Skocz do zawartości
Revenn

Monitor full hd z tunerem

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam w miare dobrego monitora do gier i filmów z funkcją tunera i smart tv. Od 24 do 27 cali. Czy ktoś mógłby coś polecić, doradzić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Revenn napisał:

monitora do gier i filmów z funkcją tunera i smart tv.

... czyli po prostu szukasz telewizora. Takie małe TV 24-27" mogą mieć kiepskie matryce i warto rozważyć kupno zwykłego monitora + tuner, który podepniesz pod wejście HDMI w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatni monitor z  tunerem TV chyba dawno wyprodukowali ? już lepiej kup monitor 27cali jakikolwiek i zewnętrzny tuner TV w formie pendriva - ja taki miałem działa bez problemu.

Polecane modele tunerów TV USB do komputera - Allegro.pl

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim razie jaki monitor 27 calowy full hd, VA do gier z dosyć dobrymi kolorami. Cena do tysiąca zł. Ogólnie zależy mi na tym żeby monitor włączyć bez potrzeby uruchamiania PC.

Edytowane przez Revenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega chce używać też jako TV to niech wybiera albo FHD albo 4K, nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 ale prędzej czy później zmiene.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Revenn napisał:

W takim razie jaki monitor 27 calowy full hd, VA do gier z dosyć dobrymi kolorami. Cena do tysiąca zł. Ogólnie zależy mi na tym żeby monitor włączyć bez potrzeby uruchamiania PC.

No ale tego pendriva z TV wpina się do kompa i instaluje oprogramowanie, z samym monitorem włączonym nie zadziała - ale możesz kupić po prostu tuner zewnętrzny TV na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z użytkowaniem monitora w roli telewizora wiążą się kwestie, o których warto pamiętać:
1. Aby treści z zewnętrznej przystawki* były wyświetlane na monitorze musi on zazwyczaj mieć obsługę HDCP. Kiedyś bywało z tym różnie, w ostatnich latach raczej każdy monitor to obsługuje. Ale w razie wystąpienia problemów warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli podłączamy przystawkę do monitora starszego niż kilkuletniego lub za pośrednictwem adaptera HDMI->DVI/DisplayPort.
2. Monitory przeważnie nie mają obsługi funkcji HDMI CEC, czyli sterowania telewizorem lub monitorem (np. jego włączania, wyłączania, zmieniania poziomu głośności) z poziomu podłączonej przez HDMI przystawki (i jej pilota). W konsekwencji może się zdarzyć, że po włączeniu takiej przystawki monitor nie włączy się automatycznie w tym samym momencie. Podobnie przy wyłączaniu - monitor może się sam nie wyłączyć i przez jakiś czas wyświetlać komunikat o braku sygnału. Nie będzie dało się też zdalnie regulować głośności, jeśli nie da się tego robić z poziomu przystawki (na szczęście zazwyczaj przystawki mają taką funkcję, więc wystarczy raz ustawić głośność w monitorze tak, aby odpowiednio skalowała się regulacja głośności przystawki).

* przystawka - pod tą nazwą ująłem przystawki z Androidem pokroju Mi Boxa lub takie własnym systemem, tuner/dekoder satelitarny lub do TV naziemnej, itp.

Edytowane przez mp107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mp107 napisał:

W konsekwencji może się zdarzyć, że po włączeniu takiej przystawki monitor nie włączy się automatycznie w tym samym momencie.

Chyba jak są dzisiejsze monitory na czuwaniu, wykryją sygnał na wejściu, to się wybudzą. Tylko po wyłączeniu tunera będzie pewnie przez chwilę komunikat o braku sygnału przed uśpieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...