten z wywiewem trzeba zmontować. Jak nie dziura w ścianie to w otwarte okno. I w zależności od tego, co mamy za oknem (dach z blachy, parapety, ekspozycję na słońce) z tego okna wylatuje nam więcej ciepłego powietrza niż klimatyzor jest w stanie schłodzić. Można zastosować zaślepkę, taka ramkę na okno ale nie zawsze można zastosować (konstrukcja okna, ilość miejsca przy oknie itp). Np u mnie pod oknem mam stół i fotel i nie mam jak tego zmontować, onko musiałoby być otwarte a co za tym idzie nie dałoby się siąść przy stole w tym miejscu). 

Tego typu sprsety są jak pralko-suszarki. Ani ie upierze to dobrze ani nie wysuszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...