Skocz do zawartości
cez_

Telewizor 55 cali za ok 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie, 

Jak w tytule, poszukuje telewizor 55 cali za +/- 3500, lekko nagiac budzet moge jesli te 200-300zl bedzie faktycznie tego warte, a lubie kupowac mozliwie jak najlepszy sprzet w danym budzecie.... ? tv bedzie uzywany glownie do meczy oraz filmow, canal+/polsat sport i eleven na platformie player.pl, raczej grac na nim nie planuje, ale tez nie wykluczam w przyszlosci

Ostatnio kupilem jakiegos LG rodzicom za 2200 przecenionego z 2800, generalnie obraz w porzadku, ale clouding masakryczny, oni roznicy nie widza, ale mnie juz draznilo...

przeglądałem podobne tematy na forum, a takze w internecie no i tak mniej wiecej udało mi sie znalezc takie modele:

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-55nano903-uhd.html

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-ke-55xh9096-tv-led-4k.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q80t-smart-tv-uhd-4k-qled.bhtml ten niestety obecnie niedostępny u mnie :(

czy ktorys z tych bedzie dobrym wyborem w tej cenie? moze sa jakies lepsze? tansze? 

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez cez_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Dlaczego akurat ten? Lepszy jest niż xh9096? Z tego co widzę to 9096 ma inne podstawy i tyle ? 

Widze że nie ma 120hz/100hz w trybie 4k..

Edytowane przez cez_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam od 3 tygodni mam samsunga q80t i muszę przyznać, że to bardzo fajny telewizor. Płynę działanie, fajny dźwięk i obraz, głęboka czerń. Sony xh90 na pewno jaśniej świeci (SDR) niż samsung i jest w dobrej cenie  (3 249,00) na sony center.

Edytowane przez ba312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, ba312 napisał:

Sam od 3 tygodni mam samsunga q80t i muszę przyznać, że to bardzo fajny telewizor. Płynę działanie, fajny dźwięk i obraz, głęboka czerń. Sony xh90 na pewno jaśniej świeci (SDR) niż samsung i jest w dobrej cenie  (3 249,00) na sony center.

a gdzie kupiles tego samsunga bo ciezko z jego dostepnoscia u mnie, a wolalbym jednak wziac na miejscu zeby mi go odpalili w sklepie itp, no i jak z cloudingiem w rogach?

 

zobacze pozniej czy u mnie w sklepie sony ten xh90 jest 

Edytowane przez cez_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w mall.pl. Co do cludingu to nie zauważyłem. Szczerzę to w takiej cenie brałbym sony bo cena jest bardzo dobra, tańszy od samsunga o 900 zł

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wziąłem tego Soniaka po promce, pierwsze wrażenie bardzo spoko, jedynie boli że pilot nie jest taki magic jak lg, no i brak apki eleven ale to już do ogarnięcia w playerze np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Ten pilot magic jest tragiczny,ciesz się normalnym.

Czemu niby, u rodziców mi się go przyjemnie używa dużo lepiej się 'myszka' pisze na klawiaturze np 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

55xh90, ostatnie dwie cyfry nie mają znaczenia. Do Piłeczki będzie ok. Q80 ma dse masakrycznie. Xh90 nie jest od tego wolny ale występuje w znacznie mniejszym stopniu, można trafić na taki gdzie twgo nie uświadczymy. Miałem 3 eg xh90. 

Jak trafisz 55hx940 Panasonica w posiadanym budżecie to warto, oj warto do tych zastosowań. 

Ale tak to xh90. 

 

Miałem 13 tv ostatnimi miesiącami szukając czegoś dla siebie. Modele 2020 masakra. Loteria jak cholera. 

 

Nano90 też bardzo fajny ale dse skreśla go całkowicie. Nie da sie meczy oglądać. 

16 godzin temu, cez_ napisał:

Czemu niby, u rodziców mi się go przyjemnie używa dużo lepiej się 'myszka' pisze na klawiaturze np 

Katastrofa. Wycelować tym masakra, a wciskając kółko dla rozpoczęcia akcji kursor często ucieka. 

 

Edit

Doczytałem, że kupiłeś. Jak coś to pytaj, mam taki sam. 

Pobierz aktualizacje i przywróć tv do ustawień fabrycznych. W wielu przypadkach poprawia się ostrość. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

55xh90, ostatnie dwie cyfry nie mają znaczenia. Do Piłeczki będzie ok. Q80 ma dse masakrycznie. Xh90 nie jest od tego wolny ale występuje w znacznie mniejszym stopniu, można trafić na taki gdzie twgo nie uświadczymy. Miałem 3 eg xh90. 

Jak trafisz 55hx940 Panasonica w posiadanym budżecie to warto, oj warto do tych zastosowań. 

Ale tak to xh90. 

 

Miałem 13 tv ostatnimi miesiącami szukając czegoś dla siebie. Modele 2020 masakra. Loteria jak cholera. 

 

Nano90 też bardzo fajny ale dse skreśla go całkowicie. Nie da sie meczy oglądać. 

Katastrofa. Wycelować tym masakra, a wciskając kółko dla rozpoczęcia akcji kursor często ucieka. 

 

Edit

Doczytałem, że kupiłeś. Jak coś to pytaj, mam taki sam. 

Pobierz aktualizacje i przywróć tv do ustawień fabrycznych. W wielu przypadkach poprawia się ostrość. 

O dzięki za info, która wersja softu jest najnowsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, cez_ napisał:

O dzięki za info, która wersja softu jest najnowsza? 

A później sprawdzę, ale jak dasz wyszukiwanie aktuakizacji to jeśli jest, to znajdzie. Puszczają partiami czy jakoś tak, także jeśli na forum piszą, że mają jakąś nową to tylko czekać, aż na nasz wskoczy. Warto poczytać o skutkach po aktualizacji przed jej przeprowadzeniem. Przy kolejnych sprawdzaj, aktualne są ok. 

Edytowane przez Petru23
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Petru23 napisał:

A później sprawdzę, ale jak dasz wyszukiwanie aktuakizacji to jeśli jest, to znajdzie. Puszczają partiami czy jakoś tak, także jeśli na forum piszą, że mają jakąś nową to tylko czekać, aż na nasz wskoczy. Warto poczytać o skutkach po aktualizacji przed jej przeprowadzeniem. Przy kolejnych sprawdzaj, aktualne są ok. 

Spoko, mam najnowsza prosto z pudełka takze nie muszę resetować ustawień, ale dzięki za info, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cez_ napisał:

Spoko, mam najnowsza prosto z pudełka takze nie muszę resetować ustawień, ale dzięki za info, pozdro

Ja bym i tak zresetował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Petru23 napisał:

Ja bym i tak zresetował ;)

Chyba nie chce mi się ustawiać wszystkiego od nowa ? chyba że można zrobić jakiś backup? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED LG BX mocno tanieje, później 4k juz można było wyrwać.

Magic Remote geniusz nad geniuszami. Jak ktoś się bawił tym pilotem tylko w sklepie, to rozumiem takie stanowisko, jednak po dłuższym czasie tylko zyskuje. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Nic nie zyskuje,dobrze że mam tv tylko do grania i pilot jedynie do wł wył mi służy.

To czego się odzywasz jak tego pilota praktycznie nie używasz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Nic nie zyskuje,dobrze że mam tv tylko do grania i pilot jedynie do wł wył mi służy.

Mysz do komputera tez ci nie służy i wybierasz ikonki za pomocą strzałek na klawiaturze? :) Zawsze trafi się niezadowolony. Dla mnie obsługa tv nigdy nie była tak prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając zdolności @ODIN85 to on po prostu tym pilotem nie umie się posługiwać bo jest za skomplikowany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie używam bo jest kijowy i przekombinowany.

Przecież dodali do niego instrukcje obsługi. Przeczytaj, po to ona jest :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ODIN85 napisał:

Nie używam bo jest kijowy i przekombinowany.

Jak Magic jest przekombinowany, to "standardowy" w innych tv tez pewnie sprawia wiele problemu.

Moze taki dokup?

31984-large_default.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, ODIN85 napisał:

Ten samsunga z 10 przyciskami jest idealny.

Screenshot_20210517-114242220-1.jpg

Jak długo się uczyłeś obsługi?

I co robisz, jak chcesz przeskoczyć z 1 na 7 kanał? Lecisz w górę CH+, czy w dół CH- ?

Pilot bez możliwości szybkiego przlaczania się między kanałami,  phi  tyle przycisków i bez podstawowych funkcji 

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Czeryboj napisał:

Jak długo się uczyłeś obsługi?

I co robisz, jak chcesz przeskoczyć z 1 na 7 kanał? Lecisz w górę CH+, czy w dół CH- ?

Pilot bez możliwości szybkiego przlaczania się między kanałami,  phi  tyle przycisków i bez podstawowych funkcji 

Wybieram 1 lub 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ba312 napisał:

Wybieram 1 lub 7

Nie ma na tym pilocie ani 1 ani 7. Czytaj wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Czeryboj napisał:

Nie ma na tym pilocie ani 1 ani 7. Czytaj wyżej 

Oczywiście że nie ma na pilocie cyfr ale to nie znaczy, że  nie można wybrać 1 bądź 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ba312 napisał:

Oczywiście że nie ma na pilocie cyfr ale to nie znaczy, że  nie można wybrać 1 bądź 7

No, ale dyskusja jest na poziomie trolla, czytaj wcześniej:)

Gość pisze o prostocie obsługi, że magic remote przekombinowany, po czym wkleja zdjęcie pilota, gdzie trzeba otworzyć sub-menu do wyboru trybu numerycznego, przeklikać kilka razy strzałkami i dopiero wybrać numer, gdzie na magicu masz fizyczne klawisze do szybkiego przełączania się między kanałami. Łapiesz paradoks ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...