Skocz do zawartości
Alyjen

Nowy router - problemy z wydjanością sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, 

Jak to możliwe, że przy takich parametrach jak poniżej i dobrej sile sygnału w testach transferów komputer wyciąga w porywach 100Mb/s(zwykle 60-80) przy łączu 500Mb/s 

image.png.40ec4ec044b634738e2097dca902d45b.png

Sprowadziłem kanały, restartowałem ustawienia. Walczę z tą jedną maszyną od wczoraj i nic, można zrobić tak żeby było gorzej ale lepiej to już nie bardzo.

odległość ~9m jedna ścianka, żadnych mebli i innych przeszkadzaszy bo router/antena karty są na ~1,5m  

sygnał 5GHz --50dBm 

Router ASUS ZenWiFi AC Mini(CD6)
Karta sieciowa PCE-AC56 802.11ac AC1300

Laptop w tym samym miejscu bez problemu wyciąga 300MB/s. Iphone to samo, zapierdziela aż miło. Komputer na drugim końcu mieszkania podłączony do punktu Mesh też działa lepiej niż ten podpięty bezpośrednio do routera.

I to nie jest tak, że to są testy tylko. Połączenia wideo czy transfer plików z sieci działa adekwatnie do tego co pokazują testy, ciulowo. 

edit: wróciłem na stary router Asus RT-AC1200G+ wynik poniżej. 
Nie mam pytań, o ile nie wyczytam czegoś istotnego to pakuje ten zestawik Mesh i wraca do sklepu. 

image.png

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Qwinto napisał:

@Alyjen Zobacz ten wpis. Nie jesteś pierwszy z takim problemem.

Już czytam!

.. tak podejrzewałem, że to Asus bo na kompie dzieciaków z połowę tańszą kartą Gigabyte sytuacja była kilkukrotnie lepsza, że o laptopie służbowym z sieciówką AX na Intelu nie wspomnę. 

Ta karta działała tak stabilnie i bezproblemowo ze starym routerem, że uśpiło to moją czujność. 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Qwinto informacyjnie. Wymiana sieciówki na opartą na intelu AX200 (żeby już było przyszłościowo) rozwiązało problemy. Ze starym routerem działała lepiej niż poprzednia (mimo, że sieć ciągle AC) z nowym od kopa zaczęła działać z pełną wydajnością łącza. 
Tak sobie teraz myślę, że ten zestaw Mesh co kupiłem (AC dwuzakresowy) za jakiś czas wrzucę na górę a na dole postawię porządny router AX tri-band i dzięki tamu, tam gdzie mam większość istotnych urządzeń wydajność będzie jeszcze lepsza a góra będzie miała 110% pokrycia ;)
No description available.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi