Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Under555

Budowa budżetowo komputera do grania w ETH :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań bo dopiero temat zgłębiam i wnioski mam ale jeszcze wolę dopytać o kilka rzeczy

Interesuje mnie słabiutka koparka bo 2x 1060 6GB.  no i taka z komponentów gamingowych/konsumenckich i stąd cała masa pytań.

 

1. 1060 6gb... najlepsze odmiany to jakie? pod kątem ciszy chłodzenia  mega hashy? pamieci Samsunga mają mieć z tego co zrozumiałem tak? Potem dopiero jak te sztuki się kupi to myśleć o zmianie biosu/undervoltignu czy coś tak?

2. Dysk ssd - nowy crucial na TLC 120GB SSD Sata będzie ok za 100zł ? hdd nie potrzebny, nvme też bez sensu prawda?

3. Procesor i płyta... no i tutaj się zastanawiam dwojako 
a) czy lepiej np. 2500k i5 na starej płycie czy najtańsze co jest czyli jakiś celeron/i3 na powiedzmy 8generacji i w górę? jeśli zwykła płyta (nie te topowe chipsety) wystarczy to taki 2500k z mobo to koszt ok 200zł wiec raczej cenowo wygrywa - może ewentualnie celeron 8gen by w podobnej cenie wyszedł. - pytanie jaka realnie wydajność jest potrzebna. RAM to tak czy tak 2x4GB prawda?
B) pytanie o chipset... przy dwóch kartach (ew. kiedys dojdzie trzecia) kilka razy taniej jest kupić zwykłą płytę zamiast chipsetu Z itd. na zwykłej będzie ok? jakby jakimś cudem miała pcie odpowiednie? (wydaje mi się,że tak z zapasem trzeba liczyć ,żeby było miejsce na 3 karty 1060 6gb)

 

4. chłodzenie na procka za 50zł chyba wrzucę bo to tylko 50zł a wydajność sporo lepsza niż cooler boxowy (chyba,że nie będzie miejsca w obudowie)

5. Zasilacz... no i tutaj chciałem wrzucić używany zasilacz 600-750 Wat (te 750 to na zapas do 3x 1060 myślę) jakiś corsair czy inne co będzie móżna tanio sensownie dostać. Tylko ciekawe czy jakiś specjalny zasilacz musi być do podpięcia trzech kart ?

6. Obudowa... najlepiej taka co pomieści 3 karty (póki co dwie) no i jakby się dało to byłoby dużo lepiej gdyby karty były zamontowane w pionie  tak,żeby powietrze szło od dołu do góry. Znacie takie modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koparki to masz specjalne stelaże. W obudowie to ja bym jednak dwóch kart nie montował, aby jedna drugiej nie grzała. 3 lata temu to jedną koparkę miałem na LGA775 i działało chyba z trzema kartami, więc mobo brałbym pierwsze lepsze, zwłaszcza jak nie planujesz montować tam po 5-6 kart (o ile mi wiadomo niektóre płyty mają z tym problem ale nie weryfikowałem tej wiedzy od kilku lat). Pryz zasilaczach patrz na risery i zasilanie. MI jeden molex w zasilaczu się lekko stopił, a zasilacz był z tych lepszych (ale nie marki premium). Procka to można spróbować na samym radiatorze chłodzić, nie wiem czemu tutaj w lepsze chłodzenie chcesz inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...