Skocz do zawartości
skitty

Gotowiec acer nitro 50 n50-610, a obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno w promocji gotowca od acer za 3299zł. Cena była bardzo atrakcyjna, jak na obecne czasy, ale nie w tym problem. Komputer ma strasznie małą obudowę. Zainstalowany jest tylko jeden wentylator z tyłu, który wydmuchuje gorące powietrza z wnętrza obudowy. Karta graficzna ma jedynie jeden wentylator, ale to obudowa raczej jest tutaj największym problemem. W grach, gdzie użycie karty jest na poziomie 80% i więcej, karta osiąga ponad 85°C i leci wyżej. Głośność karty to również tragedia. Chciałem zmienić obudowę na jakąś przewiewniejszą i z większą ilością wentylatorów w środku, ale zobaczyłem, że płyta główna jest niestandardowa, jakaś od acera. Tutaj pojawia się pytanie, czy miał ktoś kiedyś do czynienia z takimi płytami? Czy jest możliwość przeniesienia tej płyty głównej do innej obudowy, np regnum rg6v? W załączniku dodaję screen, jak wygląda ta płyta.

 

Procesor   Intel® Core i5 10gen 10400F 2,9 - 4,3 GHz

Karta graficzna   nVIDIA® GeForce GTX1660 Super - nie wiadomo jaka, gpu-z pokazuje model jako "PCPartner", a na samej karcie jest tylko napis "Don't touch"

Pamięć RAM   16 GB

Pojemność dysku   512 GB SSD

System operacyjny   Windows 10 Home Edition

plyta.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej słabo z wymianą budy. Ot uroki takich gotowców. Mimo wszystko dość wysokie te temperatury. Nie zastawiles czasem otworów wentylacyjnych na boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Bobson89 napisał:

Raczej słabo z wymianą budy. Ot uroki takich gotowców. Mimo wszystko dość wysokie te temperatury. Nie zastawiles czasem otworów wentylacyjnych na boku?

Nie zastawiłem nic. Z boku ma tylko trochę wentylacji(w załączniku ss), na dole jest niby jakaś mała "piwniczka" z otworem, ale tam idzie tylko w całości zabudowany metalową "obudową" zasilacz. Komputer stoi na biurku, ale raczej to nie zmieni temperatur, jak coś podłoże pod niego. Chciałem właśnie zmienić obudowę, ona by tu zrobiła dużo.. :/

 

acer-komputer-acer-i510-16g-512g-1660-w10,80635287009_3.jpg

Edytowane przez skitty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm, obawiam sie że nawet zmiana obudowy niewiele da. GPU dzięki tym otwora na boku ma jak zasysać powietrze. Jak się mają temperatury że ściągniętym bokiem? Tam front jest "zablaszony" od środka? Zmierz rozstaw dziur montażowych płytę oraz sama płytę.

Edit: tylko zasilanie odłącz jak będziesz mierzył :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobson89 napisał:

Hmmm, obawiam sie że nawet zmiana obudowy niewiele da. GPU dzięki tym otwora na boku ma jak zasysać powietrze. Jak się mają temperatury że ściągniętym bokiem? Tam front jest "zablaszony" od środka? Zmierz rozstaw dziur montażowych płytę oraz sama płytę.

Temperatur ze ściągniętym bokiem jeszcze nie sprawdzałem. Front niestety ma blachę w środku. Nie mam jak zmierzyć dziur montażowych bez wyjmowania płyty, a nie chciałbym póki co tego robić, bo raczej stracę gwarancje producenta? Napisałem jeszcze do supportu acer, czy jest możliwość zmiany obudowy bez utraty gwarancji, bo komputer cały się grzeje, zobaczymy co odpiszą. 

PS: Podczas gry obudowa również robi się dość ciepła, szczególnie góra obudowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, skitty napisał:

Podczas gry obudowa również robi się dość ciepła, szczególnie góra obudowy. 

To akurat normalne. Pamiętam jak miałem stara skrzynkę cała zamknięta wsadzona w biurko to robiła za grzejnik zima :)

ta płyta ma nietypowa budowę bo USB na front jest na płycie także może być slabo z inną obudowa. Ponadto może być również problem z montażem zasilacza w innej obudowie.

można by pokombinować żeby na bok tam gdzie są te dziury jakoś dominować na dole wentyl wciągający a na górze wyciągający o ile jest na tyle miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
47 minut temu, Bobson89 napisał:

To akurat normalne. Pamiętam jak miałem stara skrzynkę cała zamknięta wsadzona w biurko to robiła za grzejnik zima :)

ta płyta ma nietypowa budowę bo USB na front jest na płycie także może być slabo z inną obudowa. Ponadto może być również problem z montażem zasilacza w innej obudowie.

można by pokombinować żeby na bok tam gdzie są te dziury jakoś dominować na dole wentyl wciągający a na górze wyciągający o ile jest na tyle miejsca.

Problem właśnie jest w tym, że tutaj nie ma gdzie nawet wrzucić wentylator. Na górze idą kabelki od podświetlenia + nawet nie ma opcji montażowych. Na samym dole po prawej stronie jest chyba opcja montażu wentylatora, ale tutaj znowu zamontowali sanki na dyski HDD i nie zmieści się.. 

6a14a2d73351e.jpg

 

Dodam, że karta graficzna ma na pulpicie 51°C, a jak dotknąłem jej w obudowie to jest strasznie gorąca od góry.

Edytowane przez skitty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o mała "partyzantkę" z tymi wentylami. W sensie złapać gdzieś o bok obudowy który sciagnoles na wysokości GPU wciągający i powyżej wypychające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Bobson89 napisał:

Bardziej chodziło mi o mała "partyzantkę" z tymi wentylami. W sensie złapać gdzieś o bok obudowy który sciagnoles na wysokości GPU wciągający i powyżej wypychające.

Mam tylko jedno wejście na płycie głównej do wentylatora, musiałbym kupić rozdzielacz, taki będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/hub-rozdzielacz-molex-10x-3-4-pin-wentylatorow-8623575092

Tylko one będą chodzić z maksymalną prędkością bez możliwości kontroli, tak?

#EDIT: Ten zasilacz jest cały zabudowany, nawet nie widać kabla molex do podłączenia tego huba..

 

Edytowane przez skitty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wszystko sprawdź potem kupuj. Właśnie zasilacz, miejsce itd. co do sterowania zależy od wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Bobson89 napisał:

Najpierw wszystko sprawdź potem kupuj. Właśnie zasilacz, miejsce itd. co do sterowania zależy od wentylatora.

Mam jeszcze kilka dni na zwrócenie tego pcta i zastanawiam się nad tym. Dołożyłbym po prostu do lepszego gotowca i już.

https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/activejet-komputer-actina-i510-16g-512g-1660s.bhtml

Po oddaniu wziąłbym actine. Podzespoły od silentiumpc + gtx 1660 super gaming oc od gigabyte, nie powinno być problemów z temperaturami. Co o tym myślisz?

 

#EDIT: nie zwrócę, upłynął czas, niby 30 dni jest w euro rtv agd, a jest naprawde 14 dni, nieźle.

Edytowane przez skitty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, skitty napisał:

EDIT: nie zwrócę, upłynął czas, niby 30 dni jest w euro rtv agd, a jest naprawde 14 dni, nieźle.

To nie fajnie i dobrze wiedzieć. Co do zestawu actina na pewno było by lepiej choć sg1x też jest średnie bo ma szkło na froncie tyle że są wentylatory no i 1k na cenie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W tym temacie opisałem proxes montażu dodatkowego wentylatora z przodu. Mi to pomogło i teraz komputer działa dużo ciszej. 

https://community.acer.com/en/discussion/650440/how-to-install-an-additional-case-fan-on-front-of-acer-nitro-50-620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...