Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż los tak chciał, że zostałem z monitorem ale bez komputera, z obecną sytuacją porzuciłem wszelkie nadzieję na zakup nowego pc, dlatego też zastanawiam się nad laptopem, który podepnę pod monitor. Monitor, który posiadam to Nitro VG270UPBMIIPX 1440p oraz 144hz, moje pytanie do was to jaki laptop nadawał by się do tego monitora, mój budżet to 5,5 tysiąca złotych, bez windowsa.

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam,

Xalvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zerknij sobie na tego Gigabyte. Tutaj masz naprawdę całkiem przyjemną konfigurację, do tego wydajne chłodzenie, więc kultura pracy będzie dużo wyższa niż np. w Acer Nitro 5.
Laptop ma złączę DP, więc bez problemu podłączysz do niego swój obecny monitor.
https://www.x-kom.pl/p/649178-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-512-rtx3060p-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się twoja propozycja, żeby mieć klarowniejsze spojrzenie na sytuację zapytam co myślisz o tej wersji https://www.x-kom.pl/p/633385-notebook-laptop-156-asus-tuf-dash-f15-i7-11370h-24gb-512-w10-rtx3060-144hz.html 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xalvis napisał:

Spodobała mi się twoja propozycja, żeby mieć klarowniejsze spojrzenie na sytuację zapytam co myślisz o tej wersji https://www.x-kom.pl/p/633385-notebook-laptop-156-asus-tuf-dash-f15-i7-11370h-24gb-512-w10-rtx3060-144hz.html 

Pozdrawiam

Zdecydowanie lepiej wypada Gigabyte o ile chodzi o wydajność w grach. Powiedz co planujesz wykonywać na laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Laptop tylko i wyłącznie do grania gry typu world of Warcraft, GTA V, Dota 2 i league of legends.

Edytowane przez Xalvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiem, czy jest sens aż tyle dokładać. Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512/Win10 GTX1660Ti 120Hz 3699 zł
Cena zmienia się przy dodaniu do koszyka. Konfiguracja wystarczy, aby pograć komfortowo, dodatkowo warto od razu zamontować kość ram GOODRAM 8GB (1x8GB) 3200MHz CL22 179 zł
Matryca FULL HD IPS 120Hz, stonowany design, przyzwoita kultura pracy, dość wygodne rozmieszczenie portów tym bardziej jeżeli planujesz podłączać do zewnętrznego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o HYPERBOOK NH5 I7-10870H RTX 3060 przekroczę budżet do 6100zł czy warto? Jeśli chodzi o laptopy za niecałe 4 tysiące to chciałbym go poużywać parę lat i wole aż tak nie oszczędzać :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, AUT06 napisał:

W tej kwocie możesz zobaczyć ASUS ROG Zephyrus M15 i7-10750H/16GB/1TB UHD  na wydajnym 6 rdzeniowym procesorze Intel Core i7-10750H, z 2 kartami graficznymi w tym mocnej GeForce RTX 2070 Max-Q z 8192 MB GDDR6 VRAM, świetnym ekranem w rozdzielczości 3840 x 2160 (4K UHD), pojemnym dyskiem SSD 1 TB i baterią 4940 mAh.

Laptop jest wycofany + nie wiem czy potrzebuje 4k w laptopie skoro będę do niego podpinać monitor, zastanawiam się nad trzema opcjami, chciałbym zamówić już w tym tygodniu jak myślicie, który będzie najtrafniejszym wyborem?

1.https://www.x-kom.pl/p/649178-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-512-rtx3060p-144hz.html

2.https://www.x-kom.pl/p/621014-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-512-rtx2060-120hz.html

3.https://www.morele.net/laptop-acer-nitro-5-an515-55-nh-q7qep-009-7291730/

Który będzie najlepszy i dlaczego amd czy intel? 

Pozdrawiam,

Xalvis

Edytowane przez Xalvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest trochę bardziej wydajny w grach, w Twoim przypadku nie odczujesz różnicy. Nitro bym odrzucił 

To jest po prostu dobra oferta, GTX1660ti jest tylko troszkę mniej wydajny od RTX2060, cenowo prawie 1000 zł różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ponad budżet, ale przypomniało mi się że jest jeszcze fajny taki MSI:

MSI GL65 i7-10750H/16GB/512 RTX2070 144Hz 6049zł

Z pełnym RTX'em 2070 i 16GB pamięci.

Z tych co podałeś skłaniałbym się ku Lenovo, bo jest najbardziej kompletny (w sensie dobre wyposażenie, układ chłodzenia i przyzwoite wykonanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gigabyte jest 3060 a nie 2060 do tej już chyba warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens dopłacać jeżeli grasz tylko w w/w gry. Planujesz inne nowości to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeczytałem dużo złych opinii na temat laptopa Gigabyte, którego dziś chciałem zamawiać... Dlatego też chyba pójdę w stronę legiona tego z 2060 i 16gb ramu. Teraz moje pytanie jak będzie wyglądało podłączenie do niego monitora z kablem dosplayport czy muszę kupić jakąś przejściówkę, jeśli tak to jaką? Chcę żeby lapek starczył na dwa lata mam nadzieję, że po tym czasie będę mógł w końcu złożyć pcta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Xalvis napisał:

Dobra przeczytałem dużo złych opinii na temat laptopa Gigabyte, którego dziś chciałem zamawiać... Dlatego też chyba pójdę w stronę legiona tego z 2060 i 16gb ramu. Teraz moje pytanie jak będzie wyglądało podłączenie do niego monitora z kablem dosplayport czy muszę kupić jakąś przejściówkę, jeśli tak to jaką? Chcę żeby lapek starczył na dwa lata mam nadzieję, że po tym czasie będę mógł w końcu złożyć pcta ?

Mądry wybór, zdaj recenzje jak możesz jak wrażenia ogólne z laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra a więc niestety legionów również nie było w sprzedaży i udało mi się kupić Gigabyte w przecenie o 300zł, jak na razie jestem zadowolony z pracy laptopa fakt chodzi jak suszarka, temperatury 85-95 stopni wyglądają na normę w tym sprzęcie, lecz niepokoją mnie dwie rzeczy 1 Throttling, który według programu HWINFO występuje, lecz ja nie odczuwam żadnych lagów. Drugą rzeczą, która mnie niepokoi jest to czy mój monitor nie jest troszkę overkillem dla tego laptopa, gdyż z podłączonym monitorem i roździelczością 2k moje fpsy na najwyższych ustawieniach w grach dota2/league of legends/world of warcraft są w granichach 80-100fpsów, kiedy gram z odpiętym monitorem wyciągam ich około 160. Dlatego też zastanawiam się czy nie kupić z x komu tego gotowca https://www.x-kom.pl/p/632107-desktop-x-kom-g4m3r-500-r5-5600x-32gb-240960-w10x-rtx3060.html Pewnie w środku ma najtańsze wersje podzespołów+ taktowanie ram tylko 3000mhz w jednostce za tyle kasy to trochę słabo, lecz zawsze posiada gwarancję na 3 lata tylko pytanie czy za tę cenę warto go kupić czy lepiej zostawić lapka i pobawić się nim do czasu aż sytuacja z pctami się nie poprawi i będzie można złożyć sobie naprawdę dobrą jednostkę z porządnych podzespołów :). Jak uważacie? Już na prawdę mam dość technologia idzie do przodu a oni wciskają ludzią padziewia za spore pieniądze...

Edit: jednak wszystko git ustawilem na 1 ekran i jest ponad 200fpsow, gwarancja 4 lata oby tyle podzialal :P

Edytowane przez Xalvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...