Skocz do zawartości
borczu

Zakupiłem uszkodzona kartę rx470

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2021 o 16:31, borczu napisał:

Mam pytanie zakupiłem na allegro kartę graficzną, miała być dobra a wyskakiwał błąd kod 43 czy jakoś tak od razu zadzwoniłem do sprzedającego że coś jest nie tak, powiedział, że skoro tak to proszę zwrócić kartę, on odda kasę, karta wczoraj do niego doszła, a dziś mi pisze, ze ja coś ingerowałem w bios tej karty i nie zwróci pieniędzy. To jest jakiś żart po prostu, karta była moim posiadaniu dosłownie 30 min - odebrałem zamontowałem nie działała zadzwoniłem do niego wymontowałem i zgłosiłem zwrot. Otworzyłem teraz dyskusje, ale chciałem zapytać co jeśli on dalej będzie tak twierdził? Allegro zwróci mi pieniądze? I czy jest jakaś możliwość sprawdzenia kiedy i gdzie był zmieniany bios w tej karcie? 

jeśli karta jest u ciebie spróbuj pobrać i zainstalować amd pixel clock patcher mam RX480 i ten sam błąd po zainstalowaniu sterowników do karty i użycia tego programu po resecie komputera karta śmiga lecz pewności nie daje bo możliwe że padnięta jest któraś z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, WadexPRO napisał:

jeśli karta jest u ciebie spróbuj pobrać i zainstalować amd pixel clock patcher mam RX480 i ten sam błąd po zainstalowaniu sterowników do karty i użycia tego programu po resecie komputera karta śmiga lecz pewności nie daje bo możliwe że padnięta jest któraś z pamięci.

Zwrócona już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest temat o którym wielokrotnie mówiłem. Nie kupuje się kart od górników bo większość z nich to właśnie tacy janusze jak sprzedawca z tego wątku....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borczu Podeślij jego profil do allegro, może sobie coś kupię u niego :lol2: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, psiak91 napisał:

@borczu Podeślij jego profil do allegro, może sobie coś kupię u niego :lol2: 

Jest w temacie ,poszukaj sobie, aha i jak będziesz chciał kupić to może 50-100 zł utargujesz, wtedy będziesz biznesmenem ? i złapiesz mega okazję.

U niego ponad 20 osób kupiło te karty?.

Ja mam nadzieję, że autor będzie miał problem z odzyskaniem kasy, albo będzie się kopać z nim po sądach przez lata. Takie coś da jakieś światełko w tunelu, i drugi raz pomyśli zanim coś kupi.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde już 980zł sobie liczy, muszę się pośpieszyć bo drożeje :hahaha:

 

Okej, sytuacja wygląda następująco 

Cytuję wypowiedź:

Odp: Pytanie o przedmiot Karta Graficzna STRIX-RX470-O4G-GAMING GW RX 470 (numer oferty: 10623133101)
drogi Panie,



nie zna Pan calosci sytuacji, jesli jest Pan zainteresowany moge podac szczegoly ale sytuacja wyglada tak ze Pan zmienil bios w fabrycznej karcie po czym powiedzial ze mu nie dziala, nic innego nie chce od niego aby oddal mi oryginalny bios, wtedy bede mogl ja sprzedac, inaczej jest dla mnie warta tyle do podstawka pod ksiazki...
 
Więc w tym momencie nie ma podstaw do tego że karta wcześniej nie była modowana, możliwe że jedna na 22 kart miała już wcześniej wgrany bios, bądź autor tematu nie mówi nam wszystkiego :troll:
 
Jestem ciekaw jak się potoczy ta sytuacja... dziwi mnie tylko ilość pozytywów i sprzedanych kart... owszem legit koparkowe rxy ale ciekawi mnie że tylko jedna miała modowany bios i ta jedna nie działa... coś tu śmierdzi. 
 
 
 
Edytowane przez psiak91
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę sprzedający mnie teraz będzie próbował zastraszać cytuje "pojde do prawnika aby sprawdzic czy wytoczyc Panu proces o znieslawienie na forach.

  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, psiak91 napisał:

Kurde już 980zł sobie liczy, muszę się pośpieszyć bo drożeje :hahaha:

 

Okej, sytuacja wygląda następująco 

Cytuję wypowiedź:

Odp: Pytanie o przedmiot Karta Graficzna STRIX-RX470-O4G-GAMING GW RX 470 (numer oferty: 10623133101)
drogi Panie,



nie zna Pan calosci sytuacji, jesli jest Pan zainteresowany moge podac szczegoly ale sytuacja wyglada tak ze Pan zmienil bios w fabrycznej karcie po czym powiedzial ze mu nie dziala, nic innego nie chce od niego aby oddal mi oryginalny bios, wtedy bede mogl ja sprzedac, inaczej jest dla mnie warta tyle do podstawka pod ksiazki...
 
Więc w tym momencie nie ma podstaw do tego że karta wcześniej nie była modowana, możliwe że jedna na 22 kart miała już wcześniej wgrany bios, bądź autor tematu nie mówi nam wszystkiego :troll:
 
Jestem ciekaw jak się potoczy ta sytuacja... dziwi mnie tylko ilość pozytywów i sprzedanych kart... owszem legit koparkowe rxy ale ciekawi mnie że tylko jedna miała modowany bios i ta jedna nie działa... coś tu śmierdzi. 
 
 
 

Powiem tylko że nikt mi tutaj nie musi wierzyć ja wiem że nic z tą kartą nie robiłem porostu włożyłem do komputera zainstalowałem sterownik - nie działa dzwonię do sprzedającego mówi proszę zwrócić widocznie jest z nią coś nie tak po godzinie od odbioru zwracam. Nie pisałem tego tematu żeby ktoś mi szukał prawdy poprostu założyłem żeby się doradzić bo takiej sytuacji jeszcze nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, psiak91 napisał:

nic innego nie chce od niego aby oddal mi oryginalny bios, wtedy bede mogl ja sprzedac, inaczej jest dla mnie warta tyle do podstawka pod ksiazki...

LOL Autorze, daj mu linka na TPU (VGA Bios Collection), podaj numer konta i sprawa załatwiona ;)

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, borczu napisał:

Powiem tylko że nikt mi tutaj nie musi wierzyć ja wiem że nic z tą kartą nie robiłem porostu włożyłem do komputera zainstalowałem sterownik - nie działa dzwonię do sprzedającego mówi proszę zwrócić widocznie jest z nią coś nie tak po godzinie od odbioru zwracam. Nie pisałem tego tematu żeby ktoś mi szukał prawdy poprostu założyłem żeby się doradzić bo takiej sytuacji jeszcze nie miałem

No rozumiem, nikt Ciebie nie obwinia a napewno nie ja. Z drugiej strony koleś sprzedawał już karty z dopiskiem mining więc można było tego uniknąć. Nie ma czegoś takiego jak okazje. Ostatecznie mogłeś skorzystać z 14 dniowego zwrotu zamiast reklamować.  

Poczekaj na odpowiedź od allegro i skorzystaj Program Ochrony Kupujących 

Nie jesteś na przegranej pozycji. Jeśli twierdzisz że to nie ty wgrywałeś, ingerowałeś w kartę i była to szybka interwencja (wiadomość) do sprzedającego po zakupie to nie widzę powodu żeby nie poinformować o tym policję, a najlepiej idź od razu do prokuratury. Zważywszy na fakt że sprzedający już wcześniej sprzedawał karty typu mining.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś jak sprzedawałem stare, ale jeszcze dające radę GPU, to kupujący poprosił mnie, abym przed zapakowaniem karty zrobił krótki filmik przy uruchomionym PC z włożoną kartą, ze zbliżeniem na kartę ( najlepiej na naklejkę z numerem seryjnym jeśli ją widać ) a następnie na datę w Windowsie. Oczywiście wysłałem mu taki filmik i teraz widzę jakie to fajne zabezpieczenie i dla mnie i dla kupującego. Ja miałem dowód, że karta u mnie działała a kupujący, że kupuje nie kawał plastiku i zdjęcie na aukcji, ale coś co faktycznie działa. Takie uszkodzenie nie powstało w transporcie, karta była albo martwa po wyjęciu z koparki albo faktycznie ktoś chciał sobie wgrać nowszy bios i nie poszło. 

23 minuty temu, psiak91 napisał:

Ostatecznie mogłeś skorzystać z 14 dniowego zwrotu zamiast reklamować.  

Odesłanie na zwrot jest wygodne jeśli z urządzeniem nie ma problemu technicznego i nie widać na nim śladów używania. W innych przypadkach jest taka sama gehenna jak u autora wątku.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wersję biosu da się sprawdzić w 5 sekund i dziwię się, że autor tematu tego nie zrobił(przed odesłaniem). Karta jest pewnie po prostu uwalona i tyle. Poza tym, zawiadom gościa że złożyłeś już donos do Urzędu Skarbowego. Handel na taką skalę(80 komentarzy... a ile transakcji w ciągu roku to pewnie x2) to już działalność gospodarcza, czyli musi wystawić Ci rachunek i przyjąć na zwrot 14 dniowy. Jeśli takowej nie prowadzi niech się szykuje na kontrolę :D.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, forfun napisał:

Przecież wersję biosu da się sprawdzić w 5 sekund i dziwię się, że autor tematu tego nie zrobił(przed odesłaniem). Karta jest pewnie po prostu uwalona i tyle. Poza tym, zawiadom gościa że złożyłeś już donos do Urzędu Skarbowego. Handel na taką skalę(80 komentarzy... a ile transakcji w ciągu roku to pewnie x2) to już działalność gospodarcza, czyli musi wystawić Ci rachunek i przyjąć na zwrot 14 dniowy. Jeśli takowej nie prowadzi niech się szykuje na kontrolę :D.

Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o te tematy wiec nie wiedzialem ze to moze byc wina biosu a jesli chodzi o donos po dzisiejszym zastraszeniu sprawą cywlina poinformowałem go że jesli sie chce tak bawić to śmiało ja zgłaszam sprawe do urzedu skarbowego w jego mieście on wytacza mi proces ze zniesławiłem go na forum gdzie tak naprawde nic na niego nie pisałem tylko zadawałem pytania ??

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, borczu napisał:

Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o te tematy wiec nie wiedzialem ze to moze byc wina biosu a jesli chodzi o donos po dzisiejszym zastraszeniu sprawą cywlina poinformowałem go że jesli sie chce tak bawić to śmiało ja zgłaszam sprawe do urzedu skarbowego w jego mieście on wytacza mi proces ze zniesławiłem go na forum gdzie tak naprawde nic na niego nie pisałem tylko zadawałem pytania ??

Jesteś na wygranej pozycji bracie, tylko nie odpuszczaj i napisz jak potoczyła się sytuacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz w dyskusji 

"dzien dobry,
mam czas ktory jest okreslony w regulaminach prawa , jak napisalem wczesniej, prosze o bios a zamkniemy sprawe nawet dnia nastpenego, bez tego karta jest warta tyle co podstawka pod ksiazke., zmiany w biosie sa widocznie w kodzie HEX dla zaprogramownia poszczegolnych czestotliwosci pamieci, każda ma normalnie inna istrukcje, tu jest anomalia stosowana przy przyspieszeniu (nieprawidlowym OC) dla karty aby kopac szybciej, kopia z szybszego na wolniejsze .
Drogi Panie, czekam na bios , ale wiele czasu nie zostalo"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość to jakiś p*jeb :D. Jak mu podeślesz cokolwiek to odrzuci bo przyznasz się do ingerowania w bios karty... Niech przedstawi Ci ekspertyzę wykonaną przez np. serwis(gdzie ktoś się podpisze z imienia i nazwiska, i gdzie potem stawi się ktoś taki przed sądem). Nikt niczego takiego nie wykona, bo nawet jeśli ustalą zmianę biosu to nie ustalą kiedy to było zrobione(czyli sprzedawca mógł zataić ten fakt przed kupującym). Ogólnie grubo się bawi. Zaraz mu coś skrobnę w wiadomości. Donos do Urzędu Skarbowego załatwię jutro :).

A bios to niech sobie znajdzie w sieci, bo to jakieś 5 sekund szukania - https://www.techpowerup.com/vgabios/186058/asus-rx470-4096-160817 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2021 o 13:35, eNeSik napisał:


I zastanawia mnie ostatnia rzecz - zero paragonu ? Zero fv ? Czy sprzedawac na Allegro (nie lokalnie) moga jedynie firmy ? A firma sprzedajac bez paragonu czy fv to Skarboweczka sie ucieszy.
 

Nie.

Klikasz wystaw przedmiot, przekierowuje Cię na allegro lokalnie, a Ty sprytnie wybierasz po prawej stronie "Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz"image.png.bdddf744ba1739b22007f7d673b7dfcc.png
 

i wtedy wystawiasz NA ALLEGRO.PL nie mając działalności,

BENC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, borczu napisał:

miany w biosie sa widocznie w kodzie HEX dla zaprogramownia poszczegolnych czestotliwosci pamieci, każda ma normalnie inna istrukcje, tu jest anomalia stosowana przy przyspieszeniu

Nieźle cie kreci.HEXa podgląda a gdzie bios to nie wie ??

Daj mu to czego potrzebuje.Donos do US?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2021 o 12:34, borczu napisał:

No proszę sprzedający mnie teraz będzie próbował zastraszać cytuje "pojde do prawnika aby sprawdzic czy wytoczyc Panu proces o znieslawienie na forach.

Ogarnął mnie śmiech...

A sprzedający podatki odprowadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu przed sprzedażą pewnie wgrywał fabryczne biosy a w tej zapomniał

a przy takiej sprzedaży negatyw w zadek piecze ?

ja bym od allegro zaczynał,przecież był w aukcji zwot 14 dniowy

karta nie połamana,nie poobijana...

czy każdy kupujący musi być ekspertem od modowania biosów?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież taka instytucja jak Rzecznik Praw Konsumenta. Tu trzeba się zgłosić. Ten już będzie wiedział co zrobić ze sprzedawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miał do wczoraj wydać uargumentowana decyzję reklamacyjna dziś allegro mu zablokowało konto i teraz wysłał taka wiadomość w dyskusji. 

 

 

dzien dobry,
napisalem wczesniej, udowodnilem ze bios zostal zmieniony, nie chce nic wiecej od kupujacego poza oddaniem mi oryginalnego biosu abym mogl karte sprzedac ponownie za normalna cene,
kupujacy caly czas umoywa rece,

warunki gwarancji producenta ktore sa przekladane na każdego end usera :
https://www.asus.com/support/images/upload/f765af9f-23b0-4551-b7dd-e40e5e492102.pdf?fbclid=IwAR0DwPoFPm-NYK2aBvUrGxxcK8jP4HOsIViyTKX4ekU2WaYc6pzxTE8C-uE

ptk5 podpuntk (a) oraz (j)

czekam na bios i srodki zwroce 12h po tym. jesli Pan. postawiłem jeden warunek aby nie odmowić gwarancji ktory jest zawarty w warunkach firmy ASUS

dziekuje i czekam, jak nie możemy iść inna ścieżka oddam karte do informatyka ktory to sprawdzi, ew naprawi ale to nie bedzie bezpłatne

jeszcze raz powtarzam, to karta kanłowa do grania a nie kopania kryoptowalut, dlatego sa ograniczenia w gwarancji ogolnodostepne!

pozdrawiam

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak UDOWODNIŁ, że zmieniłeś bios xDDD Jeśli nie ma faktycznie żadnych dowodów (a ty faktycznie nie grzebałeś w BIOSie) to osikaj to, bądź szczery i zdecydowany w dyskusji z allegro i nie powinno być problemu, a ewentualne udowodnienie, że ktoś kiedyś zmieniał BIOS nie jest w żadnym stopniu dowodem, że zrobiłeś to ty. Tego nie będzie w stanie wykazać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiVoSH92 napisał:

Ciekawe, jak UDOWODNIŁ, że zmieniłeś bios xDDD Jeśli nie ma faktycznie żadnych dowodów (a ty faktycznie nie grzebałeś w BIOSie) to osikaj to, bądź szczery i zdecydowany w dyskusji z allegro i nie powinno być problemu, a ewentualne udowodnienie, że ktoś kiedyś zmieniał BIOS nie jest w żadnym stopniu dowodem, że zrobiłeś to ty. Tego nie będzie w stanie wykazać.

Absolutnie nic tam nie ruszałem;/ karta była w moich rękach dosłownie nie cała godzine w między czasie jeszcze do niego dzwoniłem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 17.05.2021 o 16:11, borczu napisał:

On ma zarejestrowana działalność chociaż faktury ani paragonu żadnego nie otrzymałem ale w ogłoszeniu była opcji zwrotu w ciągu 14 dni dodam że on tych kart miał 12 i wcześniej inne modele też sprzedawał jak pisało w ogłoszeniu miał je z wymiany serwisowej więc możliwe że taka od nich dostał ale mówi że to raczej nie możliwe 

 

6 godzin temu, borczu napisał:

 

Miał do wczoraj wydać uargumentowana decyzję reklamacyjna dziś allegro mu zablokowało konto i teraz wysłał taka wiadomość w dyskusji. 

 

 

dzien dobry,
napisalem wczesniej, udowodnilem ze bios zostal zmieniony, nie chce nic wiecej od kupujacego poza oddaniem mi oryginalnego biosu abym mogl karte sprzedac ponownie za normalna cene,
kupujacy caly czas umoywa rece,


warunki gwarancji producenta ktore sa przekladane na każdego end usera :
https://www.asus.com/support/images/upload/f765af9f-23b0-4551-b7dd-e40e5e492102.pdf?fbclid=IwAR0DwPoFPm-NYK2aBvUrGxxcK8jP4HOsIViyTKX4ekU2WaYc6pzxTE8C-uE

ptk5 podpuntk (a) oraz (j)

czekam na bios i srodki zwroce 12h po tym. jesli Pan. postawiłem jeden warunek aby nie odmowić gwarancji ktory jest zawarty w warunkach firmy ASUS

dziekuje i czekam, jak nie możemy iść inna ścieżka oddam karte do informatyka ktory to sprawdzi, ew naprawi ale to nie bedzie bezpłatne

jeszcze raz powtarzam, to karta kanłowa do grania a nie kopania kryoptowalut, dlatego sa ograniczenia w gwarancji ogolnodostepne!

pozdrawiam

:rotfl:

 

Zapewne nie raz wgrywał zmodyfikowane biosy do swoich kart graficznych, żeby lepiej kopały, jest to dość popularny zabieg przez górników, którzy podsiadają karty Radeon RX 470/480.

 

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...