Skocz do zawartości
borczu

Zakupiłem uszkodzona kartę rx470

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zakupiłem na allegro kartę graficzną, miała być dobra a wyskakiwał błąd kod 43 czy jakoś tak od razu zadzwoniłem do sprzedającego że coś jest nie tak, powiedział, że skoro tak to proszę zwrócić kartę, on odda kasę, karta wczoraj do niego doszła, a dziś mi pisze, ze ja coś ingerowałem w bios tej karty i nie zwróci pieniędzy. To jest jakiś żart po prostu, karta była moim posiadaniu dosłownie 30 min - odebrałem zamontowałem nie działała zadzwoniłem do niego wymontowałem i zgłosiłem zwrot. Otworzyłem teraz dyskusje, ale chciałem zapytać co jeśli on dalej będzie tak twierdził? Allegro zwróci mi pieniądze? I czy jest jakaś możliwość sprawdzenia kiedy i gdzie był zmieniany bios w tej karcie? 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta po koparce po prostu ze zmodyfikowanym biosem o czym tamten pewnie wcześniej wiedział. Handlarz tym "górniczym" złomem może sobie twierdzić co chce, jak otworzyłeś spór to powinieneś odzyskać pieniądze z Allegro z programu ochrony kupujących tylko trzeba wypełnić wniosek, gdyby Ci handlarz sam dobrowolnie nie zwrócił. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najsmieszniejsze jest to ze mialem taki sam problem, doslownie identyk. RX480 Nitro 4GB ktora przy pierwszym wlozeniu do peceta wywalila sobie VBIOS - nawet nie wykrywalo pamieci, tzn. nie mogla w takim stanie kopać bo GPU-Z pokazywał memory size "0MB (Autodetect)". Udało mi się ją uratować lutując zworkę na nóżkach kości BIOS i flashu przez AMDVBflash ale musiałem się naszukać odpowiedniej wersji BIOSu pod memki Samsunga.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, napisał:

najsmieszniejsze jest to ze mialem taki sam problem

Nie do końca rozumiem co tu jest takiego najśmiesznijszego...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ze te karty sa w jakis sposób niedorobione zeby sie w taki sposób wysypywać. Tylko na RXach widziałem takie kwiatki jak samobrickowanie się biosu.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem nagrywaj otwieranie paczki i pierwsze uruchomienie e komputerze. Wtedy masz dowody oraz postawe na zwrot

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Norweski Zomowiec napisał:

Następnym razem nagrywaj otwieranie paczki i pierwsze uruchomienie e komputerze. Wtedy masz dowody oraz postawe na zwrot

Dowód czego? :rotfl: Aby taki filmik cokolwiek znaczył to musiałby zacząć nagrywanie w momencie odbioru paczki od listonosza i cały czas nagrywać aż do momentu włączenia komputera, gry - inaczej taki filmik to strata czasu i tyle.:rozga:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 18:31, grzela300 napisał:

Karta po koparce po prostu ze zmodyfikowanym biosem o czym tamten pewnie wcześniej wiedział. Handlarz tym "górniczym" złomem może sobie twierdzić co chce, jak otworzyłeś spór to powinieneś odzyskać pieniądze z Allegro z programu ochrony kupujących tylko trzeba wypełnić wniosek, gdyby Ci handlarz sam dobrowolnie nie zwrócił. 

Nie

Autor w tym momencie jest w trudnym polozeniu

Sprzedajacy zachowal sie tak jak powinno w przypadku reklamacji z tytulu rękojmii. Przyjął, sprawdzil, odrzucil reklamacje (musi teraz odeslac karte kupujacemu)

I nieistotny jest fakt gdzie sie karta uszkodzila i czy sprzedawca wiedzial o usterce. Fakt jest taki, ze pozostaje tylko Sąd w tym momencie

Allegro nie pomoże. Nie jest stroną. Dopoki sprzedawca bedzie szedl w zaparte i przyjawszy reklamacje - odrzucil ją upierajac sie o sprawnosci karty w momencie sprzedazy - nic nie zdzialasz polubownie

45 minut temu, Norweski Zomowiec napisał:

Następnym razem nagrywaj otwieranie paczki i pierwsze uruchomienie e komputerze. Wtedy masz dowody oraz postawe na zwrot

:E:E:E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko kto rozsądny kupuje takie karty ? Przecież 95% tej serii i jak 500 to wiadomo że, to trupy po koparkach. Jasne jak słońce...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 16:31, borczu napisał:

Mam pytanie zakupiłem na allegro kartę graficzną, miała być dobra a wyskakiwał błąd kod 43 czy jakoś tak od razu zadzwoniłem do sprzedającego że coś jest nie tak, powiedział, że skoro tak to proszę zwrócić kartę, on odda kasę, karta wczoraj do niego doszła, a dziś mi pisze, ze ja coś ingerowałem w bios tej karty i nie zwróci pieniędzy. To jest jakiś żart po prostu, karta była moim posiadaniu dosłownie 30 min - odebrałem zamontowałem nie działała zadzwoniłem do niego wymontowałem i zgłosiłem zwrot. Otworzyłem teraz dyskusje, ale chciałem zapytać co jeśli on dalej będzie tak twierdził? Allegro zwróci mi pieniądze? I czy jest jakaś możliwość sprawdzenia kiedy i gdzie był zmieniany bios w tej karcie? 

Zgłoś na policję próbę oszustwa (niezgodność towaru z opisem), z kwitkiem zgłoś się do Allegro (POK) i czekaj na ich decyzję.

Miałem podobną przygodę, tyle że byłem sprzedającym. Kupujący chciał mnie przerobić na 1600 zł nie udało się jemu, za to Allegro jak najbardziej wypłaciło mu w/w kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Zgłoś na policję próbę oszustwa (niezgodność towaru z opisem), z kwitkiem zgłoś się do Allegro (POK) i czekaj na ich decyzję.

Miałem podobną przygodę, tyle że byłem sprzedającym. Kupujący chciał mnie przerobić na 1600 zł nie udało się jemu, za to Allegro jak najbardziej wypłaciło mu w/w kwotę.

Rozumiem, ze to żart (Zgłoś na policję próbę oszustwa (niezgodność towaru z opisem) ? Podejrzenie przestepstwa byloby gdyby ktos to robil nagminnie i poszkodowanych byloby wielu

W tym momencie to jedynie spor miedzy kupujacym a sprzedawca a w gre wchodzi prawo konsumenckie a konkretnie - reklamacja z tyt. rękojmii. Co ma do tego Policja ? Niezgodnosc z towaru z opisem i Policja ? Naprawde ?

Juz napisalem wyzej. Ani Policja, ani prokuratura, ani nawet Allegro nie pomoze w sporze miedzy kupujacym a sprzedawca gdzie wchodzi w gre reklamacja z tyt. rękojmii (ktora zgodnie z prawem sprzedawca przyjal do rozpatrzenia, odrzucil). Wszystko zgodnie z prawem (choc niekoniecznie etyczne)

Autorze - nawet nie idz z tym na Policje bo sie osmieszysz

Gdyby sprzedawca nie wyslal towaru albo bylby to "kartofel" - wtedy inna bajka ale tutaj produkt wyslany, usterka, spór miedzy stronami.

Edytowane przez eNeSik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eNeSik napisał:

Rozumiem, ze to żart (Zgłoś na policję próbę oszustwa (niezgodność towaru z opisem) ? Podejrzenie przestepstwa byloby gdyby ktos to robil nagminnie i poszkodowanych byloby wielu

Obstawiam, że aby uruchomić POK Allegro to trzeba dokonać zgłoszenia na policję? Fakt, to nic nie da, bo sprzedający zachowa się dokładnie tak, jak opisałeś i to samo zezna. Wysłałem sprawną kartę, otrzymałem kartę ze zmienionym biosem co kupujący zrobił na własny koszt i odpowiedzialność. 
Pozostaje sąd, ale biorąc pod uwagę wartość sporu, to chyba nie jest to specjalnie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem zwrot na który mailem 14 dni a nie rękojmię. Taka odpowiedź od allegro w dyskusji ze sprzedającym

Bardzo mi przykro, że zakupiony przedmiot przez kupującego okazał się niezgodny z umową. Jeżeli zakupiony towar nie jest zgodny z umową lub jest wadliwy, kupujący może złożyć reklamację, w ramach której może oczekiwać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba że sprzedawca będzie w stanie wymienić rzecz na wolną od wad lub wadę usunie. Sprzedającego proszę o ustosunkowanie się do sprawy w ciągu 24 godzin i zaproponowanie rozwiązania kupującemu. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot do osoby fizycznej? Chyba, że zakupiłeś od firmy - to zmienia postać rzeczy. Osoba fizyczna musi rozpatrzyć reklamację, ale nie ma obowiązku przyjąć zwrotu w ciągu 14 dni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma zarejestrowana działalność chociaż faktury ani paragonu żadnego nie otrzymałem ale w ogłoszeniu była opcji zwrotu w ciągu 14 dni dodam że on tych kart miał 12 i wcześniej inne modele też sprzedawał jak pisało w ogłoszeniu miał je z wymiany serwisowej więc możliwe że taka od nich dostał ale mówi że to raczej nie możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eNeSik napisał:

Rozumiem, ze to żart (Zgłoś na policję próbę oszustwa (niezgodność towaru z opisem) ? Podejrzenie przestepstwa byloby gdyby ktos to robil nagminnie i poszkodowanych byloby wielu

W tym momencie to jedynie spor miedzy kupujacym a sprzedawca a w gre wchodzi prawo konsumenckie a konkretnie - reklamacja z tyt. rękojmii. Co ma do tego Policja ? Niezgodnosc z towaru z opisem i Policja ? Naprawde ?

Juz napisalem wyzej. Ani Policja, ani prokuratura, ani nawet Allegro nie pomoze w sporze miedzy kupujacym a sprzedawca gdzie wchodzi w gre reklamacja z tyt. rękojmii (ktora zgodnie z prawem sprzedawca przyjal do rozpatrzenia, odrzucil). Wszystko zgodnie z prawem (choc niekoniecznie etyczne)

Autorze - nawet nie idz z tym na Policje bo sie osmieszysz

Gdyby sprzedawca nie wyslal towaru albo bylby to "kartofel" - wtedy inna bajka ale tutaj produkt wyslany, usterka, spór miedzy stronami.

Bzdury piszesz i nie masz pojęcia na jakiej podstawie może zgłosić zaistniałą sytuację na policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie na takiej podstawie ja zostałem zgłoszony na policję więc przestań koledze mieszać i pisać o ośmieszaniu. 

3 godziny temu, BladyPL napisał:

Obstawiam, że aby uruchomić POK Allegro to trzeba dokonać zgłoszenia na policję? Fakt, to nic nie da, bo sprzedający zachowa się dokładnie tak, jak opisałeś i to samo zezna. Wysłałem sprawną kartę, otrzymałem kartę ze zmienionym biosem co kupujący zrobił na własny koszt i odpowiedzialność. 
Pozostaje sąd, ale biorąc pod uwagę wartość sporu, to chyba nie jest to specjalnie opłacalne.

Oczywiście żeby uruchomić POK musi zgłosić na policję i o to chodzi, allegro i tak nie czeka na wynik śledztwa i w 99 % wypłaca kasę kupującemu. 

Jeśli kupujący nie ograniczył rękojmi to kupujący może śmiało iść w tym kierunku , znając allegro to wykorzysta ten haczyk.

@unadarek

Zmień język, obywatelstwo i nie ubliżaj Polakom.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, borczu napisał:

On ma zarejestrowana działalność chociaż faktury ani paragonu żadnego nie otrzymałem ale w ogłoszeniu była opcji zwrotu w ciągu 14 dni dodam że on tych kart miał 12 i wcześniej inne modele też sprzedawał jak pisało w ogłoszeniu miał je z wymiany serwisowej więc możliwe że taka od nich dostał ale mówi że to raczej nie możliwe 

Pokaż linka
Prawo jest prawo więc zwrot jest zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Dokładnie na takiej podstawie ja zostałem zgłoszony na policję więc przestań koledze mieszać i pisać o ośmieszaniu. 

To jest zależne na jakiego człowieka trafisz. Osobiście zostałem olany jak mi przygłup wysłał uszkodzoną mechanicznie płytę. Gdyby nie kumpel, który zadzwonił jako policjant to bym nic nie wskórał, a tak koleś obsrał się w gacie i przyjął zwrot za pobraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 17.05.2021 o 19:39, Killer85 napisał:

Pokaż linka
Prawo jest prawo więc zwrot jest zwrot

 

Edytowane przez borczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Killer85 napisał:

Ile dni minęło od zakupu?

11 maja kupiłem, 12 maja odebrałem, po godzinie odrazu zgłosiłem zwrot i nadałem spowrotem w paczkomacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, borczu napisał:

11 maja kupiłem, 12 maja odebrałem, po godzinie odrazu zgłosiłem zwrot i nadałem spowrotem w paczkomacie 

Masz gdzieś zapisany opis aukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Masz gdzieś zapisany opis aukcji ?

Wysłałem wyżej link do aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, borczu napisał:

11 maja kupiłem, 12 maja odebrałem, po godzinie odrazu zgłosiłem zwrot i nadałem spowrotem w paczkomacie 

Zwrot z tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...