Skocz do zawartości
cez_

Telewizor 55 cali za ok 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ODIN85 napisał:

Chodzi mi o ławość obsługi menu tym pilotem.

No to jak łatwiej zmienić kanał? Mając fizyczne klawisze numeryczne czy nie? Łatwiej przejść na kanał naciskając raz przycisk, czy 5 razy sterując w lewo/prawo/gora/dol? ...

Jak łatwiej włączyć Netflix - mając jeden dedykowany przycksk do tego, czy łatwiej wejsc w menu, przeklikać X pozycji i dopiero odpalić aplikacje? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Gram tylko na tv i używam tylko jednego przycisku.

Ale latanie po menu jak ustawiałem obraz na samsungu był wygodniejszy.

To po co się odzywasz w kwestii użyteczności i funkcjonalności pilotów, jak ich nie używasz...??

Latanie po menu, w czym wygodniejsze? Wytłumacz mi proszę,  bo to bardzo ciekawe. W twoim pilocie robisz to identycznie jak w MagicRemote, z tym, że w Magicu wybierasz czy sterujesz klasycznie strzałkami, jak w każdym innym tv, czy robisz to za pomocą kursora.... jeżeli nie umiesz kursorem, to masz strzałki, tak jak teraz u siebie... I w czym magic remote jest niefunkcjonalnalny i gorszy? Pod każdym względem lepszy jak widzisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Czeryboj napisał:

OLED LG BX mocno tanieje, później 4k juz można było wyrwać.

Magic Remote geniusz nad geniuszami. Jak ktoś się bawił tym pilotem tylko w sklepie, to rozumiem takie stanowisko, jednak po dłuższym czasie tylko zyskuje. 

Dwa tygodnie próbowałem, starałem się przekonać i nie... Im dalej w las tym gorzej. 

Pilot Samsunga genialny. Cyferki wywołujesz na tv jednym przyciskiem. 

Bdb piloty pod kątem ergonomii i wygody klikania ma panas (ta sama konstrukcja od 20 lat) i sony. 

Jeśli ktoś nie potrzebuje wszystkiego na pilocie to Samsung zamiata lg. 

Jedyna zaletą pilota lg to pierwsze wrażenie. Kilka pierwszych dni użytkowania. Później masakra. 

Edytowane przez Petru23
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Petru23 napisał:

Dwa tygodnie próbowałem, starałem się przekonać i nie... Im dalej w las tym gorzej. 

Pilot Samsunga genialny. Cyferki wywołujesz na tv jednym przyciskiem. 

Bdb piloty pod kątem ergonomii i wygody klikania ma panas (ta sama konstrukcja od 20 lat) i sony. 

Jeśli ktoś nie potrzebuje wszystkiego na pilocie to Samsung zamiata lg. 

Jedyna zaletą pilota lg to pierwsze wrażenie. Kilka pierwszych dni użytkowania. Później masakra. 

U mnie odwrotnie, śmigam kursorem z zamkniętymi oczami prawie. Dla tych co nie dają z tym rady pozostają klasyczne rozwiązania jak w każdym innym pilocie. 

Ewentualnie jestem w stanie zrozumieć walory wizualne. Nie pamiętam który  ale jakiś topowy Qled miał piękny aluminiowy pilot uproszczony i drugi klasyczny. 

Nie mniej, to żadna różnica przy zakupie tv, bo raczej na tv się najpierw patrzy, a pilot jest miłym lub niemiłym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie teraz inna sprawa.... 

mam do wyboru takie opcje

upc Internet + upc dekoder 4k 180 kanałów + eleveny i Polsat za 120

vs

Czy brać tylko sam internet za 70 I dokupić do tego na Player.pl lub nc+go c+ i eleveny za 60

 

dodam, że głównie zależy mi na pakiecie eleven no i wolałbym c+ zamiast tych 180 kanałów, tylko obawiam sie tej jakości na player.pl...tymbardziej ze kupilem tv 4k a bede na nim ogladal jakosc fhd? troche chyba bezsens, z drugiej strony w tych 180 kanalach to i tak raczej nic ogladac nie bede.... :/ 

 

 

 

Edytowane przez cez_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz dekodera 4k z upc. Horizon lepszy, ew ci+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
31 minut temu, Petru23 napisał:

Nie bierz dekodera 4k z upc. Horizon lepszy, ew ci+. 

tak zrobilem, ogolnie olalem telewizje a wykupie sobie c+ online + internet UPC w ktorym i tak sa podstawowe kanaly tv na upc tv go + pakiet polsat sport premium i eleven sports

Edytowane przez cez_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 00:07, cez_ napisał:

Mam w tej chwili identyczny dylemat. Trochę poszukałem i poczytałem różne opinie, różne testy itd i ostatecznie zawęziło to mój wybór do tych dwóch modeli telewizora.
Za Samsungiem przemawia to, że podobno sprawdza się lepiej od Soniaka w jasnych pomieszczeniach, gdzie wpada dużo światła (a u mnie tak będzie w salonie), natomiast wadą jest to, że jest to model z 2020 roku czyli kupując go odbieramy sobie już na starcie jeden rok wsparcia Tizena (bo ma wersję 5.5 a nie najnowszą 6.0).
Sony z kolei ma podobno lepsze kąty widzenia. Wybór nie jest prosty, ale chyba mimo wszystko lekko skłaniam się ku Samsungowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś przekonany do systemu WebOS,  mam wrażenie, że ma jeszcze gorsze wsparcie niż Tizen. Na ten moment nie ma np. aplikacji CANAL+, na której mi zależy. A jakoś obrazu pewnie bardzo podobna jak te dwa telewizory wspomniane wyżej. Chyba, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrahując od dalszej dyskusji, ja bym raczej nie dał 3500 zł za LCD/LED, skoro za tysiaka więcej można mieć już bardzo dobry OLED (np. za tyle kupiłem ostatnio LG OLED55CX3LA). Przy budżecie 2000-2500 zł jak najbardziej, ale imho nie więcej.

Co do WebOS to się nie wypowiem, bo mam przystawkę ShieldTV i z systemu TV używam tylko Netfliksa i AppleTV (bo Shield nie obsługuje Atmosa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna teoretyczna zaletą webos to pilot z kursorem. Miałem 2 tyg nano90. Po krótkim zachwycie przyszedł czas na używanie pilota i dramat. Z kanapy nie da się tym kursorem działać, bo jak dojedzie do krawędzi to przestawia się jego kalibracja względem pilota. W skrajnym przypadku celowałem w sufit albo na ścianę z boku. 

Kółko z przyciskiem przy wpisywaniu liter, a raczej ich wskazywaniu potrafiło zmienić zadana literę. Albo opcje. System działa wolno, na tyle aby denerwować. Trzeba wyraźnie czekać na zadane działanie. 

Ogólnie to najgorszy system z jakim miałem kontakt, tizen to rakieta nie mówiąc już o androidzie na Sony.

Do tego alpha 7 przegrywa z x1 sonego czy HCX panasa a w BX jest właśnie ten procesor. 

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...