Skocz do zawartości
ekiero92

Lenovo Legion 5 czy Asus TUF A15 - do grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa do grafiki. Można powiedzieć, że prawie zdecydowałem się już na jeden z laptopów gamingowych tj. Legion 5 z kartą graficzną RTX 2060 oraz i7 10750 (rozważam również Ryzen 4800h)

Czytając testy/opinie o w/w procesorach natrafiłem na info o karcie RTX3060 oraz procku 5800h, które w takich lapkach jak Lenovo kosztują ok 7k+

Ku mojemu zdziwieniu znalazłem Asusa TUF (po rabatach) za 5300zł w takiej właśnie konfiguracji. 

Z czego wynika cena Asusa? Owszem matryca 15 cali zamiast 17 oraz słabsze pokrycie barw itd... ale poza tym "bebechy" są dużo mocniejsze, szczególnie procesor 5800h vs 4800h.

Jak dodatkowo sprawdzić TGP karty RTX 2060 w Legionie? Pytać każdego sprzedawcę w osobna jeżeli nie widać tego w specyfikacji?

Edytowane przez ekiero92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Legion z AMD i rtx 2060 ma zawsze 115w. Tuf z rtx 3060 ma 85w na gpu. Cena tufa jest taka, a nie inna ze względu, że jakość wykonania i matryca są na niskim poziomie. Chłodzeniem też nie grzeszy.

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co w przypadku Legiona w wersji i7 10750?

O ile wiem programy graficzne, obróbka filmów czy projektowanie 3d wymaga lepszego CPU. 

Lepszym wyborem będzie Ryzen 4800h czy i7 10750?

Chcę przeznaczyć 5, max 5,5k na laptopa, gdzie wspomniane 5,5k to absolutny max.

Laptop do gier będzie wykorzystywany sporadycznie.

Edytowane przez ekiero92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zasada jest prosta. Do grania intel, do pracy produktywnej amd. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wobec tego najlepszą opcją byłoby Legion 5 RTX2060 z R7 ale ten znowu nie występuje w wersji 17 cali a chwilowo nie jest też dostępny w wersji 144hz na 15 calach.

Ajjj, czy jest jakaś alternatywa?

Będę korzystał z zewnętrznego monitora ale zależy mi również na tym aby matryca w lapku również była "sensowna" gdyż może on ze mną wędrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście wziąłbym: https://www.x-kom.pl/p/596417-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-7i-15-i7-10750h-16gb-512-rtx2070-240hz.html

Mimo, że intel to inne rzeczy przemawiają za mną, a nie tylko np cpu jakbym miał kupować laptopa z amd. Różnice w zastosowaniach produktywnych nie są aż tak wielkie żeby koniecznie iść w stronę amd poświęcając inne rzeczy  

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, z tym że budżet już za wysoki.

Lepsza karta owszem, ale gdyby to była konfiguracja z Ryzenem to które rzeczy przemawiają bardziej?

Załóżmy taki sam laptop jak wyżej z wersją 4800h?

Przecież to by było to samo z lepszym (do biurowych zastosowań) CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewną alternatywą dla Legiona może być:

HP OMEN 15 Ryzen 7-4800H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz

lub w wersji z systemem:

HP OMEN 15 Ryzen 7-4800H/16GB/512/Win10x GTX1660Ti 

Ekran nie będzie aż tak dobry jak w w/w Legionie 7i, ale lepszy od tego co jest w Legionie ze 120Hz matrycą. Poza tym jest tu Ryzen 7 i 16GB pamięci o taktowaniu 3200MHz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z wybranych przez Ciebie ASUS TUF Gaming A15 R7-5800H/16GB/512 RTX3060 144Hz za 5499 zł jest lepszym wyborem, bo ma nowszej generacji kartę graficzną, natomiast jeżeli nie używasz laptopa do najbardziej wymagających gier, to do samej obróbki trochę przerost formy nad treścią, więc dobrą alternatywą jest Legion, oraz wyżej zaproponowany Omen.  Legion też wystarczy do ww. zastosowań, więc jeśli chcesz kupić laptop jak najtaniej, jest dobrym wyborem. Zarówno i7 6 /12 jak i r7 8/16 zapewnia odpowiednią wydajność, aby wystarczyć do Twoich potrzeb. Laptop z kartą 6, czy 8gb pamięci może mieć krótszy czas renderingu niż laptop z 4gb kartą, natomiast do większości programów i średnio wymagających gier wystarczy w zupełności. 

Edytowane przez pbesc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz laptop do pracy czy do gier? Skoro do gier sporadycznie to moim zdaniem wystarczy RTX2060 lub GTX1660ti.

Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 144Hz 5149 zł
Wersja Legiona tylko w większej odsłonie 17", podświetlana klawiatura, stonowany design, duża liczba złączy.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 120Hz 4749 zł
Ewentualnie mniejszy brat z procesorem AMD 8 rdzeniowym. z tym że przy profesjonalnej obrócę grafiki zdecydowanie lepiej zakupić monitor zewnętrzny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak do pracy, w tym poście nie chodziło mi de facto o kupienie super hiper mocnego lapka, ponieważ wiem że w/w Legion np. z i7 da sobie radę, bardziej myślałem po prostu o tym że skoro mam jakiś określony budżet to czemu za TE SAME PIENIĄDZE (bez dopłat, żadnych akcji typu "dołóż 1000 i kup XYZ) kupię coś mocniejszego.

Takie praktyczne podejście, skoro mógłbym mieć lepszą kartę i lepszy procek w tej samej kwocie to taki zakup będzie bardziej rozsądny, latop starczy na dłużej a gdyby miał w razie czego posłużyć do innych rzeczy, miałby zostać kiedyś odsprzedany czy cokolwiek innego, to wiadomo że im lepsze podzespoły tym lepiej. 

Stąd właśnie moje rozważania nt. kart, procków a generalnie różnicy między Legionem a TUFem. Sam nie mogę znaleźć odpowiedzi (logicznej) dlatego powstał ten post.

Edytowane przez ekiero92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 08:25, Czekoladka2 napisał:

Potrzebujesz laptop do pracy czy do gier? Skoro do gier sporadycznie to moim zdaniem wystarczy RTX2060 lub GTX1660ti.

Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 144Hz 5149 zł
Wersja Legiona tylko w większej odsłonie 17", podświetlana klawiatura, stonowany design, duża liczba złączy.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 120Hz 4749 zł
Ewentualnie mniejszy brat z procesorem AMD 8 rdzeniowym. z tym że przy profesjonalnej obrócę grafiki zdecydowanie lepiej zakupić monitor zewnętrzny.

Ja szukam laptopa do gier, cena max 5500k, proszę o poradę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem to czego szukałem i to czego Ty szukasz, przedsprzedaż lapka Legion 5, który z tymi podzespołami występował pod nazwą Pro.

Tak naprawdę różnica to chyba ekran, Full HD zamiast 4k, które dla mnie jest w sumie zbędne.

Z tym, że cena 5999zł, ale myślę że warto.

https://www.x-kom.pl/p/640120-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-rtx3060-165hz.html#Opinie

Coś czuję, że będzie to hit sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 00:44, pbesc napisał:

Legion 5 165hz ryzen 5600h 16 GB 3060 130tgp za 4999 zł w RTV nie ma lepszej oferty na dzień dzisiejszy w Polsce w podobnym przedziale cenowym

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podstawia się rabat.

Jak lapka z założeniem "do 5tys" to faktycznie brak konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz programy graficzne robią rendering za pomocą gpu. W przypadku obróbki i pracy z grafiką muszą się zgrać wszystkie elementy. Mocny procesor ale i mocna karta graficzna. do tego laptop z matrycą gdzie pokrycie będzie  100% srgb

Nie wiem jak jest z lenovo ale tuf ma matryce pozostawiającą sporo do życzenia przy pracy  grafiką

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion 5 z matrycą 165hz ma pokrycie srgb 100%.

Na żywo widziałem Legiona z  matrycą 144hz (w wersji 17") i wygląda bardzo dobrze, zakładam, że w wersji 165hz będzie podobnie. Wersja 120hz wygląda za to dużo gorzej a w Asusie również sprawdziłem i wypada gorzej niż 120hz w Legion 5.

Osobiście wybrałem Legiona 5 z RTX 3060 i 5800H, czekam na dostawę, więc dam znać jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, jest ok ale chociażby wersja z 5800H za 5499 już jest mimo wszystko lepszą alternatywną. Zawsze to jednak 5800H a nie 5600H. Różnica nieduża, ale zawsze jednak różnica na +

Dodatkowo z tym rabatem od RTV można kupić lapka za 6500k i wyjdzie ok 5950 a w tej cenie to już można łapać coś jeszcze wyższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie też na plus ;)

Jak myślicie ryzen 5 5600h będzie trzymał lepsze temperatury ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten 5800h 4999zl 5600h 5500zl 5800h różnica 500 zł 

 

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2021 o 12:14, damiano1984 napisał:

Kusi mnie ten 5800h 4999zl 5600h 5500zl 5800h różnica 500 zł 

 

Do 16.06 wersja 5800H jest za 5399zł.

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-r7-16gb-512ssd-3060-no-os.bhtml?gclid=CjwKCAjwn6GGBhADEiwAruUcKtpXasbivYHKLsOIuGCOauKSwcW-b3TNI729pQwv6cN5laWljpeiuxoCj_AQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...